Σελίδα 15 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 510111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 228

Θέμα: Gs500

  1. #211
    Ωραίο thread!Είχα ενα gs500f.Το μονο προβλημα ηταν η μπαταρία ουτε χρονο δεν έβγαζε.Αλλαγή ανορθωτη και για αλλά 3 χρόνια, όσο το είχα δεν είχε πρόβλημα.Στα κρύα εβγαζα το Φις απο το φανάρι μέχρι να πάρει προς.
    Astralwind δεν ξέρω ποια λαμπα είχε απο μαμα,αλλά αν πάρεις osram ή Philips ειδικές για μηχανή θα είσαι εντάξει ,σχετικα.

  2. #212
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Γεια σας παιδια,

    τα φωτα ετσι ειναι απο μαμα,χαμηλα και μαρκας osram,αν δεν κανω λαθος. Σε φως δε φαινονται, σε σκοταδι φωτιζουν, κανουν τη δουλεια τους τη νυχτα παντως και δεν χρειαστηκα κατι παραπανω.

    βαλβιδες τσεκαρισμα στα 90k και ευτυχως μεσα στις προδιαγραφες. Αλλαξα και νεο φιλτρο αερα και το μηχανακι πηρε ανασα.

    να δουμε ποσο θα αντεξει. Τα λαδια του, το α και το ω.


  3. #213
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/06/2013
    Μηνύματα
    15
    Ναι οντως τελικα ειναι καλα απλα ο προηγουμενος ειχε βαλει μικροτερη λαμπα () και δε φαινοταν τιποτα. Την αλλαξα και ολα κομπλε.
    Μεχρι τωρα ειμαι στα 310 χιλιομετρα και δε με εχει πιασει ρεζερβα με τα μισα χιλιομετρα εκτος πολης ομως.

  4. #214
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/05/2015
    Μηνύματα
    6
    Καλησπερα στην παρεα!! Καινουργιος στο φορουμ και ασχετος απο μηχανες! Ψαχνω μια μηχανη για α2 διπλωμα αλλα να μην την βαρεθω ευκολα...ψαχνοντας βρηκα την πανεμορφη gs 500f. Και σκοπευω να παρω μια προς τελη καλοκαιριου που θα εχω μαζεψει καποια χρηματα! Τιμες βρησκω απο 1300 μεχρι και 2500 οταν θα παω για αγορα τι να προσεξω περα απο αυτα που γραφονται εδω μεσα;; ποσα χιλιομετρα πρεπει να εχει οταν θα την παρω για να αντεξει για πολυ καιρο?? Π.χ. 5-6 χρονια;;;

  5. #215
    το συγκεκριμενο μηχανακι με τον σεβασμο στα λαδια του και την σχεδιαστικη ηλικία του μοτερ, ζει "για παντα".

    να μην τρεχουν λαδια απο κεφαλη/πλαϊνα καπακια/καλαμια δες τη γενικοτερη κατασταση του. βαλβιδες ρυθμιζονται ευκολα αλλα καλο ειναι να μην κοπανανε... να παιρνει ευκολα μπροστα κρυο. και αναλογα τη χρονια εχει βγαλει ανορθωτη, αλλα αυτο μονο σε συνεργειο το τσεκαρεις εκτος αν εχεις βολτομετρο. διαβασε και το θρεντ αυτο για πιθανα αλλα προβληματα...

  6. #216
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/05/2015
    Μηνύματα
    6
    Amyroukai ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση εχω διαβασει ολο το thread αλλα οντας αρκετα ασχετο καταφερα να καταλαβω λιγα πραγματα οταν θα παω θα εχω φιλο μηχανικο μηχανων μαζι και θα παω και σε συνεργειο επιτοπου εννοειται ! Οταν την παρω με το καλο προς τελη καλοκαιριου θα σας ποσταρω φωτο!

  7. #217
    Νέο μέλος Το avatar του/της lef50
    Εγγραφή
    21/06/2010
    Μηνύματα
    28
    Λοιπον μετα απο καιρο χαιρετω,εχοντας ενα σοβαρο ατυχημα πριν απο καποιους μηνες ,τωρα αναρωνω, το ισπανικο μου gs 500 ,καταστραφηκε μονο μπροστα (εμβολισα ενα αυτοκινητο).
    Η μοτο θεωρηθηκε μη επισκευασιμη στην αγωγη που κατεθεσα και θα κανω οριστικη διαγραφη.
    Δυστυχως τα ποστ μου δεν φθανουν για να την βαλω αγγελια για ανταλακτικα που ηθελα,δεν επεκτεινομαι πανω σε αυτο μην βγω εκτος θρεντ νομιζω οτι εγραψα ειναι αρκετα .
    Καλα χιλιομετρα σε ολλους.
    "Η επιτυχία είναι κατά 99% αποτυχία." Soichiro Honda ( 1906-1991 , Ιάπων επιχειρηματίας)

  8. #218
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Φιλε μου lef περαστικα, τι να πω, σημασια εχει που εισαι καλα. Ποτε ξανα τετοια.

    Οσο για το μηχανακι, θα ενδιεφερε κοσμο για ανταλλακτικα.

    Αν επιτρεπετε και θες, πες μας αν θες να το δωσεις μονο ολοκληρο ή και κομματι κομματι, οταν ερθει η ωρα.

    Περαστικα και παλι.

  9. #219
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lef50 Προβολή μηνύματος
    Λοιπον μετα απο καιρο χαιρετω,εχοντας ενα σοβαρο ατυχημα πριν απο καποιους μηνες ,τωρα αναρωνω, το ισπανικο μου gs 500 ,καταστραφηκε μονο μπροστα (εμβολισα ενα αυτοκινητο).
    Η μοτο θεωρηθηκε μη επισκευασιμη στην αγωγη που κατεθεσα και θα κανω οριστικη διαγραφη.
    Δυστυχως τα ποστ μου δεν φθανουν για να την βαλω αγγελια για ανταλακτικα που ηθελα,δεν επεκτεινομαι πανω σε αυτο μην βγω εκτος θρεντ νομιζω οτι εγραψα ειναι αρκετα .
    Καλα χιλιομετρα σε ολλους.
    φίλε lef50 περαστικά και αγύριστα εύχομαι.

    Σχετικά με την αγγελία που δεν μπορείς να βάλεις δυστυχώς οι κανόνες είναι αυτοί που είναι και δεν μπορεί να αλλάξει κάτι.

    Παρακαλώ να μην συνεχίσουμε κάτι σχετικά με τις αγγελίες ή την πώληση της συγκεκριμένης μηχανής εδώ.


  10. #220
    Νέο μέλος Το avatar του/της lef50
    Εγγραφή
    21/06/2010
    Μηνύματα
    28
    ΟΚ μοντ, σορυ αν το παραπαρακανα
    "Η επιτυχία είναι κατά 99% αποτυχία." Soichiro Honda ( 1906-1991 , Ιάπων επιχειρηματίας)

  11. #221
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/05/2017
    Μηνύματα
    2
    xairetw!!
    nomizw molis mphka sthn parea sas agorazontas ena Suzuki gs 500 tou 2006!!
    tha balw fwtografies molis thn plunw

  12. #222
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2016
    Μηνύματα
    44
    Καλησπερα σε ολους !!! Εχω το gs 500f 2004 ολα καλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!! το μονο που μου εβγαλε προβλημα στο βολαν σπασανε οι μαγνητες και κατι μου ειπε ο μαστορας για μεταχειρισμενο 200 ευρω και επαθα σοκ

  13. #223
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Γεια σας και απο εμενα μετα απο πολυ καιρο, ευχομαι ολοι να ειστε καλα.!!

  14. #224
    Μέλος Το avatar του/της GeorgeSD
    Εγγραφή
    24/04/2019
    Μηνύματα
    41
    Παιδιά ερώτηση, για όλους τους κατόχους GS.
    Αν βάλω ένα τζάμι μπροστά σχετικά ψηλό μόνο για όταν πάω ταξίδι, τα αξίζει τα λεφτά του; θα κάνει δουλειά εννοώ να γλυτώσω τον αέρα κόντρα;

  15. #225
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Χρονια πολλα Χριστος ανεστη!!

    Λοιπον φιλε μου σε αυτο που ρωτας, ασφαλως και θα κανει δουλεια.
    Εχω βαλει και γω,αξιζει,διωχνει τον αερα απο το στηθος,αν σκυψεις και λιγο,αναλογα ποσο μεγαλο θα ειναι το τζαμι,δε σε κτυπαει ο αερος στο κρανος.

    Εχω ενα της καπα,δε θυμαμαι μοντελο τωρα,αρκετα μεγαλο,κλασικο στιλ,κανει δουλεια πανω απο τα 100,πας οσο θες.

Σελίδα 15 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 510111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. gs500 f tuning
    από Mafiozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2007, 23:20
  2. Πρώτη μηχανή Gs500 ερωτήσεις
    από filtatos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2006, 11:58
  3. Suzuki Gs500
    από btmxyz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2006, 14:31
  4. Gs500
    από estefan στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 00:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF