Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 63

Θέμα: Πρατήρια: Κατεβαίνουμε από τη μηχανή;

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Αυτό το "για λόγους ασφαλείας" (χωρίς άλλη διευκρίνηση) τα τελευταία χρόνια έχει γίνει το χάπι για όλες τις ασθένειες.

    Και σε 'μένα μου ζήτησαν να κατέβω σε ένα πρατήριο SHELL στην Μιχαλακοπούλου... και πήγα στο επόμενο πρατήριο.
    αν εσύ είσαι πρατηριούχος και σου πει η ασφαλιστική σου ότι ΔΕ σε καλύπτει αν γίνει καμιά τέτοια στραβή (να βραχεί κάποιος πελάτης με βενζίνη και να γίνει με κάποιο τρόπο ανάφλεξη), πες μου τι θα λες στους πελάτες σου

    ποιος βάζει ένα στοίχημα ότι σε μερικούς μήνες ΔΕ θα βρίσκεις το "επόμενο πρατήριο" στο οποίο θα γεμίζεις καβάλα (κατά το καβάλα παν' στην εκκλησιά, καβάλα προσκυνάνε)

    υποσημείωση : ΔΕΝ υποστηρίζω την πρακτική τους να σε κατεβάζουν, μου φαίνεται τραγικά απίθανο με τις σημερινές αντλίες να μου λούσουν τα @@ με βενζίνη

  2. #47
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Πολύ καλά κάνουν. Υπάρχει θέμα ασφάλειας και μάλιστα τεράστιο...

    Έχετε ακούσει για χαλασμένο δαχτυλίδι γείωσης ντεπόζιτου σε OPEL CORSA πριν από κάποια χρόνια.?

    Ξέρετε πως θα γίνει η μάπα μας αν αναφλεγούν 15-20 λίτρα βενζίνη καλοκαιριάτικο από σπινθήρα μεταξύ ντεπόζιτου –μάνικας?

    Πολύ..μα πάρα πολύ καλά κάνουν....
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  3. #48
    Εμένα περισσότερο μου μυρίζει ότι φοβούνται μη την κοπανίσεις χωρίς να πληρώσεις....
    Αλλά και θέμα ασφάλειας να είναι, το κάνουν για την ασφαλιστική κι όχι για εμάς.

    Όταν έρχεται ο άλλος με ύφος σερίφη και σου λέει κατέβα κάτω αλλιώς δε σου βάζω... τους λες κι εσύ πάρε τα @@ πάω στον επόμενο!!!

  4. #49
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
    Εμένα περισσότερο μου μυρίζει ότι φοβούνται μη την κοπανίσεις χωρίς να πληρώσεις....
    Αλλά και θέμα ασφάλειας να είναι, το κάνουν για την ασφαλιστική κι όχι για εμάς.

    Όταν έρχεται ο άλλος με ύφος σερίφη και σου λέει κατέβα κάτω αλλιώς δε σου βάζω... τους λες κι εσύ πάρε τα @@ πάω στον επόμενο!!!
    Δικαίωμα σου να δίνεις τα φράγκα σου, όπου εσύ γουστάρεις.

    Υποχρέωση όλων, να τηρούν τους κανόνες ασφαλείας, και μάλιστα μέχρι κεραίας.
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    Αν ηταν για λογους ασφαλειας θα είχε βγεί σχετικός νόμος που θα υποχρέωνε ολα τα πρατήρια να πράξουν την ιδια τακτικη κατεβάσματος απο την μοτό, πράγμα που δεν έχει γίνει ..

    Εμένα μου κάνει οτι φοβούνται μην φύγεις κ δεν πλερώσεις.

    Μαυτην την λογική θα μπορούσαν να μας ζητήσουν οτι ναναι για λόγους ασφαλείας με ιδιωτική πρωτοβουλία..

    Πχ, για να σου βαλλω βενζίνη, κατέβα απο την μοτό , βγάλε κ το κράνος, χαμογέλα κ στην κάμερα που μας καταγράφει, βγάλε κ τα γάντια για ναχουμε κ κανενα δακτυλικό αποτύπωμα κτλ (Ξυσε κ κανενα @@ να πεσει καμμια τριχα ναχουμε κ DNA)

    Δεν αφηνουνε τις μλκιες λεω εγω !! Στο κατω κατω μια ταμπελιτσα που να προτρεπει τους οδηγους να κατεβουν απ την μοτο αμα θελουνε θα εφτανε (Με μικρα γραμματακια :Μεινε πανω στην μηχανη at your own risk)

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
    Όταν έρχεται ο άλλος με ύφος σερίφη και σου λέει κατέβα κάτω αλλιώς δε σου βάζω... τους λες κι εσύ πάρε τα @@ πάω στον επόμενο!!!
    όταν το λέει ευγενικά μπορώ να βάλω ;

  7. #52
    ναι δεν λέω πρέπει να τηρούνται οι κανόνες ασφαλείας και μάλιστα απ' όλους!!!!!
    να σταματήσουν λοιπόν να καπνίζουν και να μιλάνε στο κινητό οι πρατηριούχοι!!

    εδώ μιλάμε ότι το κάνουν μόνο μερικά shell ούτε καν όλα της εταιρείας.... ας βγει κανονισμός για όλα τα βενζινάδικα και θα το δεχτώ (αναγκαστικά)

    Επειδή μια μέρα ένας κουστουμαρισμένος μάνατζερ της shell είχε μια ιδέα για να δικαιολογήσει τον μισθό του δεν σημαίνει κι ότι συντρέχει πραγματικός λόγος για αυτό το μέτρο.

    Από την εποχή που έβαζα βενζίνη με λάδι στο μοτοποδήλατο μέχρι και σήμερα δεν έχει συμβεί τίποτα ούτε και έχω ακούσει κανένα ατύχημα... οπότε αμφιβάλω αν πρόκειται πραγματικά για μέτρο ασφάλειας.

  8. #53
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
    οπότε αμφιβάλω αν πρόκειται πραγματικά για μέτρο ασφάλειας.
    Aαα ναι εεεε....για ρίξε μια ματιά ...(στο 1:03 για να μη σε κουράζω)
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  9. #54
    ναι το έχω δει πολλές φορές το βίντεο.... πόσο συχνό είναι όμως κάτι τέτοιο; Αν έχω τις ίδιες πιθανότητες με το να φάω κεραυνό σε βροχή.... τότε όταν βρέχει να μη βγαίνω με τη μηχανή

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    Μηπως να αναγκαζαν κ τους κουτακιδες να κατεβαινουν τοτε ?! Δηλαδη αν αρπαξει φωτια η βενζινη δεν θα κανει μπαμ το ντεποζιτο που θαναι ανοιχτο απ τη φλογα ?

    Μηπως , για λογους ασφαλειας παντα, να το αφηναμε το μοτο εκει κ να πηγαιναμε καμμια 50αρια μετρα αποσταση απ το βενζιναδικο.

    Μην κατσει καμμια στραβη κ αρπαξει φωτια , λουσει την μηχανη , η μηχανη να εκραγει , να αρπαξει φωτια το βενζιναδικο , να εκραγει αυτο με την σειρα του κτλ κτλ ... μηπως να φευγαμε κανενα χλμ ?

    Φοβουνται το ενδεχωμενο ληστειας κ γρηγορης φυγης .. Χεστηκαν αυτοι για την ασφαλεια μας. Στα @@ μας εχουν γραμμενους. Μηνυση ?! Ποια μηνυση ?! Εγινε ποτε κατι τετοιο ?! Για να φτασουμε στην μηνυση πρεπει να εχουμε περιστατικο κ τετοιο περιστατικο δεν υπηρξε , δεν υπαρχει κ αμφιβαλλω οτι θα υπαρξει κ στο μελλον ... ποσο μαλλον να κερδιζες το δικαστικο αγωνα εναντιον τους που κ αυτο το αμφιβαλλω ...

  11. #56
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
    .... πόσο συχνό είναι όμως κάτι τέτοιο;
    Άρα υπάρχει θέμα ασφάλειας , απλά στατιστικά είναι μικρό......

    Θα ανέβαινες σε αεροπλάνο , (που στατιστικά είναι ασφαλέστερο από το αμάξι) , το οποίο έχει να συντηρηθεί.....πέντε χρόνια ας πούμε...??
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  12. #57
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
    Μηπως να αναγκαζαν κ τους κουτακιδες να κατεβαινουν τοτε ?! Δηλαδη αν αρπαξει φωτια η βενζινη δεν θα κανει μπαμ το ντεποζιτο που θαναι ανοιχτο απ τη φλογα ?

    Ρε καρντάσι θες και τα λες , ή σου ξεφεύγουν...????
    Το τεπόζιτο στη μηχανή θα σκάσει στα μούτρα μας , πλάκα μΕ κάνεις...???
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
    Ρε καρντάσι θες και τα λες , ή σου ξεφεύγουν...????
    Το τεπόζιτο στη μηχανή θα σκάσει στα μούτρα μας , πλάκα μΕ κάνεις...???
    Ειρωνικα μιλουσα προεδρε, αν δεν με καταλαβες ..

    Ουτε η οι οδηγοι μηχανων θαπρεπε να κατεβουν, ουτε οι οδηγοι αυτοκινητων θαπρεπε να βγαινουν.

  14. #59
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Παρακαλώ ο κύριος να κατέβει αμέσως ΤΩΡΑ


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	08_10_22_f22_refuel.jpg 
Προβολές:	79 
Μέγεθος:	19,3 KB 
ID:	166385

  15. #60
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από honda kos
    Παρακαλώ ο κύριος να κατέβει αμέσως ΤΩΡΑ
    Γιατί αυτός νομίζεις ότι δεν κινδυνεύει…??
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. quote: VANDA Πριν κατεβούμε από τη μηχανή...
    από mikios400 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2008, 00:03
  2. Πριν κατεβούμε από τη μηχανή...
    από VANDA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2008, 10:43
  3. Στάζει βενζίνη από τη μηχανή
    από Balthier στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2008, 17:57
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2006, 16:07
  5. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 14:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF