Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 72

Θέμα: τελος εποχης

  1. #31
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    καταρχάς περαστικά


    τώρα στα υπόλοιπα
    ουσιαστικά συμφωνώ με τους περισσότερους

    zuperman πρώτα από εκτός από το αρχαίο ρητό που σου πε ο crs-k παίζει και το μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλη κουβέντα μην πεις. Άστο να το βγάλει η πορεία το τι θα κάνεις

    το ότι ο παπούς είναι γνωστός δε λέει τίποτα, δεν είπαμε να τον κλείσεις και φυλακή, μίλα με κάνα δικηγόρο να σου διευκρινήσει κάποια πράγματα. Είπες ότι ήρθε η αστυνομία, άρα κατέγραψε το περιστατικό, άρα αν φταίει ο παπούς θα του γίνει αυτεπάγγελτη μήνυση έτσι κι αλλιώς. Αυτό που πρέπει να ενδιαφέρει εσένα είναι το αστικό μέρος της (η αποζημείωση) το ποινικό θα γίνει έτσι κι αλλιώς (πρόκληση σωματικής βλάβης από αμέλεια).

    Δεν κατάλαβα το σημείο που λες ότι δεν είναι 100% σίγουρο γιατί είπε ότι έκανε επιτόπου στροφή, μα λογικά τότε πρέπει να φταίει

    Κι έπειτα όπως σου είπαν ήδη τα λεφτά δεν θα τα βγάλει ο παπούς από την τσέπη του αλλά θα τα πληρώσειη ασφαλιστική άρα ούτε έχεις να χάσεις τίποτα ούτε κάνεις κακό σε κανένα.

  2. #32
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    τώρα το είδα

    πρόσεξα το σχολείο που είπες και κοίταξα ηλικία

    17 είσαι;

    άρα οδηγείς παράνομα το 250
    δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά η περίπτωση σου είναι μάλλον μπερδεμένη, αν η αστυνομία τα κατέγραψε όλα θα βρείτε και οι δύο μπελά στο τέλος ανεξαρτήτως αποζημείωσης



  3. #33
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    οχι δεν ισχυει κατι τετοιο, καθως εχω δωσει εξετασεις για διπλωμα και θα γινω 18 σε 10 μερες οποτε θα ειναι και νομιμο. Απλα ειναι το ολο μπερδεμα, που θα λυθει σε 1-2 βδομαδες απλα ειναι και αυτος ενας λογος που δεν γινεται μυνηση κλπ. αλλα μην ανησυχειτε για τα νομικα δεν ειναι αξια πανικου μην ανησυχειτε γιαυτο.

    Ευτυχως δυστυχως δεν ειναι το νομικο ειναι το ηθικο... οπως ειπα και παραπανω...
    Ελπιζω να περασει, οπως λετε, και σε μενα και στους γονεις και ελπιζω οπως λετε το μικροβιο να ξαναχτυπησει...

  4. #34
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet

    Ευτυχως δυστυχως δεν ειναι το νομικο ειναι το ηθικο... οπως ειπα και παραπανω...
    Ελπιζω να περασει, οπως λετε, και σε μενα και στους γονεις και ελπιζω οπως λετε το μικροβιο να ξαναχτυπησει...
    ξαναχτύπησε

    άμα σε δύο σελίδες το τέλος εποχής έγινε ελπίζω το μικρόβιο να ξαναχτυπήσει τότε έγινε


    μέσα στο άγχος, τρομάρα, ανακούφιση για το φτηνά κλπ κλπ σκεφτόσουνα αυτό που θα πρέπει να κάνεις για να ικανοποιήσεις τους άλλους - άμεσα ενδιαφερόμενους.

    Θα ηρεμήσει το θέμα και τότε θα σκεφτείς ψύχραιμα


    πάντως στο ξαναλέω αν η αστυνομία κατέγραψε το γεγονός ότι μήνυση είναι να γίνει θα γίνει αυτεπάγγελτα

  5. #35
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Περαστικα φιλε !!!!



  6. #36
    Περαστικά να είναι,
    και τα τραύματα,
    και οι φοβίες σου,
    και οι φοβίες των γoνιών σου.

  7. #37
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Για ποιο λόγο ρε παιδιά να παίξει μήνυση; Μια δήλωση θα κάνει ο παππούς(της) (ακριβώς επειδή είναι οικογενειακός σας φίλος - εκτός αν τον έχετε εσείς φίλο μόνο κι αυτός όχι) και θα τελειώσει εκεί το θέμα...

    Μην σε παίρνει από κάτω ρε φίλε Rezegeut. Σκέψου καθαρά, άλλο καπέλο το αν θα ξανακαβαλήσεις μηχανή και άλλο η τσέπη σου...

    Πάρε τα λεφτά από την ασφαλιστική του μάγκα, φτιάξε τη μηχανή και μετά πούλα τη, βάλ' της φωτιά και κάψ' τη, κάν' την ό,τι γουστάρεις...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  8. #38
    Ε ρε γλέντια!!!! Το avatar του/της DoctorS
    Εγγραφή
    10/01/2005
    Μηνύματα
    475
    περαστικά κι από μένα.......................ααααα ρε πατρίδα Κρήτη παραλίγο να μας την κάνεις τη ζημιά!!!!

    κάτσε να χαλαρώσουν τα πράγματα και όλα θα φτιάξουν, ελπίζω να ήταν το πρώτο και το τελευταίο σου ατύχημα!!!!!!

    και για να μην ξεχνιώμαστε..........ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ!!!!!

    ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ.....!!!!!!

    :a34: :a34: :a34: :a34: :a34: :a34:

    ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΕΝΑ ΜΑΣΑΖ.............!!!!!


    physicaltherapypetridis.blogspot.com/

    physicaltherapypetridis.gr.gg/

  9. #39
    και εγω τα ιδια ελεγα περυσι τον ιανουαριο που διελυσα το γονατο μου (με παπι παρακαλω), αλλα να 'μαι παλι πανω στο σουζουκο!!! και εχω και δυο βιδουλες να μου το θυμιζουν!!!
    και μου το λεγαν οι πιο παλιοι: το πολυ να αντεξεις 5-6 μηνες χωρις μηχανη.... τιποτα εγω, 'ουτε περιοδικο δεν θα ξαναγορασω', ελεγα. μεχρι και περιοδικα αυτοκινητου αγορασα για να διαλεξω τι κουβα θα παρω.....θα εχεις την ανεση σου μου λεγαν οι δικοι μου, θα ταξιδευεις πιο ξεκουραστα, παρε ενα 1300αρακι να κανεις τη δουλεια σου...
    και τελικα τα καταφερανε και μου αλλαξανε γνωμη!το 750 ειναι οντως αβολο...λεω να παρω ενα hayabusa

    χωρις πλακα τωρα, ( αν και το busa δεν ειναι πλακα, θα το παρω) ασε τα πραγματα να ξεθυμανουν, και μην αγχωνεσαι για το αν θα ξαναοδηγησεις και πότε. θα ερθουν ολα μονα τους!!!! περαστικα προς το παρον!
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  10. #40
    Φίλε κατ' αρχήν περστικά, σιδερένιος και σύντομα με καινούργιο μοτότρι, αν και είμαι οπαδός του κανόνα οτι τίποτα δεν είναι για πέταμα, όλα επισκευάζονται.

    Μου θύμισες το δικό μου περσινό ατύχημα που μετά από σούζα καρφώθηκα πλαγίως σε παρκαρισμένο κουτί με το KLX με αρκετούτσικα χιλιόμετρα.

    Κράνος δε φορούσα (Αύγουστος, καύσωνας, 25 βαθμοί στις 11 το βράδυ) αλλά πιστεύω οτι και να φορούσα δε θα γλύτωνα τα 18 ράμματα στο σαγόνι, πιστεύω οτι στο ίδιο σημείο θα τα έχεις κι εσύ. Πράγματι, αυτό το σημείο προστατεύεται από το full face κράνος άν χτυπήσεις πλάγια ή μετωπικά αλλά όχι από κάτω! Εγώ τότε είχα σπάσει και το κόκκαλο του σαγονιού μου...

    Το τραγελαφικό της υπόθεσης (όπως συνέβει και σε σένα με το Ζ) είναι οτι πάνω στο παντελόνι μου που ήταν άσπρο φαίνονται ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΙΣΩ ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΗΣ, ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΨΗΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΧΑΜΗΛΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΖΑΝΤΑ!!! Εννοείται πως το κράτησα για κειμήλειο...

    Όυτε οι δικοί μου γονείς ήθελαν να ξανακαβαλήσω μοτο αλλά όπως είπε και κάποιος προλαλήσας με τον καιρό οι εντυπώσεις αμβλύνωνται και μαλακόνουν....

    Σημασία έχει προτίστως οτι εσύ είσαι γερός και όλα τα άλα διορθώνονται. Σε μερικά χρόνια θα είναι μόνο μια ανάμνηση.

    Υ.Γ. μήπως το Ζ είναι σημάδι οτι πρέπει η επόμενη μοτο σου να είναι ένα Ζ1000???
    NO BOOTS,
    NO JACKETS,
    NO HELMETS,
    JUST BALLS.

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Giannis_L
    Εγγραφή
    10/02/2005
    Μηνύματα
    615
    Περαστικα και εσυ θα αποφασισεις εαν,πως και ποτε θα ξαναπαρεις/οδηγησεις μηχανη..



    Να περνας καλα
    Giannis L

    www.MotoRAID.eu - Ταξιδιωτικός εξοπλισμός μοτοσυκλέτας

  12. #42
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Περαστικά και σιδερένιος....
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  13. #43
    ρε φιλε,περαστικα και γρηγορη αναρρωση σου ευχομαι.οσο για τη μηχανη,μαλλον θεμα οικονομικο το βλεπω εγω...και με το δικιο τους δεν σου δινουν οι δικοι σου αφου νομιζουν πως ετσι σε προστατευουν(?).που θα παει,θα βρεις τιποτα ευρακια σιγα σιγα και θα ξανακαβαλησεις.
    no sweat...
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    οχι δεν ισχυει κατι τετοιο, καθως εχω δωσει εξετασεις για διπλωμα και θα γινω 18 σε 10 μερες οποτε θα ειναι και νομιμο.
    Μπορείς να δώσεις εξετάσεις για δίπλωμα χωρίς να έχεις συμπληρώσει τα 18;

  15. #45
    ELA RE TRELE KRHTIKE, PERASTIKA RE FILE!


    TELIKA DE SPAS MONO KATHREFTES , TRYPAS KAI TA PARMPRIZ RE ATIME EEE?



    PERASTIKA RE FILE , KANE TO STAYRO SOY POY EISAI OK.


    KAI GIA NA JANAKABALHSEIS,,, OYYY MEXRI NA PANTREYTEIS THA EXEIS GRAPSEI XILIOMETRA ...

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τέλος εποχής ? (η αλλιώς, θέλω αλλαγή μοτό ?)
    από Nik0s στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 76
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2007, 07:22
  2. Τέλος εποχής για την Cbr 600f
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2005, 16:31
  3. Τελος ΕποΧης
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2004, 14:23
  4. Τέλος εποχής!!!
    από DIT στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2004, 22:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF