Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 139

Θέμα: Μετακίνηση μοτοσυκλέτας από τρίτο άτομο

  1. #31
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm

    Ρε χαλαρώστε...

    δηλαδή τί ακριβώς θα πάθεις αν σου μετακινήσουν λίγο τη μηχανή;;
    25 εγκεφαλικά και 42 εμφράγματα.... χαλαρά!
    Fun Is Not A Straight Line

  2. #32
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
    Αλητεια ειναι να του σκασεις και κανα δυο ψιλες."Θολωσε το μυαλο μου κυριε προεδρε.Ακομα το χρωσταω το μηχανακι και βλεπω εναν αγνωστο να το τσουλαει."

    Το θεμα ειναι οτι αν τον τρομαξεις αρκετα(χωρις βια εννοειται) θα το σκεφτει την επομενη φορα.

    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  3. #33
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Εννοείται πως συμφωνώ 100%.. εδώ εμένα μου είχε πέσει η παλιά.. δεν θα πέσει του άλλου που δεν ξέρει.. για να μην μιλήσουμε για μικροφθορές γρατζουνιές μπλα μπλα που λέει ο Κώστας.. Ευτυχώς την βάζω στην πρόσοψη της πολυκατοικίας και είμαι ξέγνοιαστος..

    Το μόνο που μετακινώ συχνά ώσπου να βαρεθώ και να του το πετάξω στα σκουπίδια.. είναι ένα addressάκι 50άρι, το οποίο δεν παίρνει μπροστά εδώ και 2 χρόνια και χρησιμοποιείται για να κρατάει την θέση ενός μάγκα με ένα golf.. μόλις γυρίζει το βάζει δίπλα στα σκουπίδια.. να μην το μπερδέψουν καμιά μέρα να το παρουν..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2006
    Μηνύματα
    131
    Φίλε,αν στη θέση του address ήταν μια παροπλισμένη μηχανή π.χ ένα KLR με πληρωμένα τέλη κυκλοφορίας δεν έχεις δικαίωμα να μετακινήσεις ούτε αυτό.Και ας είναι για να κρατάει θέση ο ιδιοκτήτης του.Στη γειτονιά μου είναι ένας που έχει ένα φορτηγάκι,κρατάει θέση για τη mercedes και την έχει πάντα μπροστά στο σπίτι του.Δικαίωμα του απλώς...

  5. #35
    The Firestarter Το avatar του/της jimtarasxt660x
    Εγγραφή
    04/09/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Εμένα πάντως μια φορά είχε προσπαθήσει να την μετακινήσει ένα παιδί, πάνω από 15 δεν πρέπει να ήταν, για πότε έφτασα στην μηχανη ούτε που το κατάλαβα...
    Και άλλη μια που είχα παρκάρει κανονικά και πήγα σε ένα μαγαζί και μόλις βγήκα την είδα επάνω στο πεζοδρόμιο...κοιτάω γύρω από την μηχανή για να δω αν έχει κάποια ζημιά και εκείνη την ώρα έρχεται ένα παλικάρι και μου λέει φίλε μου εγώ στην μετακίνησα γιατί ήθελε να φύγει μία γυναικα μου λέει και θα στην χτύπαγε...τον ευχαρίστησα 5-6 φορές!!!
    Πάντως αυτό που λέει ο SRX πρέπει να το κάνουμε....ΚΛΕΦΤΗΣ - ΚΛΕΦΤΗΣ
    Βοηθός Ταμία (το 23% που λεγαμε)

    Αυτονομία SV (εγγύηση λεμε )

  6. #36
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 916
    Φίλε,αν στη θέση του address ήταν μια παροπλισμένη μηχανή π.χ ένα KLR με πληρωμένα τέλη κυκλοφορίας δεν έχεις δικαίωμα να μετακινήσεις ούτε αυτό.Και ας είναι για να κρατάει θέση ο ιδιοκτήτης του.Στη γειτονιά μου είναι ένας που έχει ένα φορτηγάκι,κρατάει θέση για τη mercedes και την έχει πάντα μπροστά στο σπίτι του.Δικαίωμα του απλώς...
    δεν διαφωνώ ως προς to ότι είναι παράνομο.. όμως πραγματικά κάτι τύποι που τους έχει ξεμείνει ένα σκούτερ 10 ετίας το οποίο δεν λειτουργεί έχει σαπίσει, κόψει κτλπ και το μετακινούν κάθε πρωϊ που φεύγουν με το αυτοκίνητο και το ξαναπαρατάνε δίπλα στα σκουπίδια το βράδυ με εκνευρίζουν.. ειδικά όταν ακριβώς από πάνω (και δεν μιλάω στο πεζοδρόμιο) αλλά στην πρόσοψη της πολυκατοικίας τους υπάρχουν 30 m2.. να το αφήσουν..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2006
    Μηνύματα
    131
    Μια άλλη εδώ στη γειτονιά που μένω,όταν τα αυτοκίνητα παρκάρουν στο απέναντι πεζοδρόμιο,αυτή βάζει στο πεζοδρόμιο της τσιμεντόλιθους για να κρατήσει άδειο το πεζοδρόμιο να βάλει το κάρο της!!!

  8. #38
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    916...

    αυτό είναι παράνομο. Άνετα τους βγάζει όποιος θέλει και παρκάρει. Αν ήθελε ιδιωτικό και μόνιμο χώρο ας πληρώσει στον Δήμο και εφόσον τηρεί προυποθέσεις ας βάλουν πινακίδα.

    Είναι ακριβώς το ίδιο με εκείνους που βάζουν καρέκλες και καφάσια μπροστά στο κατάστημα τους , για να μην παρκάρει κανείς. Είναι άκρως παράνομο.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  9. #39
    The Firestarter Το avatar του/της jimtarasxt660x
    Εγγραφή
    04/09/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

    αυτό είναι παράνομο. Άνετα τους βγάζει όποιος θέλει και παρκάρει. Αν ήθελε ιδιωτικό και μόνιμο χώρο ας πληρώσει στον Δήμο και εφόσον τηρεί προυποθέσεις ας βάλουν πινακίδα.

    Είναι ακριβώς το ίδιο με εκείνους που βάζουν καρέκλες και καφάσια μπροστά στο κατάστημα τους , για να μην παρκάρει κανείς. Είναι άκρως παράνομο.

    Gandalf [/B]
    +660

    Έχει γεμίσει ο τόπος καρέκλες και τελάρα...αλλά άμα κάνεις ότι τα βγάζεις...τι έχει να γίνει...θα βγει η θεία από μέσα και θα αρχίσει ο ''πόλεμος''.
    Βοηθός Ταμία (το 23% που λεγαμε)

    Αυτονομία SV (εγγύηση λεμε )

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2006
    Μηνύματα
    131
    Δυστυχώς είμαστε η χώρα της παρανομίας.Ο καθένας κάνει ότι θέλει και υπερισχύει ο "ισχυρός".Ή τουλάχιστον όποιος νομίζει ότι είναι ισχυρός,διότι όταν έρχεται η ώρα της μπουνιάς αποδικνύεται κότα!Ένας τέτοιος είναι στη γειτονιά μου.Ακόμα δε μου έχει μετακινήσει τη μηχανή να βάλει το κάρο του,σε άλλους 2 το έχει κάνει.Όταν το κάνει και σε εμένα θα του μετακινήσω το κάρο και θα το βάλω κάθετα στο δρόμο,και θα καλέσω την ΕΛ.ΑΣ για παρακόλλυση συγκοινωνιών!

  11. #41
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
    ίσως αν είχες καθημερινό πρόβλημα με το παρκάρισμα για να πας σπίτι σου να το έβλεπες αλλιώς.
    Μέχρι πριν 5-6 χρόνια έμενα κέντρο και είχα αμάξι το οποίο πάρκαρα στο δρόμο (αφού τα γκαράς είναι πανάκριβα).
    όταν ο μέσος όρος κύκλων για να παρκάρεις είναι 30+ λεπτά, πίστεψε με, δεν αφήνεις εύκολα θέση στην οποία μπορείς να χωρέσεις και εσύ και η μηχανή που είναι παρκαρισμένη.
    Και πάλι ........... ΔΕΝ !!!

    ΕΙΜΑΙ κάτοικος Ηρακλείου Κρήτης και πιό κέντρο από εκεί που μένω ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ !!!
    50 μέτρα από τα "Λιοντάρια"
    Έχει τύχει να κάνω γύρω-γύρω με το αυτοκίνητο από τις 8.30 εώς τις 11.30 το βράδυ για να βρω να παρκάρω .......
    Απλά παω παντού με τη μηχανή και οδηγώ αυτοκίνητο σπάνια !!!
    Σκέψου ότι η περιοχή έχει ΚΑΙ πεζοδρομηθεί και κάθε κύκλος που πρέπει να κάνω είναι γύρω στα 3,5 χλμ ...........

    Επειδή όμως έχω ΒΑΡΕΘΕΙ να πληρώνω ζημιές ΑΛΛΟΝΩΝ .......... που το παίζουν αδιάφοροι, ή τουρίστες όταν κάνουν τη ζημιά και την ΚΑΝΟΥΝ με ελαφρά ............. ΔΕΝ !!!

    Έχω πληρώσει συνολικά γύρω στα 8500 Ε τα τελευταία 3 χρόνια για ζημιές άλλων !!!
    Aρκετά δεν είναι ;;;

    Η δε απάντηση "έλα μωρέ πως κάνεις έτσι .......... μια γρατζουνιά είναι .........", απλά ΜΕ ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΙ !!!

    Οι δε ασφαλιστικές (σωστά) δεν καλύπτουν τέτοιες ζημιές καθώς δεν υπάρχει το δευτερο όχημα στο συμβάν .......... άρα πρέπει να σε αποζημιώσει ο ιδιοκτήτης του ............... γι αυτό και την κάνει ...........

    Το πλαϊνό φαίρινγκ του Μπούσα αν σπάσει, κάνει 700+ Ε και 90 Ε τα αυτοκόλλητα .......... μην πούμε τα υπόλοιπα ..........

    ΚΑΝΕΙΣ λοιπόν ΚΑΙ ΠΟΤΕ δεν επιτρέπω να μετακινήσει τη μηχανή μου !!!

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2006
    Μηνύματα
    131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm

    ίσως αν είχες καθημερινό πρόβλημα με το παρκάρισμα για να πας σπίτι σου να το έβλεπες αλλιώς.
    Μέχρι πριν 5-6 χρόνια έμενα κέντρο και είχα αμάξι το οποίο πάρκαρα στο δρόμο (αφού τα γκαράς είναι πανάκριβα).
    όταν ο μέσος όρος κύκλων για να παρκάρεις είναι 30+ λεπτά, πίστεψε με, δεν αφήνεις εύκολα θέση στην οποία μπορείς να χωρέσεις και εσύ και η μηχανή που είναι παρκαρισμένη.

    Προσωπικά πάντως έχω μετακινήσει μόνο παπί χωρίς κλειδωμένο τιμόνι.


    [/B]
    Όταν επενδύεις σε αγορά αυτοκινήτου ξέρεις τα μειονεκτήματα.Ή οφείλεις να τα ξέρεις.Επίσης,ξέρεις πόσοι ιδιοκτήτες ενώ έχουν σε στενά μαγαζιά υπό ενοικίαση δεν τα αξιοποιούν να έχουν θέση στάθμευσης;Πόσοι άλλοι βάζουν μια ταμπέλα γκαραζ και απαιτούν χώρο χωρίς να έχουν άδεια...Πόσες πυλωτές μετατράπηκαν σε διαμερίσματα.Προσωπικά ξέρω έναν αλήτη που για να χτίσει,μετέτρεψε σε πυλωτή ένα χώρο που είχε κλεισμένο ο κουνιάδος του,και μόλις τελείωσε τον έκλεισαν και τον έκαναν διαμέρισμα και το πούλησαν.Τώρα αυτός ο κόπανος απαιτεί να παρκάρει το αμάξι στο δρόμο εις βάρος μου.Ε δεν είναι ολίγον παράλογο;Είναι και παράνομος και απαιτεί και από επάνω.Η υπομονή έχει και όρια όμως.

  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimtarasxt660x
    +660

    Έχει γεμίσει ο τόπος καρέκλες και τελάρα...αλλά άμα κάνεις ότι τα βγάζεις...τι έχει να γίνει...θα βγει η θεία από μέσα και θα αρχίσει ο ''πόλεμος''.
    Μου φαινεται κι εγω στο τέλος κατι τετοιο θα κάνω. Νοικιάζω θεση σε υπογειο γκαραζ διπλανης πολυκατοικιας και πηγαινουν και παρκάρουν μπροστά στην εισοδο... Δεν βλέπουν ούτε πινακιδες ουτε γκαραζοπορτα τίποτα... Κι εγώ πληρώνω το γκαραζ πληρώνω και ταξι για να πάω στην δουλειά (γιατι οταν κατεβαινω και βλέπω οτι με εχουν κλεισει δεν προλαβαινω να παω στην ωρα μου παιρνοντας 2 συγκοινωνίες) Α! πληρώνω και το τηλ. στο 100...

  14. #44
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Και πάλι ........... ΔΕΝ !!!

    ΕΙΜΑΙ κάτοικος Ηρακλείου Κρήτης και πιό κέντρο από εκεί που μένω ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ !!!
    50 μέτρα από τα "Λιοντάρια"
    Έχει τύχει να κάνω γύρω-γύρω με το αυτοκίνητο από τις 8.30 εώς τις 11.30 το βράδυ για να βρω να παρκάρω .......
    Απλά παω παντού με τη μηχανή και οδηγώ αυτοκίνητο σπάνια !!!
    Σκέψου ότι η περιοχή έχει ΚΑΙ πεζοδρομηθεί και κάθε κύκλος που πρέπει να κάνω είναι γύρω στα 3,5 χλμ ...........

    Επειδή όμως έχω ΒΑΡΕΘΕΙ να πληρώνω ζημιές ΑΛΛΟΝΩΝ .......... που το παίζουν αδιάφοροι, ή τουρίστες όταν κάνουν τη ζημιά και την ΚΑΝΟΥΝ με ελαφρά ............. ΔΕΝ !!!

    Έχω πληρώσει συνολικά γύρω στα 8500 Ε τα τελευταία 3 χρόνια για ζημιές άλλων !!!
    Aρκετά δεν είναι ;;;

    Η δε απάντηση "έλα μωρέ πως κάνεις έτσι .......... μια γρατζουνιά είναι .........", απλά ΜΕ ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΙ !!!

    Οι δε ασφαλιστικές (σωστά) δεν καλύπτουν τέτοιες ζημιές καθώς δεν υπάρχει το δευτερο όχημα στο συμβάν .......... άρα πρέπει να σε αποζημιώσει ο ιδιοκτήτης του ............... γι αυτό και την κάνει ...........

    Το πλαϊνό φαίρινγκ του Μπούσα αν σπάσει, κάνει 700+ Ε και 90 Ε τα αυτοκόλλητα .......... μην πούμε τα υπόλοιπα ..........

    ΚΑΝΕΙΣ λοιπόν ΚΑΙ ΠΟΤΕ δεν επιτρέπω να μετακινήσει τη μηχανή μου !!!
    Κωστα οι τιμες που αναφερεις δεν εχουν καμμια σημασια.Μπορει για καποιον ενα ταπεινο παπακι να ειναι το μοναδικο περιουσιακο του στοιχειο και να εχει ιδρωσει για να το παρει.Δεν εχει λοιπον κανενας μπουστης δικαιωμα να το ακουμπησει,σπρωξει,μετακινησει κλπ.Αυτη η πραξη εχει να κανει με τον φασισμο και το παραφουσκωμενο εγω καποιων καραγκιοζηδων(συγγνωμη κυριε Ευγενιε)κι απο μενα ετσι αντιμετωπιζεται.
    Πριν απο δυο βδομαδες παρκαρω τη μηχανη ΝΟΜΙΜΑ απεναντι απο το συνεργειο.Ερχεται τυπος (ανατολικος μεταναστης)με bmwδαρα και ΑΠΑΙΤΕΙ να φυγω για να παρκαρει γιατι το παρκιν(ο δημοσιος δρομος δλδ)ειναι δικος του.Με απειλει μαλιστα και κανει κινηση να πεσει πανω στη μηχανη.
    Για κακη του τυχη το τμημα ειναι 100 μετρα παραπανω.Μολις ηρθε το περιπολικο τα μαζεψε η νεροκοτα και την εκανε γι αλλου.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2006
    Μηνύματα
    131
    Καλά η αυθαιρεσία δίνει και παίρνει παντού.Πόσα μαγαζιά δεν έχετε δει να βάζουν ταμπέλες στο δρόμο "parking πελατών";Οικιοποιούνται το δημόσιο δρόμο για να κρατήσουν χώρο για τους πελάτες τους...Πριν 10 χρόνια σε μια δουλειά που εργαζόμουν,ο δ/ντής έλεγε σε πελάτες ότι διαθέταμε χώρο στάθμευσης.Αυτό δεν ίσχυε,όμως είχε βάλει κάτι μπάρες επάνω στο πεζοδρόμιο,και μόλις ερχόταν ο πελάτης της έβγαζε για να παρκάρει στο πεζοδρόμιο!Μια μέρα ενός πελάτη το αμάξι απομακρύνθηκε με γερανό,διότι δεν μπορούσε να περάσει το λεωφορείο.Ο πελάτης φυσικά αντέδρασε-τόσο βλάκας και αυτός-και ο δ/ντης απομακρύνθηκε από την εταιρεία.

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2007, 10:40
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2007, 12:15
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2007, 15:31
  4. Αγορα μοτοσυκλετας απο τα 19
    από nmk_extreme στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2006, 20:58
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2006, 21:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF