Σελίδα 27 από 29 ΠρώτοΠρώτο ... 172223242526272829 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 391 έως 405 από 429

Θέμα: Λάστιχα για το CBF-600

  1. #391
    Μέλος Το avatar του/της JohnCart
    Εγγραφή
    19/03/2018
    Μηνύματα
    76
    MP4 Εχω εγω με το που πηρα τη μηχανη τα αλλαξα οποτε δν μπορω να συγκρινω αλλα και σε φορουμ στο εξωτερικο και σε συγκρισεις σε διαφορα site θεωρουνται τα καλυτερα οσον αφορα το κρατημα/φρεναρισμα σε στεγνο και βρεγμενο λογω πιο μαλακης γομας, επισης αυτα μου προτεινε κ ο μαστορας μου πριν προλαβω να του το πω οποτε τα εβαλα κ εχω το κεφαλι μου ησηχο προς το παρον με κανενα προβλημα σε ειτε βρεγμενο ειτε στενο. κοστος 280ευροπουλα

  2. #392
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Και ήρθε η ώρα της αλλαγής μετά από 18.000 Με τα roadsmart 3. Πολύ ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο ελαστικό αλλά θα ήθελα να πάω σε κάτι πιο μαλακό. Αν δεν είχα να κάνω ένα δικαβαλο φορτωμένο ταξίδι το καλοκαίρι για 3-4κ χλμ θα έβαζα κάτι σε pilotpower η sportsmart αλλά νομίζω μετά το ταξίδι το πίσω θα θέλει πέταμα. Έχετε να πείτε κάτι?

  3. #393
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    Και ήρθε η ώρα της αλλαγής μετά από 18.000 Με τα roadsmart 3. Πολύ ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο ελαστικό αλλά θα ήθελα να πάω σε κάτι πιο μαλακό. Αν δεν είχα να κάνω ένα δικαβαλο φορτωμένο ταξίδι το καλοκαίρι για 3-4κ χλμ θα έβαζα κάτι σε pilotpower η sportsmart αλλά νομίζω μετά το ταξίδι το πίσω θα θέλει πέταμα. Έχετε να πείτε κάτι?
    Δεν βγάζουν άλλα χλμ; Νομίζω τα έχεις 2 χρονια πάνω.

  4. #394
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    1μιση ακριβώς τα έχω αλλά πλέον έχουν πέσει σε απόδοση. Ειδικά στο τέλος του πέλματος γλιστράνε και ανοίγουν την τροχιά. Στο καθημερινό commuting δεν έχουν πρόβλημα αλλά επειδή έχω στο πρόγραμμα βόλτες κ πίστα δεν τα έχω καμία εμπιστοσύνη πλέον να τα πιέσω.

  5. #395
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    1μιση ακριβώς τα έχω αλλά πλέον έχουν πέσει σε απόδοση. Ειδικά στο τέλος του πέλματος γλιστράνε και ανοίγουν την τροχιά. Στο καθημερινό commuting δεν έχουν πρόβλημα αλλά επειδή έχω στο πρόγραμμα βόλτες κ πίστα δεν τα έχω καμία εμπιστοσύνη πλέον να τα πιέσω.
    Στη θέση σου θα έπαιρνα τα MICHELIN ROAD 5. Είναι Sport Touring Λάστιχο με περισσότερα Sport Χαρακτηριστικά από τον προκάτοχό του, το Michelin PilotRoad 4, το οποίο έχω, όπως θα θυμάσαι.
    Στο προηγούμενο τεύχος του motomg παρουσιάζεται μια δοκιμή του Ελαστικού, με εξαιρετική κριτική.

  6. #396
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Με τις sport σειρές της Bridgestone(bt016, s20-21s20-21evo)δε θα παθει κατι ιδιαίτερο στο ταξίδι εαν εχει μόνιμα 42psi το πισω, το πολυ πολυ να τετραγωνισει λιγο, φθορα σημαντική ομως δε θα δεις
    Σε cbf με κιμπαρη αναβατη βγαζει απο 6-12k αναλόγως πυκνότητας και τραχυτητας οδοστρώματος.

  7. #397
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Τελικά έβαλα Dunlop Sportsmart 2 Max. Είπα να κάνω κ εγώ μια τρέλα στη ζωή μου και να παρακούσω τον κατασκευαστή που προτείνει sport touring.

  8. #398
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    Τελικά έβαλα Dunlop Sportsmart 2 Max. Είπα να κάνω κ εγώ μια τρέλα στη ζωή μου και να παρακούσω τον κατασκευαστή που προτείνει sport touring.
    street racing mode on
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  9. #399
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    Τελικά έβαλα Dunlop Sportsmart 2 Max. Είπα να κάνω κ εγώ μια τρέλα στη ζωή μου και να παρακούσω τον κατασκευαστή που προτείνει sport touring.
    Για μένα πολύ καλά έκανες.Ο κατασκευαστής προτείνει κάτι για γενική χρήση.Σε καμία περιπτωση δε λαμβάνει υπόψιν τις Ελληνικές συνθήκες,αν τις λάμβανε θα πρότεινε μόνο γόμες!

    Ένα κακό που έχει το ταξίδι με μοτοσυκλέτα στο εξωτερικό είναι το οτι γυρνώντας εδώ αντιλαμβάνεσαι σε τι άθλιο οδόστρωμα οδηγείς και πόσο κινδυνεύεις πραγματικά.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  10. #400
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    Κοπέλια, έχει κάποιος φορέσει τα Metzeler Roadtec 01, να μου πει εντυπώσεις;
    Τώρα φοράω τα Metzeler M7RR που είναι φοβερό λάστιχο αλλά πνέουν τα λοίσθια (έχουν και 14000km).
    Ευχαριστώ !!!
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  11. #401
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    Μόλις αλλάξει ο μήνας πάω για λάστιχα. CBF 600 08' injection.
    Η χρήση του είναι χαλαρά καθημερινή και τουριστική με φορτίο.
    Τώρα έχω pilot road 3 πολύ ευχαριστημένος, σε φρένα, στρίψιμο, διάρκεια ζωής, βροχή, άψογα.
    Πριν είχα Dunlop roadsmart 2, τα οποία ήταν πολύ καλά σε φρένα, βροχή διάρκεια ζωής και στο γρήγορο σταθερό πλαγιασμα. Δεν μου άρεσε που η γρήγορη κορώνα του, είχε την τάση να πλαγιάζει και γινόταν κουραστικό εντός πόλης ανάμεσα σε αυτοκίνητα και στην τουριστική φορτωμένη οδήγηση με χαμηλά χιλιόμετρα.

    Δεν θέλω Dunlop, continental, pireli.
    metzeler ( θα έβαζα αλλά τα roadted 01 έχουν περίπου 350€ οπότε δεν παιζει)

    Θέλω να μάθω πληροφορίες για τα pilot road 5 που τα βρίσκω κάπου στα 280€ .
    Bringestone ( πείτε καμιά γνώμη για τα τ31 που τα βρίσκω περιπου 260€ αλλά αν τα σχόλια για τα michelin είναι καλά με 20€ διαφορά θα τα προτιμήσω)

    Ευχαριστώ

  12. #402
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από raccoon Προβολή μηνύματος
    Μόλις αλλάξει ο μήνας πάω για λάστιχα. CBF 600 08' injection.
    Η χρήση του είναι χαλαρά καθημερινή και τουριστική με φορτίο.
    Τώρα έχω pilot road 3 πολύ ευχαριστημένος, σε φρένα, στρίψιμο, διάρκεια ζωής, βροχή, άψογα.
    Πριν είχα Dunlop roadsmart 2, τα οποία ήταν πολύ καλά σε φρένα, βροχή διάρκεια ζωής και στο γρήγορο σταθερό πλαγιασμα. Δεν μου άρεσε που η γρήγορη κορώνα του, είχε την τάση να πλαγιάζει και γινόταν κουραστικό εντός πόλης ανάμεσα σε αυτοκίνητα και στην τουριστική φορτωμένη οδήγηση με χαμηλά χιλιόμετρα.

    Δεν θέλω Dunlop, continental, pireli.
    metzeler ( θα έβαζα αλλά τα roadted 01 έχουν περίπου 350€ οπότε δεν παιζει)

    Θέλω να μάθω πληροφορίες για τα pilot road 5 που τα βρίσκω κάπου στα 280€ .
    Bringestone ( πείτε καμιά γνώμη για τα τ31 που τα βρίσκω περιπου 260€ αλλά αν τα σχόλια για τα michelin είναι καλά με 20€ διαφορά θα τα προτιμήσω)

    Ευχαριστώ
    Βάλε τα Road 5.
    Για τους δρόμους που έχουμε τα Michelin είναι σαφώς καλύτερα από τα Bridgestone και τα Road 5 είναι τα πιο προηγμένα, τεχνολογικά, Sport Touring, ελαστικά που έχουν κατασκευαστεί, μέχρι σήμερα.

  13. #403
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Βάλε τα Road 5.
    Για τους δρόμους που έχουμε τα Michelin είναι σαφώς καλύτερα από τα Bridgestone και τα Road 5 είναι τα πιο προηγμένα, τεχνολογικά, Sport Touring, ελαστικά που έχουν κατασκευαστεί, μέχρι σήμερα.
    Ευχαριστώ για την απάντηση,αλλά αυτά τα γενικά τα γνωρίζω.
    Οτι οι δρόμοι μας δεν είναι πολύ καλοί και γλιστράνε, ότι τα MIchelin είναι πιο μαλακά από τα Bringestone
    (να βγάλω εκτός τα τ-31 που είναι καινούρια και δεν τα γνωρίζω)
    Ότι σαν τουριστικό λάστιχο έχει πιο αργή κορώνα και καλή απαγωγή του νερού.
    Ότι είναι καινούριο και λογικά πιο καλό από το παλιό (αλλιώς δεν έχει νόημα να το βγάλουν )

    Έχουμε δεί όμως στο παρελθών, πως καμιά φορά η πραγματικότητα είναι άλλη.
    θέλω κάποιον που τα έχει δοκιμάσει, να μου επιβεβαιώσει τα παραπάνω.
    Να μου πεί πότε τα έβαλε, σε τι μηχανή, τι διαδρομές κάνει (πολη, εθνική, αττική οδό, επαρχιακό δίκτυο,ταξίδια )
    πόσα χιλιόμετρα έκανε μέχρι τώρα, αν τα οδήγησε σε βροχή, μονός ή δικάβαλος, φορτωμένος ή όχι, τρόπος οδήγησης (χαλαρά ή τάπα)
    τι φορούσε πριν, πόσα χιλιόμετρα του έβγαλαν.
    Αυτά για να πάρω μια γενική εικόνα της χρήσης και μετά να μου πει, για το αν ζεσταίνονται γρήγορα, αν γλιστράνε, αν φρενάρουν,
    αν στρίβουν, αν κρατάνε στο νερό, που ειναι καλύτερα και που χειρότερα απο τα παλιά του.

    Μπορεί σαν ερωτήσεις να φαίνονται πολλά, αλλά αν τα γράψεις είναι από μια λέξη το καθένα.
    έτσι θα μπορέσω να βγάλω τα δικά μου συμπεράσματα, όπως και κάθε άλλος που το διαβάσει αυτό.

    Ευχαριστώ

  14. #404
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    Cpt_Slow τελικά τί έβαλες?
    Αν έβαλες pilot road 5 πες κάτι.

  15. #405
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από raccoon Προβολή μηνύματος
    Cpt_Slow τελικά τί έβαλες?
    Αν έβαλες pilot road 5 πες κάτι.
    Δεν έχει βάλει Road 5, έβαλε SS ελαστικά (Dunlop Sportsmart 2 Max).

Παρόμοια θέματα

  1. Service 6000χλμ για το CBF-600;
    από yiannis600 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2011, 16:48
  2. Καθρέπτες για το CBF-600S
    από opera στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2009, 09:21
  3. Ψάχνω άνετη σέλα για το cbf 600 s
    από opera στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2007, 12:42
  4. Απορίες για το CBF-600S
    από javaneze στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2005, 15:02
  5. Απόψεις για το CBF-600S
    από axrs στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 10:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF