Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Συζητηση περί bobo

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2009
    Μηνύματα
    302
    φίλε το μηχανάκι που ψάχνεις, ΑΝ είναι γνήσιο χόντα, αξίζει πάρα πολλά γιατί το κυνηγούν συλλέκτες...

    φίλος μου το έχει και του προσφέρουν μεγάλα ποσά και δεν το δίνει...

  2. #2
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    συλεκτες κυνηγουν μοντελα που σταματησε η παραγωγη τους.ο bobos βγαινει κανονικα ιαπωνια και ο Σαρακακης τον φερνει παραγγελια με κοστος περιπου 3500 συν τους φορους.€.αλλα επειδη εδω σταματησε η εισαγωγη οι πονηροι ελληνες ζηταμε οτι θελουμε.τελος παντων εγω ζηταω μηχανακι και οχι εξηγηση της εμπορικης πορειας του μοντελου...

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2009
    Μηνύματα
    302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
    οι πονηροι ελληνες ζηταμε οτι θελουμε.
    εντάξει φίλε μου σου εύχομαι να βρείς κάποιον απονήρευτο και να το πάρεις σε καλή τιμή

  4. #4
    ο,τι να'ναι μελος
    Εγγραφή
    13/02/2008
    Μηνύματα
    118
    Μου φαινεται πως δε τα ξερεις κ τοσο καλα...
    Σταματησε η παραγωγη του κ η εισαγωγη του στην Ελλαδα καθως κ σε ολοι την Ευρωπη διοτι δεν περνει εγγριση τυπου πλεον λογο εκπομπων ρυπων. Με τα ζορια περναγε τοτε προδιαγραφες euroII.
    Ποιος σου ειπε οτι ο Σαρακακης φερνει μπομπους κατα παραγκελια? Εχει παρει κανενας γνωστος σου κ το λες??? Γιατι σε περιπτωση που ισχυει δεν ειναι λιγη η fan κ οι συλεκτες (οπως κ εγω) που δεν θα λυπηθουν τα 3500 συν τους φορους.
    Προφανως ο Σαρακακης να δινει καποια δυνατοτητα εισαγωγης του αλλα η εγγριση τυπου κ η πινακιδα του εχει αμμεση σχεση με το ποσο "καπατσος" ειναι ο διεκπεραιωτης σου.

    Αυτο που λες για τους κακους πονηρους τους ελληνες που ζητανε οτι θελουν ειναι πολυ λαθος.
    Οπου υπαρχει προσφορα υπαρχει κ η αναλογη ζητηση. Απλα στη περιπτωση του monkey δεν υπαρχει προσφορα κ υπαρχει τεραστια ζητηση.

    Εχεις ιδεα ποσα καλοσυντηριμενα γνησια monkey υπαρχουν???
    Κ απο οσα υπαρχουν κ ειναι οντως καλοσυντηρημενα, ρωτας ποσο κοστιζει η συντηριση του με γνησια ανταλακτικα το οποια, by the way, συνηθως δεν υπαρχουν στην Ελλαδα???
    Κ απο οοολααα αυτα που αξιζουν να τα κοιτας κι να τα εχεις στην κατοχη σου εχεις ρωτησει ποσοι ειναι διατεθημενοι να τα πουλησουν?
    Κ απο οσους τελικα αποφασιζουν πως θελουν να αποχωρηστουν το καμαρι τους που με τοσο κοπο κ χρημα εχουν κρατησει στη ζωη, ρωτας αν θελουν να το σκωτωσουν για μια μπουκια ψωμι στο καθε τσιπι που θα βρουν μπροστα τους?

    Αδερφε τα τελευταια 12 χρονια εχω ασχοληθει ερασιτεχνικα αλλα αρκετα σοβαρα με το θεμα κ εχω ανακατασκευασει τεσσερα monkey απο το μηδεν για λογαριασμο τριτων.
    Τοσο καιρο δεν αξιοθηκα να βρω ενα "σωστο" (ενα 50αρι φουλ μαμα) κ τελικα μετα απο 2-3 χρονια ερευνας βρηκα ενα σε ενα νησι. Ηταν μεσα στη σκουρια, με σαπισμενα φτερακια αλλα δε του ελειπε ουτε λαμπακι.
    Η αγορα του, αν κ χρεπι κυριολεκτικα, κοστισε περιπου ενα χιλιαρικο, η ανακατασκευη του τουλαχιστον αλλα 1500 ευρω κ με ολα τα εξαρτηματα ητε απο τον Σαρακακη ητε απευθειας απο Ιαπωνια κ με απειρες εργατωρες στο γκαραζ μου.
    Αυτη τη στιγμη το Ζετακι μου ειναι πληρως ανακατασκευασμενω στην εργοστασιακη του μορφη κ στα εργοστασιακα χρωματα, ακριβως οπως αρμοζει σε ενα συλεκτικο οχημα. Η τιμη πωλησης του κοστολογηται στα 3500 ευρω κ παρολα αυτα ουτε που σκεφτομαι να το δωσω.
    Θες να σου πω κ το καλυτερο? Το εχω σχεδον 6 μηνες τωρα ετοιμο κ βολτα δεν το εχω κανει για να μη το χαλασω.

    Συνεπως μη λες τους ελληνες πονηρους κ οτι ζητανε οτι θελουνε. Το monkey δεν ειναι μηχανακι του κιλου που το βρισκεις κ στα περιπτερα.
    Αν πραγματικα θες γνησιο monkey η πηγαινε κ παρε το καινουργιο η παρε κανα γιντονκ λιφαν κλπ η βρες κανα χρεπι που οπως λες κ εσυ ο πονηρος ιδιοκτιτης θα ζηταει οτι θελει η απλα χρυσοπληρωσε το οπως κανουμε κ ολοι οι υπολοιποι ιδιοκτητες monkey.
    Φιλικά.
    καλυτερα καμενος παρα καημενος...

  5. #5
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    ...

    Φιλε μου δεν παιζει να βρεις ΓΝΗΣΙΟ μπομπο σε λογικη τιμη.
    Οσοι εχουμε ή τα εχουμε ριξει πολλααααααα λεφτα για την καυλα μας και ειναι πιτα στα ακριβα εξτρα ή οσα ειναι μαμα απλα δεν πωλουντε
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  6. #6
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    αν μπεις στο forum τεχνικα θαματα-xlr restoring θα καταλαβεις αν ξερω τα περι ανακατασκευης καλα η οχι.αναγνωρισε μου το δικαιωμα ομως να εχω προσωπικη αποψη για ολους αυτους που ξυπνησαν και πουλανε τα παλια bmw,ducati.monkey,στο βωμο της ρετρολαγνιας οσο οσο.σεβομαι την αποψη σου και πανω απο ολα τις γνωσεις σου μια και εχεις ασχοληθει με το συγκεκριμενο μοντελο.οπως ειπα ομως και παραπανω δεν ζηταω τιμολογιακη αναλυση και αν ειναι δικαιολογημενη η οχι,μηχανακι ζηταω.δεν θα επανερθω στο θεμα παρα μονο αν αφορα αγορα...φιλε svsgreek παρακολουθω τη δουλεια σου και μου αρεσει πολυ.η ελπιδα πεθαινει τελευταια...το δικο μου restoring στο xlr φτανει στο τελος και ψαχνω καινουργια βαση για νεο project.ετσι σκεφτηκα το monkey,αλλα μαλλον δεν τα λογαριασα καλα...

  7. #7
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    ...

    Να σου πω τι επιλογες βλεπω να εχεις.

    1) Σε καποιο χωριο, νησι να βρεις ενα παρατημενο κ απλα να ασχοληθεις με τις σκουριες κ το οποιο βαψιμο του κανεις. (σπανια περιπτωση)

    2) Σε αγγελιες στο car.gr να βρεις καποιον κακοποιημενο μπομπο οσο δεν παει......με κανα 1000αρικο, κ να σου βγει αλλα 1000-2000 να τον κανεις μαμα.

    3) Παλι στο car.gr να βρεις καποιον σουπερ φτιαγμενο μπομπο που να ζητανε τρελα λεφτα..προσφατα ειδα εναν με 8000ευρω!!!!!!!!

    4) Να τσιμπησεις απο Γερμανια με εγκριση τυπου ΕΕ ωστε να βγαλεις κ πινακιδα. Μιλαμε για τιμη αγορας 3000-5000 και προσθεσε κ μεταφορα κ εκτελωνισμο.

    5) Μαιμου μπομπο...δλδ κινεζικη απομιμηση.....ε εδω απλα παιρνεις μια ασχημη κ αντιγραφη κ ποτε δεν θα εχεις το real thing.

    6) Υπομονη κ αγορα ολων των εξαρτηματων μεσω ebay.....ακομα κ ολοκληρου μπομπου.....μονο που εδω ισως να μην βγαλεις ποτέ πινακιδα....αλλα θα εχεις καλο οχημα κ πιο οικονομικο ισως απο αλλες επιλογες.
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  8. #8
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    μαλλον οι επιλογες που αναφερεις ειναι και οι μονες.μια ερωτηση μονο.καπου στο net διαβασα οτι απο τα κινεζικα το jincheng εχει ακριβως τον ιδιο σκελετο με το honda μιας και φτιαχνοντε στο ιδιο εργοστασιο.ισχυει?

  9. #9

  10. #10
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    ...

    Δεν το ξερω σιγουρα αυτο......δεν εχω δει γυμνο κινεζικο.
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
    μαλλον οι επιλογες που αναφερεις ειναι και οι μονες.μια ερωτηση μονο.καπου στο net διαβασα οτι απο τα κινεζικα το jincheng εχει ακριβως τον ιδιο σκελετο με το honda μιας και φτιαχνοντε στο ιδιο εργοστασιο.ισχυει?

    Απάτη και παραμύθι του κάθε απατεώνα που θέλει να λέγεται επαγγελματίας.
    Κανένα κινέζικο δεν φτιάχνεται με την άδεια (????) της χόντα, σε εργοστάσιο (????) της χόντα, ούτε με μηχανήματα που πούλησε (??????) στους κινέζους η χόντα.
    Όλα μα όλα τα κινέζικα είναι απομιμήσεις επιτυχημένων μοντέλων της χόντα.

  12. #12
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    .

    Αλλο ρωταει ο φιλος.
    Εννοειται οτι σε αυτο που λες εχεις δικιο.

    Απλα ο φιλος σκεφτεται να τσιμπησει ενα κινεζικο κ να του βαλει μαμα HONDA πραματακια επανω.
    Κ παλι θα νοιωθεις οτι εκανες μιση δουλεια φιλε μου...μιας κ ο μπομπος ειναι HONDA...τελος.
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  13. #13
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    ...

    Kαποια λινκ να δεις.....κ αν μπορεις κανε τη δουλεια απο εδω.

    1) http://cgi.ebay.co.uk/GENUINE-HONDA-...kparms=65%3A12|66%3A4|39%3A1|72%3A1683|240%3A1318|301%3A0|293%3A1|294%3A200


    2) http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...n&pageNumber=1
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/12/2008
    Μηνύματα
    287
    @ lspiros
    Επειδη σε βλεπω οτι τρωγεσαι με το restoring αμα θες ελα βοηθα εμενα που ανακατασκευαζω ενα τετοιο http://imageshack.gr/files/36z6zlzrs6pfcywkktio.jpg

  15. #15
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    http://www.monkeybike.co.uk/acatalog/Honda.html προσθέτετε εκτελωνισμό υποθέτω.
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ο μεγαλος μου γινεται 5 ..συζητηση περι mini bikes
    από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2019, 18:35
  2. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2009, 13:13
  3. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 18:46
  4. συζητηση περι του Vtr 1000 '98
    από ΚΡΗΤΙΚΟΣ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2006, 17:09
  5. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF