Σελίδα 1 από 15 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 216

Θέμα: Καγκουριές, καγκουροφόρουμ και αιφνίδιοι θάνατοι ...

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macrozan
    Εγγραφή
    25/04/2007
    Μηνύματα
    151

    Καγκουριές, καγκουροφόρουμ και αιφνίδιοι θάνατοι ...

    Βαρέθηκα τελευταία να διαβάζω γιά πρόωρους θανάτους από τροχαία ατυχήματα....

    Κραυγές όπως R.I.P., 'πρόσεχέ μας από εκεί ψηλά', 'γιατί ρε φίλε, γιατί' ... χάνουν πιά τη βροντερή τους σημασίας λόγω τής αυξανόμενης συχνότητας τών τροχαίων ....

    Επειδή πολλά μπορούν να γραφτούν ... θα αρχίσω λίγο χωριάτικα και στο ψητό .

    ΘΕΩΡΩ ότι διάφορα ΦΟΡΟΥΜ που προωθούν καγκουριές, οι 'σβέλτες' βόλτες σε δημόσιους δρόμους, και χρήση μοτοσυκλετών (κυρίως SS που είναι φτιαγμένα ΜΟΝΟ γιά ΠΙΣΤΑ και όχι γιά δρόμους - παγοδρόμια με κίνηση όπου απλώς μπουκώνονται) γιά κόντρες σε δημόσιους δρόμους (εκτός πίστας) ή γιά 'βόλτες-αεροπορία' ΕΧΟΥΝ ΑΝΕΒΑΣΕΙ το ποσοστό θνησιμότητας ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ μας.....

    Επιχειρήματα τού στυλ 'ήταν μεγάλος, 'εχει την ευθύνη τών πράξεων του' ΔΕΝ ΤΑ ΔΕΧΟΜΑΙ γιατί, στην τελική, πολλές φορές παιδιά έχουν πάρει και άλλους μαζί τους που ΔΕΝ ΕΡΩΤΗΘΗΚΑΝ ΠΟΤΕ αν γούσταραν το έξτρα ρίσκο. Επομένως ΠΩΣ παίρνουν ευθύνη και για τη δική μου ζωή, εμένα τού άσχετου με την τοτεστερόνη μαλ@κα που έτυχα γ@μώ τη γκίνια μου να περνάω από το λάθος μέρος την λάθος ώρα ???

    Στο φινάλε, γούστο μου και καπέλο μου να γυρίζω μ'ένα τρανσαλπάκι με 80 φορτωμένος με τη γυναικούλα μου, τα ψαροπέδιλα και με τυρόπιτες Βάρκιζας από μπάνιο στη θάλασσα ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ενα Μπούζα ή ένα Κ52 με 160 στη μούρη και μού 'κλείσει' κι εμένα το δικό μου σπίτι μαζί με το δικό του , επειδή ο συχωρεμένος 'έχασε το μπροστινό' ή 'τούφυγε' ή 'οι Σέρρες είναι μακριά', 'οι πίστες είναι γιά τους φλώρους' και άλλα τέτοια γραφικά ....

    Φυσικά ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ φέρουν ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ και ΑΛΛΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ όπως,

    Η ΑΤΥΧΙΑ
    ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ
    Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
    ΟΙ ΠΑΡΑΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΚ ΑΠΟ ΚΟΥΤΑΚΗΔΕΣ
    Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΚΡΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗΣ ΕΝΔΥΣΗΣ
    ΟΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΠΙΣΤΕΣ
    Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΗΣ
    ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ
    ΤΑ ΓΑΤΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΖΩΝΤΑΝΑ κλπ κλπ

    αλλά. επειδή αυτά ΔΕΝ μπορώ να τα διορθώσω, ασχολούμαι με τα δικά μας μόνο ...

    ΑΛΛΑ, all I am saying, είναι ότι οι 'οργανωμένες' ή οι 'αυθόρμητες' καγκουροβόλτες ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ (λίγους ή πολλούς δεν θα το εξετάσω) ΝΕΚΡΟΥΣ που προστέθηκαν στην ετήσια εκατόμβη των δρόμων μας.

    Τα ΦΟΡΟΥΜ, τα ΚΛΑΜΠ και οι παρέες που εκτρέφουν τέτοιες αντιλήψεις του στυλ 'Όποιος φοβάται, πέφτει και κοιμάται' έχουν ΚΑΙ αυτά τα χέρια τους βαμένα με ΑΙΜΑ (άσχετα αν το αίμα αυτό είναι ΛΙΓΟ ή ΠΟΛΥ σε ποσόστωση του γενικού θανατικού που έχει πέσει).

    Νοοτροπίες τού στυλ 'ο καλός είναι ο γρήγορος κι ο αργός (δηλαδή αυτός που οδηγάει αμυντικά στονν δημόσιο δρόμο ή απλώς δεν τόχει ) είναι ο μ@λάκας, ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΚΟΣΜΟ !!!!!
    (μιά που συνήθως τα πιό άπειρα παιδιά τεντώνουν τις δυνατότητες τους, γιά να φτάσουν τους πιό γρήγορους στην παρέα).

    Συμπέρασμα ;

    Οι τοτεστερόνες, σύντροφοι, ΜΟΝΟ στην πίστα.

    Θέλουμε καγκουριές και ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ πίστα ; Παίρνουμε ένα πάμφθηνο χρεπακι, μαθαίνουμε χώμα και βγάζουμε το άχτι μας ---προσοχή στα γίδια μόνο.

    Τα μάτια μας 14.

    ΠΡΟΤΟΥ βάλουμε κομάντερ και ακράπες, ασχολούμαστε ΠΡΩΤΑ με ό,τι μας κρατάει σε ΕΠΑΦΗ με τον δρόμο δηλαδή

    1/ελαστικά
    2/αναρτήσεις
    3/φρένα
    4/εξάρτηση
    5/σεμινάρια ασφαλούς οδήγησης

    κι ΑΝ περισέψουνε βετούλια ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ ασχολούμαστε και με τα 'τουμπανιάσματα'....

    Αυτά......

    (Τα περί αναγκαιότητας ΚΑΛΟΥ κουμπωμένου και στο νούμερό μας κράνους δεν τα συζητώ φυσικά)....

    Τις συγκεκριμένες αυτές σκέψεις μου τις δημοσιοποιώ ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ γιατί προφανώς πιστεύω ότι το moto.gr ΔΕΝ ανήκει στην πιό πάνω κατηγορία.

  2. #2
    ορεξη που την έχεις τέτοιες ώρες.....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macrozan
    Εγγραφή
    25/04/2007
    Μηνύματα
    151
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    ορεξη που την έχεις τέτοιες ώρες.....
    πίστεψέ με, καμία όρεξη δεν έχω, τα περισσότερα παιδιά που σκοτώνονται θα μπορούσαν ηλικιακά να είναι παιδιά μου, ΚΑΙ απλώς βαρέθηκα να βλέπω τόσο νέο αίμα να χύνεται από λάθος νοοτροπία ....

  4. #4
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παρακαλώ, ότι γραφτεί, να γραφτεί ύστερα από αρκετή σκέψη και σύνεση.

    Moto.gr Moderation Team.



    Προσωπικά από τη πρώτη στιγμή που διάβασα το τραγικό, καθώς και αυτό το περισσότερο που μπορώ να γράψω είναι ότι είμαι καταρακομένος.

    Προσοχή, τύχη και υγεία για όλους

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231

    Re: Καγκουριές, καγκουροφόρουμ και αιφνίδιοι θάνατοι ...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από macrozan


    Τις συγκεκριμένες αυτές σκέψεις μου τις δημοσιοποιώ ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ γιατί προφανώς πιστεύω ότι το moto.gr ΔΕΝ ανήκει στην πιό πάνω κατηγορία.
    Αν βρισκεις καποιου ειδους ομοιογενεια σε μια ιντερνετικη κοινοτητα 30.000 μελων τοτε μαλλον πρεπει να αναθεωρησεις καποια πραγματα.
    Το φορουμ αυτο δεν εχει ταυτοτητα,κυριως λογω της ποικιλομορφιας του.
    Αυτος που μπαινει και γραφει μονο (η κυριως) στην ταδε κατηγορια μοντελων,αυτος που μπαινει μονο στις γενικες η στις διαμαχες η στις βολτες,βλεπει ενα εντελως διαφορετικο μοτοτζιαρ απο εμενα η απο εσενα,η τον οποιονδηποτε.
    Αν καποιος θελει να παει καγκουροβολτα ανοιχτα και το κανει μεσα απο αυτο εδω το φορουμ,ουτε εμενα χαρακτηριζει ουτε το φορουμ αυτο.


    Στην τελικη δεν ξερω ποια απο αυτα το φορουμ που λες προωθουν καγκουριες,αλλα ενα φορουμ που προωθει μια γραμμη συνηθως εχει πολυ λιγα μελη,και ουτως η αλλως αλλο το τι γραφεται και αλλο το τι γινεται.Το αν καποιοι θελουν να πηγαινουν η να νομιζουν οτι πηγαινουν ταπα (διοτι συνηθως συμβαινει ΚΑΙ αυτο) παντα γινοταν και παντα θα γινεται.Το αν θα κανονιστει μεσα απο ενα πληκτρολογιο η μια καφετερια δεν εχει καμια σημασια πλεον.

    Και στην τελικη τοσα χρονια μοτοσυκλετιστης εισαι ρπμ.Ολα αγγελικα και ομορφα ηταν/ειναι στον χωρο της μοτοσυκλετας;
    Τι σημασια εχει αν η ηλεκτρονικη επικοινωνια εχει φερει καποια αμεσοτητα και βλεπουμε πλεον φορα παρτιδα τα καλα και τα κακα της μοτοσυκλετας;
    Αν πολυ απλα σε ενοχλει το μεσο, (γιατι μαλλον αυτο ειναι το προβλημα σου) τοτε μπορεις να ξελογκαρεις,και να σταματησεις να προβληματιζεσαι.
    Η να φτιαξεις ενα δικο σου "no kagouries" φορουμ, η ενα φορουμ με δικους σου κανονες οπου θα ψαχνεις συγκεκριμενα ατομα οπως ειναι η μοδα τα τελευταια χρονια και να δεις πως θα παει (οχι καλα) .



    Φιλικα.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  6. #6
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Πρεπει να συμπληρωσω κατι...

    Δεν μπορω ειλικρινα να καταλαβω γιατι καποιοι ανθρωποι στεκονται σε αμφιλεγομενης σημασιας κειμενα και παροτρυνσεις που κατα καιρους γραφονται στα φορουμ, και βγαζουν τοσο γενικα και απαξιωτικα συμπερασματα.Ειλικρινα ο μοτοσυκλετισμος σηκωνει κατηγοριοποιηση;

    Στην τελικη ειμαστε ολοι μας σε θεση να καταλαβουμε μεσα απο τον γραπτο λογο της σπουδαιοτητα η την εγκυροτητα καποιας δηλωσης;
    Και ακομα και ετσι, εχει σημασια;Τοσα πραγματα ειπωνονται εδω μεσα,η διαδικτυακη επικοινωνια στον χωρο της μοτοσυκλετας εχει κατορθωσει παρα πολλα μεσα σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα,ανθρωποι εχουν αλλαξει σκεφτονται διαφορετικα,προσεχουν,μαθαινουν,ενημερωνονται κανουν παρεες,αλλαζουν σαν καταναλωτες,μαθαινουν να αγοραζουν με πιο σωστα κριτηρια,συμμετεχουν σε τρακντει,πηγαινουν σε σχολεια οδηγησης,αλληλοβοηθιουνται,μεταδιδουν γνωση ο ενας στον αλλο,συζητανε,κανουν ταξνιδια εκτος,ερωτευονται την μοτοσυκλετα και σταματουν να την βλεπουν σαν συμβολο στατους η δεν ξερω τι αλλο αλλα σαν μεσο αναζητησης και αλλα τοσα παραδειγματα που εχω δει και εχω ζησει τοσα χρονια εδω μεσα.

    Οχι το προβλημα της μοτοσυκλετας δεν ειναι οι καγκουροβολτες και οι δημοσιες παροτρυνσεις για πηγαιμο διχως αυριο.Το προβλημα ειναι οτι θα υπαρχουν ανθρωποι που συμμετεχουν σε αυτες για τους λαθος λογους και παντα στην στραβη θα ριχουν το φταιξιμο σε οτιδηποτε αλλο παρα στους εαυτους τους.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macrozan
    Εγγραφή
    25/04/2007
    Μηνύματα
    151
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    .... Οχι το προβλημα της μοτοσυκλετας δεν ειναι οι καγκουροβολτες και οι δημοσιες παροτρυνσεις για πηγαιμο διχως αυριο.Το προβλημα ειναι οτι θα υπαρχουν ανθρωποι που συμμετεχουν σε αυτες για τους λαθος λογους και παντα στην στραβη θα ριχουν το φταιξιμο σε οτιδηποτε αλλο παρα στους εαυτους τους.
    Μάλιστα.

    Και ποιοί είναι κατά την γνώμη σου 'οι σωστοί' λόγοι συμμετοχής σε αυτές ; (καγκουροβόλτες)

  9. #9
    Εγώ παιδιά ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα της συζήτησης και το που αποσκοπεί ... θα βγει κάποιος από εδώ μέσα σαν από μηχανής θεός να μας γλιτώσει από τα κακώς κείμενα;;


    αυτή η συζήτηση θα φτιάξει τους δρόμους ;;
    τις σημάνσεις ;;
    τις διασταυρώσεις ;;
    τους άσχετους οδηγούς ;;

    η αυτομάτως ο κάγκουρας θα συνετιστεί διαβάζοντάς μας και θα κλείσει το γκάζι ;;

    Θα μπανάρουμε από το φόρουμ όσους υποψιαζόμαστε ότι πάνε τάπα σε λάθος σημεία ;;

    έχουν ξαναγίνει τέτοιες συζητήσεις και στο παρελθόν αλλά ποτέ δεν βγήκε κάτι που να θεωρώ προσωπικά ότι είναι αποτέλεσμα φαιάς ουσίας, τσακωμοί και αποφθέγματα μόνο ...

    Προσωπικά πιστεύω ότι αρκετά δυσάρεστα διαβάσαμε αυτές τις ημέρες με αποκορύφωμα το σημερινό που ένα παλικάρι 28 χρονών πήγε τσάμπα ,και ο καθένας μας κρίνει καταπώς ορίζει ...

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macrozan
    Εγγραφή
    25/04/2007
    Μηνύματα
    151

    Re: Re: Καγκουριές, καγκουροφόρουμ και αιφνίδιοι θάνατοι ...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Αν βρισκεις καποιου ειδους ομοιογενεια σε μια ιντερνετικη κοινοτητα 30.000 μελων τοτε μαλλον πρεπει να αναθεωρησεις καποια πραγματα.
    Το φορουμ αυτο δεν εχει ταυτοτητα,κυριως λογω της ποικιλομορφιας του.
    Αυτος που μπαινει και γραφει μονο (η κυριως) στην ταδε κατηγορια μοντελων,αυτος που μπαινει μονο στις γενικες η στις διαμαχες η στις βολτες,βλεπει ενα εντελως διαφορετικο μοτοτζιαρ απο εμενα η απο εσενα,η τον οποιονδηποτε.
    Αν καποιος θελει να παει καγκουροβολτα ανοιχτα και το κανει μεσα απο αυτο εδω το φορουμ,ουτε εμενα χαρακτηριζει ουτε το φορουμ αυτο.


    Στην τελικη δεν ξερω ποια απο αυτα το φορουμ που λες προωθουν καγκουριες,αλλα ενα φορουμ που προωθει μια γραμμη συνηθως εχει πολυ λιγα μελη,και ουτως η αλλως αλλο το τι γραφεται και αλλο το τι γινεται.Το αν καποιοι θελουν να πηγαινουν η να νομιζουν οτι πηγαινουν ταπα (διοτι συνηθως συμβαινει ΚΑΙ αυτο) παντα γινοταν και παντα θα γινεται.Το αν θα κανονιστει μεσα απο ενα πληκτρολογιο η μια καφετερια δεν εχει καμια σημασια πλεον.

    Και στην τελικη τοσα χρονια μοτοσυκλετιστης εισαι ρπμ.Ολα αγγελικα και ομορφα ηταν/ειναι στον χωρο της μοτοσυκλετας;
    Τι σημασια εχει αν η ηλεκτρονικη επικοινωνια εχει φερει καποια αμεσοτητα και βλεπουμε πλεον φορα παρτιδα τα καλα και τα κακα της μοτοσυκλετας;
    Αν πολυ απλα σε ενοχλει το μεσο, (γιατι μαλλον αυτο ειναι το προβλημα σου) τοτε μπορεις να ξελογκαρεις,και να σταματησεις να προβληματιζεσαι.
    Η να φτιαξεις ενα δικο σου "no kagouries" φορουμ, η ενα φορουμ με δικους σου κανονες οπου θα ψαχνεις συγκεκριμενα ατομα οπως ειναι η μοδα τα τελευταια χρονια και να δεις πως θα παει (οχι καλα) .



    Φιλικα.
    Ευχαριστώ γιά τις συμβουλές.
    Λάβε όμως υπόψη, σε παρακαλώ, ότι το θέμα που άνοιξα είναι τα καγκουροατυχήματα. Όχι ο μακροζάν.

    Σ'ευχαριστώ.

    Φιλικότατα.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macrozan
    Εγγραφή
    25/04/2007
    Μηνύματα
    151
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    Εγώ παιδιά ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα της συζήτησης και το που αποσκοπεί ... θα βγει κάποιος από εδώ μέσα σαν από μηχανής θεός να μας γλιτώσει από τα κακώς κείμενα η αυτομάτως ο κάγκουρας θα συνετιστεί διαβάζοντάς μας και θα κλείσει το γκάζι ;;

    Θα μπανάρουμε από το φόρουμ όσους υποψιαζόμαστε ότι πάνε τάπα σε λάθος σημεία ;;

    έχουν ξαναγίνει τέτοιες συζητήσεις και στο παρελθόν αλλά ποτέ δεν βγήκε κάτι που να θεωρώ προσωπικά ότι είναι αποτέλεσμα φαιάς ουσίας, τσακωμοί και αποφθέγματα μόνο ...

    Προσωπικά πιστεύω ότι αρκετά δυσάρεστα διαβάσαμε αυτές τις ημέρες με αποκορύφωμα το σημερινό , ο καθένας ας κρίνει καταπώς ορίζει ...
    Μα ακριβώς επειδή γίνονται πολλά, κι η σεζόν μόλις άρχισε, πρέπει νομίζω να ριχθεί βάρος στην αποφυγή τους ή έστω τη ΜΕΙΩΣΗ τους.

    Έστω κι ΕΝΑΣ να γλυτώσει το κέρδος είναι μεγάλο .

    Δεν είμαι ειδικός. Την γνώμη μου λέω.

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από macrozan
    Μα ακριβώς επειδή γίνονται πολλά, κι η σεζόν μόλις άρχισε, πρέπει νομίζω να ριχθεί βάρος στην αποφυγή τους ή έστω τη ΜΕΙΩΣΗ τους.

    Έστω κι ΕΝΑΣ να γλυτώσει το κέρδος είναι μεγάλο .

    Δεν είμαι ειδικός. Την γνώμη μου λέω.

    η απάντηση για την μείωση Γιώργο είναι μία ...

    ... και φυσικά δεν μιλάω μόνο για τα δίτροχα-τετράτροχα αλλά για πολλά άλλα κομμάτια που πονάνε ...



    μυαλό και "παιδεία" θέλει ...τίποτα άλλο...

    (και επειδή πολλές φορές το μυαλό απουσιάζει και η παιδεία έχει πετάξει για άλλα μέρη εξωτικά πρέπει ο καθένας μας να σκέφτεται και να έχει τα μάτια του χίλια ... )

    αυτά είχα να πω σεμνά και ταπεινά και δεν ξαναμιλάω ... είναι δύσκολη η βραδιά απόψε ..

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macrozan
    Εγγραφή
    25/04/2007
    Μηνύματα
    151
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    η απάντηση για την μείωση Γιώργο είναι μία ...

    ... και φυσικά δεν μιλάω μόνο για τα δίτροχα-τετράτροχα αλλά για πολλά άλλα κομμάτια που πονάνε ...



    μυαλό και "παιδεία" θέλει ...τίποτα άλλο...

    (και επειδή πολλές φορές το μυαλό απουσιάζει και η παιδεία έχει πετάξει για άλλα μέρη εξωτικά πρέπει ο καθένας μας να σκέφτεται και να έχει τα μάτια του χίλια ... )

    αυτά είχα να πω σεμνά και ταπεινά και δεν ξαναμιλάω ... είναι δύσκολη η βραδιά απόψε ..

    :a19:

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Αλλος ένας έφυγε. Και άλλοι πολλοί θα χαιρετησουν.

    Ποιά παιδεία ρε. Όταν καβαλάμε τα τούμπανα και πάμε χωρίς αύριο, δεν είναι θέμα παιδίας. Είναι θέμα αυτοσυγκάτησης, είναι θέμα αυτοελέγχου, είναι θέμα αυτοεπιβαιβέωσης, είναι είναι είναι...

    Ο μικρός πήρε το BMW και πήγε σκ με την παρέα Ελαφόνησσο. Ο θείος με παίρνει τώρα και μου λέει "τα έσκισε τα λάστιχα, γιατί το κάνει?. Δεν καταλαβαίνει ότι μια στραβή και τέλος? Και έχει και την άλλη πίσω" Ο μικρός είναι 28.

    Τι να καταλάβει ρε θείο μια γενιά που τα έκανε όλα νωρίς, και ψάχνεται στις άκρες μπας και βρεί λίγη "διασκέδαση" Μια γενιά που έχει επιλέξει να ζει στο αδιέξοξοδο (και δεν φταίνε οι μεγαλύτεροι για αυτό, ότι και να μου λέτε) και να μην ψάχνεται για το τι φταίει. Μια γενιά που θεωρει ότι όλα αφορούν τους άλλους.

    Βγαίνεις βράδυ και έχεις 2-3 πιτσιρίκες αυτοκόλητο. "Να φύγουμε μαζί?" Να αυτοεπιβαιβεωθούν. Οτι κάτσει. Πας συναυλία ή club και στην πέφτουν, στον άγνωστο, "έχεις καμιά καραμέλλα? καμια σοκολατίτσα?" Χύμα τελείως, και η μούρη μου μάλλον προς μπατσόφατσα φέρνει. Δεν έχει σημασία που ποιός πως και τι. Οτι νάναι μπας και ξεκολήσει το μυαλό λίγο.

    Και γιατί αντιδράτε μερικοί στο πόστ του macrozan? Δεν τα βλέπεται κάθε μέρα? Χτες είδα 3 στούκια με αυτοκίνητο και 2 με μηχανή στην διαδρομή Κηφισιά-Νέα Μάκρη. Τα 2 με μάλλον πολύ σοβαρούς τραυματισμούς. Και όλοι cool. Μιά ταινία είναι και θα τελειώσει.... Και οι ηλικίες πάντα ίδιες 23-30.

    Φαίνεται πάντως ότι μερικοί δεν συντονίζουν με τίποτα. Πριν λίγο διάβασα αυτό που πάντα μου ανάβει λαμπάκια "έφυγε κάνοντας αυτο που του άρεσε" Τι λέτε ρε ? ΕΦΥΓΕ. Αυτό μετράει. Οταν δείτε κανέναν κολητό σας σε κομμάτια στο θάλαμο του ΚΑΤ, γιατί κάποιος πρέπει να κάνει αναγνώριση και η σύζυγος και ή μάνα έχουν καταρεύσει απέξω μαζί με τον μπάτσο που τον μάζεψε, ελάτε να μου τα πείτε αυτα.

    Το παραμύθι του "ατίθασου καβαλάρη" έχει ψοφίσει μαζί με αυτό της κοκινόσκουφίτσας. Σίγουρα είναι επικύνδυνο να οδηγείς μοτο και μάλιστα στην Ελλάδα, αλλά πιό επικύνδυνο είναι μέσω αυτού να προσπαθείς να καλυψεις τα κενά σου. Αν το κάνεις για αυτό ρίχτο στο βελόνι, και άσε εμάς τους υπόλοιπους στην ησυχία μας. Να χαιρόμαστε αυτό που πραγματικά αγαπάμε.

    Πιά πάω κότα. Το κοντέρ πια δείχνει πάνω από 140 μόνο σε απόλυτα ελεγχόμενες καταστάσεις, και μέσα στην πόλη σπάνια πάνω απο 80. Γέρασα (λέμε τώρα)? Δεν πειράζει. Τουλάχιστον πρόλαβα. Εχω περίπου 120-130 χιλιάδες χιλιόμετρα χωρίς ΚΑΝΕΝΑ τραυματισμό, και κάτι λίγα χαζοπεσίματα. Μου έκατσε? Μπορεί. Είμαι ο Ρόσσι? ΟΧΙ. Απλώς δεν το κυνήγησα όπως το κυνηγάνε κάποιοι.
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
    Και γιατί αντιδράτε μερικοί στο πόστ του macrozan? Δεν τα βλέπεται κάθε μέρα?
    Γιατί το ποστ έγινε μόνο για την δημιουργία εντυπώσεων. Εχει αυξηθεί η θνησιμότητα συναδέλφων απ΄τα καγκουροφόρουμ.....
    Μάλιστα....και εκεί γιατί δεν γίνεται η συζήτηση εκεί δλδ? το όποιο φόρουμ εκφράζει μια μερίδα μελών του. Και το φόρουμ να μην υπήρχε, η πολεμική βόλτα μπορεί να κανονιστεί με τηλέφωνο, με msn, facebook και 1002 τρόπους. Το μέσο επικοινωνίας μας χαλάει δηλαδή?

    Η κουβέντα θα εξελιχθεί σε εμείς οι καλοί και οι άλλοι οι κακοί. Για την ανάγκη παιδείας. Για την ωριμότητα να χειριστεί κάποιος νέος ένα τούμπανο. Μπορούμε να δαιμονοποιήσουμε και τα SS άμα γουστάρετε....και την αναγκαιότητα υπάρξης τους. Στην κλίμακα ευθυνών πρώτα έρχεται ο κακός μας εαυτός ή του μαλάκα από απέναντι, μετά του υπερτούμπανου που από φανάρι σε φανάρι βγάζει 150χλμ και τελευταία τα φόρουμ. Η προσπάθεια των πιτσιρικάδων να ενταχθούν στη παρέα, να γίνουν ισότιμα μέλη και να νοιώσουν ότι ανήκουν σε μια κλειστή παρέα συμβαίνει από καταβολής κόσμου. Ξαφνικά βρήκαμε ότι υπεύθυνα είναι τα φόρουμ που λειτουργούν 3-4 χρόνια?

    Marcozan αφού η κουβέντα δεν αφορά το μοτο ούτε φαντάζομαι τον χαμό του Locksmith, ποιός ο σκοπός της κουβέντας που ξεκίνησες? Τα είπες στο άλλο θέμα με τον χαμό του Νίκου, στα έχωσαν αυτοί που κατηγόρησες και τελείωσε.
    Εδώ τι ακριβώς θα ξανασυζητηθεί? Ποιοί φταίνε για τον χαμό των 28χρονων συναδέλφων? Είμαι περίεργος να ΄διαβάσω που θα πάει η κουβέντα....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 1 από 15 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Και κάτι ακόμα
    από bikersonly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 15:41
  2. Kαλημέρα και ευλογημένα MotoGp...
    από BICILINDRICO στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 15:17
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 22:42
  4. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 11:47
  5. Προς admins, moderatores και όποιος άλλος...
    από TManiac στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 08:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF