Σελίδα 15 από 29 ΠρώτοΠρώτο ... 5101112131415161718192025 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 429

Θέμα: Λάστιχα για το CBF-600

  1. #211
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Eκανα τον υπολογισμό που θα κάνει και το online shop οταν παραγγείλεις.
    Το GBP/Εuro δεν θα υπολογιστεί όπως το έκανες.
    Εχω παρει λάστιχα πολλές φορές από το MandP και για μενα και για φίλους αλλά οχι πια.
    Την τελευταία φορά μαλιστα εγινε φασαρία. Μεχρι πριν εναμιση χρόνο εστελναν μεχρι και 5 λαστιχα με 20 GBP, μετα εγινε 20GBP ανα ζεύγος χωρίς να αναφέρεται πουθενα η αλλαγή.
    Την τελευταία φορά μαλιστα μου χρέωσαν και ανταλλακτικό που δεν το είχαν στείλει γιατί δεν το είχαν στοκ... τελικα μου επέστρεψαν τα χρήματα.
    Επίσης παίζει και το αλλο σενάριο.
    Παραγγέλνεις πχ τα Pilot Road, και πληρώνεις με κάρτα. Ομως δεν τα εχουν. Οχι μονο δεν τα εχουν ετοιμοπαράδοτα, αλλά δεν πρόκειται να τα φέρουν ξανα. Μπαίνεις σε μια διαδικασία να παρεις τα λεφτα πίσω η να παραγγείλεις αλλο λάστιχο.
    Επιλέγεις αλλο λάστιχο και τελικά δεν το εχουν ούτε αυτό...... εκει τι τους λες?

    Αυτα που αναφέρω έγιναν περσι, ειχα παραγγείλει Diablo Corsa που τα ειχαν τότε σε προσφορά....

    Παλια τους συνιστούσα ανεπιφύλακτα, πλέον τους μαυρίζω επίσης ανεπιφύλακτα.
    Ψωνιζα απ αυτούς από το 91 προ εποχής internet, με καταλόγους!

    Επίσης να ξερεις οτι MandP και Buster's ειναι το ίδιο μαγαζί.
    Καλές οι πληροφορίες σου.. Ποιό μαγαζί να κοιτάξω λες;

  2. #212
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Θα συμφωνήσω με σαπίλα. Έχει ένα ρίσκο η αγορά ελαστικών από εξωτερικό. Πχ τα ROADIII περασμένα 300€ μου έβγαιναν εδώ. Δε συμφέρει η αγορά + τα περαστικά που θα πληρώσεις έτσι κι αλλιώς. Καλύτερα από εδώ ώστε σε μια αστοχία να πας εκεί που τα έβαλες και είτε να του τα φορέσεις κολλάρο και μια καταγγελία αν σου κάνει κόλπα ή να τ αλλάξει όμορφα και ωραία.
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  3. #213
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της timman
    Εγγραφή
    16/06/2010
    Μηνύματα
    183
    Είμαι μεταξυ του Pilot Road 3 και Battlax bt023. πιο να προτιμήσω τελικά. Έχουν σημαντικές διαφορές μεταξύ τους. Θα είναι η πρώτη αλλαγή που κάνω. Μέχρι τώρα είχα τα 021 και έβγαλαν 20Κ. το τελευταίο καιρό έχουν χάσει κάθε αίσθηση.

  4. #214
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hornettrela
    Εγγραφή
    28/03/2012
    Μηνύματα
    254
    φιλε 20Κ ειναι πολλα χιλιομετρα! Μπραβο...

  5. #215
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από timman Προβολή μηνύματος
    Είμαι μεταξυ του Pilot Road 3 και Battlax bt023. πιο να προτιμήσω τελικά. Έχουν σημαντικές διαφορές μεταξύ τους. Θα είναι η πρώτη αλλαγή που κάνω. Μέχρι τώρα είχα τα 021 και έβγαλαν 20Κ. το τελευταίο καιρό έχουν χάσει κάθε αίσθηση.
    και εγώ θέλω να μάθω για τα ίδια λάστιχα που λές: michelin pilot road 3, bringestone battlax bt023, και να βάλω και άλλο ένα που με ενδιαφέρει, το dunlop roadsmart 2. Αν έχει κανείς κάτι να πει για αυτά τα λάστιχα, είμαστε όλοι αυτιά. είναι λάστιχα που αντιπροσωπεύουν το cbf και ενδιαφέρει πολλούς από εμάς.

  6. #216
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από raccoon Προβολή μηνύματος
    και εγώ θέλω να μάθω για τα ίδια λάστιχα που λές: michelin pilot road 3, bringestone battlax bt023, και να βάλω και άλλο ένα που με ενδιαφέρει, το dunlop roadsmart 2. Αν έχει κανείς κάτι να πει για αυτά τα λάστιχα, είμαστε όλοι αυτιά. είναι λάστιχα που αντιπροσωπεύουν το cbf και ενδιαφέρει πολλούς από εμάς.
    Μπορώ να πω για το dunlop που φοράω ότι με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο (χωρίς να του έχω ζητήσει υπερβολές), και θα το προτιμήσω και στην επόμενη αλλαγή.

  7. #217
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από captajohn Προβολή μηνύματος
    Μπορώ να πω για το dunlop που φοράω ότι με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο (χωρίς να του έχω ζητήσει υπερβολές), και θα το προτιμήσω και στην επόμενη αλλαγή.
    πόσο καιρό τα έχεις πάνω, ζεσταίνονται γρήγορα, πόσα χιλμ. έκανες και τί φθορά έχουν τώρα? ταξίδια ή πόλη?

  8. #218
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της timman
    Εγγραφή
    16/06/2010
    Μηνύματα
    183
    Εγώ τελικά άλλαξα κατηγορία και τη Παρασκευή τοποθέτησα τα Pilot Power 3. δεν περιμένω να βγάλουν τα χιλιόμετρα που έβαλλαν τα bt021 (20Κ) αλλά δε με πολύνοιάζει κιόλας. Έτσι κι αλλιώς οι πολλές εξορμήσεις λόγω της κρίσης έχουν κοπεί. Το λάστιχο ζεσταίνετε για πλάκα και μέχρι τώρα όλα δείχνουν ότι θα ευχαριστηθώ τη μηχανή μου στη καθημερινή μετακίνηση από και προς τη δουλειά. Σε λιγότερο από 3χλμ είναι έτοιμο. Η μηχανή δείχνει περισσότερο πρόθυμη στο να πλαγιάσει. Ίσως και λόγω κορώνας, δε ξέρω…. Αυτό που καταλαβαίνω είναι πως τελικά με ένα μαλακό λάστιχο (ίσως είναι απλά η αίσθηση του καινούργιου) ο χειρισμός της μότο ακόμα και σε συνθήκες πόλης γίνετε παιχνίδι.
    Τη Κυριακή αν έχει καλό καιρό θα βγω παραέξω να τα δοκιμάσω.

  9. #219
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    ποσο πηγε το μαλλι;
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  10. #220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από raccoon Προβολή μηνύματος
    πόσο καιρό τα έχεις πάνω, ζεσταίνονται γρήγορα, πόσα χιλμ. έκανες και τί φθορά έχουν τώρα? ταξίδια ή πόλη?
    Τα έχω από τον Ιούνιο του '10.
    Έχω κάνει κάτι λιγότερο από 20.000 Km.
    Ζεσταίνονται σχετικά γρήγορα.
    Το πέλμα τους από φθορά είναι περίπου στη μέση. Δε σκέφτομαι να τα αλλάξω φέτος.
    60% πόλη - 40% ταξίδια. (με όλους τους πιθανούς συνδυασμούς καιρού/ θερμοκρασίας).
    280 ευρά είχαν πάει περασμένα.

    Πάντως πιστεύω ότι αν ένα ελαστικό δεν προορίζεται για αγωνιστική χρήση, ίσως να μην χρειάζεται ιδιαίτερη ανάλυση το θέμα.
    Τι εννοώ: δεν μιλάμε για θυγατρικές και 2ης ποιότητας λάστιχα, αλλά πόσο μπορεί να διαφέρει ένα dunlop από το αντίστοιχο michellin ή pirelli;
    Βάζεις το λάστιχο που διάλεξες, κάνεις τα πρώτα χλμ με προσοχή και μαθαίνεις πως συμπεριφέρεται πλέον η μηχανή σου.

  11. #221
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της timman
    Εγγραφή
    16/06/2010
    Μηνύματα
    183
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akistrevor Προβολή μηνύματος
    ποσο πηγε το μαλλι;
    Δε τα πλήρωσα. Έχοντας κάνει χάρη σε ένα φίλο που έχει λαστιχάδικο, μου τα έκανε δώρο. Τιμή δε μου είπε για το λόγω αυτό.
    Τελευταία τροποποίηση από timman; 13/06/2013 στις 07:08.

  12. #222
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2013
    Μηνύματα
    1
    καλημερα.
    θέλω μια αποψη σχετικα με το τι λαστιχα να βάλω στο cbf 600 με ABS του 2008 που έχω. για την ώρα φοράει τα εργοστασιακά του και ήρθε η ώρα να τα αλλάξω. επειδή πλέον μένω εξωτερικό για τα επομενα χρόνια θα το χρησιμοποιώ κυρίως καλοκαίρι όποτε γυρνάω πατρίδα. για κανα 3μηνο στην καλύτερη. η χρήση που θα του κάνω έιναι κυρίως πήγαινε έλα μεταξύ Αθήνας Λούτσας. και ότι tour κάνω εντος Ελλάδας. τι μου προτείνετε???

  13. #223
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από papakios Προβολή μηνύματος
    καλημερα.
    θέλω μια αποψη σχετικα με το τι λαστιχα να βάλω στο cbf 600 με ABS του 2008 που έχω. για την ώρα φοράει τα εργοστασιακά του και ήρθε η ώρα να τα αλλάξω. επειδή πλέον μένω εξωτερικό για τα επομενα χρόνια θα το χρησιμοποιώ κυρίως καλοκαίρι όποτε γυρνάω πατρίδα. για κανα 3μηνο στην καλύτερη. η χρήση που θα του κάνω έιναι κυρίως πήγαινε έλα μεταξύ Αθήνας Λούτσας. και ότι tour κάνω εντος Ελλάδας. τι μου προτείνετε???
    δε μπορώ να σου προτείνω λάστιχα ΑΛΛΑ θα σου προτείνω τα παλιά σου λάστιχα (αυτά που φοράς τώρα) να τα κρατήσεις και όταν με το καλό φεύγεις το χειμώνα στο εξωτερικό να τα βάζεις ξανά, ώστε τα καινούργια λάστιχα που θα βάλεις τώρα να μην τα χαλάσεις μιας και η μηχανή θα είναι ακίνητη 9 μήνες.
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  14. #224
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Οι τιμές ελαστικών έχουν πέσει γενικά.. Για τις νορμαλ μοτό τουλάχιστον

  15. #225
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    Έχω cbf 600 '08 με 41000 χμ. το πρώτο 10 ημερο του Ιουλίου πήγα για λάστιχα. σε 2 εβδομάδες έφευγα εκδρομή στο εξωτερικό και με τα παλιά δεν πήγαινα πουθενά. Έβαλα τα dunlop road smart 2, στο ταξίδι έκανα 3300 χ.μ. και μερικά με βροχή. πολύ καλά, γρήγορη κορώνα, σταθερά, ζεσταίνονται γρήγορα, καλή αίσθηση.
    Σύμφωνα με τις πληροφορίες που είχα : Α)Απέφυγα τα michelin σαν πολύ μαλακά και θα έψαχνα λάστιχα μετά το ταξίδι β)Απέφυγα τα bringestone σαν πολύ σκληρά (θα ήταν οκ για το ταξίδι) αλλά μετά για χειμώνα στην Ελλάδα θα κακή επιλογή.

    μου βγήκαν 270

Παρόμοια θέματα

  1. Service 6000χλμ για το CBF-600;
    από yiannis600 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2011, 16:48
  2. Καθρέπτες για το CBF-600S
    από opera στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2009, 09:21
  3. Ψάχνω άνετη σέλα για το cbf 600 s
    από opera στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2007, 12:42
  4. Απορίες για το CBF-600S
    από javaneze στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2005, 15:02
  5. Απόψεις για το CBF-600S
    από axrs στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 10:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF