Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 100

Θέμα: Έχει κανείς Repair Manual για CBF-600 ;

  1. #1

    Έχει κανείς Repair Manual για CBF-600 ;

    Ψάχνω καιρό στο νετ αλλά δεν έχω καταφέρει να βρω τίποτα, αναζητώ στον Γούγλη για "Servise Manual" ή "Repair Manual" αλλά τζίφος.

    Στην κατηγορία των τεχνικών έχω δει τέτοια manuals πολλών μοντέλων και δείχνουν με αναλυτικότατες εικόνες πάρα πολλές εργασίες/επισκευές για το μοντέλο που αναφέρονται, παλιότερα που είχα το Transalp είχα βρει ένα τέτοιο στο νετ και με βοήθησε αρκετά σε μια απλή αλλαγή μπουζί που ήθελα να κάνω τότε, δεν το χρειάστηκα περισσότερο γιατί το έδιωξα νωρίς το μηχανάκι αλλά θα ήταν πολύ χρήσιμο όποτε μου χρειαζόταν..

    Κάτι τέτοιο ψάχνω και για το CBF, έχει κανείς κάτι υπόψη του ;


  2. #2
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    εχεις πμ


  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
    εχεις πμ
    Επίσης


  4. #4
    A.I.R.P. Το avatar του/της pissaman
    Affiliate
    Εγγραφή
    26/05/2005
    Μηνύματα
    641
    Μάκη, το έχω online
    Αν θες κάποιες πληροφορίες μπορώ να στις δώσω, αλλά δεν υπάρχει τρόπος να το κατεβάσω για να στο στείλω
    Do You Ride? Ανταλλακτικά Μοτο
    Τα πάντα είναι εφικτά! Είναι απλά θέμα χρόνου και χρήματος!
    Videos

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
    Μάκη, το έχω online
    Αν θες κάποιες πληροφορίες μπορώ να στις δώσω, αλλά δεν υπάρχει τρόπος να το κατεβάσω για να στο στείλω
    Νά'σαι καλά Χρήστο, δεν χρειάζομαι άμεσα κάτι απλώς θα τό'θελα για να το αποθηκεύσω στο πισί και να το περάσω και σ'ένα CD για όποτε το χρειαστώ ή για όποτε θέλω να το δώσω σε κάποιον που τό'χει ανάγκη.

    Ευχαριστώ πάντως

  6. #6
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Νά'σαι καλά Χρήστο, δεν χρειάζομαι άμεσα κάτι απλώς θα τό'θελα για να το αποθηκεύσω στο πισί και να το περάσω και σ'ένα CD για όποτε το χρειαστώ ή για όποτε θέλω να το δώσω σε κάποιον που τό'χει ανάγκη.

    Ευχαριστώ πάντως

    ρε ππρ μας βαζεις κ ψαχνουμε για να κενεις συλλογη;


    :rotflmao:

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
    ρε ππρ μας βαζεις κ ψαχνουμε για να κενεις συλλογη;

    :rotflmao:
    Τώρα τι του λες αυτουνού που κατεβάζει από 4 πισί αυτή τη στιγμή ; :rotflmao: :rotflmao:

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    101
    Εμ... με συγχωρήτε αλλά... ενδιαφέρονται κι άλλοι (δηλαδή εγώ)

    Κι επειδή δεν καταλάβανε (οι άλλοι) (δηλαδή εγώ) υπάρχει τίποτα ή όχι;

  9. #9
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Και εμένα θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο, και προσπάθησα να βρω στο νετ, αλλά τίποτα. Αν βρείτε κάτι, έχετε υπ' όψη και μας...

  10. #10
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    eMule χρησιμοποιείς;

    ed2k://|file|Manual%20Honda%20Cbf%20600.ace|11500172|80975B63B231F011D14DEA0D1F64A64E|/

    αλλά αμφιβάλω αν είναι στα αγγλικά...

  11. #11
    Το service manual του cbf υπάρχει και μάλιστα μεταφρασμένο στην ελληνική από την Honda Ελλάδος ... δυστυχώς το κόστος του είναι απαγορευτικό για έναν μόνο... (κοστίζει 90? + Φ.Π.Α. τελευταία φορά που ρώτησα στην αντιπροσωπία όταν έψαχνα κάτι) ....τώρα βέβαια αν μαζευτούν 4-5 ιδιοκτήτες cbf και τσοντάρουν αλλάζει το πράγμα...


    Πάντως σαν manual αξίζει ... είναι λεπτομερέστατο εγχειρίδιο κοντά 500 σελίδες...


  12. #12
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Ξέχνα το λίνκ για το eMule, είναι το user's manual στα ιταλικά..

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    Το service manual του cbf υπάρχει και μάλιστα μεταφρασμένο στην ελληνική από την Honda Ελλάδος ... δυστυχώς το κόστος του είναι απαγορευτικό για έναν μόνο... (κοστίζει 90? + Φ.Π.Α. τελευταία φορά που ρώτησα στην αντιπροσωπία όταν έψαχνα κάτι) ....τώρα βέβαια αν μαζευτούν 4-5 ιδιοκτήτες cbf και τσοντάρουν αλλάζει το πράγμα...
    Πάντως σαν manual αξίζει ... είναι λεπτομερέστατο εγχειρίδιο κοντά 500 σελίδες...
    Πραγματικά αν πιάνανε τόσο πολύ τα χέρια μου ώστε να μπορώ να κάνω το μηχανάκι βίδες και να το ξαναδέσω θα το αγόραζα, δεν μου είναι τόσο πολύ απαραίτητο όμως, εγώ θα τό'θελα για μικροδουλειές όπως μια αλλαγή μπουζί για παράδειγμα, αφαίρεση κι επανατοποθέτηση πλαστικών μερών και ντεποζίτου, κάποιες μικρορυθμίσεις κι αυτό είναι όλο. Πράγματα που στην ουσία με λίγο πειραματισμό τα καταφέρνω αρκετά αλλά μ'αυτό το manual θα μπορούσα να αποτρέψω οποιαδήποτε ζημιά θα μπορούσα να προκαλέσω..

    Περισσότερο όμως θα μου χρησίμευε σε ηλεκτρονική μορφή ώστε με μια επισύναψη ή μ'ένα λινκ να μπορεί οποιοσδήποτε CBFάς να το έχει μπροστά του ανα πάσα στιγμή στο πισί του παίρνοντάς το μέσα απ'αυτό το φόρουμ.

    Στο νετ δυστυχώς δεν βρίσκεται τίποτα όσο κι αν έψαξα, απ'ότι φαίνεται το συγκεκριμένο manual που ανάφερε κι ο Άκης δεν έκανε κανένας τον κόπο (500 σελίδες εξάλλου φανταστείτε τι κόπο θέλει) να το φτιάξει ηλεκρονικά μέσα σε μια ιστοσελίδα...

    Τζίφος

    Αν βρεθεί κάτι θα το μάθετε

  14. #14
    xairetw!
    μα καλα, ειναι δυνατον να μην υπαρχει διαθεσιμο στο δικτυο ενα service manual για το cbf600? υπαρχει για ΟΛΑ τα υπολοιπα μοντελα αλλα οχι για αυτο? μεγαλη γκαντεμιά, βέβαια θα μου πειτε οτι παρα πολλες πληροφοριες μπορουμε να παρουμε απο αλλα περιπου ιδια μηχανακια οπως πχ το honet η και το cbr600 '98 αλλα ειναι κρίμα γιατι το μοτερ δεν ειναι ολοκληρη η μηχανη...
    επειδη εχει περασει καιρος απο το τελευταιο post στην κατηγορια μηπως καποιος συναδελφος εχει βρει κατι?
    καθε βοηθεια ευπροσδεκτη
    ευχαριστω
    cbf600s

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από patra_cbf
    επειδη εχει περασει καιρος απο το τελευταιο post στην κατηγορια μηπως καποιος συναδελφος εχει βρει κατι?
    Πάνο εγώ έχω κάνει 2-3 απόπειρες από τότε αλλά η δουλειά παραμένει τζίφος, τουλάχιστον από μένα δηλαδή που δεν έχω και πολλές γνώσεις στην αναζήτηση απ'το Google και γενικότερα στο ψάξιμο του νετ..

    Το βλέπω δύσκολο πάντως να βρεθεί, νομίζω πως θα υπήρχε ήδη εδώ και πολύ καιρό σε άφθονες ιστοσελίδες αν ήταν γραφτό του να μπει.


Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2008, 20:37
  2. Service Manual ΓΙΑ ΧΟnet 600
    από power hornet στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2006, 19:47
  3. ΠΟΙΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΓΙΑ Cbf 600
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2005, 22:24
  4. Πληροφορίες για CBF-600S ABS;
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 12:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF