Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: ρασοφόροι...

  1. #1

    ρασοφόροι...

    Το πρωί επί της Αλεξάνδρας πήγαινα στην δεξιά λωρίδα (λεωφορειολωρίδα) με καμιά 60αριά, και παραλίγο να με στείλει στο νοσοκομείο ένας παπάς που, βγάζοντας φλας για να στρίψει αριστερά από τη μεσαία λωρίδα, θεώρησε ότι είχε πλέον το δικαίωμα από το Θεό να στρίψει κατευθείαν χωρίς καμιά προφύλαξη.

    Ευτυχώς έβαλα πόδι κάτω (ας είναι καλά ο Γιατρός που μας το δίδαξε σε μας τους μη-Γιατρούς την Κυριακή) και μόνο στράβωσε λίγο το αριστερό φλας μου που βρήκε στη δεξιά πλευρά του κουτιού του παπά. Και όταν του την είπα - ευγενικώτατα - μου είπε "πώς πάτε έτσι βρε παιδιά" και μου έκανε και παρατήρηση επειδή λέει δεν επιτρέπεται να κινούνται τα δίκυκλα στις λεωφορειολωρίδες!!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ,


    ποδι κατω?

  3. #3

    Re: ρασοφόροι...

    δεν επιτρέπεται να κινούνται τα δίκυκλα στις λεωφορειολωρίδες!!! [/B][/QUOTE]

    AYTO ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ??????
    Never ride faster than your angel can fly!!!

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
    ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ,


    ποδι κατω?

    Το κλασσικό που κάνουμε όλοι όταν γέρνει πολύ το μηχανάκι λόγω επαφής, για να μην πέσουμε...

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    Το κλασσικό που κάνουμε όλοι όταν γέρνει πολύ το μηχανάκι λόγω επαφής, για να μην πέσουμε...

    αααααααααααααα,


    τελικα να σου πω το καταλαβε ο παπας οτι κινουμαστε στους


    ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΔΡΟΜΟΥΣ?

  6. #6

    Re: Re: ρασοφόροι...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
    δεν επιτρέπεται να κινούνται τα δίκυκλα στις λεωφορειολωρίδες!!!
    AYTO ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ?????? [/B][/QUOTE]

    Αν άνοιγε και καμιά άλλη εφημερίδα πέρα από τις εκδόσεις της Ζωής και του Σωτήρα, θα το ήξερε ο καραγκιόζης...

    Αλλά στην τύφλα του θα μείνει για πάντα καταδικασμένος.

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
    αααααααααααααα,


    τελικα να σου πω το καταλαβε ο παπας οτι κινουμαστε στους


    ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΔΡΟΜΟΥΣ?
    Μάλλον το κατάλαβε, εκτός αν θεωρεί πως ό,τι του λέει οσοδήποτε ευγενικά ένας αλήτης/ρεμάλι/τσαντάκιας μηχανόβιος είναι κακό-κακό-κακό-666-φτου-φτου-φτου.

  8. #8
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701

    Re: ρασοφόροι...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    δεν επιτρέπεται να κινούνται τα δίκυκλα στις λεωφορειολωρίδες!!!

    από τέτοια

    εμένα μια φορά ένας που του είπα "δεν το βλέπεις το στοπ" (χωρίς προβλήματα για μένα γιατί ευτυχώς τον είχα δει απο πολύ νωρίς) γυρνάει και μου λέει

    "αυτό δεν είναι στοπ"

  9. #9
    Το νου σας Ρεμάλια!!! Το avatar του/της RapidShade
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    635

    Re: ρασοφόροι...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    Το πρωί επί της Αλεξάνδρας πήγαινα στην δεξιά λωρίδα (λεωφορειολωρίδα) με καμιά 60αριά, και παραλίγο να με στείλει στο νοσοκομείο ένας παπάς που, βγάζοντας φλας για να στρίψει αριστερά από τη μεσαία λωρίδα, θεώρησε ότι είχε πλέον το δικαίωμα από το Θεό να στρίψει κατευθείαν χωρίς καμιά προφύλαξη.

    Ευτυχώς έβαλα πόδι κάτω (ας είναι καλά ο Γιατρός που μας το δίδαξε σε μας τους μη-Γιατρούς την Κυριακή) και μόνο στράβωσε λίγο το αριστερό φλας μου που βρήκε στη δεξιά πλευρά του κουτιού του παπά. Και όταν του την είπα - ευγενικώτατα - μου είπε "πώς πάτε έτσι βρε παιδιά" και μου έκανε και παρατήρηση επειδή λέει δεν επιτρέπεται να κινούνται τα δίκυκλα στις λεωφορειολωρίδες!!!

    Καλά...τα στοιχεία του τα πήρες για να
    σου πληρώσει το φλας; Ή απλά την είδες
    κι εσύ χαλαρός και δεν βαριέσαι μωρέ;

    Δεν είναι και πολύ για λύπηση...

    τεσπα...

    αφού δεν έγινε κάτι, ολα καλα....
    Υ.Γ. ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!

    The more I learn,
    the less I understand...

    RapidShade

    --------------------------------
    Where is my R1?... ;(

  10. #10

    Re: Re: ρασοφόροι...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από RapidShade
    Καλά...τα στοιχεία του τα πήρες για να
    σου πληρώσει το φλας; Ή απλά την είδες
    κι εσύ χαλαρός και δεν βαριέσαι μωρέ;
    ....
    Φίλε ήμουν τόσο ανακουφισμένος που δεν χτύπησα καθόλου και που το μηχανάκι απλώς είχε ένα ελαφρώς στραβό φλάς που ούτε διανοήθηκα να μπλέξω, και μάλιστα με ένα εκπρόσωπο του Θεού στη γή. Ελπίζω μόνο να τον γρατζούνισα λίγο στην πίσω πόρτα, γιατί μόνο έτσι θα ξανασκεφτεί να κάνει τη μαφακία.

    Ας προσέχουμε όλοι πάντως τέτοια περιστατικά, όπου κινούμαστε στην λεω..ρίδα και κάποιος στρίβει χωρίς να κοιτάξει.

  11. #11
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611

    Re: ρασοφόροι...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    μου έκανε και παρατήρηση επειδή λέει δεν επιτρέπεται να κινούνται τα δίκυκλα στις λεωφορειολωρίδες!!!
    Πριν από μερικές εβδομάδες και πάλι επί της Αλεξάνδρας, ένας τύπος ο οποίος δουλεύει και σε εξουσιοδοτημένο της Ford πήγε να στρίψει από τη μεσαία λωρίδα σε στενό διασχίζοντας βέβαια τη λεωφορειολωρίδα, χωρίς να κοιτάξει τον καθρέπτη. Χτύπησε μια κοπέλα με μηχανάκι και της έσπασε το μικρό δάχτυλο στο αριστερό χέρι.
    "Δεν ήξερα ότι επιτρέπεται να κυκλοφορούν οι μηχανές στη λεωφορειολωρίδα", ήταν το σχόλιό του...
    Αν ένας νέος δεν το ξέρει, φανταστείτε πόσα γερόντια, άσχετοι κλπ υπάρχουν εκεί έξω που καραδοκούν να σκοτώσουν κόσμο...
    Αλλά σε ένα δελτίο ειδήσεων ή σε κανένα διαφημιστικό διάλειμμα σε ώρα αιχμής δεν θα βάλουν κανένα ενημερωτικό σποτάκι μπας και ξεστραβωθεί ο μαλάκας έλληνας οδηγός...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  12. #12
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    πριν λιγες μερες ειχα μια “εποικοδομητική” συζητηση με εξυπνακια 40ρη που παραλιγο να πατησω γιατι περναγε σε διαβαση πεζων με κοκκινο ανθρωπακι (Σταμάτης you know...) με τη δικαιολογία οτι τα αυτοκινητα ηταν μποτιλιαρισμένα
    ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΕ ΚΙ ΟΛΑΣ!!! ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗ ΠΕΡΝΑΩ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ.... ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ (ΣΤΑΜΑΤΗ)!!!!!!!
    Φυσικα εφαγε τα μπινελικια του (αυτα που εχω έτοιμα για καθε τετοια περιπτωση) και έφυγα

  13. #13

    Re: Re: ρασοφόροι...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
    Πριν από μερικές εβδομάδες και πάλι επί της Αλεξάνδρας, ένας τύπος ο οποίος δουλεύει και σε εξουσιοδοτημένο της Ford πήγε να στρίψει από τη μεσαία λωρίδα σε στενό διασχίζοντας βέβαια τη λεωφορειολωρίδα, χωρίς να κοιτάξει τον καθρέπτη. Χτύπησε μια κοπέλα με μηχανάκι και της έσπασε το μικρό δάχτυλο στο αριστερό χέρι.
    "Δεν ήξερα ότι επιτρέπεται να κυκλοφορούν οι μηχανές στη λεωφορειολωρίδα", ήταν το σχόλιό του...
    Στη συγκεκριμένη περίπτωση πιστεύω πως ο τυπάκος είπε ψέματα για να έχει μια δικαιολογία να πει. Τι πάει να πει δεν ήξερες, καθρέφτη κοίταξες;;;; Μάλλον όχι!!

  14. #14

    Re: Re: ρασοφόροι...

    "Δεν ήξερα ότι επιτρέπεται να κυκλοφορούν οι μηχανές στη λεωφορειολωρίδα", ήταν το σχόλιό του...



    ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΕΡΧΟΤΑΝ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΓΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ?
    ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ Γ@ΜΗΜΕΝΟΥΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ.
    ΣΟΡΥ Ε!
    Never ride faster than your angel can fly!!!

  15. #15
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082

    Re: Re: Re: ρασοφόροι...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
    "Δεν ήξερα ότι επιτρέπεται να κυκλοφορούν οι μηχανές στη λεωφορειολωρίδα", ήταν το σχόλιό του...



    ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΕΡΧΟΤΑΝ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΓΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ?
    ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ Γ@ΜΗΜΕΝΟΥΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ.
    ΣΟΡΥ Ε!
    ή ασθενοφορο ή περιπολικο ή ζητας ή ή ή

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF