Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: μας "ενώνουν"????

  1. #1

    μας "ενώνουν"????

    καλημέρα,

    οδηγώ μοτοσυκλέτα από το 1989. Μια ζωή είχα γιαπωνέζικα μονοκύλινδρα ψευδεντούρο. Ποτέ μου πριν δεν είχα νοιώσει όπως με την bmw. Και τί εννοώ...

    Εχω πολλές φορές συναντήσει τυχαία στον δρόμο πολλούς "συνάδελφους" με την ίδια μοτοσυκλέτα. Με κάθε έναν αισθανόμουν σαν να τον ξέρω καιρό, σαν να είχαμε τα ίδια ενδιαφέροντα και "ανησυχίες". Θα μπορούσαμε να μιλάμε σαν δύο παλιοί καλοί γνωστοί ώρα με θέμα την "μηχανή" μας... Δεν ξέρω, αλλά με αυτήν την μηχανή νοιώθεις πως έχεις κάτι "κοινό" με τον άλλον...

    Είναι κάτι που δεν έχω συναντήσει ποτέ πριν... χα... πλην μιας φοράς, το '92 μου φαίνεται, που έμεινα από λάστιχο στον Λεωνίδα με ένα XL250R του '83 και συνάντησα κάποιον "ομοϊδεάτη" και τα είπαμε παρέα...

    Αυτά,
    χρήστος

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    δηλ εσεις με τα BMW εισαστε "περισσοτερο μοτοσυκλετιστες"?

  3. #3
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    πω πω τι μου θυμησες ρε φιλε πριν παρα πολλα χρονια το ιδιο συναισθημα ...........οταν βγαιναμε απο τον μοναδικο οικο ανοχης του νησιου.......ειχαμε τοσα πολλα να πουμε.....καλη; καλη;
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  4. #4
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    καλα

    ειναι γεγονος...οτι αν πάρεις bmw αποκτας αυτο το προσον...

    τι να κάνουμε....θα παρουμε και εμεις κάποτε bmw..και θα γίνουμε ολοι μια ..παρεα!!

    επρεπε να το εχει και σαν σλογκαν..η bmw!


    ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΩΣΑΜΕ...ΠΟΛΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΩΣΑΜΕ 15000 Ε!! :rotflmao:

  5. #5
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167
    Ελατε τωρα βγηκατε να τα χωσετε στον ανθρωπο.

    Εγω παντως νοιωθω αγνωστος με ολους και αδελφος με ολους ανεξαρτητως μηχανης.

    Παντως υπαρχει και η αλλη αποψη. χεχεχε

    Τι να πεις στον BMWδακια;Οτι εχω ΒΜW;

    Ενω στο γιαπωνεζο οταν συζητας το παιζεις υπερανω

    Keep on rocking in a free world !!!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Giannis_L
    Εγγραφή
    10/02/2005
    Μηνύματα
    615
    χεχε...Χρηστο ασ'τους να λενε...θα μαθουν και αυτοι..

    Giannis L

    www.MotoRAID.eu - Ταξιδιωτικός εξοπλισμός μοτοσυκλέτας

  7. #7
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Και τωρα γενναται το ερωτημα σας ενωνουν...η σας αποξενωνουν;

    Και τωρα λεω εγω οτι :

    Το 90% των ιδιοκτητων bmw ιδιως των μεγαλων κυβικων σπανιως λοξοδρομουν και να ειναι μαζι με αλλους μοτοσυκλεττιστες παρα μονον με ιδιοκτητες αλλων bmw !

    Ειναι γνωστο μυστικο αυτο οπως επισης ειναι και εμφανες στο δρομο,στις βολτες και επισης ακομα ειναι πιο γνωστο οτι δεν χαιρετατε κανεναν εκτος bmw!

    τριτον και καλυτερον ειναι το υφακι χιλιων καρδιναλιων ,αρκετων ιδιοκτητων bmw που σκας διπλα τους και σε κοιτανε λες και οδηγας κανα muchless και αυτοι εχουν το space shuttle..ενω στη πραγματικοτητα συμβαινει το αντιθετο!

    Τη κουβεντα αυτοι δεν τη ξεκινησα εγω αλλα ο χρηστης christos34 και ρωτησε γιατι η εστω παρατηρησε κατι συγκεκριμενο.

    Αγαπητοι μου ετσι εχουν στρωσει οι προκατοχοι σας ιδιοκτητες bmw οπου το εχουν κανει ενα ειδος politia tennis club!

    Κατι που για εμενα ειναι απολυτως κατακριτεο....!

    Καποτε μερικοι περιθωριοποιουσαν τους τσοπεραδες αλλα πολλοι εχουν ανακαλυψει πως αν σε δει στο δρομο τσοπερας και εχεις προβλημα θα σταματησει!!!

    Προσεξτε το λιγακι ολοι καβαλαμε δυο ροδες και ειμαστε εκτεθειμενοι στους ιδιους κινδυνους και στις ιδιες συνθηκες.

    τελος το παραδειγμα κρινεται ατυχες γιατι εαν μπεις και ρωτησεις παρα πολλοι εχουν βοηθησει η βοηθηθει απο διαφορους αλλα και επισης διαφορετικα μηχανακια καθονται και συζητανε για διαφορα....τρανο παραδειγμα τουτος ο δικτυακος τοπος...επισης εξαιρουνται οι ανθρωποι που γραφουν εδω και τελωςπαντων εχω δει οτι συμμετεχουν στα διαφορα!!

  8. #8
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Και τωρα γενναται το ερωτημα σας ενωνουν...η σας αποξενωνουν;

    Και τωρα λεω εγω οτι :

    Το 90% των ιδιοκτητων bmw ιδιως των μεγαλων κυβικων σπανιως λοξοδρομουν και να ειναι μαζι με αλλους μοτοσυκλεττιστες παρα μονον με ιδιοκτητες αλλων bmw !

    Ειναι γνωστο μυστικο αυτο οπως επισης ειναι και εμφανες στο δρομο,στις βολτες και επισης ακομα ειναι πιο γνωστο οτι δεν χαιρετατε κανεναν εκτος bmw!

    τριτον και καλυτερον ειναι το υφακι χιλιων καρδιναλιων ,αρκετων ιδιοκτητων bmw που σκας διπλα τους και σε κοιτανε λες και οδηγας κανα muchless και αυτοι εχουν το space shuttle..ενω στη πραγματικοτητα συμβαινει το αντιθετο!

    Τη κουβεντα αυτοι δεν τη ξεκινησα εγω αλλα ο χρηστης christos34 και ρωτησε γιατι η εστω παρατηρησε κατι συγκεκριμενο.

    Αγαπητοι μου ετσι εχουν στρωσει οι προκατοχοι σας ιδιοκτητες bmw οπου το εχουν κανει ενα ειδος politia tennis club!

    Κατι που για εμενα ειναι απολυτως κατακριτεο....!

    Καποτε μερικοι περιθωριοποιουσαν τους τσοπεραδες αλλα πολλοι εχουν ανακαλυψει πως αν σε δει στο δρομο τσοπερας και εχεις προβλημα θα σταματησει!!!

    Προσεξτε το λιγακι ολοι καβαλαμε δυο ροδες και ειμαστε εκτεθειμενοι στους ιδιους κινδυνους και στις ιδιες συνθηκες.

    τελος το παραδειγμα κρινεται ατυχες γιατι εαν μπεις και ρωτησεις παρα πολλοι εχουν βοηθησει η βοηθηθει απο διαφορους αλλα και επισης διαφορετικα μηχανακια καθονται και συζητανε για διαφορα....τρανο παραδειγμα τουτος ο δικτυακος τοπος...επισης εξαιρουνται οι ανθρωποι που γραφουν εδω και τελωςπαντων εχω δει οτι συμμετεχουν στα διαφορα!!
    εγραψε ο παππους...


  9. #9
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659


    Hornet, ο ελιτισμός είναι ένα "κουσούρι" που δεν είναι αναγκαστικό να είναι έμφυτο ...

    Αποκτιέται πανεύκολα (και ασυνείδητα πολλές φορές) και δεν είναι απαραίτητο να συμβαδίζει με την κοινωνική καταξίωση (όποια και να είναι αυτή)...

    ΟΛΟΙ μας (συνειδητά ή όχι) το έχουμε εκδηλώσει (και θα συνεχίσουμε) πάμπολες φορές και σε εντελώς διαφορετικές καταστάσεις ...

    Αλλά, ειδικά οι κάτοχοι BMW....


    ΘΕΛΟΥΝ ΑΓΡΙΟ ΞΥΛΟ !!!!!

    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Giannis_L
    Εγγραφή
    10/02/2005
    Μηνύματα
    615
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Και τωρα γενναται το ερωτημα σας ενωνουν...η σας αποξενωνουν;

    Και τωρα λεω εγω οτι :

    Το 90% των ιδιοκτητων bmw ιδιως των μεγαλων κυβικων σπανιως λοξοδρομουν και να ειναι μαζι με αλλους μοτοσυκλεττιστες παρα μονον με ιδιοκτητες αλλων bmw !

    Ειναι γνωστο μυστικο αυτο οπως επισης ειναι και εμφανες στο δρομο,στις βολτες και επισης ακομα ειναι πιο γνωστο οτι δεν χαιρετατε κανεναν εκτος bmw!

    τριτον και καλυτερον ειναι το υφακι χιλιων καρδιναλιων ,αρκετων ιδιοκτητων bmw που σκας διπλα τους και σε κοιτανε λες και οδηγας κανα muchless και αυτοι εχουν το space shuttle..ενω στη πραγματικοτητα συμβαινει το αντιθετο!

    Τη κουβεντα αυτοι δεν τη ξεκινησα εγω αλλα ο χρηστης christos34 και ρωτησε γιατι η εστω παρατηρησε κατι συγκεκριμενο.

    Αγαπητοι μου ετσι εχουν στρωσει οι προκατοχοι σας ιδιοκτητες bmw οπου το εχουν κανει ενα ειδος politia tennis club!

    Κατι που για εμενα ειναι απολυτως κατακριτεο....!

    Καποτε μερικοι περιθωριοποιουσαν τους τσοπεραδες αλλα πολλοι εχουν ανακαλυψει πως αν σε δει στο δρομο τσοπερας και εχεις προβλημα θα σταματησει!!!

    Προσεξτε το λιγακι ολοι καβαλαμε δυο ροδες και ειμαστε εκτεθειμενοι στους ιδιους κινδυνους και στις ιδιες συνθηκες.

    τελος το παραδειγμα κρινεται ατυχες γιατι εαν μπεις και ρωτησεις παρα πολλοι εχουν βοηθησει η βοηθηθει απο διαφορους αλλα και επισης διαφορετικα μηχανακια καθονται και συζητανε για διαφορα....τρανο παραδειγμα τουτος ο δικτυακος τοπος...επισης εξαιρουνται οι ανθρωποι που γραφουν εδω και τελωςπαντων εχω δει οτι συμμετεχουν στα διαφορα!!
    χεχε..εγω παντως ειμαι καλο παιδι..χαιρεταω ολους τους μηχανοβιους και φοραω παντα κρανος !! ετσι εκανα και με τα ΗΟΝDA,ετσι και τωρα...

    τεσπα...καλες βολτες να εχουμε οτι και αν εχουμε...cuuuu
    Giannis L

    www.MotoRAID.eu - Ταξιδιωτικός εξοπλισμός μοτοσυκλέτας

  11. #11
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis_L
    χεχε..εγω παντως ειμαι καλο παιδι..χαιρεταω ολους τους μηχανοβιους και φοραω παντα κρανος !! ετσι εκανα και με τα ΗΟΝDA,ετσι και τωρα...

    τεσπα...καλες βολτες να εχουμε οτι και αν εχουμε...cuuuu

    χαιρομαι που το διαβαζω αυτο...!!

  12. #12


    μάλλον δεν έγινα αντιληπτός με τον τρόπο που θα το ήθελα. Ισως να μην το διετύπωσα εγώ σωστά. Δεν τρέχει τίποτα...

    Κανείς δεν μίλησε για "τουπέ".... Εκανα για μία περίοδο, αρκετές φορές το ταξίδι Αθήνα-Ξάνθη με το XL250R και πίστεψτε με, ξέρω τι σημαίνει "αλληλεγύη" μοτοσυκλετιστών... Αυτό δεν αλλάζει. Δεν είπε κανείς ότι η μοτοσυκλέτα αλλάζει τον άνθρωπο.

    Τέλος πάντων. Αυτά.
    Χρήστος

  13. #13
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Αρχικά δημιουργήθηκε από christos34


    μάλλον δεν έγινα αντιληπτός με τον τρόπο που θα το ήθελα. Ισως να μην το διετύπωσα εγώ σωστά. Δεν τρέχει τίποτα...

    Κανείς δεν μίλησε για "τουπέ".... Εκανα για μία περίοδο, αρκετές φορές το ταξίδι Αθήνα-Ξάνθη με το XL250R και πίστεψτε με, ξέρω τι σημαίνει "αλληλεγύη" μοτοσυκλετιστών... Αυτό δεν αλλάζει. Δεν είπε κανείς ότι η μοτοσυκλέτα αλλάζει τον άνθρωπο.

    Τέλος πάντων. Αυτά.
    Χρήστος
    κανενα προβλημα απλα φωτιστηκε λιγακι οτι οι BMWδαιοι εχουν μια διαφορετικη αλληλεγγυη λογω ιδιαιτεροτητας μοτοσυκλεττας αν το θες...!!
    Που πρεπει να ειναι λαθος αυτο

  14. #14
    Cogito ergo sum... Το avatar του/της Spike
    Εγγραφή
    09/11/2004
    Μηνύματα
    697
    Prosopika , an do akoma kai vespa na exei meinei ston dromo tha stamatiso gia na boithiso KAI ESKASA KAI 16000 gia na mporo na to kano ayto reeeeee!!!!!
    Loipon OldMan opote meineis me ton KaTiMa (pragma kai oxi spanio... xexexexe) tha ertho odiki boitheia me to BMW stin Thessaloniki gia na se boithiso !!!!!!! H mipos theleis na sou steilo ta simatakia tis BMW pou exo stin mixani me taxydromio ?????

    Loipon gia na sobareutoume .... ontos apo oti exo paratirisei oi katoxoi BMW exoun kapoio yfaki ... alla min xehnate oti oi perissoteroi exoun kai kapoia ilikia .... opote kapos tous dikaiologo .... alla kyrios tha symfoniso me ton hornet pou sigoura exei 100% dikio gia tin "polyfonia" ton mixanon ..... den paizei rolo ti exei o kathenas apo emas ... moirazomaste to idio pathos kai tous idious kyndinous ston dromo kathimerina ... kai ayto pisteuo mas kanei ena...... (ektos apoaytous me ta Varadero pou den forane KRANOS!!!!!!!!)
    Riders on the storm......

    If the facts don't fit the theory..... change the facts....

  15. #15
    καταρχην ολοι εχετε δικιο και ειναι κατακριτεα καθε ειδους κακης συμπεριφορας απεναντι σε καθε μοτοσυκλετιστη.

    Δυστυχως καποιοι πιστευουν οτι οποιος εχει πιο ακριβη μηχανη εχει και τη καλυτερη, αλλα επισης οποιος εχει και μια πιο γρηγορη μηχανη οτι εχει και την καλυτερη.

    Οδηγαω 4 χρονια scooterακια και 2 μεγαλη μηχανη αλλα αρκετα να παρατηρησω οτι οι πιο πολλοι ανεξαρτητου μηχανης προσπαθουν να επιδειξουν την μηχανη τους αναλογα με το τι παραπανω εχει εναντι των αλλων(τιμη, επιδοσεις, αξεσουαρ, εξατμισεις κτλ.).

    Οταν ειχα την africa πολλες φορες ειχε τυχει να ειμαι σε φαναρι με καποιο ss ή καποιο mega on-off και να με κοιτουσαν λες και ειχα πατινι. Τωρα παλι με σνομπαρουν επειδη εχω BMW.

    Μου τη σπαει οταν καποιος κανει επιδειξη και ιδιαιτερα οταν προσπαθει να δειξει στους αλλους οτι ειναι ο Rossi, αλλα δεν μ΄αρεσει να τα ισοπεδωνω ολα, φυσικα και υπαρχουν προσγειωμενοι ss...αδες , εντουραδες, BMWακηδες γι΄αυτο και γραφω σε τουτο δω το forum.

    ααααα! και οποιος δεν φοραει κρανους ή προστατευτικο εξοπλισμο σε μενα δεν θα κανει κανενα κακο.

    τι να κανω ρε παιδια αφου μ΄αρεσει και εχω αυτο το μοτερι, να παρκαρω κανα δυο στενα πιο πανω απο την καφετερια για να μην λενε οτι κανω επιδειξη και επειδη καποιοι παιρνουν μοτο για να πηγαινουν και να παρκαρουν εξω απο τα καφε, πρεπει να πηγαινω με το λεφορειο για καφε

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πως κάνουμε πολλαπλά quotes ?
    από kostakisK στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2009, 23:41
  2. quote: VANDA Πριν κατεβούμε από τη μηχανή...
    από mikios400 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2008, 00:03
  3. famous quotes from dirt people..
    από dirtbird στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 09:41
  4. Quote
    από Mago Babidi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 21:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF