Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: ξαπλώθηκα....

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panagiotis dim
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    213

    ξαπλώθηκα....

    τιμωρήθηκα που εξομολογήθηκα για τα πεπόνια .. και χτές γυρνώντας σπίτι μου πρίν βγώ στην διασταύρωση σχεδόν με 5 χιλιόμετρα πατώντας μπροστινό φρένο ήρθα ανάποδα και ξάπλωσα στην ασφαλτο.
    Πάτησα φύλλα και κλαδιά ( ο Δήμος προφανώς κλαδεύοντας τα δέντρα δεν αξιώθηκε να τα μαζέψει και αυτά σάπησαν και γίνανε γλίτσα σκέτη) και η μηχανή ( gaciva elefant 750) γλυστρησε και αστραπιαία βρέθηκα ανάποδα.
    Η τύχη μου ήταν οτι καταρχας δεν χτύπησα εκτός απο κάτι ψιλοεκδορές χερι και πόδι.
    Επίσης δεν χτύπησα το προπορευόμενο όχημα

    Το κεφάλι μου χτύπησε το πεζοδρόμιο ελαφρά ( φορούσα κράνος) .
    Δεν εσπασα τίποτα ευτυχώς ( φαντάζομαι τώρα που γράφω να ημουν σε τίποτα χειρουργεία .....)

    Η ατυχία μου .
    φλας δεξιο σπασμένο ,καθρέφτης δεξιος σπασμένος , δεξιά περιφερειακά γδαρμενα, τιμονι στραβωμένο, ποδιά ελαφρά πληγωμένη.

    μιλάμε για μηχανή του 1995 ( LUCKY STRIKE ELEFANT 750 cc)και οποιος ξέρει τα περιφερειακά της είναι δύσκολα έως ανύπαρκτα λόγω του κλεισίματος της cagiva.

    Ευτυχώς υπάρχει ο φίλος ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ που δούλευε στα ανταλακτικά της HELLINMOTO KAI KTM στο Πειραιά ( παρεπιπτόντως εχει ο ίδιος CAGIVA elefant 900cc) και κάνει φιλότιμες προσπάθειες για να κυκλοφορούν οι μοτό μας μιάς καί πλέον εργάζεται σε συνεργείο του Πειραιά του Νίκου Παπαντωνίου και τους ευχαριστώ μέσα απο την καρδιά μου .
    ενας γαιδαρος δεμενος, το χορταρι του βοσκούσε και ηταν τρισευτυχισμένος ...ο ΄καυμένος!!!τιποτα αλλο δεν ζητούσε ...μόνο να μην είναι ...δεμένος...ο καυμένος..

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    αφου δεν χτυπησες σοβαρα ολα τ'αλλα ειναι πταισματα!!



    φτιαξε το μοτορι οσο πιο γρηγορα και βουρ για τους δρομους παλι!

  3. #3
    Περαστικά Παναγιώτη, πάντα όρθιος από εδώ και πέρα.. ευτυχώς δεν ήταν σοβαρό.

    Το ελεφαντάκι θα το φτιάξεις αργά ή γρήγορα.
    safety doesn't happen by accident

  4. #4
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Περαστικά ρε Παναγιώτη


    όλα θα φτιάξουν, και προπάντων η μηχανή σου.
    Αφού κυκλοφορέι κανονικά, τα άλλα είναι πταίσματα.
    Και ευτυχώς δεν χτύπησες...


    Πάντα όρθιος , όπως το κατάφερνες μέχρι τώρα


  5. #5
    Τυχερός ήσουν φίλε μου. Αφού δεν χτύπησες, όλα καλά !!

    Με το καλό να την φτιάξεις, και καλούς δρόμους.
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  6. #6
    τι χειρουργεία ρε συ...μακρυά απο όλους μας!

    περαστικά παναγιώτη! η μηχανάρα θα φτιαχτεί και πάλι και θα στέκει αγέρωχη να την καμαρώνεις..!


  7. #7
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    περαστικα
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  8. #8
    Αφου δεν χτυπησες μια χαρα.Δεν φταις εσυ ρε φιλε οι σκατοδρομοι που ειναι σαν πιστα πατιναζ.Για αυτο προσοχη στο μπροστινο--η πισω και να γλιστρισει τη μαζευεις αλλα η μπροστα...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Περαστικά και προσοχή όλοι μας...στραβά μπήκε το καλοκαίρι

  10. #10
    Περαστικά και ποτέ ξανά Παναγιώτη !


  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokos08
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    267
    Εχθες το βραδυ στην Ιερα Οδο στις στροφες του Χαιδαριου προς Δαφνι με 40-50 χιλιομετρα και την κρατησα με το ζορι,γλυστρουσαν και οι 2 τροχοι για εναν λογο που ακομα τον ψαχνω ασχετα αν εχει αναποδη κλιση ο δρομος τα χιλιομετρα ηταν πολυ λιγα. Τι να πεις! Περαστικα φιλε!

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
    Εχθες το βραδυ στην Ιερα Οδο στις στροφες του Χαιδαριου προς Δαφνι με 40-50 χιλιομετρα και την κρατησα με το ζορι,γλυστρουσαν και οι 2 τροχοι για εναν λογο που ακομα τον ψαχνω ασχετα αν εχει αναποδη κλιση ο δρομος τα χιλιομετρα ηταν πολυ λιγα. Τι να πεις! Περαστικα φιλε!
    Α λες εκει με τον εκτυφλωτικο φωτισμο του δρομου ε?
    Εκει γλυστραει παντα λόγο του αλσους.

  13. #13
    Περαστικά και πάντα όρθιος !! Το έχω πάθει και με σαπουνάδα !!


    Από τις αγαπημένες μου μηχανές.... τέλη Λυκείου τη ζαχάρωνα και πήγα τότε στην έκθεση μόνο και μόνο να δώ αυτή τη μηχανή.
    Κάπου έχω και φωτογραφία μαζί της !!
    Run, rabbit run


  14. #14
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    περαστικα
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokos08
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    267
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Α λες εκει με τον εκτυφλωτικο φωτισμο του δρομου ε?
    Εκει γλυστραει παντα λόγο του αλσους.

    Ακριβως αυτο το φανταστικο κομματι λεω,ρε τι μαλακια ειναι αυτη! Το νου σας!!! Θα ξεφτιλιζομουν με 40 χιλιομετρα! Φερτε αυτον τον Φουστη τον Στονερ να στριψει εκει ή να σταματησει με μπροστινο πανω σε κλαδια και αλλα διαφορα αν ειναι μαγκας! Ρε ειμαστε πρωταθλητες! Δεν το εχετε καταλαβει????

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF