Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Gel για τη σελα.....

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostakisK
    Εγγραφή
    26/05/2006
    Μηνύματα
    137

    Gel για τη σελα.....

    Εχει δικιμάσει κανείς gel στη σέλα του?

    Απο οτι είδα μπορείς να το βάλεις και πάνω στη σέλα και να το βγάζεις όποτε θέλεις , αλλά μπορείς και να το κολήσεις στο αφρώδες της σέλας κάτω από την ταπετσαρία και να μήν φαίνεται τίποτα.

    Έχετε ακούσει κάτι γι'αυτό το υλικό ? Κάνει δουλειά ?

    Ευχαριστώ - Κώστας

  2. #2
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Φίλε μου όλα αυτά είναι ημίμετρα κάνει αλλά για πολύ σύντομο διάστημα...Πραγματική αλλαγή θα δείς ΜΟΝΟ με ανακατασκευή με νέο αφρώδες υλικό και πιο ανατομική αν γουστάρεις.Ηδη αυτό σκέφτομαι να κάνω και γώ
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  3. #3
    για ανακατακσευη σελλας σκεφτομε και εγω γιατι ειναι ηδη 10 χρονων η σελλα μου και αρχιζει και κουραζετε ο κωλος μου :rotflmao: :rotflmao: αμα το κανεις κανεις για ριχτε καμια τιμη ποσο παει και που εγινε η δουλεια
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  4. #4
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Προσωπικά ,στον Τόνυ Μπάτζιο που θεωρείται κορυφαίος στο είδος αυτό, που τον πήρα σήμερα τηλέφωνο μου ζήτησε 120 για το Fazer +κανά 20άρικο τα μεταφορικά με κούριερ γιατί δυστυχώς για μας τους Αθηναίους το μαγαζί του είναι Σαλόνικα
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    120 :hypnotize ....den sas fenontai ligo......pws na to pw..POLLA???kana 30ri pernoun oi tapetserides na sou valoun ligo afrwdes kai neo kalyma...elews,me kati parapanw perneis sella corbin klp....
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  6. #6
    Πάντα κράνος!!!!
    Εγγραφή
    28/08/2007
    Μηνύματα
    95
    Επειδή έχω πάει πολλά μηχανάκια δικά μου ή φίλων μου στον Τονυ Μπατζιο οφείλω να σου πω ότι:
    Αλλάζει όλο το αφρώδες υλικό με καινούριο,διαμορφώνει την σέλα όπως πρεπει ξύνοντας το αφρώδες,κολλάει επιπλέον αφρώδες στην πλατουλα για να την κάνει ανατομική,ράβει απο την αρχή νέα επένδυση για την σέλα,αντιολισθητική και αρίστης ποιότητας,την συρράπτει επάνω στον σκελετό με πολλές δεκάδες καρφάκια και τέλος σου πετάει και στάμπα πάνω με το λογότυπο της μηχανής σου,σε ότι χρώμα θέλεις.Θέλει περίπου 2-3 ώρες για κάθε σέλα και ο άνθρωπος είναι απλά μοναδικός στο είδος του.120 ευρώ δεν είναι λίγα χρήματα αλλα σκέψου ότι αλλάζει τα πάντα, κρατάει μόνο τον σκελετό ίδιο και έχεις ενα αποτελεσμα που δεν υπάρχει σε aftermarket σέλα απο καμμία εταιρία
    ΗΡΑΚΛΑΡΑ ΟΛΕ!

  7. #7
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Την ίδια δουλειά κάνει και ένας ταπετσέρης στο Ν.Κόσμο...μόνο που τον λένε Μητσάρα είναι και γαμώ τα παιδιά,μού'φτιαξε μια σέλλα στο παλιό μου BROSάκι που αν την έβλεπαν οι Ιάπωνες θα τον χρυσοπλήρωναν να τους μάθει πως τα φτιάχνει....με υλικό 100 κλάσεων ανώτερο σε ποιότητα,και αφρώδες με ό,τι σκληρότητα θες,και με 35?....συνεπώς κύριοι,οι σελλάδες μοτό τσιμπάν...και τσιμπάν αδικαιολόγητα πολύ...
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  8. #8
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
    120 :hypnotize ....den sas fenontai ligo......pws na to pw..POLLA???kana 30ri pernoun oi tapetserides na sou valoun ligo afrwdes kai neo kalyma...elews,me kati parapanw perneis sella corbin klp....
    μη δου πω με 45-50? παίρνεις ένα καλό καρφωτικό,αφρώδες ρετάλι και πλαστικό κάλλυμα σέλλας (τη δερματίνη ντε,έχουν οι ταπετσέρηδες) και φτιάχνεις όχι μόνο τη σέλλα σου αλλά και των φίλων σου...
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  9. #9
    Πάντα κράνος!!!!
    Εγγραφή
    28/08/2007
    Μηνύματα
    95
    Μηπως ξεχνας και τον παραγοντα της γνωσης και της τεχνης πανω στη συγκεκριμενη δουλεια πλην των υλικων που θα χρειαστεις??Εκτος αν ξερεις απο τοποθετησει αφρωδους υλικου,διαμορφωση του,κολημα με πιστολι βενζινοκολας των εξτρα κομματιων και φυσικα ραπτομηχανη ωστε να μετατρεψεις την δερματινη σε...σελα??
    ΗΡΑΚΛΑΡΑ ΟΛΕ!

  10. #10
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasmms
    Μηπως ξεχνας και τον παραγοντα της γνωσης και της τεχνης πανω στη συγκεκριμενη δουλεια πλην των υλικων που θα χρειαστεις??Εκτος αν ξερεις απο τοποθετησει αφρωδους υλικου,διαμορφωση του,κολημα με πιστολι βενζινοκολας των εξτρα κομματιων και φυσικα ραπτομηχανη ωστε να μετατρεψεις την δερματινη σε...σελα??
    Αδερφέ μην μου παραθέτεις τεχνικά,ούτε ταπετσέρης είμαι ούτε "σελλάς"είμαι ούτε και καμια κόλλα ή υλικό της ΝΑΣΑ χρησιμοποιεί ο δικός σου......ούτε υποστηρίζω κανέναν από τους 2...αλλά ό,τι κάνει ο μπάτζιος,ο τεκνοσελ,ό χ,ψ στην Ν.Σμύρνη το κάνει και ο τελευταίος ταπετσέρης και στο πιο ακριτικό χωριό...μη τρελαθούμε!όσο άριστη δουλειά και να κάνει ο σελλάς,η εργασία του είναι υπερτιμημένη...και αδικαιολόγητα...
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  11. #11
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasmms
    Μηπως ξεχνας και τον παραγοντα της γνωσης και της τεχνης πανω στη συγκεκριμενη δουλεια πλην των υλικων που θα χρειαστεις??Εκτος αν ξερεις απο τοποθετησει αφρωδους υλικου,διαμορφωση του,κολημα με πιστολι βενζινοκολας των εξτρα κομματιων και φυσικα ραπτομηχανη ωστε να μετατρεψεις την δερματινη σε...σελα??
    Αδερφέ,έτσι όπως τα λές είναι!Είχα και γω ενδοιασμούς για το ποσό αλλά όντως η δουλειά του είναι εξαιρετική!Δυστυχώς αν θές ποιότητα την πληρώνεις πάντα...
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Καλησπέρα.Αν και παλιό το θέμα και το ξεθάβω, ήθελα να ρωτήσω αν το gel στην σέλα έχει σκάσει ή έχει αλλοιωθεί, πρέπει οπωσδήποτε να το αλλάξεις?Αν δεν το αλλάξεις, υπάρχει περίπτωση να πάθεις ζημιά στο σώμα σου από το πιάσιμο με την πολύωρη οδήγηση?

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2004, 08:02
  2. Κανείς να του βαρύνω τη σέλα;
    από Alkis στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2004, 10:03
  3. Η αλήθεια για τη δημιουργία του άντρα
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2004, 11:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF