Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Πρωτη μερα με το fazer

  1. #1

    Πρωτη μερα με το fazer

    .Λοιπον πηρα το fazer σημερα το μεσημερι στις 15.00.Ειχε πολυ κινηση,ζεστη κ.τ.λ.Πηγα κ εκανα ασφαλεια κλοπης,οδικη κ τα υπολοιπα.Στην γνωστη ασφαλιστικη(δεν ξερω αν πρεπει να την πω).275 Ευρω το εξαμηνο για αξια 8.810.Παιδια η μηχανη μια χαρα μου φανηκε.Πηγα αποψε Περαμα κ την κυριακη θα παω Πορο.Σημερα εκανα 75 χιλιομετρα αλλα σχετικα μεσα στην κινηση .Μιλαμε οτι δεν ακουστηκε τιποτα.Κιχ.Δηλαδη τριξιματα,ταχυτητες να μην κουμπωνουν,ολα αψογα.Οσο για την πολυσυζητημενη τρυπα στις μεσαιες,ναι το καταλαβα,αλλα δεν μου φανηκε κατι τραγικο.Σασμαν βουτυρο.Θορυβος κ@βλ@.Μονο που αποψε που γυριζα σπιτι κατα τις 22.30 μιλαμε,ενιωσα ζεστη κατω απο το δεξι μου μπουτι.Οχι ανυποφορη.Επισης ενιωσα λιγο ''εκτεθειμενος''με την ζελατινα της μαμας.Περιμενα να ειμουν καπως πιο ''προστατευμενος''.Και πηγα εως 120 k.m.Ξερω οτι ισως παρω καποια after ζελατινα. Ειμαι 1,77 υψος.Επισης σιγουρα καπου παιζει οτι στο v-strom ειχα ψιλη ζελατινα.Και τελος το μεσημερι που ειχα μπλεξει στη κινηση,κουραστηκε λιγο το αριστερο μου χερι.Παιδια μην βαρατε,γινεται να ερθει πιο κοντα ο συμπλεκτης στο grip?Οπως ερχεται η μανετα του μπροστινου.Συμπερασμα η μηχανη μου αφησε πιο καλες εντυπωσεις απο οτι περιμενα.Και παλι σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας

  2. #2
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Καλοτάξιδο και καλόστριφτο το faser ,καλά χιλιόμετρα

  3. #3
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591

    Re: Πρωτη μερα με το fazer

    Αρχικά δημιουργήθηκε από puppy
    .Λοιπον πηρα το fazer σημερα το μεσημερι στις 15.00.Ειχε πολυ κινηση,ζεστη κ.τ.λ.Πηγα κ εκανα ασφαλεια κλοπης,οδικη κ τα υπολοιπα.Στην γνωστη ασφαλιστικη(δεν ξερω αν πρεπει να την πω).275 Ευρω το εξαμηνο για αξια 8.810.Παιδια η μηχανη μια χαρα μου φανηκε.Πηγα αποψε Περαμα κ την κυριακη θα παω Πορο.Σημερα εκανα 75 χιλιομετρα αλλα σχετικα μεσα στην κινηση .Μιλαμε οτι δεν ακουστηκε τιποτα.Κιχ.Δηλαδη τριξιματα,ταχυτητες να μην κουμπωνουν,ολα αψογα.Οσο για την πολυσυζητημενη τρυπα στις μεσαιες,ναι το καταλαβα,αλλα δεν μου φανηκε κατι τραγικο.Σασμαν βουτυρο.Θορυβος κ@βλ@.Μονο που αποψε που γυριζα σπιτι κατα τις 22.30 μιλαμε,ενιωσα ζεστη κατω απο το δεξι μου μπουτι.Οχι ανυποφορη.Επισης ενιωσα λιγο ''εκτεθειμενος''με την ζελατινα της μαμας.Περιμενα να ειμουν καπως πιο ''προστατευμενος''.Και πηγα εως 120 k.m.Ξερω οτι ισως παρω καποια after ζελατινα. Ειμαι 1,77 υψος.Επισης σιγουρα καπου παιζει οτι στο v-strom ειχα ψιλη ζελατινα.Και τελος το μεσημερι που ειχα μπλεξει στη κινηση,κουραστηκε λιγο το αριστερο μου χερι.Παιδια μην βαρατε,γινεται να ερθει πιο κοντα ο συμπλεκτης στο grip?Οπως ερχεται η μανετα του μπροστινου.Συμπερασμα η μηχανη μου αφησε πιο καλες εντυπωσεις απο οτι περιμενα.Και παλι σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας
    σασμαν βουτυρο????????αλλη μηχαμνη θα πηρες!!!

    καλοταξιδο το μωρο ρε!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #4
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098

    Re: Πρωτη μερα με το fazer

    Αρχικά δημιουργήθηκε από puppy


    Σημερα εκανα 75 χιλιομετρα αλλα σχετικα μεσα στην κινηση .Μιλαμε οτι δεν ακουστηκε τιποτα.Κιχ.Δηλαδη τριξιματα,ταχυτητες να μην κουμπωνουν,ολα αψογα.Σασμαν βουτυρο.
    αν η 1η κουμπωνει αψογα.... να το πας στην Yamaha να τους το πεις ....



    καλοταξιδο το Yamaha
    Accipere quam facere praestat injuriam

  5. #5
    Μεγειές, μεγειές το Yamahaki!!

    Καλοτάξιδοι, αγρατζούνιστοι, και καλά χιλιόμετρα!!
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  6. #6

  7. #7
    Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας.Να ειστε καλα.

  8. #8
    Καλοταξιδη και παντα ορθιος φιλε μου.
    Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι στο δικο μου s2 ουτε σασμαν βουτυρο εχω, και οταν κουμπωνει η πρωτη ακουγεται σε ολο το γκαραζ.
    Η' σου εβαλαν αλλο σασμαν ή οι yamahaioi ηπιαν πολυ σακε...
    Start doing what's necessary, then what's possible and suddenly doing the impossible. Just start.

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/10/2005
    Μηνύματα
    8
    Ειναι κλασικο για την Yamaha, οταν ειναι κρυο οτ κιβωτιο κουμπωνει μια χαρα η πρωτη σθορυβα. Μετα κανει ενα κλακ που αν δεν εισαι συνηθισμενος ανατριχαζεις. Ολες οι αλλες ομως κουμπωνουν βουτυρο.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/08/2008
    Μηνύματα
    3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από aspan
    Ειναι κλασικο για την Yamaha, οταν ειναι κρυο οτ κιβωτιο κουμπωνει μια χαρα η πρωτη σθορυβα. Μετα κανει ενα κλακ που αν δεν εισαι συνηθισμενος ανατριχαζεις. Ολες οι αλλες ομως κουμπωνουν βουτυρο.
    +600....Yamaha...κιβωτια...για αντρες..
    Freedom is invisible.....

  11. #11

    Re: Re: Πρωτη μερα με το fazer

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    σασμαν βουτυρο????????αλλη μηχαμνη θα πηρες!!!

    καλοταξιδο το μωρο ρε!!!

    paidia, kai ego akouga gia thoryvodes kivotio, alla otan to pira to mixanaki itan ypevolika athoryves i alages kai parakseneutika. meta apo 7.000km, pleon kanei san trakter kathe fora pou alazo taxytita opote einai kapio thema strosimatos/ergostasiakou lipantikou

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nobody
    Εγγραφή
    21/09/2008
    Μηνύματα
    527
    καλοταξιδη!

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2009
    Μηνύματα
    20
    Freedom
    http://www.youtube.com/watch?v=sFNWe_EsUFg

    Bmw R75/5 (1972) www.youtube.com/watch?v=GUYeaZGvp88
    Honda ss50 (1976)
    Ktm 125exc (2005)
    Vespa 200px (1995)

  14. #14
    Μπορεί να λέγονται χίλια δυο για τα σασμάν στα yamaha αλλά εμένα (R6) ποτέ δεν μου είχε χάσει ταχύτητα ούτε ποτέ χάλασε κι ας χόρευα κλακέτες όλη την ώρα πάνω στο λεβιέ, κι ας τις πετούσα καρφωτές, κι ας ακουγόταν surround σ' όλη την πόλη όταν κούμπωνα την 1η...
    Με εναν μάστορα που το συζητούσα με είχε πει, αν θυμάμαι καλά, ότι ενώ στα υπόλοιπα μηχανάκια το σασμάν "κολυμπάει" στο λάδι, στα yamaha λιπαίνεται με σωληνάκι, γι αυτό και η διαφορά στον ήχο.

    Με γεια το όχημα φίλε!
    Fun Is Not A Straight Line

  15. #15
    Ευχαριστω και τα υπολοιπα παιδια για τις ευχες σας.Εχω κανει 1100 km και την παρασκευη παω για το πρωτο σερβις:smilea: .Μαζι με το σερβις θα του αλλαξω και την κορνα γιατι της ''μαμας''κατα την γνωμη μου δεν ακουγεται πολυ δυνατα .Συντομα πιστευω θα βαλω και xenon(οπως της ''μαμας'',δηλαδη ενα στη μεσαια και ενα στη μεγαλη).Γεια χαρα και παλι ευχαιστω για τις ευχες σας.:rotflmao:

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Help σχετικα με το Naked Fazer 600?
    από MSGL στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2007, 01:45
  2. Φιλε με το Fazer σε ευχαριστώ
    από billpapad στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2007, 16:54
  3. την ιδια μερα με το Χριστο
    από SPORAKIAS στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 26/12/2006, 15:25
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2006, 20:18
  5. Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 01/08/2005, 20:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF