Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Sites για Camping στο internet?

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ngelos
    Εγγραφή
    20/03/2009
    Μηνύματα
    448

    Sites για Camping στο internet?

    Είναι καιρός τώρα που το camping μπήκε για τα καλά στο πρόγραμμα των εξορμήσεων μου...
    Φορτώνεις την "καλή" σου,καλή παρέα και έφυγες...
    Για πού όμως ?
    Κάποτε θυμάμαι κάποιος από εμάς στο forum είχε postάρει ένα site που παρείχε την δυνατότητα εύρεσης μέσω χάρτη χώρων οργανωμένης κατασκήνωσης σε Ελλάδα και όχι μόνο...Έλα όμως που τώρα πιά δεν θυμάμαι πιο είναι.
    Αποφάσισα λοιπόν να ανοίξω αυτό το thread ζητώντας τα φώτα όλων σας.
    Επειδή,επίσης,θα μπορούσε να φανεί χρήσιμο σε πολλούς από το forum...θα προσπαθώ να ανανεώνω το αρχικό και εγώ με ότι σχετικό βρίσκω στην πορεία (όπως πηγές πληροφοριών σχετικά,site συγκεκριμένων campings κ.τ.λ.).


    ΥΓ1.Αν κάτι παρόμοιο ήδη υπάρχει παρακαλώ τους administrators να διαγραφεί το παρόν και να ενημερωθώ για το που μπορώ να βρώ και εγώ πληροφορίες.Ευχαριστώ...:smilea:
    ΥΓ2.Όσο αναφορά την δημοσίευση κάποιου link από sites camping ανά την Ελλάδα,θα μπορούσαμε να γράφουμε και τις προσωπικές μας εμπειρίες αν και εφόσον δεν θεωρείται κάτι τέτοιο διαφήμιση...

  2. #2

  3. #3
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398

    Re: Sites για Camping στο internet?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mead5600
    Είναι καιρός τώρα που το camping μπήκε για τα καλά στο πρόγραμμα των εξορμήσεων μου...
    Φορτώνεις την "καλή" σου,καλή παρέα και έφυγες...
    Για πού όμως ?
    Κάποτε θυμάμαι κάποιος από εμάς στο forum είχε postάρει ένα site που παρείχε την δυνατότητα εύρεσης μέσω χάρτη χώρων οργανωμένης κατασκήνωσης σε Ελλάδα και όχι μόνο...Έλα όμως που τώρα πιά δεν θυμάμαι πιο είναι.
    Αποφάσισα λοιπόν να ανοίξω αυτό το thread ζητώντας τα φώτα όλων σας.
    Επειδή,επίσης,θα μπορούσε να φανεί χρήσιμο σε πολλούς από το forum...θα προσπαθώ να ανανεώνω το αρχικό και εγώ με ότι σχετικό βρίσκω στην πορεία (όπως πηγές πληροφοριών σχετικά,site συγκεκριμένων campings κ.τ.λ.).


    ΥΓ1.Αν κάτι παρόμοιο ήδη υπάρχει παρακαλώ τους administrators να διαγραφεί το παρόν και να ενημερωθώ για το που μπορώ να βρώ και εγώ πληροφορίες.Ευχαριστώ...:smilea:
    ΥΓ2.Όσο αναφορά την δημοσίευση κάποιου link από sites camping ανά την Ελλάδα,θα μπορούσαμε να γράφουμε και τις προσωπικές μας εμπειρίες αν και εφόσον δεν θεωρείται κάτι τέτοιο διαφήμιση...
    έλα στο στρατό να μου κάνεις παρέα κι εκεί κάμπινγκ είναι

    Σε κάμπινγκ έχω κάνει τις καλύτερες διακοπές... Κι όταν λέμε ''φορτώνεις την καλή σου'' εννοούμε τίγκα!!!
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  4. #4
    words, words, words......
    Εγγραφή
    14/12/2006
    Μηνύματα
    113
    http://www.e-camping.gr/

    Αρκετά ενημερωμένο για όλη την Ελλάδα.

    Επίσης, θα σε βοήθαγε να πάρεις χάρτες που έχουν σημειωμένα τα σημεία στα οποία υπάρχουν camping.

    Κατά την γνώμη μου, το καλύτερο camping είναι το ελεύθερο σε απομακρυσμένες παραλίες (συχνά χρειάζεται να πατήσεις και λίγο χωματόδρομο για να φτάσεις εκεί). Μεγάλη εμπειρία να περνάς εντελώς μόνος σου το βράδυ σε μια έρημη παραλία. Επίσης, αν τύχει και συναντήσεις άλλα άτομα εκεί, είναι εγγυημένο ότι θα κάνετε την καλύτερη παρέα (μιας και αυτοί είναι ταξιδιώτες/εξερευνητές όπως εσύ).


    I've always thought
    that I would love to live by the sea
    To travel the world alone
    and live my life more simply
    I have no idea what's happened to that dream
    Cos there's really nothing left here to stop me

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Παρε και ενα καινουργιο.....

    http://www.gocamping.gr/index.asp?lng=GR


  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ngelos
    Εγγραφή
    20/03/2009
    Μηνύματα
    448
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotispapa

    Κατά την γνώμη μου, το καλύτερο camping είναι το ελεύθερο σε απομακρυσμένες παραλίες (συχνά χρειάζεται να πατήσεις και λίγο χωματόδρομο για να φτάσεις εκεί). Μεγάλη εμπειρία να περνάς εντελώς μόνος σου το βράδυ σε μια έρημη παραλία. Επίσης, αν τύχει και συναντήσεις άλλα άτομα εκεί, είναι εγγυημένο ότι θα κάνετε την καλύτερη παρέα (μιας και αυτοί είναι ταξιδιώτες/εξερευνητές όπως εσύ).
    Ωραίο είναι το ελεύθερο αλλά πρέπει να έχεις κάτι από ιχνηλάτη για να βρεις παραλία να μην σου την πέσουν το βράδυ και σε σέρνουν στα αυτόφορα...Ωραία ιδέα,μεγάλη κσυζήτηση...
    Δεν ήξερα πως υπάρχουν χάρτες με λεπτομέριες όπως το που υπάρχουν camping.Πολύ καλή λύση,thanks panagiotispapa.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ngelos
    Εγγραφή
    20/03/2009
    Μηνύματα
    448
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Παρε και ενα καινουργιο.....

    http://www.gocamping.gr/index.asp?lng=GR

    Πολύ ωραίο και πλήρες όσο αναφορά την εύρεση από χάρτη...
    Ορίστε και ένα forum που βρήκα από μια πρώτη αναζήτηση: ...

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2005, 13:58
  2. Παιδες ερωτηση για κάγκελα στο transalp
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 09:20
  3. Λοιπον ο julius θα παει για καφε στο...
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2004, 22:59
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/02/2004, 11:20
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF