Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 119

Θέμα: Ισως αλλη μια ενδιαφερουσα ιστορια. Ισως ομως και κατι παραπανω...

  1. #16
    Ζοχαδιασμέλος Το avatar του/της VGER
    Εγγραφή
    05/03/2008
    Μηνύματα
    305
    Περαστικά φίλε μου, έχω ανατριχιάσει με αυτά που διάβασα.....

  2. #17
    Περαστικά φίλε μου και ποτέ ξανά κάτι τέτοιο.
    Μου φαίνεται ότι οι συγκεκριμένοι γιατροί είναι πιο δολοφόνοι απ΄τον οδηγό του 106.
    Κυνήγησε τους αν και στο Ελλαδιστάν δεν βγάζεις άκρη.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nobody
    Εγγραφή
    21/09/2008
    Μηνύματα
    527
    περαστικα και ταχεια αναρρωση

    εσυ να εισαι καλα και ολα ταλλα γινονται

    αληθεια,ειχε σημανση ο αλλος οδηγος του αυτοκινητου?

    οσο για τους γιατρους(αν και συναδελφος),θα ελεγα κι εγω μαζι με τα υπολοιπα παιδια,κυνηγησε τους και διεκδικησε οτι μπορεις(για εγκληματικη αμελεια η οτι αλλο σου προτεινει ο δικηγορος)

    η προταση για ιδιωτικη ασφαλισηδεν μου ακουγεται τελικα σχημη...

  4. #19
    Σαλταρισμενο μελος Το avatar του/της MILT1964
    Εγγραφή
    13/04/2009
    Μηνύματα
    55
    Μολις επεστρεψα σπιτι και με τα τιμολογια στα χερια.

    Γενικο συνολο ευρω: 29.204,00!

    Μηπως να ξαναθιξω το θεμα της ασφαλειας;

    Το τυπακι κατα πως προεκυψε δεν ειχε STOP και περναγε τη διασταυρωση στεγνα και αφρεναριστος.
    Εγω εκανα το δικο μου κομματι να ελεγξω μεχρι εκει που εβλεπα, εκεινος;

    Καποιος πρεπει επιτελους να αναθεωρησει τον ΚΟΚ σε αρκετα του σημεια.
    Στην τελικη το στενο που εκινειτο ειναι δυο τετραγωνα ολο κι ολο και 50μ. απο ακρη σε ακρη.

    Δεν πρεπει να λαμβανονται και ιδιαιτεροι παραγοντες υπ' οψιν σε ενα τροχαιο εκτος απο την ηλιθια εκ δεξιων προτεραιοτητα;

    Δεν πρεπει καποιος να κοψει τον κωλο σε οσους περνουν τις διασταυρωσεις στεγνα με την προτεραιοτητα σημαια;

    Σε αυτον τον μουλο που δεν ειχε διπλωμα και δηλωσε οδηγο την γυναικα του οσο εμενα με πηγαιναν στο ΚΑΤ τι πρεπει να κανουν;
    Shit happens

  5. #20
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954


    σε στείλαν σπίτι με κάταγμα...

    θέλει κλείσιμο το δικό τους σπίτι, φίλε...

    καλή επάνοδο και πάντα όρθιος.


  6. #21
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MILT®
    Μολις επεστρεψα σπιτι και με τα τιμολογια στα χερια.

    Γενικο συνολο ευρω: 29.204,00!

    Μηπως να ξαναθιξω το θεμα της ασφαλειας;

    Το τυπακι κατα πως προεκυψε δεν ειχε STOP και περναγε τη διασταυρωση στεγνα και αφρεναριστος.
    Εγω εκανα το δικο μου κομματι να ελεγξω μεχρι εκει που εβλεπα, εκεινος;

    Καποιος πρεπει επιτελους να αναθεωρησει τον ΚΟΚ σε αρκετα του σημεια.
    Στην τελικη το στενο που εκινειτο ειναι δυο τετραγωνα ολο κι ολο και 50μ. απο ακρη σε ακρη.

    Δεν πρεπει να λαμβανονται και ιδιαιτεροι παραγοντες υπ' οψιν σε ενα τροχαιο εκτος απο την ηλιθια εκ δεξιων προτεραιοτητα;

    Δεν πρεπει καποιος να κοψει τον κωλο σε οσους περνουν τις διασταυρωσεις στεγνα με την προτεραιοτητα σημαια;

    Σε αυτον τον μουλο που δεν ειχε διπλωμα και δηλωσε οδηγο την γυναικα του οσο εμενα με πηγαιναν στο ΚΑΤ τι πρεπει να κανουν;
    Κατ αρχήν περαστικά εύχομαι κι ευτυχως που την γλύτωσες!!

    Τωρα για το δεύτερο σκέλος, πρέπει να καταλάβεις οτι σύμφωνα με τον ΚΟΚ η υπαιτιότητα είναι δική σου.
    Δυστυχώς υπάρχουν αρκετές τέτοιες παγίδες στους Ελληνικούς δρόμους, όπου δεν υπάρχει stop και ισχύει η εκ δεξιών προτεραιότητα αν και είναι στενάκια που βγαίνουν σε κεντρικούς δρόμους.
    Στην Αγ.Μελετίου πχ υπάρχουν αρκετά τέτοια.
    Οπως καταλαβαίνεις η προτεραιότητα δίνει το δικαίωμα σε κάποιον να περνάει χωρίς να κόψει η ακόμα και να ελέγξει, κι ετσι συμβαίνει σε πολιτισμένα κράτη.

    Οσο για το οτι δεν είχε δίπλωμα κλπ, θα πρέπει οπωσδήποτε αν αναφερθεί αν θέλεις να τον τρέξεις, αλλά εφ οσον δεν εχει δίπλωμα η ασφάλεια δεν θα τον καλύψει στο ατύχημα, ισως πρέπει να το σκεφτείς και να το συζητήσεις με δικηγόρο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #22
    φιλε δεν εχω λογια μπορω να πω οτι εχω σαστιση απο τις περιγραφες σου...........
    με εχουν βρει και με εχουν βρει και εμενα και δεν περιμενα να εχω τωρα τετια συνεστιματα.......
    τι να σου πω????????

    μονο περαστικα κιαι να εισαι καλα μπορω να πω........

    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.........και μετα παμε για

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MILT®
    Μολις επεστρεψα σπιτι και με τα τιμολογια στα χερια.

    Γενικο συνολο ευρω: 29.204,00!

    Μηπως να ξαναθιξω το θεμα της ασφαλειας;

    Το τυπακι κατα πως προεκυψε δεν ειχε STOP και περναγε τη διασταυρωση στεγνα και αφρεναριστος.
    Εγω εκανα το δικο μου κομματι να ελεγξω μεχρι εκει που εβλεπα, εκεινος;

    Καποιος πρεπει επιτελους να αναθεωρησει τον ΚΟΚ σε αρκετα του σημεια.
    Στην τελικη το στενο που εκινειτο ειναι δυο τετραγωνα ολο κι ολο και 50μ. απο ακρη σε ακρη.

    Δεν πρεπει να λαμβανονται και ιδιαιτεροι παραγοντες υπ' οψιν σε ενα τροχαιο εκτος απο την ηλιθια εκ δεξιων προτεραιοτητα;

    Δεν πρεπει καποιος να κοψει τον κωλο σε οσους περνουν τις διασταυρωσεις στεγνα με την προτεραιοτητα σημαια;

    Σε αυτον τον μουλο που δεν ειχε διπλωμα και δηλωσε οδηγο την γυναικα του οσο εμενα με πηγαιναν στο ΚΑΤ τι πρεπει να κανουν;
    Φίλε να κυνηγήσεις τους γιατρούς ΜΟΝΟ,όχι τον οδηγό του 106 διότι είχε προτεραιότητα.
    Απ'τη στιγμή που ισχύει ο κανόνας του από δεξιά τέλος,φταίς καλώς ή κακώς,δε θα το εξετάσουμε.
    Μη τον κυνηγήσεις γιατί θα χάσεις.Ούτε να κάτσεις ν'αναρωτιέσαι για τα στραβά και ανάποδα του ΚΟΚ στο δικαστήριο.
    Αν δεν υπάρχει σήμανση έχει έχει προτεραιότητα ο εκ δεξιών εκτός και αν:
    *Κινείσαι σε αυτοκινητόδρομο/εθνικό δίκτυο
    *Ο άλλος έρχεται από χωματόδρομο
    Επικέντρωσε τις ενέργειές σου στο να ξεσκίσεις τους γιατρούς.
    Καλή δύναμη!

    ΥΓ:Τα πράγματα αλλάζουν αν μπορείς ν' ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ότι οδηγούσε αυτός(χωρίς δίπλωμα) και όχι η γυναίκα του.Αν όμως δε μπορείς να το αποδείξεις τότε άστο

  9. #24
    Suzuki fb πάντα σούζα Το avatar του/της powerman95
    Εγγραφή
    28/07/2008
    Μηνύματα
    238
    Περαστικα φιλος


    Kαι εγω θυμαμαι μια τετοια ιστορια.Φιλος επεσε απο μηχανακι και τον στελνουν Ηρακλειο για ραματα κτλ ολα καλα μεχρι εδω.Του δινουν εξιτιτριο αλλα μου λεει εχω ενα πονο στη λεκανη,παμε στο Κεντρο Υγειας για μια ακτινογραφια στη λεκανη και ειχε σκασμενο κοκκαλο δηλαδη ελεος πια

  10. #25
    Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ Το avatar του/της Tsakalaki
    Εγγραφή
    19/04/2006
    Μηνύματα
    281
    άγνωστε....με σόκαρες και παράλληλα με έκανες να ανατριχιάσω και να κουνηθώ από τη θέση μου. Σ' ευχαριστώ που το έκανες, το έχω ανάγκη που και που, καθώς κάθε μέρα που περνάω και μένω όρθιος, ολοένα και επαναπαύομαι. Και πρέπει κάποιος να με φέρνει στη θέση μου. Καλό κουράγιο μάγκα.
    The golden light above you show me where you're from
    The magic in your eye bewitches all you gaze upon
    You stand upon your hill and behop all around you
    They wonder where you're from oh yeah they wonder where I found you
    Oh my love it's a long way where you're from, it's a long way
    Aμμουλιανη, διακοπές 2007
    Ανακοίνωση - προειδοποίηση Υπουργείου Εσωτερικών - Γενική Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλονίκης

  11. #26
    Περαστικά σου ρε φίλε και ποτέ ξανά …εσύ ξέρεις καλύτερα (και ο δικηγόρος σου) τι πρέπει να κάνετε…

    Εμένα με στεναχώρησαν δυο πράγματα σε ότι έγραψες ….

    ΠΡΩΤΑ απ όλα με στεναχώρησε που ταλαιπωρήθηκες και κινδύνεψες τόσο πολύ…
    Μετά με στεναχώρησε η κατάντια των δημόσιων νοσοκομείων αλλά και των γιατρών (που τους είχα σε μεγάλη εκτίμηση ) να αφήσουν έναν νέο άνθρωπο με σοβαρό τραυματισμό να φύγει από το νοσοκομείο σε άσχημη κατάσταση και με τεράστιο κίνδυνο χωρίς να διαγνώσουν το (προφανές) πρόβλημα του… κρίμα …κρίμα…κρίμα

    Όμως ,αφού είσαι εσύ καλά όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες…. Πάντα γερός

  12. #27
    να ευχηθώ με τη σειρά μου περαστικά και ποτέ ξανά, και εύχομαι το συντομότερο να είσαι τελειώς καλά, πάντα σιδερένιος να είσαι.

    με τον rallakia δεν τα βάζω γιατί δεν ξέρω πως ακριβώς έγινε και δεν ξέρω όλη την ιστορία τις συμάνσεις κτλ οπότε δεν λέω τίποτα για αυτό.

    εκεί που είμαι έξαλος όμως είναι με τους π@π@ρες στο ΚΑΤ που σε αφήσανε να πας σαν το σκυλί στο αμπέλι, ΕΛΕΟΣ ρε πουστη μου πια ΕΛΕΟΣ είναι δυνατόν να μείνεις παράλυτος επειδή δεν ξέρουν να κάνουν κάποιοι σωστά τη δουλεια τους σε αυτό το μπουρδελοκρ@τος που στο κάτω κάτω το χρυσοπληρώνουμε το ρημάδι το ΙΚΑ. Τι να πω είναι για πολλές σφαλιάρες κάποιοι............


    περαστικά και ποτέ ξανα

  13. #28
    Σαλταρισμενο μελος Το avatar του/της MILT1964
    Εγγραφή
    13/04/2009
    Μηνύματα
    55
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Οπως καταλαβαίνεις η προτεραιότητα δίνει το δικαίωμα σε κάποιον να περνάει χωρίς να κόψει η ακόμα και να ελέγξει, κι ετσι συμβαίνει σε πολιτισμένα κράτη.

    Οσο για το οτι δεν είχε δίπλωμα κλπ, θα πρέπει οπωσδήποτε αν αναφερθεί αν θέλεις να τον τρέξεις, αλλά εφ οσον δεν εχει δίπλωμα η ασφάλεια δεν θα τον καλύψει στο ατύχημα, ισως πρέπει να το σκεφτείς και να το συζητήσεις με δικηγόρο.
    Πρωτα πρωτα στα πολιτισμενα κρατη ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα και κανεις δεν βρισκεται στο δρομο προσπαθωντας να αποδειξει κατι.

    Δευτερον η Ελλαδιτσα μας παρα τα χιλια μυρια της καλα δεν μπορει να χαρακτηριστει απολυτα ως τετοιο.

    Τριτον, μια καλη ασφαλεια σε προστατευει και απο ανασφαλιστους οδηγους.
    Ευτυχως προνοησα κι εχω μικτη ασφαλεια που καλυπτει την περιπτωση αυτη, τις υλικες ζημιες και τον τραυματισμο μου.

    Δυστυχως πεφτουμε συχνα στην παγιδα να ασφαλιζουμε μονο αυτα που μας υποχρεωνει η πολιτεια, ενω για να γλιτωσουμε ελαχιστα παραπανησια χρηματα αφηνουμε τον εαυτο μας στην απ' εξω.

    Για παραδειγμα διαλεξα να πληρωνω κοντα 500 ευρω ασφαλεια στη μηχανη το χρονο που μου καλυπτει τα παντα μεχρι και κλοπη. Με βγαζουν απ' τη δυσκολη; Δεν τα λυπαμαι ουτε στιγμη.
    Το μηχανακι θελει 3000 ευρω επισκευη αμεσως αμεσως.

    Για το νοσηλευτικο μου δινω κατι λιγοτερο απο 40 ευρω το μηνα με παγια εντολη απο τον λογαριασμο μου. Ξαφνικα χρειαστηκα 30 χιλιαρικα για να μπορεσω να συνεχισω να ζω φυσιολογικα. Να λυπηθω τα 40;

    Κλειστη κοινωνια ειμαστε οι μηχανοβιοι, αγνωστοι φιλοι.
    Πιστευω να καταλαβαινετε γιατι post-αρω ολα αυτα.
    Shit happens

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MILT®

    Καποιος πρεπει επιτελους να αναθεωρησει τον ΚΟΚ σε αρκετα του σημεια.
    Στην τελικη το στενο που εκινειτο ειναι δυο τετραγωνα ολο κι ολο και 50μ. απο ακρη σε ακρη.

    Δεν πρεπει να λαμβανονται και ιδιαιτεροι παραγοντες υπ' οψιν σε ενα τροχαιο εκτος απο την ηλιθια εκ δεξιων προτεραιοτητα;

    Δεν πρεπει καποιος να κοψει τον κωλο σε οσους περνουν τις διασταυρωσεις στεγνα με την προτεραιοτητα σημαια;

    Φίλε μου εδώ θα τα χαλάσουμε...

    Αν τυχόν είχες εσύ προτεραιότητα και σε έπαιρνε αμπάριζα κανένας, τώρα θα φώναζες για "τον φούστη που δεν σεβάστηκε την προτεραιότητά σου"... Θέλεις δεν θέλεις η κίνηση στον δρόμο έχει κάποιους κανόνες που όλοι είμαστε υποχρεωμένοι να τηρούμε... Ένας από αυτούς είναι και η εκ δεξιών προτεραιότητα... Μην το συνεχίζεις άλλο λοιπόν σε αυτήν την λογική γιατί απλά χάνεις το δίκιο σου και στα υπόλοιπα...

  15. #30
    Περαστικά.. ευτυχώς γλίτωσες τα χειρότερα. Σιδερένιος και γρήγορα.

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μια μικρη ιστορια γκαντεμιας και απο εμενα!
    από roulis67 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2012, 20:19
  2. Δάσκαλος και μαθητής..μια προσωπική ιστορία...
    από Gandalf dr685sm στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2010, 18:17
  3. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2009, 11:04
  4. Άλλη μία θλιβερή ιστορία...
    από villy στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2006, 18:04
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 14:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF