Σελίδα 4 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 130

Θέμα: Cb 750 F1 Honda ..1977 -78 ??

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    με αυτα και με αυτα η ωρα ειχε παει 5 το απογευμα .....η πλακα ηταν σχεδον ετοιμη κατα το 80% .. εχει μεινει το τελευταιο γυαλισμα ....και αρχισαν τα ονειρα που θα μπει το ετσι .που θα κατσει το εκεινο .και τι στο καλο θα προλαβω την επομενη εβδομαδα να κανω ..και ξαφνικα χτυπαει τηλεφ ..... ελα μην κανονισεις για απογευμα τιποτα ,ακυρωσε τα , θα παμε να παρουμε ενα 1000 εντυ )... μετα μου λες ζεις σε ονειρα , ναι ρε φιλε δικαιωμα στο ονειρο .δικαιωμα στο τιποτα ...και οσοι καταλαβαν καταλαβαν ,,για αυτους ειδικα αφιερωμενο ...http://www.youtube.com/watch?v=RCOBKfgofuQ


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	_dsc3308 - copy.jpg 
Προβολές:	1679 
Μέγεθος:	75,1 KB 
ID:	174735

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    αργα βραδυ Κυριακης ενα καβα 1000 J mod 1981 ηρθε για να μεινει ....ηταν μια καλη ημερα τελικα .να την τελειωσουμε με τον καλυτερο τροπο .Socrates Drank The Conium (Live 1999) Voodoo Chile .. http://www.youtube.com/watch?v=CY8OTCg7gUc

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    Την Καλησπερα μου
    μιας και αποκτησαμε την δικη μας γωνια ,και βλεπω να υπαρχει ορεξη και συμμετοχη.μαζι με το CB 750 του 70 παραλληλα θα παρουσιαζω και το επισης ιστορικο 16valves CB750F του 1979 , φυσικο απογονο του 8βαλβιδου παλιου καλου CB , και μεταβαση στη νεα τεχνολογια και δεκαετια. .................................................................................................... .....................................................

    In 1979 Honda introduced a new type of motorcycle to the world, the CB750F SuperSport. This bike came with an impressive 748cc 4 cylinder engine , dual overhead cams with bucket and shims instead of rocker arms and four valves per cylinder making 72hp. This bike raised the bar with its superior engine performance and handling, making it stand above the rest in its class.

    Available to the rest of the world sooner, the CB900F SuperSport was introduced to North America in 1981. The CB900F had a slightly shorter wheelbase than the 750F, weighed 22.5 lbs more, but boasted a 902cc motor with 84hp. The 900F also came with a larger diameter fork, adjustable dampening shocks, stiffer frame, as well as larger valves and carburetors. The CB900F also served as the basis for Honda's Superbike racing efforts in the capable hands of Freddie Spencer and Mike Baldwin, lending further eyeball appeal and prestige. And perhaps best of all, the suggested retail price of the CB900F made it an irresistible bargain.


    In the last year run for the CBF series in North America, Honda brought the CB1100F SuperSport. The CB1100F was only available for one year in the United states, but was one incredible motorcycle. With its 1062cc engine, improved TRAC "anti-dive" forks, boxed swingarm, and 108hp, made this Honda's first 1100cc Superbike. Its arrival remains a benchmark for Honda in the evolution of the high-performance motorcycle.

    The CBF series of motorcycles will have for ever changed the way sportbikes were made.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bike_8_80_lt.jpg 
Προβολές:	1618 
Μέγεθος:	39,0 KB 
ID:	176255

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    .Σεβομενος αυτο τον φιλοξενο χωρο .εχω την γνωμη οτι καλυτερα θα ειναι να υπαρχουν τα ΗΟΝDA σε μια ενοτητα .(ηδη υπαρχουν 2 μπολντορια που δουλευω συν το Σεμπε )..ο χρονος σε αυτες τις καταστασεις ειναι ο μεγαλυτερος αντιπαλος ,, ετσι θα υπαρχει σχολιο σε καθε νεα προοδο εργασιων ..σημερα υπηρξα απιστευτα τυχερος εψαχνα ενα συγκεκριμενο αντα/κο χρονια απο εμπευ κλπ και το βρηκα ξαφνικα στα ποδια μου .Ακυρο σε οτι εχει γινει μεχρι τωρα στο μπολντορακι και ξανα απο την αρχη .Το 8βαλβιδο παραμενει σε αναμονη παραγγελιας ...

  5. #50
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zpower
    .Σεβομενος αυτο τον φιλοξενο χωρο .εχω την γνωμη οτι καλυτερα θα ειναι να υπαρχουν τα ΗΟΝDA σε μια ενοτητα .(ηδη υπαρχουν 2 μπολντορια που δουλευω συν το Σεμπε )..ο χρονος σε αυτες τις καταστασεις ειναι ο μεγαλυτερος αντιπαλος ,, ετσι θα υπαρχει σχολιο σε καθε νεα προοδο εργασιων ..σημερα υπηρξα απιστευτα τυχερος εψαχνα ενα συγκεκριμενο αντα/κο χρονια απο εμπευ κλπ και το βρηκα ξαφνικα στα ποδια μου .Ακυρο σε οτι εχει γινει μεχρι τωρα στο μπολντορακι και ξανα απο την αρχη .Το 8βαλβιδο παραμενει σε αναμονη παραγγελιας ...
    Να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα τι εννοείς να μπουν σε μία ενότητα. Να φτιαχτεί μια νέα ενότητα μόνο για τα Honda? Δεν θα είχε νόημα, μιας και τα μηχανάκια που μπάινουν εδώ είναι πολύ λίγα, μιας και μιλάμε για restoring ή πολύ σοβαρές αλλαγές.
    Αν φτιάχνεις 1-2 διαφορετικά, καλύτερα να φτιάξεις εδώ καινούργιο thread.
    Αν κατάλαβα κάτι λάθος, γράψε εδώ και ο mod της κατηγορίας (δεν είμαι εγώ εδώ) είμαι σίγουρος ότι θα το κοιτάξει.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    ok να το θεσω διαφορετικα ...υπαρχει το Σεμπε ... να ανοιξω ενα νεο για το 750μπολ. .?..ενα νεο για το 1100 μπολ ?.ενα νεο για το 1100 το σκελετομενο ? ,αυτα ειναι μονο για τα Χοντα εαν βαλω και τα υπολοιπα καηκαμε .Δεν μπορω να κανω καταχρηση του χωρου ,απλα νομιζω οτι καλυτερα τα σεμπεδια να ειναι ολα μαζι σε ενα θρεντ ....τα καβα το ιδιο κλπ ας το δουμε στην πορεια .ευχαριστω

  7. #52
    όχι ρε, το καθένα ξεχωριστά, να μπορεί στο τέλος να διαβάσει κάποιος όλη την ιστορία χωρίς να μπερδεύεται....
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  8. #53
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Ρε παιδι μου CΒ που κυκλοφορανε στο forum και στο γκαραζι του Zpower!!!
    Δεν βλεπω ομως τελευταιες φωτο να γουσταρω!!!!
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  9. #54
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
    Ρε παιδι μου CΒ που κυκλοφορανε στο forum και στο γκαραζι του Zpower!!!
    Δεν βλεπω ομως τελευταιες φωτο να γουσταρω!!!!
    θα σας δειξω εγω,θα δειτε τι θα παθετε παλιογιαπωνεζοι,οι ευρωπαιοι μετα απο δεκαετιες θα παρουν το αιμα τους πισω,σοβαροι βαυαροι,πολυλογαδες ιταλιανοι,competicion αυστριακοι ενωθειτε κατα της απειλης απο τη χωρα του ανατελοντος ηλιου.η αρχη σε λιγες μερες... :rotflmao:

  10. #55
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Περιμενουμε με αγωνια
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zpower Προβολή μηνύματος
    .Σεβομενος αυτο τον φιλοξενο χωρο .εχω την γνωμη οτι καλυτερα θα ειναι να υπαρχουν τα ΗΟΝDA σε μια ενοτητα .(ηδη υπαρχουν 2 μπολντορια που δουλευω συν το Σεμπε )..ο χρονος σε αυτες τις καταστασεις ειναι ο μεγαλυτερος αντιπαλος ,, ετσι θα υπαρχει σχολιο σε καθε νεα προοδο εργασιων ..σημερα υπηρξα απιστευτα τυχερος εψαχνα ενα συγκεκριμενο αντα/κο χρονια απο εμπευ κλπ και το βρηκα ξαφνικα στα ποδια μου .Ακυρο σε οτι εχει γινει μεχρι τωρα στο μπολντορακι και ξανα απο την αρχη .Το 8βαλβιδο παραμενει σε αναμονη παραγγελιας ...
    Καλημέρα , τι έχουν γίνει όλα αυτά ρε αρχηγέ και από τα 2χρονα τι παίζει ??? Και εγώ έχω μπλέξει με διάφορα μηχανάκια και μη και σπάνια γράφω πια αλλά εσύ εξαφανίστηκες εντελώς !
    Γούσταρα τα μουσικά επενδεδυμένα αρθράκια σου (Curved Air...etc)και αν παίζει για Νέα Σμύρνη εκδήλωση ρίξε πμ κερνάω καφέ.

  12. #57
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα , τι έχουν γίνει όλα αυτά ρε αρχηγέ και από τα 2χρονα τι παίζει ??? Και εγώ έχω μπλέξει με διάφορα μηχανάκια και μη και σπάνια γράφω πια αλλά εσύ εξαφανίστηκες εντελώς !
    Γούσταρα τα μουσικά επενδεδυμένα αρθράκια σου (Curved Air...etc)και αν παίζει για Νέα Σμύρνη εκδήλωση ρίξε πμ κερνάω καφέ.
    +1
    Που εισαι ρε Γιωργο???Πραγματικα σε χασαμε !!!! Τι εγινε με τα μηχανακια? τα εφτιαξες???
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ..............στο γιαλο πετουν οι γλαροι

    Παιδες καλη χρονια να εχετε με υγεια και απειρα γκαζια στα σκελια σας ....

    τωρα τα ειδα τα σχολια σας

    γμτ εχασα ενα καλο καφε ...
    πλατεια πηγα ....αλλα δεν ημουν εκει ...ειχα παει πισω καμια 30+ χρονια

    με ενα ασπρο λαβερντα .κατι παλιο σεμπεδια ..ΤΟ 650 του πουλια με το ελευθερο μπαζανι ...στριγλες με τριπλα τζιτζικια να ντουμανιαζουν μεταμεσονυκτια την συγγρου ...κατι βρωμικα ισπανικα τρακτερια ..παπια στις λιμνες ...γαλαξιες ..νατασσες ..αδωνι ..ΚΒ ατ ...το ηρωικο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ..αλσος ...τον ΤΖΟ την ΒΕΖΕΣΤΕΡΝΤΖΗ ..τον Μπουρανη

    και και και και και γμτ γμτ !!! αλητες μηχανακιδες τεντυμπουδες γιεγιεδες
    με μπριζοσατε για τα καλα .......


    την επομενη να εχουμε θεμα απο το 80 και μετα

    Χρηστο μου για εσενα αφιερωμενο ...( ο Ζε στα τοτε ...σεπτεμβρης του 76 με ενα σεμπε εποχης εξω απο το παλιο καλο ρουαγιαλ )
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων _DSC6212 - Copy.jpg‎  

  14. #59
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zpower Προβολή μηνύματος
    ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ..............στο γιαλο πετουν οι γλαροι

    Παιδες καλη χρονια να εχετε με υγεια και απειρα γκαζια στα σκελια σας ....

    τωρα τα ειδα τα σχολια σας

    γμτ εχασα ενα καλο καφε ...
    πλατεια πηγα ....αλλα δεν ημουν εκει ...ειχα παει πισω καμια 30+ χρονια

    με ενα ασπρο λαβερντα .κατι παλιο σεμπεδια ..ΤΟ 650 του πουλια με το ελευθερο μπαζανι ...στριγλες με τριπλα τζιτζικια να ντουμανιαζουν μεταμεσονυκτια την συγγρου ...κατι βρωμικα ισπανικα τρακτερια ..παπια στις λιμνες ...γαλαξιες ..νατασσες ..αδωνι ..ΚΒ ατ ...το ηρωικο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ..αλσος ...τον ΤΖΟ την ΒΕΖΕΣΤΕΡΝΤΖΗ ..τον Μπουρανη

    και και και και και γμτ γμτ !!! αλητες μηχανακιδες τεντυμπουδες γιεγιεδες
    με μπριζοσατε για τα καλα .......


    την επομενη να εχουμε θεμα απο το 80 και μετα

    Χρηστο μου για εσενα αφιερωμενο ...( ο Ζε στα τοτε ...σεπτεμβρης του 76 με ενα σεμπε εποχης εξω απο το παλιο καλο ρουαγιαλ )
    Καλη χρονια Γιωργο!!!
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Έλα ένα UP στο θεματάκι μήπως και ξυπνήσεις ρε Ζ POWER (μάλλον και flower power σε κόβω εσένα) πάρε και ένα κορυφαίο από παλιούς Stones να γουστάρεις , αρέσουν και στο παλικάρι από Κρήτη .Ειδικά όταν ακούω δεύτερη φωνή από την Merry Clayton ανατριχιάζω ακόμα μετά από 40+ χρόνια...

    http://www.youtube.com/watch?v=R3rnxQBizoU

Σελίδα 4 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ζητήται honda cb 750 του 69-79
    από lifecatcher στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2009, 03:29
  2. Honda CB 750 Freddie Spencer Replica
    από zephyr1 στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2007, 14:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF