Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 40 από 40

Θέμα: Μεσα στη στροφη ?

  1. #31
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370

    Re: Re: Re: Re: Μεσα στη στροφη ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
    Δεν ξερω αν ειναι σωστο αλλα κανα δυο φορες που μουτυχε,το σηκωσα,φρεναρα και ξαναμπηκα.
    όσες φορές μου χει συμβεί, εντελώς ενστικτωδώς, έκανα το ίδιο. σηκώνω, δυνατά φρένα, και ξανά πλάγιασμα με λιγότερα αυτή τη φορά χλμ/ω.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Καλά όλα αυτά αλλά... ξεκίνα με το βασικό χωρίς να το παίζω γνώστης!!! ΔΙΑΒΑΖΕ σωστά τη στροφή!!!!! Είναι το α και το ω σε κάθε περίπτωση!!! Πριν μπεις δες!!! Μελέτησε τη! Και μετά μπες. Αν το κάνεις αυτό σωστά τότε μειώνεις σχεδόν ολοκληρωτικά τον κίνδυνο να πάθεις αυτό που έπαθες εσύ.
    Όσο για τα υπόλοιπα ότι σου είπαν οι άλλοι ειδικά ο sniper με τον byron. Κοίτα που θες να πας!!!! Ξέρω ότι αν πανικοβληθείς μέσα στη στροφή είναι δύσκολο αλλά αυτή είναι η λύση. Κοιτάς εκεί που θες να πας! Ε καλού κακού... τράβα και μία προσευχούλα


    ΥΓ Το θέμα φίλε είναι να το απολαμβάνεις. ΑΝ σε κάθε στροφή είσαι αμάν και πωπω και ωχ... δεν το απολαμβάνεις τότε. Μείωσε ταχύτητα άπό πριν και απόλαυσε το.
    Τέρμα οι χαρές τα κεφάλια μέσα!

  3. #33

    Re: Re: Re: Re: Re: Μεσα στη στροφη ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
    όσες φορές μου χει συμβεί, εντελώς ενστικτωδώς, έκανα το ίδιο. σηκώνω, δυνατά φρένα, και ξανά πλάγιασμα με λιγότερα αυτή τη φορά χλμ/ω.
    Δουλεύει δε λέω....αν ο μόνος λόγος που μας οδηγεί στο αντίθετο είναι ο τρόμος μας.
    Αν βγαίνει το παραπάνω σενάριο δεν έχουμε μπει με περισσότερα χλμ, αλλιώς θα είχαμε ήδη πέσει.
    Μην φοβάστε να δώσετε παραπάνω κλίση. Τα σημερινά μηχανάκια και λάστιχα έχουν πολύ μεγαλύτερα όρια απ΄ότι μπορεί να διαχειριστεί ο μέσος αναβάτης.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Καλά όλα αυτά αλλά... ξεκίνα με το βασικό χωρίς να το παίζω γνώστης!!! ΔΙΑΒΑΖΕ σωστά τη στροφή!!!!! Είναι το α και το ω σε κάθε περίπτωση!!! Πριν μπεις δες!!! Μελέτησε τη! Και μετά μπες. Αν το κάνεις αυτό σωστά τότε μειώνεις σχεδόν ολοκληρωτικά τον κίνδυνο να πάθεις αυτό που έπαθες εσύ.
    Όσο για τα υπόλοιπα ότι σου είπαν οι άλλοι ειδικά ο sniper με τον byron. Κοίτα που θες να πας!!!! Ξέρω ότι αν πανικοβληθείς μέσα στη στροφή είναι δύσκολο αλλά αυτή είναι η λύση. Κοιτάς εκεί που θες να πας! Ε καλού κακού... τράβα και μία προσευχούλα


    ΥΓ Το θέμα φίλε είναι να το απολαμβάνεις. ΑΝ σε κάθε στροφή είσαι αμάν και πωπω και ωχ... δεν το απολαμβάνεις τότε. Μείωσε ταχύτητα άπό πριν και απόλαυσε το.
    Ναι βρε....κουλαδι του κερατα ειμαι....απλα σε ορισμενες οπως ειπα...ξεθαρρεψα.
    Τελικα.... "Η Επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως" !

  5. #35

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Μεσα στη στροφη ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Με επεισες.
    Φορμουλα , μαθηματα και πιστα θελει η υποθεση για να την χειριζεσαι με ανεση και στον δημοσιο δρομο.

    Τι λέγαμε την Παρασκευή ρε ;
    Δεν είπαμε χαλαρά με το εργοστάσιο ροπής ;
    Κάνε οικονομία για σχολείο,φόρμα νοικιάζεις επιτόπου με περίπου 40 ε.
    Και εξάσκηση να κάνεις μόνο σε διαδρομή που ξέρεις,αν και το σωστό είναι σε μΠίστα πάντα.
    μπάρον says :
    "Japan rullezzzz re και ας το περνάω μίνιο και μουράβια κάθε 2 βδομάδες :rotflmao: "
    -
    _Holder of Honoured Blockage Degree delivers lessons on invisibility_

    Ο Καγκουρογαμόσαυρος

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Ναι βρε....κουλαδι του κερατα ειμαι....απλα σε ορισμενες οπως ειπα...ξεθαρρεψα.
    Τελικα.... "Η Επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως" !

    γιατί εγώ τι νομίζεις πως είμαι;;;;

    απλώς κατάλαβα ότι δεν θα γίνω πολύ γρήγορος ποτέ και έμαθα να απολαμβάνω την οδήγηση μέσα στα δικά μου μέτρα και σταθμά.
    Τέρμα οι χαρές τα κεφάλια μέσα!

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Μεσα στη στροφη ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
    Τι λέγαμε την Παρασκευή ρε ;
    Δεν είπαμε χαλαρά με το εργοστάσιο ροπής ;
    Κάνε οικονομία για σχολείο,φόρμα νοικιάζεις επιτόπου με περίπου 40 ε.
    Και εξάσκηση να κάνεις μόνο σε διαδρομή που ξέρεις,αν και το σωστό είναι σε μΠίστα πάντα.
    Αντε ρε.
    Που κρατας τα μυστικα για την παρτη σου και δε μας λες τιποτα.
    Ταχαμ ταχαμ το μπρικι σου τα κανει ολα.


    Επρεπε να με εβλεπες χτες....κολωφεραντζα τους πηγαινα 3 SS-αδες με φορμες και εξοπλισμο......για καμια 50ρια μετρα.....μετα μαλλον τους πηρε καποιο διαστημοπλοιο γιατι τους εχασα.
    :rotflmao:

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    γιατί εγώ τι νομίζεις πως είμαι;;;;

    απλώς κατάλαβα ότι δεν θα γίνω πολύ γρήγορος ποτέ και έμαθα να απολαμβάνω την οδήγηση μέσα στα δικά μου μέτρα και σταθμά.
    Δε με νοιαζει να μαθω.....τον Golis να περασω θελω.


  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Δε με νοιαζει να μαθω.....τον Golis να περασω θελω.


    Τέρμα οι χαρές τα κεφάλια μέσα!

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dodos 900
    Εγγραφή
    12/07/2007
    Μηνύματα
    379
    Όταν μπαίνεις στην στροφή μήν κλείνεις την γραμμή απο νωρίς,χαλαρά το γκάζι μέχρι να δείς την έξοδο.Σε περίπτωση στραβής,θυμήσου τα λόγια που λένε παραπάνω.
    ήτανε ωραία σούζα...αλλά ξύπνησα

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2013, 10:28
  2. Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2008, 09:31
  3. Θεση σωματος/ποδιων στη στροφη
    από Ταξιδευτής στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 106
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2007, 18:58
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2006, 14:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF