Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Απορία περι απόσυρσης

  1. #1

    Απορία περι απόσυρσης

    έχω μια μηχανή με πρώτη άδεια 2ο 1995 (δηλαδη 10 χρονων και λιγο, βεβεα ειναι μεταχειρισμενη απο Japan και ειναι πολυ παλαιότερη αλλα δεν εχει να κανει ...) . Όταν την πήγα για απόσυρση προ ημερών ο εκεί υπάλληλος επέμενε ότι όχι, δε φτάνει να είναι πάνω από 10 χρονών αλλα να έχει ταξινομηθεί πρίν το 1994 γιατί έτσι γράφει ο νόμος κλπ (εγώ πιστεύω ότι στο παράδειγμα εχει το 1994, μιας και βγήκε το 2004 ο νόμος αλλα τέλος πάντων δε ξέρω κιόλας ...) ... μήπως ξέρει κανεις ρε παιδιά τι γίνετε με αυτή την ιστορία και πού / πώς μπορώ να βγάλω άκρη ? ?

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2006
    Μηνύματα
    7
    Μ'αυτή την περίπτωση τι γίνεται τελικά? Με αφορά και μένα

  3. #3

    Re: Απορία περι απόσυρσης

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ManolisK74
    έχω μια μηχανή με πρώτη άδεια 2ο 1995 (δηλαδη 10 χρονων και λιγο, βεβεα ειναι μεταχειρισμενη απο Japan και ειναι πολυ παλαιότερη αλλα δεν εχει να κανει ...) . Όταν την πήγα για απόσυρση προ ημερών ο εκεί υπάλληλος επέμενε ότι όχι, δε φτάνει να είναι πάνω από 10 χρονών αλλα να έχει ταξινομηθεί πρίν το 1994 γιατί έτσι γράφει ο νόμος κλπ (εγώ πιστεύω ότι στο παράδειγμα εχει το 1994, μιας και βγήκε το 2004 ο νόμος αλλα τέλος πάντων δε ξέρω κιόλας ...) ... μήπως ξέρει κανεις ρε παιδιά τι γίνετε με αυτή την ιστορία και πού / πώς μπορώ να βγάλω άκρη ? ?
    Δεν καταλαβαινω...
    Δηλαδη μονο οι μοτοσυκλετες πριν το 94 μπορουν να αποσυρθουν?
    Η εγκυκλιος με αριθμο πρωτ. 39258/4232 κατατεθηκε την 29 ιουνιου 2004 και ειναι αυτη:
    http://www.moth.gr/Store/Documents/E...urshs-moto.pdf

    Δηλαδη θε να μας πουν οτι καθε χρονος που περναει δεν ισχυει και για τις μοτο του 95,96 κ.ο.κ???



    ΤΙ ΚΡΕΤΙΝΟΙ ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΕΓΩ Ο ΟΥΡΑΚΟΤΑΓΚΟΣ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΩ??





    (αληθεια τι μηχανακι θες να αποσυρεις και για πιο πας??)

  4. #4

    Re: Re: Απορία περι απόσυρσης

    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    Δεν καταλαβαινω...
    Δηλαδη μονο οι μοτοσυκλετες πριν το 94 μπορουν να αποσυρθουν?
    Η εγκυκλιος με αριθμο πρωτ. 39258/4232 κατατεθηκε την 29 ιουνιου 2004 και ειναι αυτη:
    http://www.moth.gr/Store/Documents/E...urshs-moto.pdf

    Δηλαδη θε να μας πουν οτι καθε χρονος που περναει δεν ισχυει και για τις μοτο του 95,96 κ.ο.κ???



    ΤΙ ΚΡΕΤΙΝΟΙ ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΕΓΩ Ο ΟΥΡΑΚΟΤΑΓΚΟΣ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΩ??





    (αληθεια τι μηχανακι θες να αποσυρεις και για πιο πας??)
    Εμ πέρασε καιρός από τότε .. τελικά δεν γινότανε απόσυρση όσο και αν το έψαξα, μια HONDA NV750 ήταν (την πούλησα τελικά ως εκ θαύματος ! ) και έδωσα και ενα Freewind που είχα και κατέληξα με ένα Tiger

  5. #5

    Re: Re: Re: Απορία περι απόσυρσης

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ManolisK74
    Εμ πέρασε καιρός από τότε .. τελικά δεν γινότανε απόσυρση όσο και αν το έψαξα, μια HONDA NV750 ήταν (την πούλησα τελικά ως εκ θαύματος ! ) και έδωσα και ενα Freewind που είχα και κατέληξα με ένα Tiger
    Καλοταξιδο φιλε και παντα ορθιος.

Παρόμοια θέματα

  1. Απορία περί Κ.Ο.Κ.
    από JAD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2009, 08:50
  2. Μια απορία περί Michelin Anakee
    από ALX GS 11½ στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2008, 19:23
  3. Περί απόσυρσης (βοήθεια)...!!!
    από dgritis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2007, 10:33
  4. απορία περί USD fork.
    από o_gavros στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2006, 08:49
  5. Απορία περί λαδιού
    από bonepeeler στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2006, 13:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF