Σελίδα 13 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 228

Θέμα: Gs500

  1. #181
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    καλησπερα παιδια και να ειστε παντα ολοι καλα!!!!! φιλε lef50 εχεις δικιο με τα πιρακια στην πισω δαγκανα του φρενου,εγω πλεον πρεπει να λυνω την δαγκανα για να αλλαξω τακακια λογω οτι το ενα πιρακι δεν βγαινει με τιποτα! οσο για το γιαλακι της τρομπας εμενα ελιωσε σχεδον ολο απο τα 40.000 χιλιομετρα και ευτυχως κατω απο το σπιτι μου υπαρχει μαγαζι με πλεξι γκλας και μουφτιαξε αλλο και το αλλαξα.στα χιλιομετρα ειμαι και εγω στα 60 .000 χιλιομετρα περιπου και δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα.
    φιλε Sarikman τρελαθηκα γιαυτο που επαθες στο βολαν!!!ο μαστορας σουπε καμια αιτεια και γιατι επαθε ζημια το βολαν,ωστε να εχουμαι υποψιν μας και οι υπολοιποι?
    φιλε gsman ολα καλα βρε!!!εσυ πως τα πας ?βλεπω το εχεις το εργαλειο ακομα...χαχαχα!!!καλο το εργαλειο μας ρε γαμωτο αλλα ναχε και καμια 20 αλογακια ακομα θαταν σουπερ!!!!!εσυ πως τα πας ολα καλα?
    βρε συ VOLK 36 αλογα μονο? ειμαι και καμια 100 κιλα αν βαλω και δευτερο πανω τον κλαιγανε και τον ματακλαιγανε!!!πρεπει να ανεβω σε αλογα ρε γαμωτο αλλα εχω τα ψιλλα μου λυπουν τα χοντρα!!!χαχαχαχα!!
    αντε βρε να σας βλεπω να ποσταρετε γιατι εχουμαι χαθει.....!!!!!!
    καλαματιανος

  2. #182
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2012
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gs 500 f Προβολή μηνύματος
    φιλε Sarikman τρελαθηκα γιαυτο που επαθες στο βολαν!!!ο μαστορας σουπε καμια αιτεια και γιατι επαθε ζημια το βολαν,ωστε να εχουμαι υποψιν μας και οι υπολοιποι?
    Η αλήθεια είναι πως δεν μου το δικαιολόγησε πλήρως, δηλαδή δεν είπε απο τι μπορεί να προκλήθηκε. Είπε απλώς πως καμιά φορά μπορεί και να τύχει. Αν συντηρείς καλά τη μηχανή παιζει να μη γίνει και ποτέ. Εγω απλά ήμουν ο "τυχερός" της υπόθεσης που του συνέβη. Και να φανταστείς οτι δεν έχει και καιρό που απέκτησα αυτή τη μηχανή...

  3. #183
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Καλα ειμαι φιλε gs500f καιρο ειχαμε να τα πουμε. Τελικα μειναμε με τα 500αρια δε βαριεσαι καλα ειναι. Εγω να σου πω την αληθεια δε θελω κατι παραπανω. Αντε να ειμαστε καλα και να τα μηδενισουμε τα μοτορια...
    Φιλε Sarikman ελπιζω να ξεμπερδεψεις γρηγορα με το θεμα σου...
    Παιδια καλο καλοκαιρι και πολλα ασφαλη χλμ:-)

  4. #184
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2012
    Μηνύματα
    4
    Να 'σαι καλά gsman. Ξεμπέρδεψα. Βρήκα μεταχειρισμένο ανταλλακτικό σε καλή κατάσταση και φθηνό και η δουλειά έγινε. Τώρα θέλω να δω τι θα κάνω με τα φανάρια του. Το πήρα με αλλαγμένο φανάρι. Αντί για το κλασικό, έχει δυο μικρότερα στρόγγυλα, αλλα από οτι μου είπε ο μάστορας, οι λάμπες τους δεν είναι σε καλή αναλογία με την τάση της μπαταρίας με αποτέλεσμα να τραβάν πολύ ρεύμα και καμιά φορά να δυσκολεύομαι να την βάλω μπροστά. Ίσως προσθέσω διακόπτη που θα τα σβήνει και δεν θα είναι μονίμως αναμμένα.

  5. #185
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    καλο καλοκαιρι και απο μενα παιδια!!!! φετος ιουλιο αυγουστο θαμαι κυπαρισσια μεσσηνιας μερια και γλυκη θεσπρωτιας πηγες αχεροντα ποταμου....αν τυχει και βρεθουμαι με κανεναν χαρα μου....!!!θα μπαινω μεσα να βλεπω και ποιος ξερει μπορει και να τυχη να βρεθουμαι...!!ναστε παντα καλα και να προσεχετε!!!!!!!!!
    καλαματιανος

  6. #186
    Νέο μέλος Το avatar του/της lef50
    Εγγραφή
    21/06/2010
    Μηνύματα
    28
    γεια σας και καλο καλοκαιρι
    εντοπισα και ενα αλλο θεματακι χθες βρισκει ο αξονας της ροδας ελαφρια στην εξατμιση για ριχτε μια ματια
    σκεφτηκα να το λυσω βαζοντας μια ροδελα απο την αλλη μερια
    οταν το κανω θα ξαναποσταρω
    "Η επιτυχία είναι κατά 99% αποτυχία." Soichiro Honda ( 1906-1991 , Ιάπων επιχειρηματίας)

  7. #187
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lef50 Προβολή μηνύματος
    γεια σας και καλο καλοκαιρι
    εντοπισα και ενα αλλο θεματακι χθες βρισκει ο αξονας της ροδας ελαφρια στην εξατμιση για ριχτε μια ματια
    σκεφτηκα να το λυσω βαζοντας μια ροδελα απο την αλλη μερια
    οταν το κανω θα ξαναποσταρω

    σεμενα ολα οκ..........!!!!!!!!
    καλαματιανος

  8. #188
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2012
    Μηνύματα
    5
    Γεια σας και καλο φθινοπωρο! Με λενε Βασιλη και ειμαι νεος στο φορουμ αν και διαβαζω καιρο. Ψαχνοντας αγγελιες επεσα πανω σε μια gs η οποια φαινεται σε καλη κατασταση,ειναι ομως μοντελο του 96 αν και με 49000χιλιομετρα(λιγα πιστευω).Προβληματα δεν εχει και εχουν αλλαχτει λαστιχα,λαδια κτλ.Το παιδι φευγει λεει εξωτερικο και την δινει 1000 ευρω. Τι λετε? παω να μπλεξω με μια μηχανη που μπορει να μου βγαλει προβληματα απο τον πρωτο χρονο? Μπορειτε να μου πειτε μερικα σημεια να κοιταξω με τον μηχανικο για να δω καλυτερα σε τι κατασταση ειναι η μηχανη? Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.Αν θελετε μπορω να βαλω και link με την αγγελια.

  9. #189
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από oraiakoimomeni Προβολή μηνύματος
    Γεια σας και καλο φθινοπωρο! Με λενε Βασιλη και ειμαι νεος στο φορουμ αν και διαβαζω καιρο. Ψαχνοντας αγγελιες επεσα πανω σε μια gs η οποια φαινεται σε καλη κατασταση,ειναι ομως μοντελο του 96 αν και με 49000χιλιομετρα(λιγα πιστευω).Προβληματα δεν εχει και εχουν αλλαχτει λαστιχα,λαδια κτλ.Το παιδι φευγει λεει εξωτερικο και την δινει 1000 ευρω. Τι λετε? παω να μπλεξω με μια μηχανη που μπορει να μου βγαλει προβληματα απο τον πρωτο χρονο? Μπορειτε να μου πειτε μερικα σημεια να κοιταξω με τον μηχανικο για να δω καλυτερα σε τι κατασταση ειναι η μηχανη? Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.Αν θελετε μπορω να βαλω και link με την αγγελια.
    αδελφε Βασιλη και υπολοιπα παιδια καλο φθινοπωρο να εχουμε...
    Βασιλη δεν ξερω τι εκανες με τη μηχανη_εχουν περασει και καποιες μερες, σου προτεινω να το πας σε μηχανικο και αυτος θα σου πει.... προσοχη στα λαδια θελει και εισαι οκ.
    το παπι ειναι σκυλι. εγω του εχω 75000χλμ και ακομα ψιθυριζει...

  10. #190
    Νέο μέλος Το avatar του/της lef50
    Εγγραφή
    21/06/2010
    Μηνύματα
    28
    εδω μπαινουμε ολοι στην χαση και στην φεξη αλλα εχουμε τα μηχανακια μας και κυκλοφοραμε οποιος ενδιαφερεται να παρει gs θα καλυφθει διαβαζοντας ολο το τοπικ
    εξαλλου μιλαμε για ενα χιλιαρικο αν δεν ειναι τρακαρισμενο ειναι οκ η αν δεν θελει καμμια επισκευη καπου ειναι οκ
    σε αυτα τα χλμ το μηχανακι δεν εχει ουτε ρυθμισμα βαλβιδων
    "Η επιτυχία είναι κατά 99% αποτυχία." Soichiro Honda ( 1906-1991 , Ιάπων επιχειρηματίας)

  11. #191
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2012
    Μηνύματα
    4
    Ρε παιδιά... είμαι ο μόνος στη Θεσσαλονίκη που έχει GS? Δεν έχω δει ποτέ κάποια άλλη. Δεν υπάρχει κανένας Σαλονικός εδώ???

  12. #192
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/12/2012
    Μηνύματα
    8
    καλησπερα και απο εμενα.Ενα ασπροκοκκινο gs500 του 90 ηταν η πρωτη μου μηχανη.Το αγορασα το 1996 με 37.000χλμ και το εδωσα με 90.000χλμ μετα απο 5 χρονια.Δεν εβγαλε ζημια ποτε, περαν της εξατμισης που τρυπησε.Μονο λαδια φιλτρα τακακια αλυσιδογραναζα και λαστιχα.
    Ακολουθησαν πολλα μηχανακια, πολυ πιο γρηγορα, αλλα οποτε βλεπω το σουζουκακι σε κανα πεζοδρομιο βουρκωνω.
    Δεν συνδεθηκα τοσο πολυ με καμια αλλη μηχανη.

  13. #193
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Γεια σας παιδια καλο καλοκαιρι να εχουμε με πολλα χιλιομετρα και παντα ορθιοι.

    Ελπιζω να ειστε ολοι καλα, ανεξαιρέτως μηχανής και μαρκας---φίλε gs 500 f τι κάνεις που βρισκεσαι?

    Εχω ακόμα το μηχανακι--τωρα ειμαι στα 80.000χλμ, το χειμωνα δε το κουρασα πολυ, τωρα πλεον το χρησιμοποιώ αποκλειστικα και καθημερινα- το παπι μου το εχω αποστρατεύσει,καποια προβληματακια αλλα κυρίως ενας παρα πολυ ενοχλητικος κραδασμος στο αριστερο μασπιε που μου τυράννησε στην κυριολεξία το ποδι, με εκανε να το αφησω, ίσως και μόνιμα...οποτε όλα τα σπασμενα τα πληρώνει το gs, που με εχει ''ξεκουρασει'', ειμαστε και καποιας ηλικίας...

    Γεια σας

  14. #194
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2014
    Μηνύματα
    1
    Καλησπερα στην παρεα.1ο μου ποστ σε θέμα και ειπα να το κανω εδω αφου και εγω πλεον ειμαι στις μηχανες(1η μου μηχανη την αγορασα θετος πριν 3 μηνες).Το φορουμ φενεται τρομερο με πολυ κοσμο εμπειρο και ελπιζω να βρω απαντησεις σε ολα μου τα ερωτηματα.Αγορασα μια Suzuki GS500 (naked) του 2006 μοντελο,με 23,000χλμ πανω του.Σε πολυ καλη τιμη παιδια με το μονο προβλημα ενα σπασιματακι στο πισω δεξιο φτερο.μπορειτε να με κατευθυνεται που θα βρω ανταλακτικο γιαυτο?ψαχνω ψαχνω στο ιντερνετ και μονο απο ebay βλεπω και δεν βρισκω κατι που να ειναι απο την ακριβως ιδια μηχανη.Μονο απο την εκδοση gs500f.Υπαρχει καποιος να προτεινει τιποτα?Η μηχανη παιδια ειναι πολυ καλη και ειμαι πραγματικα υπερυφανος γιαυτην.

  15. #195
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.163
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GrValind Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα στην παρεα.1ο μου ποστ σε θέμα και ειπα να το κανω εδω αφου και εγω πλεον ειμαι στις μηχανες(1η μου μηχανη την αγορασα θετος πριν 3 μηνες).Το φορουμ φενεται τρομερο με πολυ κοσμο εμπειρο και ελπιζω να βρω απαντησεις σε ολα μου τα ερωτηματα.Αγορασα μια Suzuki GS500 (naked) του 2006 μοντελο,με 23,000χλμ πανω του.Σε πολυ καλη τιμη παιδια με το μονο προβλημα ενα σπασιματακι στο πισω δεξιο φτερο.μπορειτε να με κατευθυνεται που θα βρω ανταλακτικο γιαυτο?ψαχνω ψαχνω στο ιντερνετ και μονο απο ebay βλεπω και δεν βρισκω κατι που να ειναι απο την ακριβως ιδια μηχανη.Μονο απο την εκδοση gs500f.Υπαρχει καποιος να προτεινει τιποτα?Η μηχανη παιδια ειναι πολυ καλη και ειμαι πραγματικα υπερυφανος γιαυτην.

    Πίσω δεξιό φτερό;;; αμάξι είναι; βάλε φωτό της ζημιάς να καταλάβουμε τι εννοείς.


    καλώς ήλθες
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 13 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. gs500 f tuning
    από Mafiozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2007, 22:20
  2. Πρώτη μηχανή Gs500 ερωτήσεις
    από filtatos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2006, 10:58
  3. Suzuki Gs500
    από btmxyz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2006, 13:31
  4. Gs500
    από estefan στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2005, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF