Σελίδα 19 από 40 ΠρώτοΠρώτο ... 9141516171819202122232429 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 271 έως 285 από 588

Θέμα: Ετήσια moto.gr, 2009: Τα μεθεόρτια...

  1. #271
    words, words, words......
    Εγγραφή
    14/12/2006
    Μηνύματα
    113
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MARKOS-V
    αυτη η περιοχη ρε παιδια που ειναι ακριβως;
    Είναι κοντά στην Πύλη Τρικάλων.

    Δες εδώ

    http://www.panoramio.com/photo/8713487

    I've always thought
    that I would love to live by the sea
    To travel the world alone
    and live my life more simply
    I have no idea what's happened to that dream
    Cos there's really nothing left here to stop me

  2. #272
    thanks a lot εκ μερους και των αλλων Ελευσινιων(GASOIL,Don John) στους διοργανωτες
    και ιδιαιτερα στον ΝΙΚΟ και ΓΙΩΡΓΟ (ΠΑΠ)

    και του χρονου τριημερη ρεεεεε
    gas......N

  3. #273
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650

    Ηταν μια εκδρομή με πολλά χιλιόμετρα απο επαρχιακούς δρόμος και πολύ πιο κοντα σ' αυτό που για μένα είναι και η ουσία του μοτοσυκλετισμού. Εδινε αυτή τη φορά, τη δυνατότητα να γνωριστούμε καλύτερα. Να «ψηθούμε» στο δρόμο!
    Ξεφευγε απο το στυλ του πάμε καπου κοντα ίσα για να πάμε και μετα αραζουμε σε μια ταβέρνα και πάπαλα και αντε και του χρόνου(κι αυτό δεκτό βέβαια).
    Δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα!

    Μερικές σκόρπιες εικόνες που έμειναν στο μυαλό μου από τη φετινή βόλτα:

    Η ανασυγκρότηση στον Αγ. Γιώργη, με τα τελευταία μηχανάκια να καταφθάνουν, τον καιρό να έχει σκοτεινιάσει και να αρχίζει να μυρίζει βροχή, ξέροντας ότι σε λίγο θα χωθείς μέσα στα Άγραφα και σε περιμένουν χιλιόμετρα και χιλιόμετρα πανέμορφης ορεινής διαδρομής.

    Το κομμάτι απ' την μονή Κορώνης μέχρι το Μορφοβούνι όπου ο δρόμος είναι στενός, έρημος, με την βλάστηση να σκεπάζει κυριολεκτικά τον ουρανό.

    Τις πρώτες ακτίνες του ήλιου μετά τη βροχή, να λούζουν το τοπίο κατεβαίνοντας προς το Μουζάκι.

    Το σούρουπο στην Καλαμπάκα πίνοντας καφεδάκι και χαζεύοντας τα βράχια απέναντι. Μετά από μια κουραστική αλλά πανέμορφη διαδρομή, με τις εικόνες ακόμη νωπές και ατακτοποίητες στο μυαλό σου η παρέα αρχίζει σιγά σιγά να μαζεύεται και συνειδητοποιείς ότι τις εικόνες αυτές τις έχεις μοιραστείς με τόσους άλλους---φίλους καλούς και ανθρώπους που μέχρι χθες δεν είχες ξαναδεί.

    Το βράδυ φτάνοντας στην ταβέρνα να βλέπεις ήδη κόσμο εκεί, που ήρθαν κι αυτοί από μακριά και έχουν τις δικές τους ιστορίες να πουν.

    Αργά την νύχτα, πάνω σε έναν βράχο, 300 μέτρα κατακόρυφα-πάνω από τα σπίτια της πόλης. Να έχεις ξαπλώσει και να τα λέτε παρέα με γνωστούς και με μέχρι-τότε-άγνωστους και να προσπαθείτε να βρείτε τη Μεγάλη Άρκτο ενώ τεράστιοι βράχοι ολόγυρά ανοίγουν μαύρες τρύπες στον έναστρο ουρανό.

    Πολύ πρωί την Κυριακή να περνάς ανάμεσα στα τεράστια βράχια των Μετεώρων που παίρνουν ένα απίστευτο χρώμα από το πρώτο φως της ημέρας---εικόνα που έχω δει χιλιάδες φορές, αλλά ποτέ δεν χορταίνω.

    Τη διαδρομή από την Καστανιά μέχρι την Κρανιά με την φύση να προσπαθεί να πνίξει τον δρόμο και γύρω σου να βλέπεις αμέτρητες αποχρώσεις από έντονο, κορεσμένο, φωτεινό πράσινο ενώ τα νερά του ποταμού κυλούν μερικά μέτρα δίπλα στο δρόμο.

    Την στάση στην Κρανιά, στην άκρη του δάσους, δίπλα στο ποτάμι, να τα λες με τους συνοδοιπόρους ενώ συνεχώς καταφθάνουν μηχανάκια και το ξέφωτο γεμίζει ζωή.

    Την κυματιστή μαύρη ασφάλτινη λωρίδα ανάμεσα στα έλατα και τα καταπράσινα λιβάδια γύρω απ' το Περτούλι.

    Στην επιστροφή, έχοντας πια χωρίσει και πάρει ο καθένας το δρόμο του, να συναντάς μοτοσυκλέτες σε διάφορα σημεία της διαδρομής και να συνειδητοποιείς ότι με αυτούς, τις τελευταίες δύο μέρες, ταξίδεψες μαζί σε μερικές από τις ομορφότερες διαδρομές της Ελλάδας.

    ... και πολλές, πολλές ακόμη ...

    Παιδιά ευχαριστώ ακόμη μια φορά για τις υπέροχες στιγμές. Για εμένα ήταν μια από τις ομορφότερες εκδρομές που έχω κάνει. Λάθη σίγουρα έγιναν, και κάποια πράγματα θα μπορούσαν να είχαν οργανωθεί λίγο καλύτερα. Για αυτό είμαστε εξάλλου εδώ ώστε την επόμενη φορά να είναι όλα ομορφότερα. Ελπίζω όλοι να περάσατε τόσο καλά όσο και εγώ και ελπίζω να ξαναβρεθούμε όλοι σύντομα σε ακόμη πιο όμορφες διαδρομές.


  4. #274
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    ....


    Mε συγκίνησες μπαγάσα...
    Πάντα τέτοια

    Και την ίδια διαδρομη την ξανακανα, και αύριο κιόλας



  5. #275
    undefined μέλος Το avatar του/της Morton
    Εγγραφή
    10/12/2008
    Μηνύματα
    31
    Άντε να πω κι εγώ. Αλλά θα πω για την τρίτη ημέρα του διημέρου που ήταν και η ...μακρύτερη - ναι έκανα τριήμερο, ας είναι καλά οι πρόκες

    Φεύγουμε γκρουπάκι από την ταβέρνα την κυριακή και σιγά-σιγά διαλυόμαστε. Μετά τον Δομοκό βρίσκομαι να κατεβαίνω μόνος.
    Λίγο πριν την έξοδο για Μπράλο κάνω ένα τσιγαράκι για να αποφασίσω αν θα πάω από Μπράλο ή αν θα συνεχίσω από εθνική. Τελικά συνεχίζω από την εθνική - τι το'θελα?

    Λίγο παρακάτω το μηχανάκι αρχίζει να χοροπηδάει σαν κατσίκι, κάνω άκρη δεξιά και βλέπω ότι τον ήπια.
    Το πίσω λάστιχο είναι επίπεδο. Προσπαθώ να συνεννοηθώ μέσω ενός φίλου με την οδική μιας και δεν έχω και μονάδες. Αφού παίζεται για ώρα το σπασμένο (κυριολεκτικά μιας και το δίκτυο της γαμωvodafon έπιανε και δεν έπιανε) τηλέφωνο μαθαίνω το ποσον: 240 euro!!!

    Τους λέω πολύ ευγενικά να πάνε να γαμηθούν αφού με 200 βάζω λάστιχα μπρος-πίσω και καθώς εξετάζω τις εναλλακτικές σταματάει ένα Deauville αν θυμάμαι καλά χωρίς να μπορεί να κάνει κάτι όμως. Ας είναι καλά ο άνθρωπος .


    Αρχίζει να νυχτώνει και τσουλαριστός εγώ παίρνω την έξοδο για Μώλο όπου είδα πινακίδες για σέρβις ελαστικών αλλά όπως μαντεύετε ήταν κλειστός.
    Πηγαίνω σε παρακείμενο βενζινάδικο όπου παίρνουμε καναδυο τηλέφωνα. Ο λαστιχάς είναι εκτός Μώλου και τα πίνει ενώ το επόμενο βουλκανιζατέρ είναι κάπου στα καμένα βούρλα και δεν έχει και σαμπρέλα.
    Δοκιμάσαμε και ένα φαστ αλλά @@.
    Οπότε η μόνη επιλογή είναι η διανυκτέρευση αλλά στο Μώλο δεν υπάρχει κάτι και το τελευταίο λεωφορείο για Καμένα Βούρλα περνάει σε 10 λεπτά.

    Τέλος πάντων την αράζω εξω από το βανζινάδικο και παίρνω και 5-6 μπύρες αφού κλείνει στις 22:00 και δεν υπάρχει και κάνα στρηπτιζάδικο ή κωλόμπαρο να περάσω δημιουργικά την βραδυά.


    Ενώ πίνω τις μπύρες μου και μακαρίζω την τύχη μου με διακόπτει ένα όργανο κατά τη 1:00 για να μου κάνει ανάκριση σημαδεύοντας με με τον φακό:

    - Τις μπύρες πού τις βρήκες; :rotflmao: :rotflmao:

    Αφού συνεννοείται στο τηλέφωνο με ένα άλλο όργανο που ήταν παρών όταν έφτασα στο βενζινάδικο με αφήνει στην ησυχία μου.
    Αν και τώρα που το σκέφτομαι δεν θα ήταν άσχημη ιδέα να περάσω τη νύχτα στο κτρατητήριο

    Βάζω και τα αδιάβροχά μου γιατί έχει τρελό ψωφόκρυο και τον ψιλοπαίρνω στην πλαστική καρέκλα για κάνα 2-3 ώρες μέχρι να με ξυπνήσουν τα καλορυθμισμένα κοκόρια ακριβώς στις 5:00.

    Κατά τις 10 ανοίγει και ο λαστιχάς αλλά δεν έχει σαμπρέλα, οπότε κάνει ένα μπαλωματάκι και φέυγω με 60 χαω μπας και φτάσω κάποια στιγμή στην Αθήνα.

    Βγαίνω λίγο παρακάτω στις Λιβανάτες όπου βρίσκω συνεργείο και βάζουμε καινούρια σαμπρέλα και ξαναβγαίνω στην εθνική.


    Παρ'όλη την ταλαιπωρία και το γεγονός ότι δεν είχα φάει τίποτα νοιώθω να έχω πολλή ενέργεια ακόμα, η ώρα έχει πάει μιάμιση - δύο και δεν προλαβαίνω να πάω στη δουλεία και όντας καβατζωμένος πλέον και με καινούρια σαμπρέλα δεν ήθελε και πολύ...

    Πιάνω την έξοδο για Αταλάντη και αφού χάνομαι για λίγο, βρίσκω τον δρόμο μου και ανηφορίζω προς Δαύλεια - Αράχωβα - Δελφούς κατεβαίνω και μια προς Ιτέα - Γαλαξείδι. Κάνοντας ένα τσιγάρο εκεί μου πέρασαν σκέψεις για Ναύπακτο - Ρίο κιετς αλλά η απειλητική συννεφιά σε συνδυασμό με το γεγόνός ότι έπρεπε να προλάβω και τον αγώνα με απέτρεψαν.
    Στρίβω λίγο και προς Δεσφίνα - Δίστομο και πιάνω παλια εθνική και βγαίνω Αθήνα.
    Λίγο μετά τη Θήβα βέβαια με έπιασε και ένα ψιλόβροχο αλλά δεν με χάλασε καθόλου.




    Αυτά ήταν τα δικά μου extensions στην κατά τα άλλα καταπληκτική διαδρομή της ετήσιας - να'σται καλά
    Απόλαυσα μέχρι και την τελευταία στροφή που με έβγαλε στο ΣΕΦ
    ☠☠☠

  6. #276
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Morton
    .........
    Ρε φίλε, τι να πω... είσαι ο Θεός μου!



    Εντιτ: Κωλόμπαρο έχει στα Καμμένα Βούρλα (να ξέρεις για άλλη φορά, αν χρειαστεί).


  7. #277
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    ....




    ε,τωρα θα το πω...




































































    Γ@ΜΙΕΣΤΕ!!!


  8. #278
    Μοναχικός καβαλάρης Το avatar του/της castoras
    Εγγραφή
    14/05/2007
    Μηνύματα
    468
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    ε,τωρα θα το πω...


    Γ@ΜΙΕΣΤΕ!!!

    [/B]
    Αντεξες 19 σελίδες!!!!

  9. #279
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.748
    Μιας και τα είπατε όλοι, να τα πω και ‘γω!

    Όχι για κανέναν άλλο λόγο, απλά για να μη με πείτε αχάριστο :rotflmao:

    Έχοντας κάνει 4 ακόμα εκδρομές μαζί με κάποιους από εσάς ήμουν απόλυτα σίγουρος για την ποιότητα της εκδρομής!

    Και εξηγώ:

    Όταν έχεις μια διαδρομή που χαράχθηκε από τον Νίκο σημαίνει ότι θα έχει απίστευτο τοπίο, φιδίσιους δρόμους και τουριστικούς ρυθμούς

    Και εχοντας συγκάτοικο τον Γιώργο (TROOPER), που για κάποιον λόγο ήμουν σίγουρος ότι θα βρισκόμουν στο ίδιο δωμάτιο μαζί του άσχετα αν είχα κανονίσει με τον Γιάννη (Roadspirit), πίστευα ότι ακόμα θα ήμασταν στην Καλαμπάκα να πίνουμε ποτάκια και βλέπουμε τα άλλα αστέρια (τα επίγεια) που κυκλοφορούσαν στην περιοχή και να αναζητούμε τρόπους μετάβασης στην Κλητορία.
    Διαψεύσθηκα πανηγυρικά γιατί τελικά βρεθήκαμε να περιμένουμε να ανοίξει το εστιατόριο του ξενοδοχείου για να πάρουμε το πρωινό!

    Λοιπόν, για να μη μακρηγορώ:
    Thanks a lot Νικο (npat) για την εκδρομή, sorry που δεν τα κατάφερα να έρθω στην αναγνωριστική αλλά παντρεμένος άνθρωπας είμαι και δεν είναι τόσο εύκολα τα πράματα!
    Thanks a lot Γιάννη (Roadspirit) για το ότι έκλισες το δωμάτιο με την καταπληκτική θέα, κρίμα που δεν τα κατάφερες τελικά!
    Thanks a lot Γιώργο (TROOPER), όχι για κανέναν άλλο λόγο απλά και μόνο γιατί δεν είμαστε ακόμα στην Καλαμπάκα ψάχνοντας τρόπο να πάμε Κλητορία!
    Thanks a lot Θοδωρή (bikerted) για την όμορφη βολτούλα στα Μετέωρα την Κυριακή το πρωί!
    Και τέλος Thank you all τους υπόλοιπους για την όμορφη παρέα σε αυτό το διήμερο που θα μου μείνει αξέχαστο!


  10. #280
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Morton
    Άντε να πω κι εγώ. Αλλά θα πω για την τρίτη ημέρα του διημέρου που ήταν και η ...μακρύτερη - ναι έκανα τριήμερο, ας είναι καλά οι πρόκες

    Φεύγουμε γκρουπάκι από την ταβέρνα την κυριακή και σιγά-σιγά διαλυόμαστε. Μετά τον Δομοκό βρίσκομαι να κατεβαίνω μόνος.
    Λίγο πριν την έξοδο για Μπράλο κάνω ένα τσιγαράκι για να αποφασίσω αν θα πάω από Μπράλο ή αν θα συνεχίσω από εθνική. Τελικά συνεχίζω από την εθνική - τι το'θελα?

    Λίγο παρακάτω το μηχανάκι αρχίζει να χοροπηδάει σαν κατσίκι, κάνω άκρη δεξιά και βλέπω ότι τον ήπια.
    Το πίσω λάστιχο είναι επίπεδο. Προσπαθώ να συνεννοηθώ μέσω ενός φίλου με την οδική μιας και δεν έχω και μονάδες. Αφού παίζεται για ώρα το σπασμένο (κυριολεκτικά μιας και το δίκτυο της γαμωvodafon έπιανε και δεν έπιανε) τηλέφωνο μαθαίνω το ποσον: 240 euro!!!

    Τους λέω πολύ ευγενικά να πάνε να γαμηθούν αφού με 200 βάζω λάστιχα μπρος-πίσω και καθώς εξετάζω τις εναλλακτικές σταματάει ένα Deauville αν θυμάμαι καλά χωρίς να μπορεί να κάνει κάτι όμως. Ας είναι καλά ο άνθρωπος .


    Αρχίζει να νυχτώνει και τσουλαριστός εγώ παίρνω την έξοδο για Μώλο όπου είδα πινακίδες για σέρβις ελαστικών αλλά όπως μαντεύετε ήταν κλειστός.
    Πηγαίνω σε παρακείμενο βενζινάδικο όπου παίρνουμε καναδυο τηλέφωνα. Ο λαστιχάς είναι εκτός Μώλου και τα πίνει ενώ το επόμενο βουλκανιζατέρ είναι κάπου στα καμένα βούρλα και δεν έχει και σαμπρέλα.
    Δοκιμάσαμε και ένα φαστ αλλά @@.
    Οπότε η μόνη επιλογή είναι η διανυκτέρευση αλλά στο Μώλο δεν υπάρχει κάτι και το τελευταίο λεωφορείο για Καμένα Βούρλα περνάει σε 10 λεπτά.

    Τέλος πάντων την αράζω εξω από το βανζινάδικο και παίρνω και 5-6 μπύρες αφού κλείνει στις 22:00 και δεν υπάρχει και κάνα στρηπτιζάδικο ή κωλόμπαρο να περάσω δημιουργικά την βραδυά.


    Ενώ πίνω τις μπύρες μου και μακαρίζω την τύχη μου με διακόπτει ένα όργανο κατά τη 1:00 για να μου κάνει ανάκριση σημαδεύοντας με με τον φακό:

    - Τις μπύρες πού τις βρήκες; :rotflmao: :rotflmao:

    Αφού συνεννοείται στο τηλέφωνο με ένα άλλο όργανο που ήταν παρών όταν έφτασα στο βενζινάδικο με αφήνει στην ησυχία μου.
    Αν και τώρα που το σκέφτομαι δεν θα ήταν άσχημη ιδέα να περάσω τη νύχτα στο κτρατητήριο

    Βάζω και τα αδιάβροχά μου γιατί έχει τρελό ψωφόκρυο και τον ψιλοπαίρνω στην πλαστική καρέκλα για κάνα 2-3 ώρες μέχρι να με ξυπνήσουν τα καλορυθμισμένα κοκόρια ακριβώς στις 5:00.

    Κατά τις 10 ανοίγει και ο λαστιχάς αλλά δεν έχει σαμπρέλα, οπότε κάνει ένα μπαλωματάκι και φέυγω με 60 χαω μπας και φτάσω κάποια στιγμή στην Αθήνα.

    Βγαίνω λίγο παρακάτω στις Λιβανάτες όπου βρίσκω συνεργείο και βάζουμε καινούρια σαμπρέλα και ξαναβγαίνω στην εθνική.


    Παρ'όλη την ταλαιπωρία και το γεγονός ότι δεν είχα φάει τίποτα νοιώθω να έχω πολλή ενέργεια ακόμα, η ώρα έχει πάει μιάμιση - δύο και δεν προλαβαίνω να πάω στη δουλεία και όντας καβατζωμένος πλέον και με καινούρια σαμπρέλα δεν ήθελε και πολύ...

    Πιάνω την έξοδο για Αταλάντη και αφού χάνομαι για λίγο, βρίσκω τον δρόμο μου και ανηφορίζω προς Δαύλεια - Αράχωβα - Δελφούς κατεβαίνω και μια προς Ιτέα - Γαλαξείδι. Κάνοντας ένα τσιγάρο εκεί μου πέρασαν σκέψεις για Ναύπακτο - Ρίο κιετς αλλά η απειλητική συννεφιά σε συνδυασμό με το γεγόνός ότι έπρεπε να προλάβω και τον αγώνα με απέτρεψαν.
    Στρίβω λίγο και προς Δεσφίνα - Δίστομο και πιάνω παλια εθνική και βγαίνω Αθήνα.
    Λίγο μετά τη Θήβα βέβαια με έπιασε και ένα ψιλόβροχο αλλά δεν με χάλασε καθόλου.




    Αυτά ήταν τα δικά μου extensions στην κατά τα άλλα καταπληκτική διαδρομή της ετήσιας - να'σται καλά
    Απόλαυσα μέχρι και την τελευταία στροφή που με έβγαλε στο ΣΕΦ
    ρε συ, έπρεπε να περάσεις τέτοια ταλαιπωρία για να μιλήσεις?

    όταν σε πέρασα στην εθνική, την ω΄ρα που είχες σταματήσει στο πλαι του δρόμου, προφανώς απο το λάστιχο, αφου ήσουν μετα τον μπράλο, γιατι δεν έκανες ενα νοημα να σταματήσω?

    ελπίζω η ταλαιπωρία αυτη να μη σου χάλασε το τριήμερο. στην επόμενη, θα γνωριστούμε και καλύτερα
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  11. #281
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GAS NICK
    ...
    και του χρονου τριημερη ρεεεεε
    απο κατω είναι ο ανθρωπός σου!



    Αρχικά δημιουργήθηκε από Morton
    Άντε να πω κι εγώ. Αλλά θα πω για την τρίτη ημέρα του διημέρου που ήταν και η ...μακρύτερη - ναι έκανα τριήμερο, ας είναι καλά οι πρόκες
    .....

    φίλε τι να πω... RESPECT !

    και πολλές για τον τρόπο που το αντιμετώπισες!

  12. #282
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650

    φίλε τι να πω... RESPECT !
    Αλλά μιλάμε για ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΡΙΣΠΕΚΤ!



    Την επόμενη φορά, όμως, να είσαι πιο ομιλητικός... αν έχεις κι άλλες τέτοιες ιστορίες θέλουμε να τις ακούσουμε!

    Και πάλι ΡΙΣΠΕΚΤ.

  13. #283
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    .....πειτε με ανισορροπο ......πειτε με κωλοπαιδο..... οταν μου ερχεται....ΕΓΩ ΔΕΝ αντεχω....





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	manowar2.jpg 
Προβολές:	457 
Μέγεθος:	35,6 KB 
ID:	165255
    Accipere quam facere praestat injuriam

  14. #284
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    [B][SIZE=3][COLOR=orangered].....πειτε με ανισορροπο ......πειτε με
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: αποθηκευτικε...τον ξερω απο τα 5 μου...στα 85 (αν λεω τωρα μεχρι τοτε) θα το εχω κορνιζα στο σπιτι οταν θα του πεφτει η μασελα να θυματε

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  15. #285
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
    Welcome back guys!! Τι σού κάναν παληκάρι μου,τρέχανε πολύ;
    Ακου τι επαθα Βαγγελη.Φτανω την Κυριακη πτωμα στην ταβερνα και βλεπω κατι καθαρματα να ξεκοκαλιζουν δυο στανες και να πινουν τα αποθεματα μπυρας και τσιπουρου της περιοχης.Πειναγα και με επιασε απελπισια.Με θολωμενο το ματι απο την πεινα,πιασμενο τον κ@λο απο τους κραδασμους ψαχνω καρεκλα να αφησω κρανη κλπ.
    Ερχεται λοιπον ενας τυπος με δερματινα και αμανικο με μια μπυρα στο ενα χερι κι ενα τσιγαρο στο αλλο και μου λεει:
    -Εμενα πως με κοβεις?
    Οι απαντησεις ερχονται βροχη στο μυαλο μου αλλα το στομα μου μενει κλειστο.

    Σε κοβω φετες αν βρω το καταλληλο μαχαιρι.
    Με τα δερματινα και το αμανικο σε κοβω για gay.
    Σε κοβω για την κοκιννοσκουφιτσα αλλα ειμαι πολυ μεγαλος για να κανω τον λυκο.
    Σε κοβω να σου χρωσταω κανα τριχιλιαρο και να δω πως θα ξεμπλεξω απο σενα.

    Λοιπον Βαγγελη μαντεψε ποιος ηταν και ποια ειναι η καταλληλοτερη απαντηση που θαπρεπε να τουχω δωσει.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

Παρόμοια θέματα

  1. Ετήσια Βόλτα moto.gr. 2011 - Τα μεθεόρτια
    από gixxerpap στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 647
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2011, 07:24
  2. Ετήσια εκδρομη moto.gr 2009
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 89
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2009, 22:12
  3. Ετήσια εκδρομή moto.gr 2009
    από hornet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 254
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2009, 22:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF