Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 72 από 72

Θέμα: τελος εποχης

  1. #61
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin

    ke as ida ta mia... ... ...fari xoris kamia aksia

    kseris meta apo afta den xorai i agnia sto mialo sou
    ke ise apolitos sou efxome na min to katalavis pote afto


    με κάθησες στη καρέκλα ρε φίλε Λεωνίδα.


    εύχομαι να μη συμβεί ποτέ σε κανέναν μας μια τέτοια κατάσταση.

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της katsai
    Εγγραφή
    28/03/2005
    Μηνύματα
    232
    Φιλε Rezeguet αρχικα περαστικα σου. Στη συνεχεια θα ηθελα να σου πω
    Την δικια μου ιστορια. Στα 17 μου πηρα το παπι του πατερα να παω να παρω
    Την αδερφη μου από την προπόνησή της. Δεν έφτασα ποτε, αλλα κατέληξα
    μεσα ( κυριολεκτικά ) σε ένα αυτοκίνητο από το πισω παρμπριζ.
    Η πρωτη αντιδραση μετα το νοσοκομειο ( τα μουτρα μου ειχαν γίνει κρεας,
    δεν φορουσα κρανος) δεν ξανακαβαλαω μηχανακι σκεπτόμενος, αν ειχα την
    αδερφή μου πάνω τι θα ειχαι γινει? Επισης ειδα την αντιδραση της μάνας μου η οποια με τρόμαξε περισότερο από το ατύχημα. Από τότε εχω αλλαξει 5 μηχανακια και τωρα καβαλαω ένα R1
    Δεν ξέρω αν σε τρομαξει αλλα έχω βρεθει κάτω απ`το μηχανακι μου γύρω στις 30 φορες.
    Όσο για τον παππου(ΧΑΡΟ καλύτερα) να τον ΠΗΔΗΞΕΙΣ στεγνα και ρωτα τους δικους σου, αν ειχες πάθει κατι μονιμο ,θα το σκεφτονταν αν θα εκαναν κατι εναντιον του ΧΑΡΟΥ.
    Αν δεν το κανεις για εσένα καντο για το παιδί που εφυγε ή για τους υπόλοιπους 7 ή γι`αυτους που θα βρεθουν κατω απ`τον τροχό του.
    Ότι και αν αποφασισεις να εισαι παντα καλα και περαστικά σου.
    Φιλικα Κώστας
    Afrotwin απλα θαυμαζω την ψυχραιμια σου και την « ψυχρότητα» με την οποια σκέφτεσαι. Ακριβως έτσι πρεπει σκεφτόμαστε και αντιδρουμε όταν οδηγουμε .

  3. #63
    Rezeguet
    Το ότι ο αφρο είναι σκληρός στης τοποθετήσεις του, το ότι σε θίγει, το ότι σε χτυπάει εκεί που πονάς, δεν σημαίνει ότι έχει άδικο. Όπως είπε δεν είναι ούτε πατέρα σου ούτε γκόμενά σου, για να σε παρηγορήσει. Είναι ένας ξένος που δεν έχει κανένα κέρδος για ότι αποφασίσεις, αλλά με πρόθεση να σου περάσει μια εμπειρία και να σε ωθήσει στο να σκεφτείς με έναν διαφορετικό τρόπο. Αυτό πρέπει να σε προβληματίσει λίγο, και να διαβάσεις πιο σοβαρά αυτά που λέει, αντί να καταναλώνεσαι σε εγωιστικές αντιπαραθέσεις. Στο κάτω κάτω εσύ θα έχει κέρδος. Και δεν είναι εύκολο, πίστεψέ με, να βρεις ειλικρινή, άδολη, και εποικοδομητική κρητική σήμερα.

    και ξανα περαστικά σου

  4. #64
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    Ωραια αφου διαβασα προσεκτικα τα σχολια του αφρο (ειναι και λιγο δυσκολο λογω greeklish) λεω

    1ον, ναι οντως σκοτωσε παιδι (και εχει ηδη δικαστηριο) και εχει κανει αλλα 7 ατυχηματα (τωρα δεν ξερω αν μονος του η με αλλους, δεν μου ειπανε...παντως εμενα μου τα'πε αστυνομικος αυτα) και εχει το προβλημα της υπνωσης στο τιμονι το οποιο ειναι μαλον θανατηφορο μερικες φορες...

    2ον ο αφρο εχει δικιο σε αρκετα σημεια και το καταλαβα μετα απο αρκετη σκεψη και συζητησεις. Απλα δεν ηξερα πώς γραφει και για ποιους λογους και τον παρεξηγησα (γινεται συχνα σε φορουμ γιατι δεν ξερεις ποτε το υφος του αλλου που γραφει και πως το εννοει), καθως γραφει και με γερες δοσεις συναισθηματισμου και πολυ ψυχρα. Τελος παντων, δεν νομιζω να διαφωνουμε πολυ τελικα καθως και εγω το σκεφτηκα και εσυ και οι υπολοιποι εξηγησατε με ακολουθα ποστ τι εννουσες, οποτε πιστευω ειμαστε ενταξει

  5. #65
    Γιατι ετσι σας αρέσει Το avatar του/της Alchimistis
    Εγγραφή
    17/11/2004
    Μηνύματα
    375
    Περαστικα φιλε cbfa παντα ορθιος και μη μασας...διαβαζοντας προσεκτικα ολα τα ποστ και τις παρατηρησεις του αφρο θελω να ρωτησω και εγω ειμαι 18 χρονων και στη σχολη οδηγων με εβαλαν πανω σε ενα μηχανακι και με αφησαν να τα βρω μονος μου.Δεν νομιζω στις σχολες οδηγων να κανουν κατι παραπανω απο αυτο.
    Και που μπορει καποιος να μαθει να οδηγει σωστα την μηχανη του?
    Εγω πρωτη φορα καβαλαω μηχανη και δεν εχω κανενα γνωστο να μου πει τι πρεπει να κανω, ουτε σχολες υπαρχουν,και μη μου πεις για τo Css γιατι δε μπορω να παω Σερρες.
    Οποτε αν μου συμβει και εμενα κατι παρομοιο θα φταιω εγω??????
    Φιλε Rezeguet τι κρανος φοραγες?

  6. #66
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
    Περαστικα φιλε cbfa παντα ορθιος και μη μασας...διαβαζοντας προσεκτικα ολα τα ποστ και τις παρατηρησεις του αφρο θελω να ρωτησω και εγω ειμαι 18 χρονων και στη σχολη οδηγων με εβαλαν πανω σε ενα μηχανακι και με αφησαν να τα βρω μονος μου.Δεν νομιζω στις σχολες οδηγων να κανουν κατι παραπανω απο αυτο.
    Και που μπορει καποιος να μαθει να οδηγει σωστα την μηχανη του?
    Εγω πρωτη φορα καβαλαω μηχανη και δεν εχω κανενα γνωστο να μου πει τι πρεπει να κανω, ουτε σχολες υπαρχουν,και μη μου πεις για τo Css γιατι δε μπορω να παω Σερρες.
    Οποτε αν μου συμβει και εμενα κατι παρομοιο θα φταιω εγω??????
    αυτο λεω και γω. Εμενα με βαλανε πανω σε cb 400 χωρις να εχω ιδεα απο μεγαλες μηχανες και μαφησαν να βρω μονος μου το τι θα κανω, ενω ο δασκαλος εκανε καμακι σε μια αλλη μαθητρια.....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
    Φιλε Rezeguet τι κρανος φοραγες?
    χεχε απο αυτα που φορανε οι pedrosa checa και melandri! NOLAN!

    Να και ο σωτηρας μου αυτοπροσωπως:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	n83_start.jpg 
Προβολές:	346 
Μέγεθος:	8,0 KB 
ID:	13559

  7. #67
    Γιατι ετσι σας αρέσει Το avatar του/της Alchimistis
    Εγγραφή
    17/11/2004
    Μηνύματα
    375
    A Εμενα με εβαλαν σε παπακι...εχω διπλωμα για 125 και οταν πηρα το cbf τα εμαθα μονος μου τον συμπλεκτη

  8. #68
    Εκνευριστικο μελος Το avatar του/της Band(age)it
    Εγγραφή
    09/01/2007
    Μηνύματα
    312
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
    Περαστικα φιλε cbfa παντα ορθιος και μη μασας...διαβαζοντας προσεκτικα ολα τα ποστ και τις παρατηρησεις του αφρο θελω να ρωτησω και εγω ειμαι 18 χρονων και στη σχολη οδηγων με εβαλαν πανω σε ενα μηχανακι και με αφησαν να τα βρω μονος μου.Δεν νομιζω στις σχολες οδηγων να κανουν κατι παραπανω απο αυτο.
    Και που μπορει καποιος να μαθει να οδηγει σωστα την μηχανη του?
    Εγω πρωτη φορα καβαλαω μηχανη και δεν εχω κανενα γνωστο να μου πει τι πρεπει να κανω, ουτε σχολες υπαρχουν,και μη μου πεις για τo Css γιατι δε μπορω να παω Σερρες.
    Οποτε αν μου συμβει και εμενα κατι παρομοιο θα φταιω εγω??????
    Φιλε Rezeguet τι κρανος φοραγες?


    Οχι δε θα φταις εσυ...γιατι αφου σε καθηζουν σε ενα μηχανακι αυτοι και σε αφηνουν στην τυχη σου παει να πει πως δεν χρειαζεται τιποτα παραπανω...και ειναι γνωστο πως ΟΛΟΙ στην Ελλαδα κανουν τη δουλεια τους σωστα και πως το λαδωμα ειναι βγαλμενο απο τα παραμυθια..
    Ουσιαστικα κοροιδευεις τον εαυτο σου αν βγεις σε συνθηκες πραγματικης κυκλοφοριας με βασικη εκπαιδευση...

    Δεν ειπαμε να παμε ολοι στο Css μακαρι να μπορουσαμε...εδω μεσα σε αυτο το forum και τα υπολοιπα του εξωτερικου εχεις δει ποσες πληροφοριες μπορεις να αντλησεις και μαλιστα ΔΩΡΕΑΝ ?
    Επειδη οταν ειχα βγαλει εγω διπλωμα ο "δασκαλος" ηταν ενα τεραστιων διαστασεων @@ιδι και δεν ειχα ξαναοδηγησει μηχανη δεν εμαθα απολυτως τιποτα...μεχρι που πηρα την δικια μου και την οδηγουσα μια βδομαδα γυρω απ το σπιτι μου..μεχρι να τη μαθω..γιατι ειχα δει τους κινδυνους και ηξερα πως με την πρωτη στραβη εχω φαει τα μουτρα μου...και οταν πλεον ενιωσα σιγουρος για τον εαυτο μου ...ΕΠΕΣΑ ! ! !
    Τωρα εσυ περιμενε να ερθει στην κηδεια σου ο δασκαλος οδηγησης να σου πει συγνωμη που δε σε διδαξα καλυτερα...

    Περαστικα μας...και συγνωμη για το υφος..

  9. #69
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Τυμμβωρυχοι !!!

    :rotflmao:
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  10. #70


    Φαντάσου να έχεις πάθει το ατύχημα πριν δυο χρόνια, να προσπαθείς να το ξεχάσεις και να έρχεται κάποιος να στο ξαναθυμίσει!

    Ρε φίλε άνοιξε ένα νέο thread, πας καλά?

  11. #71
    Τα πάντα ρει Το avatar του/της Sotirios
    Εγγραφή
    26/02/2007
    Μηνύματα
    668
    Άλλοι θάβουν και άλλοι ξεθάβουν...:rotflmao:

    Μιας και ήρθε πάλι στην επιφάνεια τελικά τι έγινε ξανακαβάλησε?
    Ταξίδια με φωτογραφικές μηχανές ή με δίκυκλες μηχανές, όπως και να έχει
    μας χαλαρώνουν και μας χαρίζουν ξεχωριστές στιγμές http://www.lightrap.net

  12. #72
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Τυμμβωρυχοι !!!
    Μα λέω κι εγώ "πότε έγινε όλο αυτό, πότε γέμισε τόσες σελίδες κι εγώ ακόμα δεν είδα ; Από πότε ο afrotwin έκοψε τα rotflmao ; Από πότε ο Rezequet γράφει Ελληνικά ;;"


Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Τέλος εποχής ? (η αλλιώς, θέλω αλλαγή μοτό ?)
    από Nik0s στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 76
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2007, 07:22
  2. Τέλος εποχής για την Cbr 600f
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2005, 16:31
  3. Τελος ΕποΧης
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2004, 14:23
  4. Τέλος εποχής!!!
    από DIT στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2004, 22:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF