Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: πρακτικη εξεταση για 50αρακι

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/06/2009
    Μηνύματα
    1

    πρακτικη εξεταση για 50αρακι

    παιδια για 50αρακι τι περιλαμβανει η εξεταση στην τροχαια??
    με αυτοματο γινεται η ταχυτητεσ??

  2. #2
    εγώ είχα δώσει πρόπερσι και το μόνο που ζητάγανε είναι να κάνεις κάτι οχτάρια σε δύο κώνους που στήνανε κάτω χωρίς να βγείς έξω από μια περιοχή που όριζαν
    συνήθως δίνεις με το δικό σου μηχανάκι και πρέπει να είναι πενηντάρι με καθρέφτες άδειες γενικά όχι καγκούρικο
    εγώ είχα δώσει με το glx μου, τώρα για αυτόματο δεν ξέρω, ρώτησέ τους

  3. #3
    Εγω εδωσα πιο προσφατα εχει κανα 2 μηνες.Με εβαλαν 5 κωνους να τους περασω με flash χωρις να βγαλω ποδι με υπερβολικα αληθεια μεγαλη αποσταση δηλαδη ειναι τοσο γελοιο που και σε ενα 10 χρονο να το δωσεις θα το περασει.Εγω εδωσα με το παπι μου αλλα μπορεις να παρεις και μηχανακι απο τους αλλους που δινουν και μπορει να ειναι και αυτοματο.Μολις περασεις τους 5 κωνους τους κανεις ολους απο γυρω δυο κυκλους με flash-οχι εναν εναν παλι ολους μαζι εναν μεγαλο κυκλο ,σταματας και φευγεις.Πανευκολο δεν θελει αγχος και επισης συγχωρουνται και ψιλολαθακια.

  4. #4
    με στελνεις 14 χρονια πρίν!


    πήγα να βγαλω το πρωτο μου διπλωμα οδηγησης κι ας ηξερα πως δεν προκειται να μου επιτρεπόταν να αγορασω δικυκλο...

    πηγα με το λεωφορειο, βρηκα εκει κατι αλλα παιδακια με παπια GLX τοτε πρώτη μούρη κι ενα παλικαρακι με ενα σκουτερακι που εσβηνε οταν δουλευε στο ρελαντι...

    τελικα του το ζητησα να περασω κι εγω την "δοκιμασια" , μου εδωσε και το κρανος το oπoio μου κολυμπαγε !


    4 κώνοι στη σειρα σε αποσταση 6-7 μετρα μεταξυ τους και παλι πισω στην γραμμη "εκκινησης"


    Θυμαμαι κι ενα παιδακι που ειχε ερθει με τον πατερα του με ενα brand new GLX 50αρι κοκκινο με μπλε σελα , κουκλα!


    δεν ακουμπησε ποδι αλλα τον κοψανε διοτη δεν φορουσε κρανος!

  5. #5
    σήμερα δίνει σήματα ο γιός μου στη Τροχαία.
    Η εξέταση οδήγησης συμπεριλαμβάνει μικρή πορεία 20μ περίπου με ελιγμούς (στροφές σε 8άρι) όπου δεν πρέπει να πατήσεις πόδι και θέλουν να βγάζεις το χέρι πριν τη στροφή(όχι φλας).Φυσικά με κράνος και νόμιμο απείραχτο μηχανάκι η σκούτερ.
    Ελπίζω να βοήθησα.

Παρόμοια θέματα

  1. Εξέταση για δίπλωμα στον χολαργό ΣΟΣ
    από Maria_P στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 138
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2013, 15:57
  2. 50cc πρακτική εξέταση
    από drwho στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2011, 14:01
  3. θεωρητικές ερωτήσεις για 50αρακι
    από photini στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2009, 14:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF