Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: 0-300

  1. #1

    0-300

    Καλησπερα σε ολους σας.Λοιπον χτες πηγα στο μαθημα του 0-300.Εντυπωσεις'΄Πολυ καλο σχολειο αλλα πολλα τα λεφτα.Βεβαια καποιος μπορει να πει οτι ,μια φορα θα πας.Πιστευω οτι το πολυ 100 Ευρω θα επρεπε να ειναι.Οι εκπαιδευτες αψογοι,ευγενεστατοι και προσχαροι.Η πιστα ψιλοσκατα(sorry).Εννοω λακουβιτσες,κακες κλισεις κ.τ.λ.Βεβαια εξω ειναι 10 φορες χειροτερα αλλα μεσα στη πιστα νομιζεις οτι σε παιρνει γιατι πιστευεις οτι ειναι ολα o.k .και μπορει να τη πατησεις.Παντως τωρα θελει δουλεια ,αλλα ενιωσα πολυ καλα μερικες φορες.Ειχα μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση.Αυτα,να στε καλα.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739

    Re: 0-300

    Αρχικά δημιουργήθηκε από puppy
    Καλησπερα σε ολους σας.Λοιπον χτες πηγα στο μαθημα του 0-300.Εντυπωσεις'΄Πολυ καλο σχολειο αλλα πολλα τα λεφτα.Βεβαια καποιος μπορει να πει οτι ,μια φορα θα πας.Πιστευω οτι το πολυ 100 Ευρω θα επρεπε να ειναι.Οι εκπαιδευτες αψογοι,ευγενεστατοι και προσχαροι.Η πιστα ψιλοσκατα(sorry).Εννοω λακουβιτσες,κακες κλισεις κ.τ.λ.Βεβαια εξω ειναι 10 φορες χειροτερα αλλα μεσα στη πιστα νομιζεις οτι σε παιρνει γιατι πιστευεις οτι ειναι ολα o.k .και μπορει να τη πατησεις.Παντως τωρα θελει δουλεια ,αλλα ενιωσα πολυ καλα μερικες φορες.Ειχα μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση.Αυτα,να στε καλα.
    για ποια μαθηματα λες;
    τα css ή το riding school;

  3. #3
    Εννοω το Riding School.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dim40
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    356
    επειδη θελω να παω και εγω εκει με τι εμπειρια πηγες; ειδες βελπτιωση σημαντικη στο τροπο που κουμανταρεις τη μηχανη σου;. καταφερες να ξυσεις μασπιε που λενε στο τελος της μερας;

  5. #5

    Γνωμη για 0300.

    Σορυ αλλα ειναι λιγο αργα.Το πολυ εως την παρασκευη το βραδυ θα σου γραψω καποια πραγματα (υποκειμενικα παντα)για το 0300.Καληνυχτα.

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dim40
    επειδη θελω να παω και εγω εκει με τι εμπειρια πηγες; ειδες βελπτιωση σημαντικη στο τροπο που κουμανταρεις τη μηχανη σου;. καταφερες να ξυσεις μασπιε που λενε στο τελος της μερας;
    Καλησπερα φιλε.Λοιπον 2 λογια παραπανω για το σχολειο του 0300.Οδηγω μηχανη 4 χρονια.Πριν ειχα παπακι.2 χρονια transalp+2 v-strom.Οπως ειπα πριν οι εκπαιδευτες ηταν πολυ καλοι.Οδηγουσαν και αυτοι μηχανες μαζι μας και μας σταματαγαν συνεχως για να μας πουν τι κανουμε λαθος.Εγω θεωρω οτι δεν ειμαι τοσο καλος οδηγος.Οπως και να εχει ομως θελει δουλεια και εξασκηση για αυτα που μας εδειξαν.Πανω απο ολα ομως θελει προσοχη.Δηλαδη να μην ξεθαρεψεις λογω του σχολειου και την πατησεις.Ακομα δεν εκανα καποια βολτα αναλογη,π.χ βορεια ευβοια για να με τεσταρω.Παντως οντως στην τεταρτη ασκηση(ειναι 5 θεωρια και 5 ασκηση δηλαδη οδηγηση)δεν πιστευα το πως ''εμπαινα''στις στροφες.Μαρσπιε δεν εξυσα.εξυσα ομως μποτα.Καλο?Ειχε πολλα νερα,μπανανες,γκοφρετες ,πατατακια,και κατα τις 12 σαλατα απο goodys και χαρπουκερ.Η ωρα παντως περναγε γρηγορα.δεν βαριοσουν.Χαρηκα που ειδα παιδια(ασχετα αν τα ξερω)τα οποια ενω οδηγουν χρονια μηχανη και που ισως ειναι καλοι οδηγοι(χωρις αυτο βεβαια να συνεπαγεται οτι ειναι δεδομενο).Η παρουσια τους σημαινει οτι ακομα και αυτοι,εχουν κατι να παρουν απο το σχολειο.Η μονη μου ενσταση ειναι το ποσο(160 Ευρω).Θα επρεπε να ειναι,αντε 100.Και ευτυχως που μπορουσες και με κορντουρα αλλα επρεπε να ειχε ενισχυσεις στα γνωστα σημεια.Αλλιως ηθελες αλλα 40 για ενοικιαση στολης.Α,επισης ειχε αρκετη ζεστη.Ελπιζω να σε καλυψα καπως.Γεια χαρα.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dim40
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    356
    ναι ηταν καλη περιγραφη, σε ευχαριστω. ηταν να παω απο το πασχα αλλα 'ανωτερες'' δυναμεις το εμποδισαν :smilea: :smilea: :smilea:

  8. #8
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    ξυνω μποτα=δεν εχω τοποθετησει σωστα τα ποδια μου στα μαρσπιε !!!

    ξυνω μαρσπιε=η μηχανη ειναι στα ορια της αρα κινδυνευω !!!

    προσοχη μαγκες.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    ξυνω μποτα=δεν εχω τοποθετησει σωστα τα ποδια μου στα μαρσπιε !!!

    ξυνω μαρσπιε=η μηχανη ειναι στα ορια της αρα κινδυνευω !!!

    προσοχη μαγκες.
    +1000

    και :

    Αρχικά δημιουργήθηκε από puppy
    ....Πανω απο ολα ομως θελει προσοχη. Δηλαδη να μην ξεθαρεψεις λογω του σχολειου και την πατησεις. Ακομα δεν εκανα καποια βολτα αναλογη,π.χ βορεια ευβοια για να με τεσταρω....
    καλά τα λές ... στο 80% για να τεστάρεις αυτά που μαθαίνεις, ο δρόμος δεν συγχωρεί το 100%

  10. #10
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από puppy
    ......Ειχε πολλα νερα,μπανανες,γκοφρετες ,πατατακια,και κατα τις 12 σαλατα απο goodys και χαρπουκερ......

    Συμφωνώντας με τους προλαλήσαντες κι επειδή δεν διευκρινίζεται παραπάνω, απλά να αναφέρω ότι τα μαθήματα τιυ 0300 riding school δεν γίνονται πλέον στην πιστα των Μεγάρων αλλά στην αλάνα-αυλή-χώρο-αυτοσχέδια πιστα του AutoFestival.

    Τώρα για το ποσό, δεδομένου ότι στην πιστα των Μεγάρων ήταν 180Ε, ε τα 160 είναι όντως πολλά για το χώρο που γίνονται.

    Βέβαια αυτά που μαθαίνεις μέσα σε μία μέρα σοιυ αρκούν αν τα δουλέψεις με σύνεση, να σε βοηθήσουν πάρα πολύ στην υπόλοιπη μοτοσυκλετιστική σου ζωή.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #11
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    ξυνω μποτα=δεν εχω τοποθετησει σωστα τα ποδια μου στα μαρσπιε !!!

    ξυνω μαρσπιε=η μηχανη ειναι στα ορια της αρα κινδυνευω !!!

    προσοχη μαγκες.
    ξύνω μασπιέ σε ''μαμά'' ss πάει να πεί ότι θέλεις αλλαγή μασπιέ σε κάτι ποιο racing μια και όλα ''ξεκολάνε'' σχετικά εύκολα εάν πάρεις καμιά σοβαρή κλίση.




    ΥΓ. πάρε ποδήλατο καλύτερα

  12. #12
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ξύνω μασπιέ σε ''μαμά'' ss πάει να πεί ότι θέλεις αλλαγή μασπιέ σε κάτι ποιο racing μια και όλα ''ξεκολάνε'' σχετικά εύκολα εάν πάρεις καμιά σοβαρή κλίση.

    ΥΓ. πάρε ποδήλατο καλύτερα


    ο τιγκας μου κανει πλακα!!!!

    μαλακες αυτος χτυπησε πολυ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  13. #13
    οταν το 2002 εκανα για πρωτη φορα το css ο ΑΝΤΙ o αρχιεκπεδευτης μας ειπε το εξεις....
    τα τερματισμενα λαστιχα ειναι για εφε στην καφετερια, ο καλοσ οδιγοσ στριβη με την μοτο ορθεια.....!!!!!!???????? οταν του ειπαμε εμεισ οτι η μοτο δεν στριβη ορθεια μας ειπε οτι θα το μαθεναμε εκεινη την ημερα...βεβαια δεν ενοουσε τελειος ορθεια αλλα με τα ιδια χιλιομετρα που προτα στριβαμε και η μοτο ευρισκε κατω θα μαθεναμε να στριβουμε και η μοτο να εχει ακομα παααααρα πολλα περιθορια να βρη....εγω οδηγουσα μοτο απο το 1975 οποτε ειχα 27 χρωνια πειρας. την ημερα εκηνη απο τα 60 ατομα που ημασταν μονο 2 δεν ημασταν αγωνιζομενοι στα διαφορα ελλικημα προταθλιματα. ενδικστικα .. διατσιδης , σινιορης, χαλαρις, σανπανικου, κ.α. οταν ακουγαμε τον αντι να μας κανει την θεωρια του 1 σεζιον του 1 λεβελ λεγαμε ολοι χαμογελοντας...<< αυτος μας νομιζει για μαλακες που δεν ξερουμε να οδηγουμε...>>
    μετα μπικαμε στην πιστα να κανουμε την θεωρια πραξη......
    μας κοπικε το χαμογελο, χεστικαμε απο τον φοβο μας για να κανουμε αυτο το γελειο που θεωρουσαμε οταν μας το ελεγε, χωρεις να κινδινευσουμε βεβαια ουτε για αστειο.μετα απο ενα γυρο στην πιστα 20 κατασπροι σαν φαντασματα χωρεις χαμογελο μπικαμε στα παντοκ λεγοντας ολοι οτι ο αντι δεν μας θεωρουσε μαλακες κουλους ... ειμαστε μαλακες κουλοι που θεορουσαμε οτι ξερουμε.......
    εκεινο το σαββατοκυριακο εκανα 1 και 2 λεβελ σαν κοστος... με ξενοδοχειο φαγητο καυσιμα κλπ κοντα στο 800αρι. ειναι κοστος θα μου πειτε ... ενα πεσιμο που μπορεις να γλιτοσεις απο αυτα που εμεθες τι κοστος θα γλιτοσεις ? και δεν μιλαμε για τραυματισμο μονο πλαστικα λεμε.......αν θα το ξανακανα? ...
    εχω κανει 3 φορες το λεβελ 1, 7 φορες το λεβελ 2, και 9 φορες το λεβελ 3, και παντα με βελτιονουν...
    προτημο μια- δυο φορες τον χρονο να πηγενω στα μαθηματα και να ξεδινο με 100% ασφαλεια παρα να πιγενο στα αμφιβολου ασφαλειας τρακ ντεει η να τρεχο στους δρομους που ειναι τρομερα επικινδυνο...

  14. #14
    Tricolore member Το avatar του/της alexxxcbr
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    1.204
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
    οταν το 2002 εκανα για πρωτη φορα το css ο ΑΝΤΙ o αρχιεκπεδευτης μας ειπε το εξεις....
    τα τερματισμενα λαστιχα ειναι για εφε στην καφετερια, ο καλοσ οδιγοσ στριβη με την μοτο ορθεια.....!!!!!!???????? οταν του ειπαμε εμεισ οτι η μοτο δεν στριβη ορθεια μας ειπε οτι θα το μαθεναμε εκεινη την ημερα...βεβαια δεν ενοουσε τελειος ορθεια αλλα με τα ιδια χιλιομετρα που προτα στριβαμε και η μοτο ευρισκε κατω θα μαθεναμε να στριβουμε και η μοτο να εχει ακομα παααααρα πολλα περιθορια να βρη....εγω οδηγουσα μοτο απο το 1975 οποτε ειχα 27 χρωνια πειρας. την ημερα εκηνη απο τα 60 ατομα που ημασταν μονο 2 δεν ημασταν αγωνιζομενοι στα διαφορα ελλικημα προταθλιματα. ενδικστικα .. διατσιδης , σινιορης, χαλαρις, σανπανικου, κ.α. οταν ακουγαμε τον αντι να μας κανει την θεωρια του 1 σεζιον του 1 λεβελ λεγαμε ολοι χαμογελοντας...<< αυτος μας νομιζει για μαλακες που δεν ξερουμε να οδηγουμε...>>
    μετα μπικαμε στην πιστα να κανουμε την θεωρια πραξη......
    μας κοπικε το χαμογελο, χεστικαμε απο τον φοβο μας για να κανουμε αυτο το γελειο που θεωρουσαμε οταν μας το ελεγε, χωρεις να κινδινευσουμε βεβαια ουτε για αστειο.μετα απο ενα γυρο στην πιστα 20 κατασπροι σαν φαντασματα χωρεις χαμογελο μπικαμε στα παντοκ λεγοντας ολοι οτι ο αντι δεν μας θεωρουσε μαλακες κουλους ... ειμαστε μαλακες κουλοι που θεορουσαμε οτι ξερουμε.......
    εκεινο το σαββατοκυριακο εκανα 1 και 2 λεβελ σαν κοστος... με ξενοδοχειο φαγητο καυσιμα κλπ κοντα στο 800αρι. ειναι κοστος θα μου πειτε ... ενα πεσιμο που μπορεις να γλιτοσεις απο αυτα που εμεθες τι κοστος θα γλιτοσεις ? και δεν μιλαμε για τραυματισμο μονο πλαστικα λεμε.......αν θα το ξανακανα? ...
    εχω κανει 3 φορες το λεβελ 1, 7 φορες το λεβελ 2, και 9 φορες το λεβελ 3, και παντα με βελτιονουν...
    προτημο μια- δυο φορες τον χρονο να πηγενω στα μαθηματα και να ξεδινο με 100% ασφαλεια παρα να πιγενο στα αμφιβολου ασφαλειας τρακ ντεει η να τρεχο στους δρομους που ειναι τρομερα επικινδυνο...


    Ωραίος φίλε..




  15. #15
    ερωτηση προς ΙΑΒΕΡΗ....

    -τι θεωρειται οτι φταιει για τα ατυχηματα των ελληνων οδηγων?

    -οι ελληνες δεν ξερουν οτι δεν ξερουν να οδηγουν!


    πολυ σωστος ο τυπος...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Για Kawasaki Klx 250-300- D-tracker
    από ondrift στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 22:19
  2. 16 και 31 Οκτωμβριου 0-300 Riding School
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2006, 22:27
  3. Πιθανοτητες πτωσης στα μαθηματα CSS & 0-300
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2004, 23:41
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 10:58
  5. TRAIL RIDE 0-300 στα Κιούρκα 14/12
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF