Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: Ninja 250r Καλή επιλογή πρώτης μηχανής?

  1. #1

    Ninja 250r Καλή επιλογή πρώτης μηχανής?

    Σαν καινούριο μέλος και επειδή δεν βρήκα παρόμοια συζήτηση θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας στο θέμα για το ninjaki 250.Το έχω σταμπάρει εδώ και κάνα τρίμηνο και το χω σαν νούμερο 1 επιλογή στην λίστα μου.Έχοντας οδήγηση μονο παπάκι για να πάρω το diploma και μια άλλη 250cc ενός φίλου μου σε ερημους δρόμους με φοβίζει λίγο σαν επιλογή λόγο κιλών(170kg) σύμφωνα με την kawasaki καθώς και η δύναμη τις.Είναι τα κιλά λόγος να την φοβάσαι η προσφέρει καλύτερη οδήγηση,σταθερότητα,κρατήματα στο δρόμο? Είμαι 20 χρονων και οδηγάω αυτοκίνητο εδώ και κάνα χρόνο χωρίς να προκαλέσω ατύχημα ευτυχώς και θεωρώ τον εαυτό μου καλο οδηγό και προσεχτικό που δεν ανεβαίνω χωρίς κράνος ούτε να πάω στο περίπτερο.Τι θα λέγατε λοιπόν για την επιλογή μου?Μήπως έχω να σκεφτώ και κάποιες άλλες επιλογές?Αξίζει τα λεφτά τις 4500euro περίπου
    (Δεν θέλω να πάω σε μεγαλύτερα κυβικά με θεωρώ ανώριμο ακόμα)
    Ευχαριστώ!
    T(w)o beer or not t(w)o beer? :P
    Two beeeeeeeerr!!!!

  2. #2
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302

    Re: Ninja 250r Καλή επιλογή πρώτης μηχανής?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kotsis23
    Σαν καινούριο μέλος και επειδή δεν βρήκα παρόμοια συζήτηση θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας στο θέμα για το ninjaki 250.Το έχω σταμπάρει εδώ και κάνα τρίμηνο και το χω σαν νούμερο 1 επιλογή στην λίστα μου.Έχοντας οδήγηση μονο παπάκι για να πάρω το diploma και μια άλλη 250cc ενός φίλου μου σε ερημους δρόμους με φοβίζει λίγο σαν επιλογή λόγο κιλών(170kg) σύμφωνα με την kawasaki καθώς και η δύναμη τις.Είναι τα κιλά λόγος να την φοβάσαι η προσφέρει καλύτερη οδήγηση,σταθερότητα,κρατήματα στο δρόμο? Είμαι 20 χρονων και οδηγάω αυτοκίνητο εδώ και κάνα χρόνο χωρίς να προκαλέσω ατύχημα ευτυχώς και θεωρώ τον εαυτό μου καλο οδηγό και προσεχτικό που δεν ανεβαίνω χωρίς κράνος ούτε να πάω στο περίπτερο.Τι θα λέγατε λοιπόν για την επιλογή μου?Μήπως έχω να σκεφτώ και κάποιες άλλες επιλογές?Αξίζει τα λεφτά τις 4500euro περίπου
    (Δεν θέλω να πάω σε μεγαλύτερα κυβικά με θεωρώ ανώριμο ακόμα)
    Ευχαριστώ!

    mia xara einai kosta, mono na exeis ypopsin sou oti ta plastika stixizoun kai oti mathenontas peftoume oloi....... merikoi den stamate akoma kai otan exoun mathei
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  3. #3
    απιστευτη επιλογη και το cbf250 αρκετο για πρωτη μηχανη και μετα απο 3 μικροπτωσεις ουτε γρατζουνια
    θελω 4κυλινδρο για Α1!!!!!!!!!!!!

    πωλειται cbf250

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=96752

  4. #4
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809

    Re: Re: Ninja 250r Καλή επιλογή πρώτης μηχανής?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
    mia xara einai kosta...


    Γιαννη τον λενε

  5. #5
    Ναι όντως Γιάννη με λένε,το κότσης είναι ψευδώνυμο και μπερδεύει με το κωστής :P
    T(w)o beer or not t(w)o beer? :P
    Two beeeeeeeerr!!!!

  6. #6

    Re: Ninja 250r Καλή επιλογή πρώτης μηχανής?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kotsis23
    Σαν καινούριο μέλος και επειδή δεν βρήκα παρόμοια συζήτηση θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας στο θέμα για το ninjaki 250.Το έχω σταμπάρει εδώ και κάνα τρίμηνο και το χω σαν νούμερο 1 επιλογή στην λίστα μου.Έχοντας οδήγηση μονο παπάκι για να πάρω το diploma και μια άλλη 250cc ενός φίλου μου σε ερημους δρόμους με φοβίζει λίγο σαν επιλογή λόγο κιλών(170kg) σύμφωνα με την kawasaki καθώς και η δύναμη τις.Είναι τα κιλά λόγος να την φοβάσαι η προσφέρει καλύτερη οδήγηση,σταθερότητα,κρατήματα στο δρόμο? Είμαι 20 χρονων και οδηγάω αυτοκίνητο εδώ και κάνα χρόνο χωρίς να προκαλέσω ατύχημα ευτυχώς και θεωρώ τον εαυτό μου καλο οδηγό και προσεχτικό που δεν ανεβαίνω χωρίς κράνος ούτε να πάω στο περίπτερο.Τι θα λέγατε λοιπόν για την επιλογή μου?Μήπως έχω να σκεφτώ και κάποιες άλλες επιλογές?Αξίζει τα λεφτά τις 4500euro περίπου
    (Δεν θέλω να πάω σε μεγαλύτερα κυβικά με θεωρώ ανώριμο ακόμα)
    Ευχαριστώ!

    Θα κάνεις πολύ καλή επιλογή ! 4 φιλαράκια μου το έχουνε (3 πράσινα , 1 μαύρο ),και ειναι υπερευχαριστημένοι!Τέλειο μηχανάκι με πολύ καλές επιδόσεις και ωραία εμφάνιση
    Rocking All the Way

  7. #7
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812

    Re: Re: Ninja 250r Καλή επιλογή πρώτης μηχανής?

    αν θες μηχανη παρε μηχανη
    επειδη οι πιθανοτητες να πεσεις οσο μαθενεις ειναι μεγαλες παρε ενα sf400
    η κατι τετοιο με τα μισα λεφτα απο το ninja.δεν ειναι ουτε πολυ πιο βαρυ ουτε πολυ πιο δυνατο.ειδηκα χαμηλα δεν εχει κατι να σε τρομαξει.
    ολα αυτα ομως θα πρεπει να αναβαθμισεις το διπλωμα σου.
    παρ ολα αυτα το ninja ειναι καλο αλλα ακριβο....πολυ ακριβο...
    και οπως ειπαν πιο πανω ειναι πλαστικο και σπαει....=>κοστιζει...
    α! η ενα σαν το δικο μου(ακριβως ιδια αλογα με το ninja)
    μπορεις να βρεις ενα με 800€-1500€

  8. #8
    Φίλε Γιάννη αν έχεις την οικονομική δυνατότητα να το πάρεις και να το συντηρήσεις τότε κάντο.
    Κατά την ταπεινή μου άποψη είναι ένα μηχανάκι το οποίο μπορεί να σε διευκολύνει πααααρα πολύ για την επιλογή κατηγορίας μηχανής εάν θέλεις να ανέβεις αργότερα και ταυτόχρονα μπορείς να κάνεις ότι θέλεις με αυτό(εκτός απο εντούρο ).Είναι έυχρηστο,δεν καίει πολύ,είναι όμορφο και
    οι επιδόσεις του θα σε καλύψουν απόλυτα.Το είχα και μπορώ σίγουρα να σου πω πάρτο ΑΝ είσαι οκ οικονομικά γιατί ποτέ δεν ξέρεις..
    www.myspace.com/deathmetalito

  9. #9
    Που να ψάξω να βρω μηχανές σαν την sf400,μου άρεσε πολύ σαν επιλογή ειδικά λόγο κόστους αλλα από ότι ξέρω δεν βγαίνει πλέον καινούρια λόγω κυβικών,ξέρετε κάνα καλο link με αγγελίες?
    T(w)o beer or not t(w)o beer? :P
    Two beeeeeeeerr!!!!

  10. #10
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    ειναι νομιζω πολυ καλη επιλογη και ζητημα ειναι αν θα την κρατησεις δυο χρονια...θα την δωσεις και δεν θα κλαις τα λεφτα σου.θα εχεις και πολυ καλη εμπειρια.

  11. #11
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TassosK
    απιστευτη επιλογη και το cbf250 αρκετο για πρωτη μηχανη και μετα απο 3 μικροπτωσεις ουτε γρατζουνια
    Θα συμφωνησω με τον TassosK!!
    Ειναι πραγματι μια πολυ καλη επιλογη για νεο οδηγο

  12. #12
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    συμφωνω και εγω...
    αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο "σκαλι"....

  13. #13
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Ξεθαψα το ποστ επειδη αναρωτιομουν αν εχει σταματησει αυτο το μοντελο

    Μπηκα στο site της Kawasaki αλλα δεν...

    Σε περιπτωση που οντως εχει σταματησει, γνωριζετε σε τι τιμη πωλειται μεταχειρισμενο;;

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
    Ξεθαψα το ποστ επειδη αναρωτιομουν αν εχει σταματησει αυτο το μοντελο

    Μπηκα στο site της Kawasaki αλλα δεν...

    Σε περιπτωση που οντως εχει σταματησει, γνωριζετε σε τι τιμη πωλειται μεταχειρισμενο;;
    Για το νέο Ninja λες ή για τα παλιά 4κύλινδρα?

    http://www.kawasaki.gr/Ninja250R
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #15
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Αν το νεο ειναι διχρονιλα, οχι ευχαριστω, σκεφτομαι σαν πρωτο μηχανακι για την γυναικα μου, διοτι θελω να μπει σιγα σιγα στον κοσμο της μοτοσυκλετας, εχει διπλωμα αλλα επισης ειναι και φοβιτσιαρα (και καλα κανει).
    Σκεφτομουν λοιπον ενα ss αλλα μεχρι 250cc και 4χρονο σε καλουπι σαν το Ninja, διοτι εχει κολλημα με τα φερινγκ.
    Μην μου πειτε κατι σε γυμνο, θελει φεριγκατο
    Οποιαδηποτε προταση σε τετοιο στυλ μεταχειρισμενο θα ηταν καλοδεχουμενη,
    το budget θα αγγιζει το πολυ 2.500?
    Ξερω ακουγονται λιγα, αλλα ουτως η αλλως μιλαμε για μεταχειρισμενο.
    Ευχαριστω

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. βοήθεια για επιλογή πρώτης μηχανής!
    από virelai στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2014, 21:15
  2. Αγορά πρώτης μηχανής-επιλογή κυβικών
    από loki21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2012, 20:07
  3. Επιλογή πρώτης μηχανής!
    από makois στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2010, 12:50
  4. Βοηθεια παιδες,για επιλογη πρωτης μηχανης
    από gatoupardos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2008, 20:02
  5. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 01:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF