Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 29 από 29

Θέμα: Ankona ή ΜΠΑΡΙ

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
    Παίδες δεν ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΑΑΝ ΣΥΓΚΡΙΣΗ όπως είπαν και κάποια παιδιά πριν η εικόνα στο λιμάνι του Μπάρι με αυτό της Ανκόνα είναι Η ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΝΥΧΤΑ!!!!Μιλάμε για την απόλυτη κατάντια του ευρωπαικού νότου δυστυχώς όχι ότι και η Ανκόνα είναι Βορράς μην τρελαθούμε αλλά ρε παιδί μου στο Μπάρι σε πιάνει η ψυχή σου και με την εικόνα των ανθρώπων τριγύρω σου από μαροκινούς μετανάστες μέχρι φάτσες ναπολιτάνικες έτοιμες να κάνουν ντου ανα πάσα στιγμή μέχρι και κάτι παραπήγματα στο Λιμάνι και καλύβες που λές ρε γαμώτο σε ποιά χώρα βγήκες!!!
    Δυο φορές επέλεξα το Μπάρι και τις δυο το μετάνοιωσα φαντάστηκα ότι από το 96 έως το 2007 που ήταν η τελευταία φορά θα υπήρξε μια διαφορά αλλά ΔΕΝ....Ανκόνα και πάλι Ανκόνα!!!

    κι ομως... εχει ενδιαφερον να παρακολουθεις την κουλτουρα του λαου που επισκεπτεσαι!

    η δικη μου συμβουλη : αν εχεις όρεξη να δείς και κάτι πιο Νότιο, πιό μεσογειακό πήγαινε Brindisi και κατευθύνσου προς το Taranto!

    κάνε μια περιήγηση, μια βουτιά στο Ιόνιο (δεν πιάνειη βρωμοΑδριατική πλέον) και ξεκινας τα 600 χλμ καλής ασφάλτου μεχρι Ανκόνα και συνεχιζεις για τον προορισμό σου!


    Υ.Γ. Στο BARI περισσότερες είναι οι φήμες παρα τα συμβάντα, και ολοένα και βελτιώνεται η κατάσταση , για παραδειγμα , περνάς άφοβα μεσα απο την παλιά πόλη πλέον( citta' vecchia) κάτι που πρίν απο 10-15 χρονια απλά δεν διανοούσουν!

    Τώρα αν θέλεις να διαλεξεις λιμάνι για να γυρίσεις, εδώ αλλάζει... Η ανκονα ειναι πιο ομορφη πόλη , πιο μικρή με πολλά πάρκα και σημεια να ξαποστασεις και να περιμένεις το πλοιο χωρις να "φυλακιζεσαι" στο λιμάνι της.

    επίσης στους καλοκαιρινούς μήνες η ανκονα είναι πολύ πιο δροσερή απ'ότι το Bari όπου η ζεστη έχέι δύναμη ωστικού κύμματος!

    Κόντά στην Ανκόνα (αν έχεις μια μέρα ολοκληρη στη διαθεση σου) ειναι και το σαν μαρινο όπου μπορεις να κάνεις μια βιαστικη βόλτα για ψώνια (ανεξαρτητο κρατιδιο- πολλές προσφορες)
    και μπορείς να περασεις απο το Ρίμινι (γνωστο καλοκαιρινο θέρετρο) όπως και απο το γειτονικό Ricchione(Ριτσώνε) να κανεις κάρτ στην πίστα που έκανε ο ροσσι πιτσιρικάς!






  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalakis
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    391
    Ελπίζω να μην είμαι πολύ off topic, αλλά με την ευκαιρία ήθελα να ρωτήσω για τις τιμές.

    Θέλω να πάω με την κοπέλα μου Ηγουμενίτσα - Βενετία και να γυρίσουμε από Ανκόνα για Πάτρα.
    Υποτίθεται ότι έχουμε διαλέξει την πιο οικονομική περίοδο και τα εισητήρια με ΑΝΕΚ για 2 άτομα και τη μηχανή βγαίνουν 650?!!
    Και περιλαμβάνεται στην τιμή η έκπτωση 30% για την επιστροφή!!

    Θεωρώ τις τιμές αυτές απαράδεκτες και δυστυχώς είμαστε πολύ κοντά στο να ακυρώσουμε το ταξίδι.

    Ξέρει κανείς κανένα φτηνότερο τρόπο;

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
    Ελπίζω να μην είμαι πολύ off topic, αλλά με την ευκαιρία ήθελα να ρωτήσω για τις τιμές.

    Θέλω να πάω με την κοπέλα μου Ηγουμενίτσα - Βενετία και να γυρίσουμε από Ανκόνα για Πάτρα.
    Υποτίθεται ότι έχουμε διαλέξει την πιο οικονομική περίοδο και τα εισητήρια με ΑΝΕΚ για 2 άτομα και τη μηχανή βγαίνουν 650?!!
    Και περιλαμβάνεται στην τιμή η έκπτωση 30% για την επιστροφή!!

    Θεωρώ τις τιμές αυτές απαράδεκτες και δυστυχώς είμαστε πολύ κοντά στο να ακυρώσουμε το ταξίδι.

    Ξέρει κανείς κανένα φτηνότερο τρόπο;
    ναι με κα'ι'κι χα,χα πλακα κανω
    κ εγω τοσα πανω κατω εδωσα για ιουλιο

    οι τιμες που αναφερεις ειναι με καμπινα μαλλον..??
    αν επιλεξεις καταστρωμα ειναι κατω απο τα μισα.
    βγες ανγωνα που ειναι φθηνοτερα κ λιγοτερη ωρα
    κ
    επεστρεψε με την ιδια εταιρεια κ απο το ιδιο λιμανι ωστε να κερδισεις την εκπτωση
    προσπαθησε να κλεινεις νωριτερα τα εισητηρια ωστε να κερδιζεις κ απο εκει 10%

  4. #19
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
    Ελπίζω να μην είμαι πολύ off topic, αλλά με την ευκαιρία ήθελα να ρωτήσω για τις τιμές.

    Θέλω να πάω με την κοπέλα μου Ηγουμενίτσα - Βενετία και να γυρίσουμε από Ανκόνα για Πάτρα.
    Υποτίθεται ότι έχουμε διαλέξει την πιο οικονομική περίοδο και τα εισητήρια με ΑΝΕΚ για 2 άτομα και τη μηχανή βγαίνουν 650?!!
    Και περιλαμβάνεται στην τιμή η έκπτωση 30% για την επιστροφή!!

    Θεωρώ τις τιμές αυτές απαράδεκτες και δυστυχώς είμαστε πολύ κοντά στο να ακυρώσουμε το ταξίδι.

    Ξέρει κανείς κανένα φτηνότερο τρόπο;
    Αν τα κλεισες τώρα για Ιούλιο φύσικο είναι ρε φιλαράκο!!!Αυτά τα πράγματα δεν θέλουν τελευταία στιγμή γιατί τσούζουν στην τσέπη!!!Για να καταλάβεις εμέις 3 άτομα για allez-retour Πάτρα-Ανκόνα μαζί με καμπίνες και εισιτήρια για 3 μοτό όλα μαζί στα 600 ευρώ για τα τέλη του επόμενου μήνα ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΑΝ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 25 ΜΑΙΟΥ!!!
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
    Αν τα κλεισες τώρα για Ιούλιο φύσικο είναι ρε φιλαράκο!!!Αυτά τα πράγματα δεν θέλουν τελευταία στιγμή γιατί τσούζουν στην τσέπη!!!Για να καταλάβεις εμέις 3 άτομα για allez-retour Πάτρα-Ανκόνα μαζί με καμπίνες και εισιτήρια για 3 μοτό όλα μαζί στα 600 ευρώ για τα τέλη του επόμενου μήνα ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΑΝ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 25 ΜΑΙΟΥ!!!

    εχει διαφορα ομως το ειδος της καμπινας,εσυ μιλας για 3κλινη η 4κλινη κ πιθανον εσωτερικη.
    ο φιλος πιθανον να αναφερετε σε 2κλινη εξωτερικη

    ενδεικτικα αναφερω τα δικα μου που εχουν κλειστει απο τελη δεκεμβριου του 2008!!!

    πατρα-βενετια-πατρα 2 ατομα σε 2 κλινη εξωτερικη + μια μοτο=703 ευρω

    ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΗ,ΜΕΣΗ,ΥΨΗΛΗ

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 700_Thespieis
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    480
    Ο φιλος Bavarian πρεπει να μας δωσει λεπτομερειες

    http://www.moto.gr/forums/showthread...EF%F1%E3%EF%F2

  7. #22
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Αρχικά δημιουργήθηκε από manianisg
    εχει διαφορα ομως το ειδος της καμπινας,εσυ μιλας για 3κλινη η 4κλινη κ πιθανον εσωτερικη.
    ο φιλος πιθανον να αναφερετε σε 2κλινη εξωτερικη

    ενδεικτικα αναφερω τα δικα μου που εχουν κλειστει απο τελη δεκεμβριου του 2008!!!

    πατρα-βενετια-πατρα 2 ατομα σε 2 κλινη εξωτερικη + μια μοτο=703 ευρω

    ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΗ,ΜΕΣΗ,ΥΨΗΛΗ
    Τρίκλινη εξωτερική φίλε για 23 Ιουλίου με επιστροφή 14 Αυγούστου
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
    Τρίκλινη εξωτερική φίλε για 23 Ιουλίου με επιστροφή 14 Αυγούστου
    πολυ καλη τιμη με ποια εταιρεια αν επιτρεπετε?
    σε τι σεζον επεσες?

  9. #24
    Δεν εχει καμμια σημασια ποτε κλεινεις τα εισητηρια....η τιμες ειναι φιξαρισμενες για ολο τον χρονο (υπαρχει ταμπελλα)με χαμηλη-μεσαια-ηψηλη περιοδο....οπως και το να πας Ancona η Venezia που εχει ιδια ακριβως τιμη...το θεμα στο ανεβασμενο κοστος ειναι σε τι καμπινα αποφασιζεις να πας....συνηθως η πιο φτηνες ειναι τετρακλινες εσωτερικες....βεβαια θεωρω οτι για Ancona Καταστρωμα rulezzzzzzzz (ιδιος αν φυγεις και απο Ηγουμενιτσα)....

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    Δεν εχει καμμια σημασια ποτε κλεινεις τα εισητηρια....η τιμες ειναι φιξαρισμενες για ολο τον χρονο (υπαρχει ταμπελλα)με χαμηλη-μεσαια-ηψηλη περιοδο....οπως και το να πας Ancona η Venezia που εχει ιδια ακριβως τιμη...το θεμα στο ανεβασμενο κοστος ειναι σε τι καμπινα αποφασιζεις να πας....συνηθως η πιο φτηνες ειναι τετρακλινες εσωτερικες....βεβαια θεωρω οτι για Ancona Καταστρωμα rulezzzzzzzz (ιδιος αν φυγεις και απο Ηγουμενιτσα)....
    εχει κ μαλιστα της ταξης του 10%
    τοσο κερδισα φετος απο την ΑΝΕΚ

    δες εδω στο κατω μερος της σελιδας που λεει για το early booking


    http://www.anek.gr/greek/offers/ekso.html

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalakis
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    391
    Εγώ πάντως που είχα δει τις τιμές πριν αρκετό καιρό δεν είχαν καμία διαφορά!
    Το μόνο που παίζει ρόλο είναι οι ημέρες και εκεί διαφέρει.

    Το πρόβλημα είναι ότι δεν είχε για Βενετία εσωτερική καμπίνα και έτσι βγαίνει πολύ ακριβά.

    Το γενικό σχόλιο είναι ότι θεωρώ τις τιμές αυτές πάρα πολύ ακριβές.
    Με αεροπλάνο πας Μιλάνο και νοικιάζεις εκεί μηχανή και σε συμφέρει κιόλας!!

    Όσο για κατάστρωμα το θεωρώ λίγο ακραίο να τη βγάλεις 24 ώρες στην καρέκλα.

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
    Εγώ πάντως που είχα δει τις τιμές πριν αρκετό καιρό δεν είχαν καμία διαφορά!
    Το μόνο που παίζει ρόλο είναι οι ημέρες και εκεί διαφέρει.

    Το πρόβλημα είναι ότι δεν είχε για Βενετία εσωτερική καμπίνα και έτσι βγαίνει πολύ ακριβά.

    Το γενικό σχόλιο είναι ότι θεωρώ τις τιμές αυτές πάρα πολύ ακριβές.
    Με αεροπλάνο πας Μιλάνο και νοικιάζεις εκεί μηχανή και σε συμφέρει κιόλας!!

    Όσο για κατάστρωμα το θεωρώ λίγο ακραίο να τη βγάλεις 24 ώρες στην καρέκλα.
    σωστα τα λες,αν ομως συγκρινεις τις τιμες αυτες που λες με τις ακτοπλοικες τιμες για τα ελληνικα νησια (εσωτερικοι προορισμοι) θα δεις οτι ειναι τσαμπα να πας εξωτερικο

    πχ η μοτο για πανε ελα πατρα-βενετια εχει ΜΟΝΟ 49 ευρω την στιγμη που για ΡΑΦΗΝΑ-ΜΑΡΜΑΡΙ (45 λεπτα δρομολογιο)πληρωσα 14 ευρω πριν απο μερικες μερες...

  13. #28
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Αρχικά δημιουργήθηκε από manianisg
    πολυ καλη τιμη με ποια εταιρεια αν επιτρεπετε?
    σε τι σεζον επεσες?
    Σεζόν δεν θυμάμαι φίλε μου λογικά πρέπει να ναι high season αφού περιλαμβάνει Ιούλιο και Αύγουστο...Απλά το μυστικό είναι ο Μαίος τότε σχεδόν όλες οι εταιρίες έβγαζαν προσφορές στα καλοκαιρινα εισιτήρια!!!Εμείς διαλέξαμε super fast ferries
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  14. #29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
    Σεζόν δεν θυμάμαι φίλε μου λογικά πρέπει να ναι high season αφού περιλαμβάνει Ιούλιο και Αύγουστο...Απλά το μυστικό είναι ο Μαίος τότε σχεδόν όλες οι εταιρίες έβγαζαν προσφορές στα καλοκαιρινα εισιτήρια!!!Εμείς διαλέξαμε super fast ferries
    ο μηνας δεν ειναι ολος ηψηλη εχει κ χαμηλη/μεση σεζον ημερες.παντως ειναι οκ τιμη.τα σουπερ φαστ κανουν καταπληκτικο ταξιδι,περυσι για ανκονα ηταν σκετη απολαυση.αθορυβα καθαρα κ με καλο φαγητο.μην παραλειψεις να πιεις καφεδακι στο πλωριαιο σαλονι πισω που εχει την μεγαλη τζαμαρια με απιστευτη θεα...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF