Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 42

Θέμα: ti gnomi exete gia to vstrom 650???

  1. #1

    ti gnomi exete gia to vstrom 650???

    odigisa to v-strom 650 kai mou arese arketa... eimai anamesa sto transalp 650 kai sto pio pano mixanaki.... opoios exei gnomi i kati pou exei paratirisei as apantisei
    eyxaristo

  2. #2

    Cool v v βεβαια...

    φιλε καλησπερα,

    αν κρινω απο το ονομα σου μαλλον ο κιβος εχει ρυφθει... για παρε το moto, εχει κατι σαν αυτο που ζητας. Λεω κατι, γιατι με αυτα τα κωλοπεριοδικα δεν βγαζεις ακρη! Για εμενα το v ειναι καλυτερο σχεδον σε ολα. Το μονο μειον (και αυτο με την προυποθεση οτι σου αρεσει το χωμα...) ειναι ο μικροτερος τροχος. Αν δεν κανω λαθος 19'' εναντι 21''. Κατα τα αλλα για τα λεφτα τους και για την ελλαδα μας... v
    Todos los Dias con Magia

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011

    re

    Χμ...
    Ψεκασμός, αλουμινλένιο πλαίσιο, ρυθμίσεις προφόρτισης, μεγαλύτεροι δίσκοι στα φρένα, +11 ίπποι, +35 χλμ τελική, +1,5kg ροπή, πιο μοντέρνα σχεδίαση, ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ!

    Στο moto όντως αδερφέ δεν βγαίνει άκρη: βγάζει σε όλα καλύτερο το v-strom και καταλήγει πως είναι περίπου ίδια...
    Κατά τη γνώμη μου η διαφορά με το γερασμένο transalp είναι τεράστια, το αφήνει πίσω στα πάντα (όντως παντού) εκτός από τους τροχούς που είπε και ο φίλος παραπάνω...
    Καλές βόλτες με το νέο σου μηχανάκι όποιο και αν είναι!

  4. #4
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    όχι ρε παιδιά δεν υπάρχει συζήτηση

    ναι σε όλα με το vstrom650

    το χώμα που δεν πας με το ένα δεν τα πας ούτε με το άλλο, οπότε μη τρελαίνεστε

    οι 21" του transalp δεν κοροϊδεύουν πια κανέναν ΕΙΔΙΚΑ στο φετινό (το οποίο είναι απλά 1% χώμα για να λέει ότι είναι on-off)

  5. #5
    eyxaristo poli olous gia to endiaferon pou deiksate....
    exo diavasei pano apo 3 fores moto kai 0-300 kai pragmati enno lene ta kalitera gia to v-strom sto telos einai sxedon idia...
    na sas po tin alitheia epeidi eixa 4 xronia transalp to teleutaio 600 cc otan odigisa to vstrom eixa tin entiposi pos lathos na sigrinoun.
    kai epeidi den eimai kai poli tou xomatos (mono an xreiastei kata anagi se kanena nisi) apofasisa opos sosta paratirisate na to agoraso kai malista aurio....
    na eiste kala

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011

    re

    ’ντε με το καλό να το χαρείς, να το "σκίσεις" και να μας πεις από πρώτο χέρι εντυπώσεις!

    ΥΣ: Δεν μπορώ να καταλάβω τι δουλειά κάνουν τελικά οι τύποι στα περιοδικά! Ώρες-ώρες ότι να 'ναι γράφουν...

  7. #7
    se euxaristo poli file
    kai na eisai sigouros otidipote parousiasei to mixanaki asximo prota apo ola edo mesa tha to po me thema ......
    ta ksanaleme

  8. #8
    Νέο μέλος Το avatar του/της stelao
    Εγγραφή
    07/01/2004
    Μηνύματα
    25

    Swsto dilima

    Eixa file mou kai egw to idio dilima alla meta pou to odhghsa to V-storm nomizw oti eimai sigouros. Alla etyxe na to kanw bolta mazi me 2 filous poy exoyn kai oi 2 to transalp 650 kai apo toi eida kai 2 eimeinan entiposiasmenoi apo thn symperifora toy kai tis epidwseis toy. Pistenw oti einai oi kalyterh epilogi ayth thn stigmi.
    Stelao

  9. #9
    paragila to vstrom apo petsa Kallithea 7.500eyro metriitis
    an eexete kapoia alli timi (mono antiprosopoias)
    tha ithela na tin gnoriso
    tha mou peite ligo arga allla gia na ksero mono
    eyxaristo

  10. #10
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Cool ρε παιδιά!!

    νομίζετε πραγματικά ότι το vstrom θα μειώσει την κυριαρχία του transalp???

    δεν είναι μόνο τα άλογα και τα κουμπάκια.... αλλά και η ποιότητα κατασκευής και η αξιοπιστία!!

    Το transalp ειναι δοκιμασμένο χρόνια τώρα και έχει αποδείξει οτι είναι σκυλί!

    Δε λέω κι εγώ εντυπωσιάστηκα απο επιδόσεις-εξοπλισμο toy strom, αλλά ειλικρινά όχι επειδή έχω transalp, αλλά πάλι transalp θα έπαιρνα τώρα...

    Μπορεί να είμαι επηρεασμένος απο τη γενική αποψη οτι τα honda είναι σκυλιά και δε μασάνε τίποτα και να βλέπω με επιφύλαξη οτιδήποτε καινούριο μη-honda...

    και η αλήθεια είναι οτι δεν εχω δοκιμάσει ποτέ μη - honda!.. και το προηγουμενο ήταν cb-1... αλλά και τότε σαν νέος αγοραστής ΗΟNDA άκουγα παντού και ποτέ δε σκέφτηκα κάτι άλλο...

    Νομίζετε οτι έχει αλλάξει αυτό? ή ο νέος αγοραστής ρισκάρει εύκολα κάτι καινούριο?
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  11. #11
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    sorry αλλά και το μοτέρ του TL (έστω και μεταμορφωμένο σε DL) δοκιμασμένο είναι

    ναι να μην γίνεις beta tester το δέχομαι

    αλλά μην παίρνεις ως granted ότι ο κόσμος δεν θα πάει να πάρει

    θα πάει μια χαρά
    αν πήγαινα για απλό GS (τότε) θα είχα μέσα στη λίστα ΣΙΓΟΥΡΑ το vstrom650 αν υπήρχε

    ξέρεις πόσος κόσμος ΔΕΝ θέλει να είναι ίδιος με όλους;
    επίσης έχεις σκεφτεί πόσο καλύτερο είναι;

    και το vstrom1000 σε πληροφορώ πάει ΜΙΑ ΧΑΡΑ σε σχέση με το varadero σε πωλήσεις (όπου κανονικά έπρεπε να έχει ΑΦΑΝΗΣΕΙ το varadero αλλά τέσπα)

    γνώμη μου όλα αυτά βέβαια

    αλλά σιγά πια το "αδιανόητο" και "αχτύπητο" transalp - δεν είναι όλος ο πλανήτης Ελλάδα

    δεν θέλουν όλοι τα ίδια ούτε όλοι τα δοκιμασμένα (βλέπε και LC8)

  12. #12
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Smile Λοιπόν!

    οταν με το ζόρι μαζεύεις δραχμή-δραχμή χρήματα για να πάρεις κάτι.. θέλεις σίγουρα να πάρεις ότι καλύτερο με αυτά τα χρήματα!!!

    Αν θες να κάνεις πείράματα και έχεις λεφτά να παίζεις με τα συνεργεία... σαφώς και θα ρισκάρεις!!

    Έτσι εννοούσα τα όσα είπα πριν και δεν αναφέρομαι αποκλειστικά στο vstrom... είπα δεν ξέρω τι είναι και πόσο καλό μπορεί να είναι..

    επίσης είπα τη δική μου γνώμη απο τη στιγμή που δεν έχω δοκιμάσει άλλη εταιρεία..

    Μακάρι να βγεί καλό και αξιόπιστο και μετά απο 5 χρόνια μπορεί να πάρω κι εγώ το μοντέλο εκείνης της χρονιάς!!

    Δεν κολλάω απλά κρατάω πισινή
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079

    Γιατί να παίζεις με τα συνεργεία;;

    Αν μη τι άλλο τα γιαπωνέζικα έχουν κάποια καλή φήμη σε θέματα αντοχής.

    Δηλαδή το "μη honda" είναι ρίσκο;

    Έχω γνωστό που ένα μήνα αφότου αγόρασε το varadero του κουτιού από την αντιπροσωπεία, του έσπασε ο κινητήρας...

    Αν σου κάτσει...

    Εντέλει γι'αυτό υπάρχει και η εγγύηση.

    Αν ήταν να διαλέξω κι εγώ το vstrom θα έπαιρνα χωρίς δεύτερη σκέψη!

  14. #14
    agapite file petridist
    Teo


    oi sillogismoi sou einai polloi sostoi kai simfono kai go prin apofasiso na aragilo to vstrom eixa ayta ta dilimata.
    aksiopistia (transalp -ksereis ti perneis_) i kati kainourgio ....
    eixa ftasei sxedon stin apofasi na paro transalp (ta xrimata ta exo metrita)
    alla mia mera enas filos me epise na odigiso to vstrom kai epatha plaka....( an sou dothei eukairia odigiseto einai kati apo transalp kai TDM). otan mou sinevei auto to patatrak arxisa na psaxno ola giro apo tin aksiopistia
    loipon fora ton kinitira tis SV650 o opoios dokimasmena ton lene "dioamanti"
    sigoura h Honda einai megaliteri etairia kai gia pollous pio psila apo tin suzuki.
    etsi apofasisa na vgalo tis paropides san hondakia mou imoun (eixa transalp 600 gia 4 xronia) kai eipa nai se kati kainourgio kati pou den exoun oi polloi (opos poli sosta paratirise kapoios sinomilitis mas - signomi pou den thimamai to onoma tou-).

    an kai pisteto pos osoi exoun transalp 650 kai psaxtoun oso afora to vstrom aisthanomai (an den exoun anisixies gia parapano kivika) oti tha tolmisoun na to agorasoun

    o xronos tha deiksei .... apo tin epomeni tetarti tha to exo sta xeria mou... kai opos eipa oti kako parousiasei tha to mathete oloi edo mesa......

  15. #15
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    το μοτέρ του SV είναι ΤΕΡΑΣ αξιοπιστίας διεθνώς

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. re paides ti exete akousei gia to rmz 450?
    από Pierce στο forum Suzuki
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2010, 06:51
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2008, 18:48
  3. ti alo balo gia na to ftiaxo !@!E#!#!!!!!
    από sacro στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2006, 10:53
  4. Eseis ti gnomi exete peri tou thematos ???
    από Spike στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2005, 20:46
  5. parimies (gia to dirtymoto poy leei oti tis kserei oles)
    από idi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2004, 14:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF