Σελίδα 23 από 29 ΠρώτοΠρώτο ... 131819202122232425262728 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 331 έως 345 από 429

Θέμα: Λάστιχα για το CBF-600

  1. #331
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    Θοδωρή έχω την Kappa K46N. Ποιας εβδομάδας είναι εσένα τα λάστιχα?
    Όταν λες οτι μέτρησες πίεση 20 κ 28 εννοέις σε psi? Δλδ έπεσαν απο το 36-41 τόσο πολύ? Δεν είναι φυσιολογικό αυτό.
    Ναι από 36-42 (42 μου είπε ότι έβαλε) έπεσαν. Από τότε όμως που έβαλα πίεση (χθες) 36-41 δεν έχασαν ούτε ένα PSI. Μπορεί να μη μου έβαλε τη σωστή πίεση.
    Τα λάστιχα είναι κατασκευασμένα την 31η εβδομάδα του 2016 το μπροστινό και την 35η το πίσω. Είναι εντελώς καινούργια.
    Έκανες κι άλλα χλμ; δεν έχεις τρέμουλο έτσι δεν είναι;

  2. #332
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Εδώ ανεβάζω τα 2 video που φαίνεται το τρέμουλο που έχει η μηχανή στο φάσμα 60-80.

    https://www.youtube.com/watch?v=njw4xxb6CsU

    https://youtu.be/71zgFCNMKg4

    Φαίνεται να έχει μειωθεί σήμερα αλλά υπάρχει ακόμη.

  3. #333
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Δεν μπόρεσα να κάνω λόγω υποχρεώσεων, αύριο τώρα. Είδα τα βίντεο έχεις όντως τρέμουλο έντονο, εγώ δεν έχω για την ώρα κάτι. Πιστεύω είναι από το μπροστινό σου. Θα το τσεκάρω κι εγώ καθημερινά μέσα στην εβδομάδα που θα κάνω κάπου 25χλμ κάθε μέρα.

  4. #334
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    το συζητησα με τον υπευθυνο του tyreshop και τον ρωτησα τι θα γινει αν η μηχανή μου θα κουναει με τα νεα ντανλοπ..οποτε μου εξηγησε την γραφειοκρατια..η εταιρια(ντανλοπ) είναι καλυμμενη αν η μηχανή δεν κουναει χωρις βαλιτσα, οποτε θα πρεπει να γινει τεστ χωρις βαλιτσα και βλέπουμε...στην ερωτηση μου ότι τα μετζελερ δεν μου κουνανε με βαλιτσα, η απαντηση ηταν ότι αυτή είναι η διαδικασια..αν δεν κουναει χωρις βαλιτσα δεν μπορει να δικαιολογηθεί η αλλαγη, οποτε για μενα Ντάνλοπ πλεον Χ..δεν την ξαναπαταω...

    οποτε βλέπουμε...κουραγιο φιλε μου, ελπιζω να πετυχεις να στα αλλαξουνε δωρεαν...
    Εμένα τρέμει το τιμόνι είτε με βαλίτσα είτε χωρίς. Έχω τραβήξει και σχετικά Video με την GoPro κάμερα, που φαίνεται το τρέμουλο με τη βαλίτσα και χωρίς τη βαλίτσα.

  5. #335
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Εμένα τρέμει το τιμόνι είτε με βαλίτσα είτε χωρίς. Έχω τραβήξει και σχετικά Video με την GoPro κάμερα, που φαίνεται το τρέμουλο με τη βαλίτσα και χωρίς τη βαλίτσα.
    τοτε απαιτησε αμεση αντικατασταση..τουλάχιστον ξερω ότι η ντανλοπ ελλαδος το κανει...
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  6. #336
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    τοτε απαιτησε αμεση αντικατασταση..τουλάχιστον ξερω ότι η ντανλοπ ελλαδος το κανει...
    Αυτό θα κάνω.

  7. #337
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Πάμε για νέο ζευγάρι ελαστικών. Ελπίζω να μην αντιμετωπίσω πρόβλημα και με αυτά.

  8. #338
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Ωχ ωχ ωχ. Δοκιμασα και εγω σημερα και εχω το ιδιο θεμα. Εαν αφησω τα χερια στα 70 χλμ/ω περιπου αρχιζει να κουναει το τιμονι. Θα δοκιμασω και χωρις μπαγκαζιερα καποια στιγμη. Το ιδιο προβλημα (σε πολυ χειροτερο βαθμο) ειχα και με τα roadsmart 2 αλλα τα λαστιχα ειχαν 19.000 χλμ, γιαυτο και τα αλλαξα.
    Οταν το ειπα το προβλημα σε γνωστο λαστιχαδικο μου ειπαν οτι το να αφηνεις τα χερια απο το τιμονι για να δεις εαν τρεμει δεν ειναι σωστο και δεν το δεχεται
    ως προβλημα καμια εταιρεια ελαστικων.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  9. #339
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex14 Προβολή μηνύματος
    Οταν το ειπα το προβλημα σε γνωστο λαστιχαδικο μου ειπαν οτι το να αφηνεις τα χερια απο το τιμονι για να δεις εαν τρεμει δεν ειναι σωστο και δεν το δεχεται
    ως προβλημα καμια εταιρεια ελαστικων.
    Αν το κάνει χωρίς μπαγκαζιέρα τότε είναι θέμα. Αν το κάνει μόνο με μπαγκαζιέρα αλλάζει το πράγμα.
    Αν δείτε τις προδοαγραφές της μοτο θα ανακαλύψετε οτι επιτρέπει να φορτώσεις ελάχιστο βάρος πίσω.

    Κάποτε την είχα πατήσει κι εγω έτσι στο Hornet 900 με Pirelli Diablo Corsa. Δυστυχώς δεν ήταν πρόβλημα ζυγοστάθμισης, ηταν ελφρώς προβληματικό το λάστιχο και το μηχανάκι κούναγε στα 70-80 αν άφηνες το τιμόνι χωρίς να εχω μπαγκαζιέρες κλπ..


    Το είχα παρει απο εξωτερικό οπότε αλλαγή δεν έπαιζε. Τελικά το έβαλα σε αλλη μοτο που έχω με άλλη κατανομή βάρους κι εκεί δεν είχε κανένα πρόβλημα απολύτως.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #340
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Οποτε μετζελερ μονοδρομος..δεν κουνανε,δεν γλιστρανε.
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  11. #341
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex14 Προβολή μηνύματος
    Ωχ ωχ ωχ. Δοκιμασα και εγω σημερα και εχω το ιδιο θεμα. Εαν αφησω τα χερια στα 70 χλμ/ω περιπου αρχιζει να κουναει το τιμονι. Θα δοκιμασω και χωρις μπαγκαζιερα καποια στιγμη. Το ιδιο προβλημα (σε πολυ χειροτερο βαθμο) ειχα και με τα roadsmart 2 αλλα τα λαστιχα ειχαν 19.000 χλμ, γιαυτο και τα αλλαξα.
    Οταν το ειπα το προβλημα σε γνωστο λαστιχαδικο μου ειπαν οτι το να αφηνεις τα χερια απο το τιμονι για να δεις εαν τρεμει δεν ειναι σωστο και δεν το δεχεται
    ως προβλημα καμια εταιρεια ελαστικων.
    roadsmart3 και εσυ?

  12. #342
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    roadsmart3 και εσυ?
    ναι, σε bandit 650
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  13. #343
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Οποτε μετζελερ μονοδρομος..δεν κουνανε,δεν γλιστρανε.
    καλα, τα ειδαμε και αυτα. Ζ6 με λιγοτερα απο 18,000 χλμ αρχισαν να φευγουν κομματακια απο το πισω ....
    Και απο κρατημα τιποτα σπουδαιο, απλως ικανοποιητικα.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  14. #344
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Δοκιμάστε Pirelli Diablo Sport αν θέλετε καλό κράτημα και λογική διάρκεια, πολύ καλό λάστιχο και φτηνό πλέον.

    Υπαρχει και το Strada που ειναι καθαρα touring και βγάζει πολλά χλμ με αντίστοιχο κράτημα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #345
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex14 Προβολή μηνύματος
    Ωχ ωχ ωχ. Δοκιμασα και εγω σημερα και εχω το ιδιο θεμα. Εαν αφησω τα χερια στα 70 χλμ/ω περιπου αρχιζει να κουναει το τιμονι. Θα δοκιμασω και χωρις μπαγκαζιερα καποια στιγμη. Το ιδιο προβλημα (σε πολυ χειροτερο βαθμο) ειχα και με τα roadsmart 2 αλλα τα λαστιχα ειχαν 19.000 χλμ, γιαυτο και τα αλλαξα.
    Οταν το ειπα το προβλημα σε γνωστο λαστιχαδικο μου ειπαν οτι το να αφηνεις τα χερια απο το τιμονι για να δεις εαν τρεμει δεν ειναι σωστο και δεν το δεχεται
    ως προβλημα καμια εταιρεια ελαστικων.
    Αν ναι δεν το δέχονται; μήπως θα πρέπει να σηκώσουμε και τα πόδια ψηλά για να καταλάβουν; τι λένε οι άνθρωποι, είναι στα καλά τους; Μα τα χέρια τα βγάζουμε για να δείξουμε το πρόβλημα το οποίο υπάρχει. Εξάλλου όταν έχουμε τα χέρια πάνω στο τιμόνι πάλι υπάρχει τρέμουλο το οποίο αποσβένεται με τη δύναμη των χεριών μας στο μέτρο του δυνατού. Αυτό να τους πεις. Άλλος έχει μπράτσα άλλος δεν έχει. Κάποιος μπορεί να αντιληφθεί πιο γρήγορα κάποια πράγματα κάποιος άλλος όχι. Γιατί και εγώ πρώτα ένιωσα κραδασμούς στο μπροστινό και μετά άφησα το τιμόνι. Να μην τρελαθούμε.

Παρόμοια θέματα

  1. Service 6000χλμ για το CBF-600;
    από yiannis600 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2011, 16:48
  2. Καθρέπτες για το CBF-600S
    από opera στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2009, 09:21
  3. Ψάχνω άνετη σέλα για το cbf 600 s
    από opera στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2007, 12:42
  4. Απορίες για το CBF-600S
    από javaneze στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2005, 15:02
  5. Απόψεις για το CBF-600S
    από axrs στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 10:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF