Σελίδα 1 από 27 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 398

Θέμα: Αντιπαραθέσεις για τα γνωστά και τετριμένα... "με τρώει ο πισινός μου ενα πράγμα"..

  1. #1
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755

    Αντιπαραθέσεις για τα γνωστά και τετριμένα... "με τρώει ο πισινός μου ενα πράγμα"..

    Ρε παιδιά... είχα λιγο χρονο χθες και έριξα μια γρήγορη ανάγνωση στα παρακάτω..

    http://www.moto.gr/forums/showthread...5&pagenumber=1

    Δεν κρύβω οτι το μηχανάκι μου αρέσει αρκετά.... αλλά ρε παιδιά... με αυτά που διάβασα οχι μόνο δεν το σκέφτομαι πλέον , αλλά απορώ πως μπορεί να δώσεις κοντά 10.000 ευρώ και να τραβάς τέτοιο ζόρι με μηχανάκι.

    Ξέρω οτι πολλοί θα μου πουν για "χαρακτήρα" και "επιδόσεις" κτλ κτλ κτλ... αλλά εδώ μιλάμε για ζημιές πολύ σοβαρές που σε αφήνουν χωρίς μηχανή για αρκετό διάστημα. Όντως κακομαθημένος πλέον απο το μέτριο πλήν όμως με "μηδενικό παθητικό ζημιών" ΧΤΧ, απορώ γιατί πρέπει να δίνει κανείς τα διπλάσια σχεδόν χρήματα απο αυτό που έχω τώρα και να τραβάει τέτοιο ζόρι.

    Μετά απορούν κάποιοι γιατί τρώνε τέτοιο δούλεμα για τα Ευρωπαϊκά.

    Ξέρω.. ξέρω... τετριμμένο θέμα, αλλά όπως και να το κάνεις σου δημιουργεί απορία διαβάζοντας αυτά που τραβάνε παιδιά απο εδώ με το συγκεκριμένο μηχανάκι.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #2
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    a... και ο λόγος που το βάζω εδώ είναι όπως πάντα η σύγκριση και η αντιπαράθεση ... αλλιώς θα το πρόσθετα στο εκεί thread...

    Ιδανικά λοιπόν και συγκρίνοντας αρκετές ιαπωνικές μηχανές που είχα με αυτά που διάβασα , μου κάνει εντύπωση τα προβλήματα που βαφτίζονται ώς "ποιότητα κατασκευής" και "χαρακτήρας"

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  3. #3
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    a... και ο λόγος που το βάζω εδώ είναι όπως πάντα η σύγκριση και η αντιπαράθεση ... αλλιώς θα το πρόσθετα στο εκεί thread...

    Ιδανικά λοιπόν και συγκρίνοντας αρκετές ιαπωνικές μηχανές που είχα με αυτά που διάβασα , μου κάνει εντύπωση τα προβλήματα που βαφτίζονται ώς "ποιότητα κατασκευής" και "χαρακτήρας"

    Gandalf
    Μηπως.... Λεω μηπως δοκιμασεις να μαζεψεις σε ενα θρεντ προβληματα απο τα ιαπωνεζικα ( απο το 07 οπου ειναι και το συγκεκριμενο θρεντ και ανα μοντ μιλαω παντα ) και το ξανασκεφτεις και για αλλα μηχανακια...????


  4. #4
    γιατί άμα τα οδηγείς και δεν τα χεις για ποτάκι/καφέ στην πλατεία και τα γιαπωνέζικα βγάζουν προβλήματα

    και έχω αρκετά παραδείγματα να παραθέσω και σε μοτέρ και σε πλαίσια από γιαπωνέζικα μηχανάκια. απλά δεν βγαίνουν προς τα έξω γιατί όλοι ντρέπονται να πούνε ότι σπάσαν γιαπωνέζο..

    από κει και πέρα ΟΛΑ χαλάνε και ΟΛΑ ΔΕΝ χαλάνε

    προς το παρόν έχω λίγα χιλιόμετρα με το φορτηγό για να αποφανθώ για αξιοπιστία αλλά θα δείξει..

    και όσο για το πως είναι δυνατόν να δίνεις 10k για μηχανάκι και να τραβιέσαι... τα μηχανάκια είναι καύλα δεν είναι επένδυση. και είναι κουμπαράδες...

    πχ. δώσε 10k για ένα 675 ανεβαίνεις σέρρες, φεύγεις στην 16 και το κάνεις φυτίλια, σώβρακο... θα τσαντιστείς.. αλλά θα το ξαναφτιάξεις και θα ξανανέβεις

    αλλιώς είπαμε μοτό για καφέ και ποτάκι στην πλατεία
    Fuck the universe.

  5. #5
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Εμ... στο όλα χαλάνε μαζί σας... κάθε πότε χαλάνε είναι το θέμα.

    Γιατί ζημιές έχω δεί και σε Ιαπωνικά (π.χ. το κλασσικό με το πλαίσιο του GSXR) και μερικά ακόμα... αλλά οχι τόσο συγκεντρωτικά σε ενα μοντέλο και οχι σε τόσο λίγα χιλιόμετρα.

    Και GhostDog... ναι.. οκ.. δεν είναι επένδυση...αλλά δεν είναι και για μια μόνο χρήση εκτός και αν έχεις την οικονομική δυνατότητα να συντηρείς ενα για πίστα, ενα για δρόμο, ενα για χώμα και ενα για μετακίνηση καθημερινή. Σε κάποιο σημείο δηλαδή θες το μηχανάκι να είναι και λίγο ικανό να κάνει το "all-arround" σε κάποιο βαθμό.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  6. #6
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Ξεκίνα το διάβασμα από εδώ



    ...και όπου νάναι θα σκάσει μύτη και ο bbkoς να μας τα πει καλύτερα
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  7. #7
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    τώρα εσύ είσαι βαλτός....

    Είπαμε.. έκανα το λάθος να σκεφτώ οτι μπορέι και να το αγοράσω. Τώρα απορώ πως το παίρνουν άλλοι με αυτά που διαβάζω..

    ο bbkos ποιός είναι;

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  8. #8
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm


    ο bbkos ποιός είναι;

    Gandalf
    Καλά ρε Μάγε ...τον bbko δεν ξέρεις....??????









    Ο Δουξ ο ΙΙ......ο καιωτακωλοσουζούκιακαιθελωναξαναπάρωκατεέμ.......
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  9. #9
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    a....

    Εντάξει... γνωστός και μη εξαιρετέος "γκρινιάρης"...:rotflmao: :rotflmao:

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  10. #10
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm


    ο bbkos ποιός είναι;

    Gandalf [/B]

    αυτο το χαριτωμενο γατακι που κανει λογκ ιν μονο οταν βλεπει 3 γραμματακια


    ΚΤΜ

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  11. #11
    καταρχάς το θέμα με τα πλαίσια δεν το βγάζαν μόνο τα GSXR

    συγκεντρωτικά θες;; ξέρω γι αρκετά αλλά σε πμ γιατί θα πεταχτεί ο καθένας να μου πει όχι το μηχανάκι του δεν βγάζει πρόβλημα

    ανέβα σε έναν αγώνα πανελληνίου πήγαινε στις τέντες με ιδιώτες και ρώτα τι προβλήματα βγάζει ο κάθε "άσπαστος" γιαπωνέζος :rotflmao: όχι ότι είναι κακά μηχανάκια, απλά όποιο μηχανάκι πιέζετε κάτι θα βγάλει αυτό είναι νόμος.

    όταν πας σαν την γιαγιά μου θα καταλήξεις σαν τον άντυ να μας ζαλίζεις τα αρχίδια επειδή ήθελες κατέμ αλλά πήρες τελικά τενέρε και προσπαθείς να μας αποδείξεις συνέχεια ότι τα κατέμ είναι μπουρδέλα.

    Άντυ αγόρι μου, τα κατέμ είναι ΤΡΙΜΠΟΥΡΔΕΛΑ και εμείς είμαστε ΜΑΛΑΚΕΣ που τα πληρώνουμε και ΧΑΛΑΝΕ συνέχεια και στο χώμα και στην άσφαλτο το ΤΕΝΕΡΕ είναι καλύτερο. Φχαριστημένος; σταμάτα τώρα πληζ να πετιέσε σαν την τσουτσού σε κάθε θέμα που αφορά τα κατέμ να μας θυμήσεις ότι είμαστε μαλάκες. είμαστε και γουστάρουμε το κουβαδάκι σου και στη δικιά σου παραλία, αμάν πια τσουρέκια

    μάγε, για καθημερινή μετακίνηση μόνο παπί. και ας μην πουλήσεις μούρη στην καφετέρια και ας μην γουστάρει η γκόμενα που μόλις τσίμπησες που δεν θα κάνει εφέ. τα μεγάλα είναι για να ξεκαυλώνεις.
    Fuck the universe.

  12. #12
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    τώρα εσύ είσαι βαλτός....

    Είπαμε.. έκανα το λάθος να σκεφτώ οτι μπορέι και να το αγοράσω. Τώρα απορώ πως το παίρνουν άλλοι με αυτά που διαβάζω..

    ο bbkos ποιός είναι;

    Gandalf
    katarxas min agoraseis ktm eisai koyladi pano apo 120 de pas ipote katse ekei me ti friteza poy exeis.
    deyteron..

    pare PROTa ena mixanaki esy apo ayta poy xalane..pes mas ti soy xalase kai meta anoixe na kaneis post gia ta mixanakia poy xalane.


    k teleytaia kai farmakeri....

    PES MOY ENA ..OXI DYO..ENA GAMHMENO MONTELO POY DEN EXEI PROBLHMATA.

  13. #13
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    αυτο το χαριτωμενο γατακι που κανει λογκ ιν μονο οταν βλεπει 3 γραμματακια


    ΚΤΜ

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    γατακι λες αυτο το αντρουα κατασκευασμα τοσεστερονης και μασκουλινης ????

    φωτια θα πέσει να σε κάψει. φορα τις πορτοκαλι παντοφλες σου και περιμενε να νοιωσεις την οργή του
    Απ΄τους δυο μας ποταμούς
    θα γευτεί μια νύχτα η έρημος καρπούς.

  14. #14
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    καποια μοντελα ειναι προβληματικα και δεν εχει να κανει σε καμμια περιπτωση με την χωρα προελευσης τους

    αγοραστικαν 2 χουσβαρνα την ιδια εβδομαδα ιδιο μοντελο 2 φιλοι

    ο ενας απο το 2μηνο το ειχε συνεργεια και το πουλησε αρων αρων μην του μεινει και ληξει η εγγυηση και τι θα κανει ο αλλος το εχει ακομα (χρονια) και κιχ το μηχανακι οκ θα μου πεις τωρα ποσα γαμηδια χουσβαρνα πουλιουντε?????αν ειναι τα μισα να χαλανε οκ

    θα σου πω οτι μερικα μηχανακια ειναι ΄΄ειδικα΄΄ και θελουν αγαπη στοργη και προδερμ

    δε μπορω αλλο να βλεπω τους δουκες ας πουμε γκρααααν γκραααν να σπανε προτες δευτερες στα φαναρια και στις ευθειες να αναιβοκατεβαζουν στροφες κατε 1 λεπτο και ενδοιαμεσα ξερογκαζιες και παμε και δωσε και παμε ... σερβις?λαδια?τι ειναι αυτα? και μετα φταιει το ντιουκ που ειναι κτμ και παπαρια μεντολες

    τες πα
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  15. #15
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    KAI SAS GAMO OLOYS RE..(EKTOS THS EVIS) POY THA PEITE GIA TA KTM.

Σελίδα 1 από 27 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2007, 00:54
  2. Carbon Parts για τα Ζ και όχι μόνο!!
    από darkwing στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2005, 08:51
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2005, 09:18
  4. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2003, 11:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF