Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 31

Θέμα: Αγορα μπουφαν και γαντιων. Προτασεις!

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103

    Αγορα μπουφαν και γαντιων. Προτασεις!

    Λοιπον παιδια σε λιγο καιρο προκειται να κανω το μεγαλο βημα. Τι αλλο απο το να αγορασω την πρωτη μου μηχανη. Πριν την αγορασω ομως θα ηθελα να προβω στην αγορα του καταλληλου εξοπλισμου. Διαθετω λοιπον 800 ευρω συνολικα γι΄αυτον. Για το κρανος 500, και για το μπουφαν και γαντια 300 ευρω. Το παντελονι και οι μποτες θα ερθουν αργοτερα. Δεν τα βαζω απο τωρα στον προυπολογισμο γιατι θελω να παρω ποιοτικο οτι παρω και οχι με 300 ευρω που μενουν να τα παρω ολα μαζι και ας ειναι και απο τα lidl! Λοιπον παιδια επι του προκειμενου τι θα μου προτεινατε απο μπουφαν και γαντια να παρω? Βασικα θα ηθελα να ειναι καλοκαιρινα, και αδιαβροχα, μιας και ενδιαφερομαι και για ταξιδι. Θελω οσο το δυνατον πιο καλη ποιοτητα εντος budget βεβαια! Αν μου πειτε και κανα μαγαζι και ας ειναι και αποθηκη με πιο καλες τιμες θα σας ημουν ευγνωμων. Η επιλογη του κρανους που εχω κανει ειναι καλη? Αν εχετε να μου προτεινεται καποιο αλλο μεχρι τα 500 ευρω μαξιμουμ, το οποιο να ειναι καλο, το ακουω βεβαια. Βασικα για το κρανος με ενδιαφερει να ειναι οσο το δυνατον πιο αθορυβο, γιατι με ενδιαφερουν τα ταξιδια! Αυτα παιδια! Βοηθηστε! Ακουω προτασεις!

  2. #2
    Αν θες ταξίδια, ξανασκέψου το καλοκαιρινό μπουφάν. Για μένα, είναι περισσότερο λύση για την πόλη, δεν έχουν τις ίδιες προστασίες με τα άλλα (δερμάτινα ή κορντούρες με αφαιρούμενες επενδύσεις) και αν σε βρει το βραδάκι σε επαρχιακό δρόμο παίζει και να κρυώσεις.
    safety doesn't happen by accident

  3. #3
    βουρ για το βουνο Το avatar του/της dond4le
    Εγγραφή
    16/05/2009
    Μηνύματα
    493
    +1000000000 με τον προλαλυσαντα.......την πατησα και εγω πηρα καλοκαιρινο πληρος διατρητο και το δινω μιας και δεν το χρησιμοποιω μες την πολη.

    Αναλογα και με τα χρηματα που διαθετεις βεβαια.

    Γαντια παρε και καλοκαιρινα και χειμερινα.

    Για μπουφαν ενα αδιαβροχο textile με επενδυση αφαιρουμενη και θα εισαι μια χαρα.

    Καλοκαιρι βγαζεις τις επενδυσεις και ανοιγεις καποιους αεραγογους που εχουν.

    Για μπουφαν περιπου στα 300-350? απο εξωτερικο.

    Και για γαντια 50?+-

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Ναι ε? Εχεις δικιο. Παιδια κατατοπιστε με εσεις λοιπον. Πειτε μου τι μου προτεινεται γι΄αυτα που ζητησα! Με ενδιαφερει η ασφαλεια προτιστως!

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dond4le
    +1000000000 με τον προλαλυσαντα.......την πατησα και εγω πηρα καλοκαιρινο πληρος διατρητο και το δινω μιας και δεν το χρησιμοποιω μες την πολη.

    Αναλογα και με τα χρηματα που διαθετεις βεβαια.

    Γαντια παρε και καλοκαιρινα και χειμερινα.

    Για μπουφαν ενα αδιαβροχο textile με επενδυση αφαιρουμενη και θα εισαι μια χαρα.

    Καλοκαιρι βγαζεις τις επενδυσεις και ανοιγεις καποιους αεραγογους που εχουν.

    Για μπουφαν περιπου στα 300-350? απο εξωτερικο.

    Και για γαντια 50?+-
    Εστω να ανεβω ενα κατοσταρικο 400 ευρω για γαντια και μπουφαν! Παραπανω παιδια δεν μπορω μιας και ειμαι φοιτητης και ειναι πολλα τα λεφτα!

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
    Αν θες ταξίδια, ξανασκέψου το καλοκαιρινό μπουφάν. Για μένα, είναι περισσότερο λύση για την πόλη, δεν έχουν τις ίδιες προστασίες με τα άλλα (δερμάτινα ή κορντούρες με αφαιρούμενες επενδύσεις) και αν σε βρει το βραδάκι σε επαρχιακό δρόμο παίζει και να κρυώσεις.

    Ετσι ειναι...
    Εγω τωρα το καλοκαιρακι εχω το χειμερινο χωρις επενδυση και οταν πιασει το βραδακι
    την αναζητω.
    Θα ζεστενεσαι μονο οταν εισαι σταματημενος.Στην πορεια κανενα προβλημα.
    και οταν ερθει με το καλο ο χειμωνας δεν θα χρειαστει να παρεις αλλο,γιατι αν παρεις
    καλοκαιρινο σιγουρα θα χρειαστεις αργοτερα χειμερινο.
    Μια βολτα απο μοτομαρκετ θα ηταν καλο.
    Τωρα το καλοκαιρι βγαζει σε προσφορες χειμερινα λογω τελος σεζον
    για να φερει νεα σχεδια απο χειμωνα ( μοδα ειναι και σε αυτα).
    Εμενα ειναι αυτο και τα συνδιαζει ολα,καλοκαιρι-χειμωνα.

    http://www.mototriti.gr/data/news/pr...news/74162.asp



  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.969
    RS Taichi

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Αρχικά δημιουργήθηκε από goumis hornet
    Ετσι ειναι...
    Εγω τωρα το καλοκαιρακι εχω το χειμερινο χωρις επενδυση και οταν πιασει το βραδακι
    την αναζητω.
    Θα ζεστενεσαι μονο οταν εισαι σταματημενος.Στην πορεια κανενα προβλημα.
    και οταν ερθει με το καλο ο χειμωνας δεν θα χρειαστει να παρεις αλλο,γιατι αν παρεις
    καλοκαιρινο σιγουρα θα χρειαστεις αργοτερα χειμερινο.
    Μια βολτα απο μοτομαρκετ θα ηταν καλο.
    Τωρα το καλοκαιρι βγαζει σε προσφορες χειμερινα λογω τελος σεζον
    για να φερει νεα σχεδια απο χειμωνα ( μοδα ειναι και σε αυτα).
    Εμενα ειναι αυτο και τα συνδιαζει ολα,καλοκαιρι-χειμωνα.

    http://www.mototriti.gr/data/news/pr...news/74162.asp


    Αυτο σκευτομαι να κανω φιλε μου. Εχετε δικιο οχι καλοκαιρινο! Ακουω και αλλες προτασεις! Φιλε μου το μπουφαν που μου προτεινες κανει 400 ευρω. Εγω διαθετω 400 για γαντια και μπουφαν!

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
    RS Taichi
    Τι σημαινει αυτο?

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Hondakias23
    Αυτο σκευτομαι να κανω φιλε μου. Εχετε δικιο οχι καλοκαιρινο! Ακουω και αλλες προτασεις! Φιλε μου το μπουφαν που μου προτεινες κανει 400 ευρω. Εγω διαθετω 400 για γαντια και μπουφαν!

    400 το εχει εκει.Συνηθως στο mototriti οι τιμες που εχουν ειναι αναβασμενες σε σχεση
    με την τιμη στο μαγαζι.Το εχω διαπιστωσει.
    Δεν χανεις τιποτα να παρεις ενα τηλ. και να ρωτησεις το ταδε μοντελο αν υπαρχει
    και ποσο εχει.Ποτε δεν ξερεις.....
    Συν οτι οσα εχω παρει απο μοτομαρκετ παντα κοβουν απο την αρχικη τιμη,ειδικα αν ειναι
    μετρητοις.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Αρχικά δημιουργήθηκε από goumis hornet
    400 το εχει εκει.Συνηθως στο mototriti οι τιμες που εχουν ειναι αναβασμενες σε σχεση
    με την τιμη στο μαγαζι.Το εχω διαπιστωσει.
    Δεν χανεις τιποτα να παρεις ενα τηλ. και να ρωτησεις το ταδε μοντελο αν υπαρχει
    και ποσο εχει.Ποτε δεν ξερεις.....
    Συν οτι οσα εχω παρει απο μοτομαρκετ παντα κοβουν απο την αρχικη τιμη,ειδικα αν ειναι
    μετρητοις.
    Ναι σωστα. Θα παρω ενα τηλεφωνακη να ρωτησω!

  12. #12
    και με 300 ευρώ μπορείς να βρείς κορυφαίο κράνος αρκεί να ψωνίσεις απο ιντερνετ-ευρωπαικό μαγαζί. Δες εδω : http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=71741 δοκιμασμένα e-shops απο πολλούς συμφορουμίτες. Πας λοιπόν σε μαγαζί εδω, δοκιμάζεις νούμερο και παραγγέλνεις απο έξω.

    Εξοικονομείς χρήματα για μπουφάν-γάντια κλπ.

    Προτείνω μπουφάν υφασμάτινο (cordura) με προσθαφαιρούμενες επενδύσεις (θερμική και αδιάβροχη) και που επιπλέον να έχει μερικά ανοίγματα / αεραγωγούς για το καλοκαίρι (δεν θα μπάζει όπως ενα πλήρως διατρητο καλοκαιρινό, αλλά είναι ένας συμβιβασμός που πρέπει να κάνεις στο budget σου).

    Ενδεικτικά και μόνο : το revit offtrack, δες το εδω : www.FC-Moto.com (-->Textile-Jackets --> Tour-Jacket --> REVIT Jacket --> Revit Off Track Jacket )

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Φιλε goumis hornet εσυ πως το βλεπεις το μπουφαν ειναι καλο? Αξιζει τα λεφτα του?

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Απο γαντια παιδια τι θα μου προτεινατε? Να σημειωσω οτι δεν με ενδιαφερει η μαρκα! Θελω να ειναι καλη ποιοτητα!

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.969
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Hondakias23
    Τι σημαινει αυτο?
    http://www.rs-taichi.com/main/index.html

    Απλά κορυφή και σε πολύ καλές τιμές...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοήθεια για επιλογή μπουφάν και γαντιών
    από sakis_the_fraud στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2009, 23:37
  2. καταστημα για αγορα μπουφαν και παντελονι
    από dim40 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2009, 14:57
  3. Αγορα Μπουφαν Απο Ευρωπαικο Site
    από ΣΤΑΥΡΟΣ στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2005, 17:16
  4. Αγορά κράνους και μπουφάν
    από MikeG στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 22:46
  5. Παλιές και.........νέες προτάσεις !
    από takiskan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 14:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF