Σελίδα 5 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 228

Θέμα: Gs500

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    θα βγαλω φωτο με οτι εχω βαλει και θα ανεβασω ομως λιγο υπομονη γιατι δεν κατεχω το αθλημα με το pc και πρεπει να λαδωσω με κανα αξεσουαρ για το gpr derpi του τον πιτσιρικα μου για να με βοηθησει!
    παντως την ταπα θερμοστατη την ειχα παρει απο βορεια ελλαδα με κουριερ αν θυμαμαι 45 ευρω.ειναι εξηπερετικοτατη ακριβης αξιοπηστη και μπορω να πω απο τα καλητερα και χρησιμα αξεσουαρ που εχω στο μηχανακι.σε κινηση μου εχει ανεβει η θερμοκρασια μεχρι 118 βαθμους καλοκαιρι με καυσωνα.
    ρωτησα για τσιμουχες μπροστα και λαδια και μουπαν απο 100 εως 130 ευρω.σε φιλο δικο μου 80 ευρω.οι τσιμουχες αγορα 8 εως 15 ευρω και μαζι με ρουλεμαν 35 ευρω.αλλαγη θα πρεπει νακανω και στις δυο μπουκαλες τσιμουχες και λαδια για σωστο αποτελεσμα μουπε το φιλαρακι δεδομενου οτι εχουν αλλαχθει και παλι τα λαδια και δεν μπορει να ξερει το νουμερο λαδιου που εχουν τοποθετηθη!αυτα!
    καλαματιανος

  2. #62
    αλλοπροσαλλο μελος Το avatar του/της VOLK
    Εγγραφή
    23/01/2008
    Μηνύματα
    46

    a

    αντε μπραβο..παντως φαινεται να ειναι καλη μοντιφα η ταπα του λαδιου, εχω την εντυπωση οτι την εχω δει σε καποιο site. οσο για το λαδι μπροστα στο πηρουνι παιρνει 10W .
    Μου κανει εντυπωση για λαδια και τσιμουχες ανω των 100 ευρώ?αφου τα λαδια ειναι φτηνα, τι χρεωνει τοσο ?τα εργατικα?

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325

    Re: a

    Αρχικά δημιουργήθηκε από VOLK
    αντε μπραβο..παντως φαινεται να ειναι καλη μοντιφα η ταπα του λαδιου, εχω την εντυπωση οτι την εχω δει σε καποιο site. οσο για το λαδι μπροστα στο πηρουνι παιρνει 10W .
    Μου κανει εντυπωση για λαδια και τσιμουχες ανω των 100 ευρώ?αφου τα λαδια ειναι φτηνα, τι χρεωνει τοσο ?τα εργατικα?

    οσους ρωτησα στα 130 ευρωπουλα περιπου ζητανε....και τα εξοδα τους αντε το πολυ ναναι κανα 25 ευρω...θελουν να τους πληρωσω ολοκληρο το μεροκαματο μαζι με του βοηθου!!!!!
    και αποτι καταλαβα και το φιλαρακι αρχιδια τιμη μου κανει 80 ευρω...το λεω γιατι τον εχω εξηπερετηση και εχει υποχρεωση....λεμε τωρα.καμια ωρα δουλεια ειναι αποτι καταλαβα!
    καλαματιανος

  4. #64
    αλλοπροσαλλο μελος Το avatar του/της VOLK
    Εγγραφή
    23/01/2008
    Μηνύματα
    46

    a

    ε φιλαρακο στο K Shock στην Αθηνα λενε επισκευη μπροστινου 30 +εανταλλακτικα+λαδι+ΦΠΑ οποτε ξερεις τι στοιχιζει. Σε καμια περιπτωση δεν κανω διαφημιση ουτε καν εχω παει ποτε στο μαγαζι. Απλα για συγκριση το λεω.Επιπλεον εγω οταν αλλαξα στις 6000 χλμ τα λαδια του μπορστινου και εβαλα πιο χοντρο λαδι , μου αρεσε περισσοτερο η αισθηση που εδινε πλεον. Γιατι τα μαμα παραειναι μαλακα.

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Ναι παιδια όντως το πηρούνι μπροστα είναι μαλακό--αλλα εμένα μου αρέσει γιατι είναι και άνετο ταυτόχρονα στις ανωμαλίες του δρόμου. Πιστεύω πως πιο χοντρα λάδια δίνουν καλυτερη συμπεριφορα της μηχανής στο δρόμο ως αναφορα μεγάλες ταχύτητες στην ευθεία και στο στριψιμο...

    Παιδια το πισω αμορτισερ σε ποια ρύθμιση το έχετε?
    Εγω το έχω αφήσει στην εργοστασιακή στην 4. Είχα δοκιμάσει κάποια στιγμή την θέση 5 που είναι πιο σκληρη. Το μηχανακι όντως είχε αισθητα καλύτερη συμπεριφορα στο στριψιμο--ένιωθα ότι ''κραταγε'' καλύτερα στις στροφές και ''έμπαινα'' πιο γρηγορα... Όμως με χτύπαγε στη μέση στις λακουβες και τις ανωμαλίες(έχω και ευαισθησία) και το γύρισα πάλι στην 4 που είναι πολύ άνετη πραγματι..

    Μου φαίνονται και εμένα πολλά αυτά που ζητάνε για τα πηρούνια--δεν ξέρω όμως πως κοστολογούν....

    Έχω γίνει πολύ καχύποπτος με τα συνεργεία--από προσωπικές μου εμπειρίες... λάθη και παραλείψεις και ψέματα... όμως δεν είναι όλοι έτσι. Υπάρχουν και σωστοί επαγγελματίες παντου...


  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Λοιπον παιδια σημερα καταφερα και ξαναέβαλα μπροστα τη μηχανή μετά από μια βδομάδα...

    Είχα ανοιξει το καπάκι της κεφαλής για να αλλάξω φλαντζα και να κοιτάξω τις βαλβίδες. Η φλαντζα οκ αλλαχτηκε μαζι με τα ο-ring. Aπό τις βαλβίδες η μία(αριστερη εισαγωγή) ήταν εκτός οριών<0,03mm και αλλάχτηκε το καπελώτο.

    Χωρις να είμαι απόλυτος, νομίζω ότι το μηχανάκι, από μια βολτα που το έκανα, ανοιγει καλύτερα και πιο γρήγορα-τι να πω-μπορεί να είναι ιδέα μου.

    Τεσπα αυτα για τωρα...

    Τα λεμεεεεεεε



  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325

    GIVI T 421

    πηρα πλαινες βαλιτσες [σαμαρια] givi t421 με μια φορα βαλμενες σε ταξιδι,πραγματικα καινουργιες στην τιμη των 70 ευρω και ερχονται κουτι πανω στο gs 500 f moto moy!
    http://www.stelpet.gr/images/product...238473ad23663f
    επιτελους ποτε θα ερθει η ανοιξη....θελω βολτιτσα!!!!!



    τα πηρα απο τον φιλο MuayThai κωστατινο και τον ευχαριστω!!!
    καλαματιανος

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Καλοριζικες οι βαλίτσες φιλε gs 500 f και καλοτάξιδες-να τις χαρείς με πολλές βολτες!!

    Ο καιρος φτιαχνει σιγα σιγα...


  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Παιδια γεια σας και πάλι,

    Λοιπόν θέλω να βάλω κάγκελα για προστασία του κινητήρα. Εναλλακτική λύση είναι τα μανιτάρια αλλά δεν με βλέπω να καταφεύγω σε αυτά.

    Μου αρέσει πιο πολύ το κλασσικό λουκ των καγκέλων και το γεγονός οτι πάνω στα κάγκελα μπορείς να βάλεις ειδικά μαρσπιε που πιάνουν πάνω, αλλάζωντας έτσι θέση στα ποδια σε μακρινα ταξίδια και ευθείες...

    Εχω βρει καποια κάγκελα της sw-motech και της rentec αλλά δεν με ενθουσιάζουν.... Και στο ebay υπαρχουν κάποια ελάχιστα αλλα αμφιβόλου ποιότητας....

    Φιλε lamoun χρειάζομαι τη βοήθειά σου--είδα στο post σου για τις βαλβίδες ότι έχεις βάλει καγκελα και μάλιστα μου αρέσουν πολύ τα συγκεκριμένα(πιάνουν σε δυο σημεία το καθένα..???).
    Θα ήθελα να μου έδινες πληροφορίες για αυτά..., αν μπορώ δλδ να τα βρώ από καπου...

    Λοιποοον παιδια τα λεμεεεεε

  10. #70
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    καλησπερα σε ολα τα παιδια με gs 500 και καλους δρομους να εχουμαι!!!!!!!
    καλαματιανος

  11. #71
    αλλοπροσαλλο μελος Το avatar του/της VOLK
    Εγγραφή
    23/01/2008
    Μηνύματα
    46

    a

    να εισαι καλα φιλαρακο...ευτυχως να τα λεμε μια στο τοσο...ειμαστε οι μονοι που δεν γραφουμε σχεδον τιποτα...καλο δρομο να εχεις ...

  12. #72
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325

    Re: a

    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από VOLK
    να εισαι καλα φιλαρακο...ευτυχως να τα λεμε μια στο τοσο...ειμαστε οι μονοι που δεν γραφουμε σχεδον τιποτα...καλο δρομο να εχεις ... [/QUOT



    οπως τα λες ειναι,γιαυτο και εγραψα να δω ποιοι ειμαστε ακομα με τα 500 αρια και αν κανεις ανεβηκε κατηγορια!
    εχω πει και εγω να ανεβασω φωτο αλλα ο πιτσιρικας μου ολο ενταξει μου λεει αλλα απο πραξεις τιποτα!μια και εγω εχω μαυρα μεσανυχτα με το pc!
    καλαματιανος

  13. #73
    αλλοπροσαλλο μελος Το avatar του/της VOLK
    Εγγραφή
    23/01/2008
    Μηνύματα
    46

    a

    εγω φιλαρακο μενω σταθερος , αφενος γιατι με βολευει για γενικη χρηση, αφετερου γιατι του εχω φτιαξει ενα σωρο πραγματακια και τελος γιατι το γουσταρω , ετσι παλιομοδιτικο που ειναι.εξαλλου εγω παραδεχομαι οτι ειμαι κουλος οποτε μια χαρα μου ταιριαζει. βλεπω κοσμο και κοσμακη με θηρια που οδηγανε σαν εμενα και τα δουλευουν στο ρελαντι....δεν ειναι κριμα?
    αντε καλα να ειμαστε και να το χαιρομαστε..

  14. #74
    Γεια σας παιδια! Αγορασα πριν 10 ημερες μεταχειρισμενο το gs500f ως πρωτη μου μηχανη και ειμαι καταενθουσιασμένος:rotflmao: Μπορει κάποιος να μου προτείνει με πμ η και εδω αν δεν υπαρχει προβλημα διαφημισης καποιον καλο και αρκετα οικονομικο μαστορα στην Θεσσαλονίκη? Επίσης θέλω να του βαλω σχάρα για μπαγκαζιέρα..αυτή πρέπει να την πάρω απο την suzuki η υπαρχουν και aftermarket σχάρες και πόσο περίπου στοιχίζει..οποιός ξέρει κάτι θα βοηθήσει! καλές βόλτες παιδιά!!!

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Καλως ηλθες φιλε μας και καλοταξιδος--παντα όρθιος, πολλά και χαρουμενα χιλιόμετραααα!!!!

    Γεια και στα υπόλοιπα παιδια.

    Εγω από Σαλόνικα δεν ξέρω κάποιο καλό μηχανικο γιατί δεν μένω εκεί... Αν και το μηχανακι μας δεν είναι κατι δυσκολο ή απαιτητικό...

Σελίδα 5 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. gs500 f tuning
    από Mafiozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2007, 22:20
  2. Πρώτη μηχανή Gs500 ερωτήσεις
    από filtatos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2006, 10:58
  3. Suzuki Gs500
    από btmxyz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2006, 13:31
  4. Gs500
    από estefan στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2005, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF