Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Kάτω Ιταλία-μεγάλη Ελλάδα

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/04/2005
    Μηνύματα
    3

    Kάτω Ιταλία-μεγάλη Ελλάδα

    Ετοιμάζω βόλτα στην κάτω Ιταλία για πέντε μερούλες στα μέσα Μαίου.Όποιος ψήνεται ας απαντήσει.ΒMW R1100 GS

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Giannis_L
    Εγγραφή
    10/02/2005
    Μηνύματα
    615
    Πες λεπτομεριες...
    Giannis L

    www.MotoRAID.eu - Ταξιδιωτικός εξοπλισμός μοτοσυκλέτας

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/04/2005
    Μηνύματα
    3
    Ξεκινάμε από Μπριντιζι και η πρωτη διανυκτερευση ειναι στο Αλμπερομπελο.Επόμενη μερα στον Τάραντα και διανυκτερευση στη Γκαλιπολη.Συνεχιζουμε για Λετσε και επισκεψη στα ελληνόφωνα χωρια Μαρτανο,Καλημερα κλπ και στη συνεχεια διανυκτερευση στο Λετσε.Χαλαρές βολτούλες στη γυρω περιοχη επισκέψεις σε μουσεία κλπ.Επιστροφη στο Μπριντιζι ή στο Μπάρι για Ελλάδα.Τα συνολικά χιλιόμετρα στην Ιταλια ειναι 310 περίπου και τα ξενοδοχεια παιζουν στα 50 με 80 ευρω.Θα είμαι διπλός και τριβάλιτσος.Τα εχω ολα ετοιμα απο χαρτες μέχρι ξενοδοχεια...

  4. #4
    Δεν πας απο BARI για να μην βλαστημας την ωρα και την στιγμη για το πλοιο που πηρες?

    Μονο superfast ,τον Βεντουρη ξεχνα των.

    Επισης ουτε λεπτο η μηχανη αφημενη εξω!
    Γκαραζ και παντα σε οπτικο πεδιο!

    Θα εχεις προβλημα παντως,σε βαζουν στο ματι με το που κατεβαινεις απο το πλοιο!

    Δεν θελω να σε φοβισω,αλλα 6 χρονια εμενα στην Ν.Ιταλια και ξερω ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τι γινεται εκει περα!

    Εχω παει σε ολα τα μερη που ειπες,αν προλαβαινεις πηγαινε και στο TRANI.
    Το πιο ωραιο μερος που αναφερες,η παλια πολη του LECCE,και το Alberobello(Με τους τρουλους)

    Για οτι πληροφοριες ρωτα

  5. #5
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Δεν πας απο BARI για να μην βλαστημας την ωρα και την στιγμη για το πλοιο που πηρες?

    Μονο superfast ,τον Βεντουρη ξεχνα των.

    Επισης ουτε λεπτο η μηχανη αφημενη εξω!
    Γκαραζ και παντα σε οπτικο πεδιο!

    Θα εχεις προβλημα παντως,σε βαζουν στο ματι με το που κατεβαινεις απο το πλοιο!

    Δεν θελω να σε φοβισω,αλλα 6 χρονια εμενα στην Ν.Ιταλια και ξερω ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τι γινεται εκει περα!

    Εχω παει σε ολα τα μερη που ειπες,αν προλαβαινεις πηγαινε και στο TRANI.
    Το πιο ωραιο μερος που αναφερες,η παλια πολη του LECCE,και το Alberobello(Με τους τρουλους)

    Για οτι πληροφοριες ρωτα
    lipon esi 8a eksigi8is kalitera
    ke 8a mas eksigisis ti ginete sto plio? klevoune?
    ke ti simeni se vazoune sto mati?
    gia pes ta mas ola ke fisika apo empiries sou
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  6. #6
    Αλοιπον!

    Πλοιο θα παρετε το superfast I ή II(εκτος αν εχουν βαλει τα III-IV ή και πιο καινουργια) απο πατρα για μπαρι και αντιστροφα!

    Ολοκαινουργια πλοια καμαρια του Ελληνικου στολου τα οποια δεν καταλαβαινετε τιποτα ακομα και σε 8+ μποφορ(εχουν ειδικα πτερυγια)

    Οτιδηποτε αλλο παρετε για πατρα-μπαρι,πατρα-μπριντιζι ειναι χαλια(και ελληνικα και ιταλικα),και δεν αξιζει μιας και τα ναυλα ειναι ελαχιστα(ειδικα για οχημα,θυμαμαι πριν 2 χρονια 50€ για αμαξι)

    Για καμπινα ειναι περιπου 150€ πηγαινε-ελα σε τετρακλινη(τουλαχιστον οταν ταξιδευα εγω)

    ΠΑΤΡΑ-ΜΠΑΡΙ 15 ΩΡΕΣ ενω τα αλλα κανουν 20+(και ας λενε 18)

    Τα πλοια ειναι Ελληνικα οποτε μην φοβαστε για να κλεψουν τιποτα λαμογια ναπολιτανοι(ως συνηθως)

    Τωρα οσο αφορα τα μετα του πλοιου!

    Αμεσως,μα αμεσως οταν κατεβετε απο το λιμανι(ειτε μπαρι ειτε μπριντιζι)φευγετε με την μια και δεν σταματατε πουθενα,εκτος και αν θελετε να ρισκαρετε!

    Τουαλετα και πρωινο(γιατι φτανει το πρωι στην Ιταλια) μπορειτε να πατε/παρετε στο πλοιο!

    Αν θελετε στοπ,εκτος αυτων των πολεων,γιατι δεν εχουν ιδεα απο τουρισμο και καθε ξενος,ειδικα πανω σε μηχανη,ειναι σαν την μυγα στο γαλα!
    Αμα δειτε τιποτα πιτσιρικια στο λιμανι,φυγετε αμεσως ή καλεστε κανενα καραμπινιερο!
    Τα εχουν στειλει(αντι σχολειο) για να μαθουν να κλεβουν στο λιμανι.

    Παυση:οποιος νομιζει οτι εχει εμπειρια και υπερβαλω,ας μιλησει τωρα!

    Γενικα στις πολεις που ειπατε(εκτος Ταραντα και αντε και Λετσε)δεν θα εχετε προβλημα,αλλα να ειστε παντα προσεκτικοι,διακριτικοι,και κρυβετε πινακιδες(οπως και λογια,δεν ειναι αναγκη να μαθουν ολοι οτι ειστε stranieri)
    Ευτυχως οι πινακιδες μας μοιαζουν με τις δικες τους.

    Επισης φουλαρετε απο Ελλαδα,η βενζινη ειναι πανακριβη εκει,και επισης οσοι χρησιμοποιουν new syper ή και super unleaded δεν θα βρουν γιατι η πρωτη δεν υπαρχη γιατι ειναι παρανομη(ειπατε τιποτα?) και η δευτερη δυσευρετη γιατι ειναι μονο για εκατομυριουχους !

    Δεν θελω να πανικοβαλω κανεναν,αλλα οσο προσεχουμε εχουμε!

    Παραδειγμα ενως Ελληναρα που μπηκε στην παλια πολη του Μπαρι με samsonite στο χερι και εξαφανιστηκαν και η samsonite και 200.000 απο την τσεπη(με τη μια!!!!)

    ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΠΑΡΚΙΝΓΚ αν θελετε να επεισκεφτειτε κατι με τα ποδια,και ας ειστε και λιγο γεναιοδωροι με την αμοιβη!
    Γενικα ο Ιταλος πολιτης ειναι πολυ του παζαριου,και αν ειστε ανοιχτοχεριδες ειναι ικανος ο υπαλληλος να την φυλαει σαν θησαυρο.

    Τα βενζιναδικα κλεινουν το βραδυ,ομως υπαρχουν πολλα με δεκτες χαρτονομισματων,οποτε μαλλον δεν θα εχετε προβλημα.

    Αν δεν καλυψα κατι,ρωτηστε με!

    Παντως εμπειριες εχει και ο katanas,αν θελετε και μια δευτερη γνωμη.

    Παντως ανεξαρτητα απο τους οποιους κινδυνους,εγκρινω 100% το ταξιδι οπουδηποτε στην Ιταλια!
    Ανεξαντλητα μερη να δεις,τα οποια ειναι αγνωστα στην Ελλαδα!

    Α και κατι αλλο!

    Στις autostrada το μεγιστο οριο ταχυτητας ειναι 150χ/ω με τα φωτα μονιμα αναμενα μερα-νυχτα.
    Βεβαια επειδη una faccia una razza,δεν υπαρχει ουτε ενας που να πηγαινει κατω απο 160(εχω κανει bari-napoli-roma με 190 κολλημενα)

  7. #7
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    diladi after empiria klopis den exis
    akouses oti klepsane kapion ke zis me ton tromo ke mas protinis ke ton katana pou exi empiries
    telika ti leme?
    oti dipote afisis opoudipote i ise proklitikos 8a stin pesoune na sta paroune i italia ine kata kanona xora tis klepsias?
    ti mas les genika?

    8a ime eki stin mixani mou ke 8a me plisiasoun na me klepsoun ke ego 8a kitao ton ourano?

    nomizo oti an den exis na mas pis ena diko sou peristatiko na min mas les ta radio arvila pou sizitate stis kafeteries gia na kanente entiposi oti kserete kati

    ligi ipef8inotita den vlapti ke milame gia mia megali organomeni ekseligmeni gitoniki xora
    fantasou oti tis idies malakies leei ke kapios antistixos tipos stin italia gia tous elines

    kalo 8a ine na min diadidoume mpourdes

    ke an afisis samsonait me 200.000 euro 8a sta paro ke ego pou ime veros elinas

    ok?
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  8. #8
    Διορθωση:

    Τα superfast εχουν αντικατασταθει στην γραμμη απο τα blue star ferries που ειναι εξισου καλα!

    Η εξελιγμενη αυτη χωρα που λες,δεν εχει καμια σχεση με την νοτια Ιταλια,που ζει στους δικους της ρυθμους!

    Ειτε εγινα πιστευτος ειτε οχι,ποσως με ενδιαφερει!

    Εγω και αλλοι χιλιαδες Ελληνες φοιτητες τα εζησα απο κοντα,εχουν σκοτωσει ανθρωπο 50 μετρα απο εμενα,εχω πεσει σε ξεκαθαρισματα λογαριασμων μαφιοζικων οικογενειων,δεν εχω αναγκη να πεισω κανεναν!

    finito e basta!!

  9. #9
    cuius regio eius religio Το avatar του/της artech
    Εγγραφή
    06/05/2003
    Μηνύματα
    29
    Έχω πάει αλλά με πούλμαν στο Γυμνάσιο!
    ... και πέρασα πολύ ωραία!

    Καλά να περάσετε! Εγγυημένο!
    Ευθεία = το βαρετό κομμάτι ασφάλτου μεταξύ δύο στροφών.

    Love - Peace - Technology

  10. #10
    XAXAXAXAXA




    re mh tsakwneste re!




    bacciamo le mani



    (fylame ta xeria) synthimatikos xairethsmos ths Mafia :rotflmao:




    pollous akoyw pou endiaferontai na doun na episkeytoyn thn Νοτιος ιταλία.


    είναι πιστεύω σα το ΚΤΜ , καλό χρυσό, αλλά όταν το αγοράζεις πρέπει να ξέρεις τι αγοράζεις! :rotflmao:



    θέλω να πώ πως αν κάποιος αναζητά να δεί κάτι διαφορετικό απο την ελλάδα, κάτι νέο σε μυρωδιές και χρώματα, σε συμπεριφορές και ΄τιμες :rotflmao: είναι πιο σωστό


    φτάνοντας απέναντι να ανηφορίσει, να δεί πράσινο ο μάτις του, πύργους σε κάθε ύψωμα της γής, ποτάμια, καλούς δρόμους, την ιταλική αριστοκρατία, γρήγορα αυτοκίνητα.

    καλό κρασί.


    αν κάποιος θέλει να κατηφορίσει να είναι έτοιμος να δεί απέραντους ελαιώνες , χρώματα ελλάδας και ακόμα πιο ανοιχτά πλησιάζοντας στην Αφρική!


    θα δεί απέραντα αμπέλια οργανωμένα και νυκοκοιρεμενα, στην αδριατικη θα προτεινα να κανει κανεις μια βουτια (στην monopoli φερειπειν) για να δεί την ιδιαίτερη φύση αυτής της άγριας θάλασσας!


    ενώ ο κόσμος όσο ανεβαίνεις φέρνει σε Γερμανούς στο τακτ και τις συμπεροφορές, όσο κατεβαίνεις διακρίνεις πιο έντονο τον μεσογειακο σταρχιδισμό :rotflmao:



    στα χωριά του νότου η φτώχια είναι αισθητή. γραφική φτώχια όμως.


    ομορφες εικόνες! αααχχχ με γυρίσατε πίσω!

    ο κόσμος στα νότια φωνάζει δυνατά στο δρόμο, είναι γενικά έξω καρδιά άνθρωποι.

    όταν ακούν για ελλάδα εντυπωσιάζονται.




    όπως βλέπετε υπάρχουν 2 τρόποι να δείς τα πράγματα.


    πάρα ταύτα ούτε εγώ αναίρεσα τα του AFTER ούτε νομίζω αυτός θα αναιρέσει τα δικά μου λεγόμενα.



    απλά εμείς καλώς ή κακώς δεν πήγαμε για τουρισμό, και όταν μένεις περισσότερο απο κάποιον καιρό σε έναν τόπο τον μαθαίνεις καλύτερα, ψήνεται η μύτη σου στις μυρωδιές του, τον νοίωθεις κάπως δικό σου, και απο τη μία νοιώθεις οικία απο την άλλη χάνεις κάτι απο την αίγλη, την γυαλάδα του διαφορετικού , του νέου!



    αυτά για να εξηγήσω τα λεγώμενα του φίλου ΑΦΤΕΡ και τη διάθεση του.


    ιστορίες πραγματικά υπάρχουν πολλές , άλλες πραγματικές άλλες υπερβολές, δε ξέρω να τις ξεχωρίσω!



    στο ΜΠΑΡΙ οσο είμουν εγώ (dioth twra ematha pws exoyn allajei ta pragmata logw ayjhmenhs astynomeyshs) h CITTA VECCHIA


    παλιά πόλη ήταν απαγορευμένη για τους ξένους, γενικά είχαν γίνει πολλά, είναι το παλιό μικρό κέντρο του μπάρι όπου κλασσικά όπως στα έργα δεν χωράνε αυτοκίνητα, ίσα ίσα αν θέλει να περάσει κανένα ίσως ξύσει και τις δύο πλευρές στους παράπλευρους τοίχους των πέτρινων σπιτιών.


    ρούχα κρεμασμένα απο το ένα παράθυρο στο απέναντι με τροχαλία να γυρνάνε τα σχοινιά του απλώματος!


    οι πόρτες κοντές, έπρεπε να σκύψεις για να μπείς , όλες το καλοκαίρι ανοιχτές με αυτά τα σκοινιά να κρέμονται για να μην μπένουν οι μύγες!

    όλα τα σπίτια με το έμπενες εκέι βρισκόσουν στη κουζίνα!


    πίσω απο τα σχοινιά καθώς περπατούσες στα σοκάκια έβλεπες τις γριές ΜΑΜΑ και ΝΟΝΝΑ μαμάδες και γιαγιάδες ιταλίδες να απλώνουν τα μακαρόνια τα σπιτικά στο τραπέζι για να στεγνώσουν.


    εγώ πάντως τις παραδέχομαι, μιλάμε για πολύ νοικοκυράδες!


    το κρατάνε ακόμα!


    άκουγες απο τα παράθυρα πιό ψηλά να βγαίνουν μουσικές Ναπολιτάνικες, που μόνο ιταλικά δεν θυμίζουν, και ξάφνου εκεί που χαζεύεις ακούς ένα κορνάρισμα μια φωνή και γέλια , και περνάει φουριόζο ενα ουαλιό, ένα ιταλάκι, μεγαλωμένο εκει μέσα γύρω στα 13 με ένα σκουτεράκι να το πηγαίνει τάπα, και να κυνηγάει τις ιταλιδούλες της γειτονιάς του!


    τις κυριακές όλα τα παιδιά και οι έφηβοι κάθονται στα σκαλιά τησ εκκλησίας όπου πειράζουν ο ένας τον άλλον!


    πραγματικά σαν σε ένα μικρό χωριό!

    γραφικότατοι!



    αξίζει να πάτε .


    όσο για την κλοπή, άν συμπεριφερόσαστε σαν τουρίστες μπορεί να μπείτε στο μάτι κάποιου που κοιτά πίσω απο το μισάνοιχτο παντζούρι του μικρόυ παραθύρου στον 3ο όροφο, και με ένα τηλέφωνάκι να περάσουν 2 πιτσιρίκια απο πίσω με το σκούτερ και να φύγει η τσάντα!

    βέβαια έχει σημειωθεί πώς ώσπου να ξεπεράσεις το σόκ και να φτάσεις στην αστυνομία της περιοχής η τσάντα να έχει φτάσει κιόλας με τα πάντα μέσα εκτός μετρητών!


    αλλά εγώ δεν έχω δεί τίποτα τέτοιο!





    μία φορά σταμάτησαν εμένα οι policioti, για να μου ζητήσουν τα στοιχεία , διότη έμοιαζα με κακοποιό στοιχείο :rotflmao:




    ίσως για αυτό κι να μη με πείραξε κανείς ιταλός μαφιοζάκος!









    ΠΑΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΠΑΝΤΩΣ, ΓΡΑΦΙΚΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΝΟΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΘΗΝΑ!




    βέβαια τις μοτό καλό είναι να τις βάζεται σε κλειστό πάρκινγκ τα βράδια και γενικά να μη τις χάνεται πολύ απο τα μάτια σας (όπως ισχύει και για την ελλάδα πλέον)



    το καλύτερο, να τις παρκάρετε έξω απο καμμία policia!


    και να πείτε και δυο λογάκια στον μπάτσο απέξω.


    ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ, χεχε με γεμίσατε πάλι αναμνήσεις!

  11. #11
    Συμφωνω και επαυξανω σε αυτα που λεει ο φιλος Katanas,απο τα ωραιοτερα μερη η Ιταλια για διακοπες παντος ειδους,ειτε βορεια ειτε νοτια,ομως παιδια εγω προσωπικα(καθαρα προσωπικη αποψη).....επειδη αγαπαω την μηχανουλα μου,δεν θα την επαιρνα μαζι!

    Ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει,μπορει να πατε και να μην συμβει απολυτως τιποτα,που το ευχομαι(και να λετε ''τι στο διακο μας ελεγε αυτος ο λαλακας ο after?''),αλλα εγω ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν θα πηγαινα με μοτοσυκλετα.

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/04/2005
    Μηνύματα
    3
    Ρε παιδιά για μισο λεπτό.Είπα να πάω μια βολτίτσα με τη γυναίκα και δυό φίλους 3 μηχανάκια συνολικά για πέντε μερούλες να ξεσκάσουμε και να δει και το μάτι το κατι διαφορετικο.Είπαμε οτι θα παμε νοτια Ιταλία και οχι νοτια Αλβανια.Έχω ταξιδεψει καλα στη βόρεια ιταλία δεν μου έχει συμβεί το παραμικρό και δεν νομίζω οτι οι νότιοι είναι και τόσο κάφροι!!!!!!τέλος πάντων η γυναίκα διαβασε την απάντηση του AFTER και έπαθε!!!!!!!μάλλον το ταξίδι δεν θα γίνει και ίσως να τραβήξουμε πιο βόρεια προς Βενετία μεριά.Πάντως εγώ πιστευω οτι πιο επικύνδινο είναι να ταξιδεύεις εδώ παρά εκεί.

  13. #13
    Θα μπορουσα να πω και αλλα πολλα,αλλα δεν θα το κανω μιας και κατανταω γραφικος οπως ειπε και καποιο αλλο φιλικο μελος του φορουμ!

    Εγω δεν ειπα να μην πας νοτια,ισα ισα εχει πολλα θαυμασια μερη,ομως διποδος και οχι διτροχος!

    Ρωτα και τους βορειους οταν πας με τον καλο,να δεις τι θα σου πουνε και για τους νοτιους!

    Ακομα:
    Μπορει στην εθνικη(autostrada) οι Ιταλοι να οδηγανε υποδειγματικα,αλλα μεσα στις πολεις ειναι 3 φορες χειροτερα απο εμας,για αυτο προσοχη!

    6 χρονια δεν συναντησα ουτε εναν ξενο τουριστα στο νοτο με μηχανη,μονο βορεια!
    Και γυρισα πολυ τον νοτο,απο reggio μεχρι roma και απο Ναπολι μεχρι lecce!

    Ελπιζω να βοηθησα και λυπαμαι αν τρομοκρατησα καποιους,αλλα καλυτερα να με βριζει ο συμπαθεστατος afrotwin και να εχεις την μηχανη σου,παρα να εισαι απληροφορητος και Ατροχος!

  14. #14
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER

    Για καμπινα ειναι περιπου 150€ πηγαινε-ελα σε τετρακλινη(τουλαχιστον οταν ταξιδευα εγω)

    ΠΑΤΡΑ-ΜΠΑΡΙ 15 ΩΡΕΣ ενω τα αλλα κανουν 20+(και ας λενε 18)

    Τα πλοια ειναι Ελληνικα οποτε μην φοβαστε για να κλεψουν τιποτα λαμογια ναπολιτανοι(ως συνηθως)

    Πέρσι που πήγα με superfast πλήρωσα περίπου 300 ευρώ πήγαιν-έλα σε 2 κλινη εσωτερική.

    Όσο για τις ώρες καλά τα λες...
    Πάτρα-Ανγκόνα 20 ώρες περίπου....

    Αλλά αν έχεις παρέα περνάνε τζετ.
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


Παρόμοια θέματα

  1. Ελλαδα-Ιταλια-Αυστρια-Γερμανια-Ολλανδια
    από 700_Thespieis στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2010, 20:27
  2. Μεγάλη Ελλάδα.
    από Ζεύκας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2009, 17:35
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2009, 09:36
  4. Πίστα Φόρμουλα 1 στην Ελλάδα
    από greekshadow στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2003, 20:53
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 20:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF