Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: !!! Problem Me To Τιγκα ΟΧημα?? (ράγισμα σε CBR 1000RR)

  1. #1
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814

    !!! Problem Me To Τιγκα ΟΧημα??

    ΦΙΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΧΗΜΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΣΤΟΝ ΣΚΕΛΕΤΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΛΑΙΜΟΥ ΕΝΑ ΡΑΙΣΜΑ.
    Η ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΡΑΚΑΡΕΙ, ΕΧΕΙ 6000χλμ.
    ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΜΗΑΧΑΝΑΚΙ ΑΛΛΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΗΠΩΣ ΤΥΧΩΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΕΣΑΣ Η ΚΑΠΟΙΟ ΓΝΩΣΤΟ ΣΑΣ.
    ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΟΧΙΑ ΥΛΙΚΟΥ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΘΕΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

  2. #2
    είπα μήπως....αλλά δεν... Το avatar του/της Pokermon
    Εγγραφή
    07/04/2005
    Μηνύματα
    1.255
    to eyxomai kai ego ayto kai mallon prepei na einai astoxia ylikoy giati opos eixa grapsei kai allu enas gnostos me to idio exei kanei 3 fores perielhjh kai tora ekane thn tetarth kai olo thn kaiei.....opote mallon milame gia memonomena peristatika.....tha mathume en kairo.....
    @ Pokerland

  3. #3
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΣΤΟΧΙΑ ΥΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
    ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΜΠΡΟΣ ΦΑΝΑΡΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΑΖΕΙ ΥΓΡΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΣΙΜΟΥΧΕΣ ΠΙΣΩ.
    ΛΥΣΗ ΕΥΚΟΛΗ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ 600RR ΣΙΛΙΚΟΝΙΤΣΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΛΑΝΤΣΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ ΑΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ

  4. #4
    είπα μήπως....αλλά δεν... Το avatar του/της Pokermon
    Εγγραφή
    07/04/2005
    Μηνύματα
    1.255
    emathes tpt parapano gia to ragisma???????
    @ Pokerland

  5. #5
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ ΜΟΛΙΣ ΔΩ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟ ΘΑ ΤΟΝΕ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΡΗΤΗΞΙΣ

  6. #6
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Να δείς που στου Σαραβαλάκη θα του βάλουν και τις φωνές γιατί δεν έκανε δίαιτα........................και φυσικά θα αρνηθούν οποιαδήποτε ευθύνη της εταιρείας:hypnotize :hypnotize :hypnotize

  7. #7
    .
    Εγγραφή
    10/09/2003
    Μηνύματα
    916
    Σοβαρο ακουγεται - κρατα μας ενημερους.....

  8. #8
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αστοχία υλικού....


    Σε διαφορετική περίπτωση θα είχε βγάλει ανακοίνωση η μαμά......


    Όπως η Καου-α-σάκι με το τροχό του zx10.......


    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #9
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ, ΕΙΧΕ ΩΝΤΟΣ ΡΑΙΣΜΕΝΟ ΣΚΕΛΕΤΟ.
    ΠΗΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΡΑΚΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΚΕΛΕΤΟ.
    ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΤΛ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΓΓΕΛΘΕΙ ΝΕΟ CBR 1000RR ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΘΕΙ ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ

  10. #10
    A.I.R.P. Το avatar του/της pissaman
    Affiliate
    Εγγραφή
    26/05/2005
    Μηνύματα
    641
    Και λογικό μου ακούγετε, αφού αντικατάσταση πλαισίου, δεν γίνετε δεκτή από την ελληνική νομοθεσία!
    Πάντως βάλε μια φωτογραφία αν υπάρχει, για να τσεκάρουμε και τα υπόλοιπα!
    (για να ξέρουμε τι περίπου ψάχνουμε!)
    Do You Ride? Ανταλλακτικά Μοτο
    Τα πάντα είναι εφικτά! Είναι απλά θέμα χρόνου και χρήματος!
    Videos

  11. #11
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
    Και λογικό μου ακούγετε, αφού αντικατάσταση πλαισίου, δεν γίνετε δεκτή από την ελληνική νομοθεσία!
    Πάντως βάλε μια φωτογραφία αν υπάρχει, για να τσεκάρουμε και τα υπόλοιπα!
    (για να ξέρουμε τι περίπου ψάχνουμε!)
    ΤΟ ΡΑΙΣΜΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΛΕΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ.
    ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ ΤΟ ΕΙΔΕ

  12. #12
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΛΟΙΠΟΝ ΝΕΟΤΕΡΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΟ FIRBLADE.

    ΞΑΝΑΠΗΓΕ ΣΤΟΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΕΓΓΥΗΣΕΩΝ ΣΤΟ ΣΑΡΑΚΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΞΟΥΝ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ.
    ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΑΝΕΒΑΣΕ ΠΙΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΣΤΗ ΓΕΝ.ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ, ΟΠΟΥ ΗΤΑΝ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΡΕΖΙΛΙ ΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΣΑΡΑΚΑΚΗ.
    ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ.
    Η ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΕΚΕΙ ΤΟΝ ΠΑΡΕΠΕΜΨΕ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ , ΠΗΓΕ ΔΙΑΛΕΞΕ ΜΙΑ 1000RR REPSOL ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ 100ε ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ(ΤΑ 100 ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΕΛΗ ΜΑΛΛΟΝ)

  13. #13
    Σύμφωνοι, αλλά αν σε παρόμοιο πρόβλημα στο μέλλον κάποιος υπάλληλος κάνει ΠΑΛΙ τον κινέζο, τότε ΟΝΤΩΣ φταίει η διεύθυνση του Σαρακάκη, γιατί δεν φρόντισε στο περιστατικό που αναφέρεις να κατσαδιάσει τον υπάλληλο και να εξηγήσει και στους υπόλοιπους πώς να κάνουν στο εξής τη δουλειά τους. Με άλλα λόγια ο υπάλληλος φταίει την πρώτη φορά μόνο.

  14. #14
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ.
    Σταύρο επειδή έχω δουλέψει ένα χρόνο σε σχετικό τομέα (προβλήματα με εγγυήσεις συκευών κτλ), θα πρέπει να πω ότι αυτό είναι συνηθισμένη τακτική των εταιρειών. Αν κάποιος παραπονεθεί για εγγύηση ή οτιδήποτε άλλο σε θέματα επισκευών μέσα στην εγγύηση ή αντικαταστάσεων κτλ, τότε αρχικά του κάνουν τον δύσκολο. Αν αυτός δεν επιμείνει τότε τελειώνει εκεί το θέμα (και μένει με πλαίσιο ραγισμένο στην συγκεκριμένη περίπτωση). Αν επιμείνει τον στέλνουν παραπάνω. Αυτό συνεχίζεται μέχρι να δικαιωθεί ο πελάτης ή, στην περίπτωση των απαράδεκτων εταιρειών, να μην δικαιωθεί όσο ψηλά και να πάει. Τότε η μόνη διέξοδος είναι μηνύσεις κτλ.......

    Έτσι γλιτώνουν μεγάλο ποσοστό από αντικαταστάσεις κτλ. Από την δική μου εμπειρία πάνω από 50-60%........

    Φυσικά οι σωστές εταιρείες αντικαθιστούν τα πάντα χωρίς ταλαιπωρία.

    Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλες εταιρείες αλλά το ότι δεν τον εξυπηρέτησε άμεσα ο υπεύθυνος εγγυήσεων ΔΕΝ τιμάει τον Σαρακάκη.......

  15. #15
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ...........

    ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ.
    ........
    Ποτέ κανένας ρε Σταύρο δεν νόμισε ότι ο ίδιος κάνει τα πάντα μέσα στον όμιλό του... αλλά για την στελέχωση των θέσεων τα διευθυντικά στελέχη έχουν την άμεση ευθύνη και άρα και αυτός που παίρνει τους διευθυντές....

    Εγώ ο απλός ΠΕΛΑΤΗΣ γιατί θα πρέπει να με νοιάζει πως ξύπνησε ο κάθε υπάλληλος που ΖΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΦΤΑ για να με εξυπηρετήσει ή όχι;

    Πως την έχουν δει ορισμένοι δηλαδή; Δημόσιοι Υπάλληλοι;

    Στα @@ μου ρε φίλε αν πήρες CBR1000RR και έδωσες 14.300.... τι με νοιάζει εμένα αν για να τα δώσεις αυτά δουλεύεις σαν τον μ@λ@κα 10 χρόνια και έχεις στεερηθεί δεν ξέρω κι εγώ τι....

    ΠΕΛΑΤΗΣ = αυτός που αγοράζει κάτι από κάποιον
    ΠΩΛΗΤΗΣ = αυτός που πουλάει κάτι σε κάποιον

    Αν ο ΠΕΛΑΤΗΣ πάει σε άλλο πωλητή τότε ο ΠΩΛΗΤΗΣ θα πάρει τα @@ του ΠΕΛΑΤΗ, τα παπούτσια στο χέρι απο το αφεντικό επειδή θα το κλείσει το μαγαζί....

    Και εκείνο το παλιό: "Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο" δεν ισχύει πλέον; Ή ισχύει μόνο μέχρι να αγοράσεις κάτι; Μετά τι γίνεται; Είσαι έρμαιο του κάθε εξυπνάκια; Από πότε;

    Για να ξυπνάνε ορισμένοι γιατί αρχίζουμε και ξυπνάμε και τα δικαστήρια (Ελληνικά ή Ευρωπαϊκά) δουλεύουν ευτυχώς καλά....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. kalimera apo asxeto anthropo me to spor
    από tiganis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2004, 09:09
  2. Τρελλό γατί σε CBR!
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2004, 09:04
  3. Den odigoume me to stoma anoixto
    από psaroulis στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2004, 11:37
  4. Shumitomo δαγκάνες σε cbr 600 f3
    από banditgr στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2004, 12:17
  5. poio einai to palikari me to portokali mavro sakidio moto?
    από psaroulis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 18:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF