Σελίδα 6 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 228

Θέμα: Gs500

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Τωρα για σχαρα εγω όταν το ειχα πάρει το μηχανακι και πηγα στην αντιπροσωπεια για σχάρα, μου είπαν πως δεν έβγαζε η suzuki...

    Θα χρειαστει λοιπόν να πας σε καλές και δοκιμασμενες λύσεις, δηλαδη σχαρα της ιταλικής kappa ή της givi( τα ιδια είναι ) και βαλίτσες από τις ίδιες εταιρείες.

    Εγω πριν κάποιους μήνες έβαλα σχαρα kappa και βαλιτσα(35 λιτρα) με κόστος 150 ευρώ.



  2. #77
    ευχαριστω για τις πληροφοριες gsman. Η σχάρα δηλαδή πάει σετ μαζί με την βαλίτσα..δε μπορώ να πάρω άλλη σχάρα και άλλη βαλίτσα?

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Μπορεις να παρεις τη σχαρα(λεγονται και μπρατσα) ξεχωριστα από τη βαλιτσα.

    Απλα για καθε μοντελο μηχανης βγαινει συγκεκριμένη σχάρα.. και επειδη το μοντελο μας είναι σχετικα σπανιο, μπορει να μην εχουν σε stock τα μπράτσα και ισως χρειαστει να τα παραγείλεις απο το μαγαζι να στα φέρουν...

    Μετα παιρνεις και βαλίτσα, ανάλογα πόσα λιτρα θες. Η βαλιτσα συνοδεύεται συνήθως με ΄΄πιατο΄΄, το οποίο βιδώνει στην σχαρα που έχεις ήδη αγορασει.

    Παρε μια ιδεα:

    http://www.xikis.gr/html/index.aspx?description=GS500

    http://www.kappamoto.com/per-la-tua-...0+F+%2804%29*/

    http://www.motomarket.gr/shops.html

    Οι μαρκες givi και kappa εχουν συμβιβαστοτητα μεταξυ σχαρας-βαλιτσας. Υπαρχουν και άλλες εταιρίες όπως krauser, hepcko-becker.five stars(γερμανικες) αλλα τα προιοντα είναι ακόμα πιο σπάνια να τα βρεις εδώ...

  4. #79
    αλλοπροσαλλο μελος Το avatar του/της VOLK
    Εγγραφή
    23/01/2008
    Μηνύματα
    46

    a

    καλως το παλικαρι , να εισαι καλα και να χαρεις τη μηχανη σου...σχετικα με τις σχαρες και βαλιτσες ειναι οπως στα λεει ο συναδελφος...εγω εχω της givi και εδω και 4 χρονια δεν ειχα το παραμικρο προβλημα , αλλα και της kappa που ειναι θυγατρικη της givi ειναι πολυ καλες και ειναι και αρκετα φτηνοτερες..οποια και να βαλεις μια χαρα θα ειναι..επιπλεον το μονταρισμα ειναι πανευκολο θα το δεις στις οδηγιες και ειναι απο τα λιγα πραγατα που βρισκεις για το μηχανακι μας τοσο ευκολα.

  5. #80
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2010
    Μηνύματα
    3
    pedia giasas exo to gs 500 e apo to 1995 kai panda exo tank bag sto depozito me bolebi arketa

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Γεια σου φιλε μου καλώς ήλθες στην παρεα μας!!!

    Έτσι να γινόμαστε πολλοί lol--:rotflmao: :rotflmao:


    Βολεύει το tank bag σιγουρα αλλα το έχεις συνέχεια πάνω?? Δεν κινδυνεύεις να στο πάρουν?


  7. #82
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2010
    Μηνύματα
    3
    prin dio mines pira apo tin colori to opio to bgazis kai eine kai tsanda kai dixni pio omorfo to mixanaki nomizo oti volebi exo kai to baros mprosta opos to blepi kanis .....
    ta prospatiso na balo foto

  8. #83
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2010
    Μηνύματα
    3
    me exi bolepsi arketa to palio pou ixa colori den trabage tin prosoxi ayto pou exo edo kai dio mines eine pio mourato ala ginete kai sakidio platis pali apo colori..

  9. #84
    Χαιρετώ της παρέα των gsακιδων!!! Θα ήθελα να σας ρωτήσω τι γνώμη έχετε για τα φρένα της μηχανής μας γιατι εμένα μου φαίνονται σχετικά αδύναμα.Εχεί προβεί κάποιος σε κάποια βελτιώση? Οποιος γνωρίζει κάτι που θα βελτιώσει το φρεναρίσμα ας το προτείνει(πχ.καλυτερα τακάκια κτλ).Τα σωληνάκια υψηλης πιέσης αξιζουν?

    Υγ. Αγορασα χειροποιητη σχάρα για το gs 500 και βαλίτσα 48lt απο το praktiker με κόστος 90ευρω ολα μαζί.τιμη πολυ συμφέρουσα και μεχρι στιγμης είναι μια χαρά.Γιατι οι τιμές της givi και της καπα μου φαινονται υπερβολικες-ένα πλαστικο κουτι ειναι αν το καλοσκεφτουμε-.

  10. #85

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Παιδια γεια σας,


    φιλε blue-devil μεγεια τα νεα σου καλουδια. χειροποίητη σχαρα..?? ενδιαφερον.. αν μπορεις βαλε καμια φοτο... Στο πρακτικερ εχω δει τις βαλίτσες που υπάρχουν...επετρεψε μου να διαφωνησω μαζί σου... δεν πιστεύω πως ποιοτικα έχουν σχεση με kappa-givi. Εχω παρει απο πρακτικερ βαλίτσα για παπι και δεν εμεινα ευχαριστημένος(στο τελος εσπασε στη μεση η βαλίτσα)...αλλη ποιοτητα του πλαστικου....και του μηχανισμού της κλειδαριας...θεωρώ δε ότι είναι πανακριβες για αυτό που είναι. Μια ποιοτικη βαλιτσα θα κρατήσει χρονια. ελπιζω να σου βγει καλή....

    gs 500 f ωραιες φοτο--πολυ πρωτο το εργαλείο σου. Τα πλαινα σαμαρια πολυ ωραια φαίνονται...!!!

    Γεια σααααααααας - καλο καλοκαιριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Βελτιωση φρενων- νομιζω το πισω φρενο υστερει..κατα πολυ. Μπροστα πολύ καλο. Έχω αλλάξει και έχω βάλει σωληνάκια υψηλης μπροστα επειδή σηκωσα το τιμόνι αλλα είναι το ιδιο--δεν εχω δει διαφορα με το μαμισιο.
    Πίσω ίσως ψαχτώ με τακάκια ή σωληνακια κάποια στιγμή--θα πάω όμως σε φρενά να μου πει.



  13. #88
    σιγουρα οι givi-kappa ειναι καλύτερες ποιοτικά..αλλα κατα πολυ ακριβοτερες..τι να πω ελπίζω να με βγάλει 45ευρω έδωσα δε περιμένω και πολλα..οταν βρω ψηφιακή θα ανεβάσω φώτο.Η σχαρα ειναι σα τα μπράτσα της givi..είναι ένας τύπος στη θεσσαλονίκη που κάνει τετοιες κατασκευές. Καλές βόλτες παιδια!

  14. #89
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    εγω παιδια με το που την αγορασα την μοτο εβαλα βαλιτσα της τζιβι στο χρωμα της μοτο.τα σαμαρια τα πηρα απο καποιον καινουργια 60 ευρω την βαλιτσουλα στο τεποζιτο απο το λιτλ.εχω βαλει μπριζα αναπτηρα 3 θεσεων απο το λιτλ συνδεδεμενο με την μπαταρια και διακοπτη.εβαλα και νεον μπλε απο το σατουρν που εχει ο διακοπτης 3 θεσεις [1 αναμενα ,2 αναβοσβηνουν αναλογα την ενταση ηχων εξωτερικου περιβαλοντος, και 3 κλειστα.]εβγαλα τα αντιβαρα τιμονιου και εβαλα αντιβαρα με λετ φως.εβγαλα την ταπα λαδιου και εβαλα ταπα που εχει μετρητη και για την ποσοτητα λαδιου με θερμοκρασια.και εβαλα καθρεπτες στο τιμονι που με βολευουν στις σφηνες αναμεσα στα αυτικινητα.ολα αυτα φαινονται στης φωτο που εχω ανεβασει....αυτα!
    καλαματιανος

  15. #90
    αλλοπροσαλλο μελος Το avatar του/της VOLK
    Εγγραφή
    23/01/2008
    Μηνύματα
    46

    a

    γεια σας παλικαρια...λοιπον βαλιτσα αι μπρατσα και σχαρα givi, όταν την πρωτοπηρα, τιμη δεν θυμαμαι ακριβως, αλλα μαλλον διπλασια απο τα 90 ευρω φορτωμα καθε μερα με καθε καιρο μια θεοβαρη τσαντα και ενιοτε και ψωνια , αποτελεσμα πολυ καλη ποιοτητα και πολυ καλη αντοχη στον χρονο. εχω μια υποψια οτι στα ταξιδια ειναι η αιτια καποιων κουνηματων λογω αεροδυναμικης αλλα ισως και να ειναι η ιδεα μου.
    Σχετικα με τα φρενα τα μαμα tokico τακακια τυπου HH , ήταν καλα , πισω εβαλε ενας μαστορας οργανικο brembo (μπλε) ίσως το πιο αθλιο τακακι που εχω δοκιμασει στη ζωη μου , το οποιο μου εκανε χαλια τον δισκο και στη συνεχειατα αλλαξα αμφοτερα με sbs HH , μπρος και πισω και θα ελεγα ότι είναι καλα αν και δεν εχω δοκιμασει ακομη την χιλιομετρικη αποδοση.
    Αυτα τα ολιγα , καλες βολτες και καλο καλοκαιρι να εχουμε..

Σελίδα 6 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. gs500 f tuning
    από Mafiozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2007, 22:20
  2. Πρώτη μηχανή Gs500 ερωτήσεις
    από filtatos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2006, 10:58
  3. Suzuki Gs500
    από btmxyz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2006, 13:31
  4. Gs500
    από estefan στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2005, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF