Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Kawasaki er-500

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011

    Kawasaki er-500

    Συγγνώμη αν δεν έπρεπε να το βάλω εδώ...

    Σκέφτομαι και προβληματίζομαι (μετά από κάποιο διάστημα φυσικά) για την αγορά μιας μοτο μετά το super παπί μου. Αυτή που μου έχει κολλήσει στο μυαλό λόγω συμφέρουσας τιμής είναι η Kawasaki ER-5. Ελα όμως που δεν μπορώ να βρω πουθενά κάτι για αυτήν! Για αυτό και προβληματίζομαι και σκέφτομαι μετά για κανά CB500 μεταχειρισμένο. Γενικά κάτι street στα 500 περίπου με τιμή αγοράς 5500 euro. Είναι που έχω και το κόλλημα με τα μεταχειρισμένα (τα φοβάμαι για αξιοπιστία κλπ.) και δεν μπορώ να βγάλω άκρη...
    Βοηθείστε αν μπορείτε με καμιά πρόταση κλπ.
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας παλικάρια...

    ΥΣ: Αν και θα είναι η πρώτη μου κανονική μηχανή έχω οδηγήσει και άλλες κατά καιρούς...

  2. #2
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Και το honda και το kawa έχουν βγει πολύ καλά, με το δεύτερο να κερδίζει σε εμφάνιση. Το μόνο που θα σου πω είναι να πάρεις αυτό που σου αρέσει περισσότερο, ακόμα κι αν είναι το πιο αμφιλεγόμενο μηχανάκι, γιατί η ευθύνη θα είναι δική σου. Για τα μεταχειρισμένα, θα πρότεινα μόνο από μαγαζί που το έχει γνωστός ώστε να μπορείς να του το φέρεις κολάρο αν γίνει καμιά στραβή. Αλλιώς, δόσεις και ένα του κουτιού, να ξέρεις ακόμα και τη κάθε γρατσουνιά του. Σήμερα θα επέλεγα μακράν το δεύτερο. Δυο χρόνια πριν... άσε! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011

    re

    Το δεύτερο δηλαδή;Το kawa μάλλον εννοείς ε;

    Απ' ότι καταλαβαίνω είχες ένα από τα δύο και μάλλον το honda. Απλά δεν έχω δει να κυκλοφορούν και πολλά er στους δρόμους ενώ cb... Με χαλάει και το πίσω ταμπούρο λίγο αλλά για τα λεφτά του πρέπει να είναι καλό.
    Από την άλλη σκέφτομαι πως με ένα πίσω δισκόφρενο και με τους 8 παραπάνω ίππους θα άγγιζε την τιμή του cb...

    Γαμώ την απόγνωση μου...

  4. #4

    ’κου κι αυτό...

    είχα το CB 500 για 6 μήνες . Σφικτές αναρτήσεις, άριστο κράτημα για τα άλογά του , ελάχιστο κόστος συντήρησης (σέρβις κάθε 24.000 χλμ), διασκεδαστικό , αφού έχει ένα σκαλοπάτι ιπποδύναμης γύρω στις 6.000σαλ και μετά λυσσάει. Τα μοντέλα 1998 και εντεύθεν έχουν δίσκο πίσω, αλλά ελάαααχιστα υποβαθμισμένη ποιότητα κατασκευής(made in Italy γαρ). Το κόστος πτώσης είναι επίσης αμελητέο με δυο μικρες μπάρες. Το ER δεν το είχα , αλλά έχω το KLE 500 αυτή τη στιγμή, που έχει πολλά κοινά. Αξιοπιστία εφάμιλη (το μοτέρ φοριέται σε 4 διαφορετικά kawasakia εδώ και πολλά χρόνια), τιμές ανταλλακτικών πολύ καλές, επιδόσεις παρεμφερείς με το CB, κρατήματα όχι σπουδαία, κόστος συντήρησης το ίδιο (σέρβις καθε 12.000χλμ, αλλά φτηνότερα αντ/κα και καλύτερα συνεργεία!!!)
    Συμπέρασμα διάλεξε ποιο όνομα σ'αρέσει περισσότερο.Εμένα το KAWASAKI.
    ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ

Παρόμοια θέματα

  1. Kawasaki er 6n
    από MIKE_16V στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2005, 15:59
  2. Er-500?
    από $py στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2005, 10:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF