Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 72

Θέμα: τελος εποχης

  1. #1
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577

    τελος εποχης

    Χθες το μεσημερι ωρα 2 καθως ερχομουν απο το σχολειο σε δρομο συχνης κυκλοφοριας εντος πολης πεταγεται ενας γερος με το οπελ του μπροστα μου και μου κλεινει το δρομο.... Εγω με 60-80 ημουν κρανος παντα φορεμενο γυριζω τελευταια στιγμη το τιμονι και πεφτω πλαγια πανω του και σερνομαι 5-6 μετρα στο αντιθετο ρευμα. Ολη η ορμη μου πηγε στον ωμο μου με τον οποιο χτυπησα το αμαξι και στομκεφαλι μου με το οποιο ανοιξα τρυπα στο παμπριζ του. Ευτυχως ευτυχως ειχα κρανακι ακριβο που...ξεπληρωσε τα λεφτα του. Του διαλυσα το αμαξι, μπηκε ολη η μερια του οδηγου μεσα μερικα δεκατα του μετρου και εγω επεσα κατω μετα. Καπως το κεφαλι χτυπησε με το κατω μερος και μου ανοιξε τρυπα βαθια το τζαμι στο σαγονι και στα χειλη μου αλλα αμεσως απο την ανδρεναλινη σικωθηκα καρφωτος πανω και βγηκα απο τον δρομο βγαζοντας το κρανος μου, που ειχε γεμισει απο πανω μεχρι κατω αιμα. Αρχικα δεν ειχα καταλαβει τιποτε και ειδ α μονο τα πολλα αιματα πανω μου που τρεχανε σαν καταρακτες απο το προσωπο μου και επαθα πλακα. Ητανε μια γιατρος διπλα που με βοηθησε και εβαλε γαζα στην πληγη για να μην αιμοραγει τοσο πολυ. παλι καλα που το ασθενοφορο ηρθε ΠΟΛΥ γρηγορα και η αστυνομια ΑΚΟΜΑ πιο γρηγορα και με μαζεψε. Πηγα νοσοκομειο και αρχισαν 10-15 γιατροι να με τρεχουν απο μια κλινικη στην αλλη να μου κανουν ακτινογραφειες ενεσεις ορους και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις, συν 15 ραμματα στο κατω χειλος και στο πηγουνι. Εκει να δειτε πονο απο ενεσεις και τσιμπιες απο τα ραμματα να κλασετε μεντες. Σας λεω οτι μετα μου κανανε αλλες 5 ενεσεις στα χερια και ουτε που καταλαβα οτι με τσιμπησανε, τετοιο πονο ειχα στα ραμματα. Τομογραφιες το ενα το αλλο, ευτυχως δεν βρηκανε τιποτε απολυτως, και σημερα πρωι πηρα εξιτηριο απο το χειρουργειο. Εεε ρε γλεντια... Ο ανθρωπος ητανε γερος αλλα και σοκαρισμενος γιατι με το κεφαλι μου στο παμπριζ και τα αιματα πανω του τα χε κλασει, και ηρθε μετα απο πισω μου και πηγαινε οπου πηγαινα στο νοσοκομειο να δει αν ημουν καλα. Τελικα βγηκε καλος ο τυπος δεν ζητησε τιποτα απλα χαρηκε που ημουν καλα παρολο που το οπελ του ειναι για πεταμα τωρα, οπως και η cbf μου και το κρανος μου (εχει ενα βαθουλωμα αστα να πανε)

    Τελος καλα ολα καλα θα μου πειτε αλλα οχι δεν ειναι ετσι. Τουλαχιστον οχι γα μενα και τους γονεις μου. Εγω σκεφτομουν ολο το βραδυ τι θα γινοτανε αν δεν φορουσα κρανος η αν φορουσα ενα φτηνιαρικο. Σιγουρα δεν θα ημουν εδω να σας τα δηιγουμαι. Oυτε να το σκεφτομαι θελω τι θα γινοτανε αμα δεν φορουσα. ΦΤΗΝΑ ΦΤΗΝΑ ΦΤΗΝΑ την γλυτωσα, ολοι μου το λενε και το ξερω οτι ειναι ετσι.

    Αλλα δεν ειναι μονο αυτο. Το βασικο ειναι οτι αυτο το ατυχημα ητανε τελος εποχης για μενα, γιατι απο σημερα δεν προκειται να ξανκαβαλησω μηχανη τουλαχιστων οχι οσο ειμαι στην ελλαδα . Ολα αυτα με κανανε να σκεφτω μερικα πραγματα και να καταληξω οτι δεν ειμαι ασφαλης στις 2 ροδες ποτε και πουθενα. Ειναι πραγματικα κριμα ενα τοσο υπεροχο πραγμα οσο η οδηγηση μηχανης να ειναι απογορευτικη και κινδυνος ζωης για τους αναβατες.....να μας στερουν κατι τοσο ωραιο....ειναι κριμα.

    Παντα ορθιοι παιδια και ΠΑΝΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΝΤΑ κρανος και οτι αλλο μπορειτε και τα ματια σας 14....

    Rezeguet

  2. #2
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659

    Re: τελος εποχης

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    .
    ... Το βασικο ειναι οτι αυτο το ατυχημα ητανε τελος εποχης για μενα, γιατι απο σημερα δεν προκειται να ξανκαβαλησω μηχανη τουλαχιστων οχι οσο ειμαι στην ελλαδα ....
    Rezeguet


    Το ότι την γλύτωσες, είναι και παρήγορο και αίσιο.!!!

    Το ότι δεν θα ξανακαβαλήσεις μηχανή, το αντιπαρέρχομαι λόγω του νεαρού της ηλικίας ....
    (Για κανα δυό μήνες (maximum) σε κόβω !!!)



    Το αρχικό σοκ αργεί να περάσει (για την ακρίβεια ΔΕΝ περνάει ποτέ, απλά αμβλύνονται οι πρώτες εντυπώσεις....)

    ΚΑΙ θα ξανακαβαλήσεις ΚΑΙ θα ξαναπέσεις ΚΑΙ θα ξανασηκωθείς (ελπίζω και εύχομαι)

    ΚΑΙ καλά να είμαστε !!!!!

    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #3
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    φιλε oldman και να θελα να καβαλησω...δεν εχω μηχανη πια

  4. #4
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Η εμπειρία που έζησες είναι πολύ σκληρή...

    ασε το χρόνο να σε χαλαρώσει και να ηρεμήσεις...

    ευτυχώς που γλίτωσες με τόσα λίγα...

    περαστικά φίλε..

    τώρα αν ποτε ξανακαβαλήσεις θα είσαι πολύ πιο προσεκτικός, πολύ πιο φοβισμένος..

    και θα έχεις περισσότερες πιθανότητες να γλιτώνεις αφου θα καταλαβαίνεις οτι δεν υπάρχει λογικό και δεδομένο ατο δρόμο...

    είναι μια άγρια ζούγκλα..
    και η ζωή συνεχίζεται...

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyota
    Εγγραφή
    03/07/2003
    Μηνύματα
    413
    Χαίρομαι που διάβασα οτι είσαι καλά.Τα μέταλα -μοτό- ξαναφτιάχνονται.Τώρα το ότι δε θα ξανακαβαλήσεις μηχανή...κάνω οτι δε το διάβασα.
    Όλοι πέσαμε,χτυπήσαμε,σηκωθήκαμε και ξανακαβαλήσαμε -μοτό.

    Αλήθεια στο ατύχημα ποιος έφταιγε;Αν έφταιγε ο παππούς θα σου φτιάξει και τη μοτό οπότε θα έχεις και πάλι.

    Υπομονή και όλα θα περάσουν -και οι σκέψεις- αφού δεν έπαθες κάτι σοβαρότερο.

    Περαστικά...
    Πάντα όρθιοι.

    Sex is like hacking.You get in,you get out and you hope you didn't leave something behind that can be traced back to you.

  6. #6
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    pali kala file, siderenios



    Ti kranos eixes pou tramatises to pigouni sou kai ta xilia sou???

    fullface h' mipos Jet-anoixto?
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  7. #7
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659


    Ξέχασα να γράψω :

    ΚΑΙ θα φτιάξεις το μηχανάκι σου (ή θα πάρεις άλλο)

    Θα τον βρεις τον τρόπο.....

    Είναι αρκετά νωρίς ακόμη για ψυχρούς απολογισμούς υλικών ζημιών και οικονομοτεχνικές μελέτες του τι μέλλει γενέσθαι !!!

    Όταν η εικόνα του ατυχήματος (και τα παρελκόμενά του) σταματήσει να είναι στο μυαλό σου την περισσότερη ώρα, θα βρεις και χρόνο και διάθεση για καλύτερα πράγματα ....



    Υ.Γ.

    Χτύπα γκόμενα (αν δεν έχεις εννοείται !!!)

    Βοηθάει .....
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  8. #8
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    περαστικά σου και σιδερένιος

    αν θα ξαναπάρεις μηχανη, λιγη σημασία εχει τωρα... ο χρονος θα δείξει...

    να είσαι χαρούμενος που αυτη τη στιγμή είσαι εδω και μας γράφεις, και μην ανησυχείς

    να’σαι πάντα καλα ...

  9. #9
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Σιδερενιος φιλαρακο!

    Περασες μια πολυ δυσκολη κατασταση, αλλα οι αρχαιοι λεγαν "εν οργη, μηδε λεγε, ουδε πρατε"!

    Μην βιαζεσαι λοιπον να βγαλεις συμπερασματα ...
    Δεν φταινε οι μηχανες.
    Εμεις φταιμε, που αφου ξερουμε την κατασταση δεν προσπαθουμε (ΠΟΛΥ) να εχεουμε τα ΠΑΝΤΑ υπο τον ελεγχο μας.

    Πρεπει να εχουμε παντα στο μυαλο μας οτι τα οχηματα ΜΠΟΡΟΥΝ να στριψουν, ακομα κι αν ΔΕΝ εχουν αναψει φλας!

    Το "ΣΤΟΠ" ΔΕΝ ενεργοποιει αυτοματα τα φρενα των οχηματων!

    Κι αλλα τετοια ... :wacko:


    Δεν σημαινει οτι σε "πιεζω" προς καμμια κατευθυνση ...
    Να κανεις αυτο που θελεις εσυ.

    Απλα θα συμφωνησω με τον Γερο-man ...

    Για 2-3 μηνες σε κοβω κι εγω ...


    Περαστικα σου και παλι και καλη αναρωση!
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  10. #10
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan

    Υ.Γ.

    Χτύπα γκόμενα (αν δεν έχεις εννοείται !!!)

    Βοηθάει .....
    αλλιώς αν είσαι με την παρέα ntinti peri kai simpiar..

    χαχαχαχ

    χτύπα γκόμενο.............

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    και η ζωή συνεχίζεται...

  11. #11
    Ενας Σα(ρα)Μαριτης Το avatar του/της SaraMaritis
    Εγγραφή
    23/07/2004
    Μηνύματα
    484

    Τωρα το'δα...

    ...πανε αυτα !!!

    Παμε γι'αλλα φιλε Rezeguet-μαν
    "Είμαστε πολλοί...Αλλά είμαστε σκόρπιοι"

  12. #12
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    oxi ο παππους εφταιγε αλλα δεν πληρωνει γιατι εινα αλλα πραγματα που μας αποτρεπουν να κανουμε μυνηση (οπως το οτι η γυναικα του ειναι συναδελφος και μακροχρονη φιλη του πατερα μου, το οτι δεν ειναι 100 βεβαιωμενο οτι ειχε αδικο καθως ο τυπος ειπε οτι εκανε στροφη επιτοπια κλπ)

    Δεν φορουσα JET φορουσα ενα πολυ καλο-κριβο full face το οποι ομως δεν εφτασε μεχρι το σαγονι καθως χτυπησα με το κατω μερος του κεφαλιου το παμπριζ.

    Αυτο με τη μηχανη ειναι δεδομενο καθως ουτε τα λεφτα εχω να παρω αλλη η να τη φτιαξω ουτε μου πληρωνουν τη ζημια οι γονεις μου και ακομα και αν το κανουν, τοτε μονο για να πουλησουν τη μηχανη καθως δεν με αφηνουν ουτε να ακουμπησω μηχανη...προς το παρων δηλαδη.

  13. #13
    ireneepi
    Φιλε,ολοι εχουν αυτου του ειδους τις εμπειριες..


    δεν θα σου πω για το αν θα ξανακαβαλησεις ή οχι,αυτο τωρα δεν εχει σημασια


    Ξεπερασε αυτο που σου συναιβει,διοτι το ψυχολογικο παιζει πολυ σημαντικο ρολο...
    και η αληθεια ειναι οτι υπεστεις και ενα γερο σοκ συν της αλλης...

    Ο χρονος θα δειξει,απλα να ξερεις...οτι
    πολυ επαθαν παρομοια και ακομα χειροτερα και η αγαπη τους στο τελος..τους οδηγησε στα ιδια.
    Και πια δεν ειναι ιδιοι...!

    Αυτο περαστικα !

  14. #14
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Σιδερένιος και περαστικά φίλε
    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  15. #15
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Όχι ρε φίλε, όχι ρε γαμώτο.

    Αφού είσαι καλά, όλα τα άλλα κάποτε θα είναι απλά αναμνήσεις. Σκέψου πως τα τζάμια θα μπορούσαν να σε είχαν τραυματίσει λίγα εκατοστά πιο κάτω από το σαγόνι... ΦΤΗΝΑ όπως λες κι εσύ, πολύ ΦΤΗΝΑ.....

    Η μηχανή πόσο χάλια είναι? Δε θα σου πληρώσει / πάρει καινούρια ο όπελ? Κι ας μην κάνεις μύνηση, αυτός κάνει το κορόιδο? Αλλά αφού είναι το θέμα γονείς, καλά κάνεις, μην τους φορτίσεις κι άλλο από όσο είναι τώρα....

    Για τη γκόμενα συμφωνώ, σε ηρεμεί μια γυναικεία παρουσία δίπλα σου...

    Πάνω που σε ρωτούσα διάφορα στις τεχνικές οδήγησης...

    Κρίμα και για τη μηχανούλα σου..

    Καλή ανάρωση αδερφέ, και υπομονή, θα περάσει το σοκ...
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τέλος εποχής ? (η αλλιώς, θέλω αλλαγή μοτό ?)
    από Nik0s στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 76
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2007, 07:22
  2. Τέλος εποχής για την Cbr 600f
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2005, 16:31
  3. Τελος ΕποΧης
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2004, 14:23
  4. Τέλος εποχής!!!
    από DIT στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2004, 22:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF