Σελίδα 5 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 139

Θέμα: Μετακίνηση μοτοσυκλέτας από τρίτο άτομο

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.838
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 916
    Εάν υποθέσουμε ότι κάποιος έχει 2 αμάξια.Ένα Mercedes κι ένα Lada και κρατάει με το lada θέση για τη mercedes είναι ηθικό;Τι πιστεύεις,έχει ή όχι το δικαίωμα να μετακινεί το ένα να βάλει το άλλο;
    Κάθε άνθρωπος έχει δική του αντίληψη για την ηθική, για μένα δεν είναι ήθική χρήση μοτοσυκλέτας αυτή.
    Και μετά το lada τι το κάνει, το παρκάρει πάνω στο πεζοδρόμιο μέχρι να φύγει με το mercede?

  2. #62
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
    Σωστό αυτό που λες. Δεν αντιλέγω. Δεν είναι νόμιμο.

    Απλά λειτουργεί στην πράξη σαν τακτική σε ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΒΙΑΖΕΣΑΙ και δεν έχεις χρόνο για αστυνομίες κλπ. Και πάλι εαν σου πέσει η γλάστρα πχ (ή οτιδήποτε άλλο) μπορεί ο ιδιοκτήτης της να σου κάνει και αυτός μύνηση.

    Το ακριβώς αντίθετο θέλω να σου πω.

    Αν σε εμποδίζει (πραγματικά όμως γιατί π.χ. πρέπει να φύγεις με το αυτοκίνητο/μηχανή, και όχι απλά επειδή δεν σου αρέσει να το βλέπεις, οπότε τότε καλείς την αστυνομία για τα περαιτέρω) έχεις δικαίωμα να το μετακινήσεις.
    Εννοείται βέβαια ότι αν του προκαλέσεις ζημιά θα πρέπει να του την πληρώσεις.
    Σε μια τέτοια περίπτωση συγκρούονται το δικό σου δικαίωμα για μετακίνηση και το δικό του δικαίωμα στην περιουσία του.
    Από τη στιγμή που δεν του προκαλείς ζημιά το δικό σου δικαίωμα υπερτερεί (μην ξεχνάς άλλωστε ότι το πρόβλημα το προκαλεί ο ίδιος)


  3. #63
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
    - Παρκαρισμένα αυτοκίνητα και μηχανές τα οποία δεν μετακινούνται, έχεις δικαίωμα να καλέσεις τον δήμο να τα χαρακτηρίσει ως εγκατελειμένα μετά την πάροδο ενός μήνα. Ο δήμος κολλάει χαρτάκι ειδοποίησης. Μετά την 3η ειδοποίηση τα μαζεύουν είτε έχουν πινακίδες είτε όχι είτε πληρώνουν τέλη είτε όχι.
    υπό την προϋπόθεση ότι το αυτοκίνητο ή η μηχανή αυτή χαρακτηρίζονται ως ΕΓΚΑΤΑΛΕΛΕΙΜΕΝΑ, δηλαδή ως οχήματα των οποίων ο ιδιοκτήτης εκφράζει (στην πράξη) την πρόθεσή του να τα παρατήσει, να τα εγκαταλείψει, να πάψει να έχει την κυριότητά τους. Κοινώς να τα πετάξει.

    Από τη στιγμή που ο ιδιοκτήτης πληρώνει τέλη κυκλοφορίας τέτοια πρόθεση δεν συνάγεται, το όχημα ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ εγκαταλελειμένο και η διαδικασία που περιγράφεις δεν νομιμοποιείται να γίνει.
    Αν γίνει, ο παράνομος είναι ο δήμος.

  4. #64
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2006
    Μηνύματα
    131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
    όλοι στη γειτονιά παρκάρουν στο πεζοδρόμιο, όπως κάθε λογικός άνθρωπος που αγαπάει την μηχανή του.
    Οι παρκαρισμένες μηχανές στα πεζοδρόμια είναι παράνομες.Αλλά στο Ελλαδιστάν ότι μας επιτρέπει να παρκάρουμε την προέκταση του φαλού μας (βλ Αυτοκίνητο) και να το καμαρώνουμε είναι νόμιμο...

  5. #65
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2006
    Μηνύματα
    131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
    Κάθε άνθρωπος έχει δική του αντίληψη για την ηθική, για μένα δεν είναι ήθική χρήση μοτοσυκλέτας αυτή.
    Και μετά το lada τι το κάνει, το παρκάρει πάνω στο πεζοδρόμιο μέχρι να φύγει με το mercede?
    Στο πεζοδρόμιο,στη γωνία και γενικά όπου βρει.Ή σε κάποια ελεύθερη θέση 300μ από το σπίτι του.

  6. #66
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
    υπό την προϋπόθεση ότι το αυτοκίνητο ή η μηχανή αυτή χαρακτηρίζονται ως ΕΓΚΑΤΑΛΕΛΕΙΜΕΝΑ, δηλαδή ως οχήματα των οποίων ο ιδιοκτήτης εκφράζει (στην πράξη) την πρόθεσή του να τα παρατήσει, να τα εγκαταλείψει, να πάψει να έχει την κυριότητά τους. Κοινώς να τα πετάξει.

    Από τη στιγμή που ο ιδιοκτήτης πληρώνει τέλη κυκλοφορίας τέτοια πρόθεση δεν συνάγεται, το όχημα ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ εγκαταλελειμένο και η διαδικασία που περιγράφεις δεν νομιμοποιείται να γίνει.
    Αν γίνει, ο παράνομος είναι ο δήμος.
    ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ.

    Το ξέρω γιατί είχα ενα πρόβλημα παλιότερα με το αυτοκίνητο και ενα περίεργο τύπο στην γειτονιά που τελικά κάλεσε τον δήμο. Έτσι αναγκαστικά τα έμαθα από πρώτο χέρι και ότι λέω δεν είναι ράδιο αρβίλα.


    Κανένας δεν έχει δικαίωμα να έχει μόνιμα παρκαρισμένο κάτι στο ίδιο σημείο σε δημόσιο χώρο για περισσότερο από ενα μήνα συνεχόμενα χωρίς να το μετακινεί είτε πληρώνει τέλη είτε όχι. Ειτε έχει πινακίδες πάνω είτε όχι.

    Μετά την πάροδο ενός μήνα ο δήμος έχει δικαίωμα να επικολλήσει ειδοποίηση προς τον κάτοχο για να το απομακρύνει ο ίδιος. Αυτό ελάχιστες φορές γίνεται με πρωτοβουλία του δήμου και όταν γίνεται αφορά πραγματικά εμφανώς εγκαταλελημένα οχήματα. Εαν όμως κάποιος γείτονας ζητήσει να έρθει ο δήμος, τότε αναγκαστικά θα επικολληθεί η ειδοποίηση. Συνήθως γίνονται 3 τέτοιες ειδοποιήσεις και μετά έρχεται γερανός και το απομακρύνει νομίμως. Μετά θα πρέπει να το αναζητήσεις στον δήμο, να πληρώσεις κάποιο πρόστιμο, κάποιο ποσό για κάθε μέρα παραμονής και τον γερανό (αρκετά χρήματα μαζεύονται).

    Το τι θα κάνεις εαν είσαι πχ ναυτικός και έρχεσαι μια φορά το χρόνο δεν αφορά τον δήμο αλλά εσένα. Μπορείς πχ να το κλείσεις σε ιδιωτικό χώρο (παρκινγ, οικόπεδο, σπίτι, κλπ).

    Βέβαια όπως είπα παραπάνω, ο δήμος από ιδιωτική πρωτοβουλία μαζεύει μόνο τα εμφανώς εγκαταλελειμένα που σημαίνει τα σχεδόν διαλλυμένα ή ακόμη και καινούργια αλλά με τόση βρόμα πάνω τους που φαίνεται ότι έχουν εκεί πάνω από 5 μήνες. Όταν όμως γίνει καταγγελία και υποδειχθεί κάτι ως εγκαταλελειμένο δεν έχει δικαίωμα να κάνει κάτι αντίθετο από την νομοθεσία. Οπότε προσέξτε.

    Όποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες ας πάρει τηλέφωνο την υπηρεσία εγκατελειμένων για να του τα πούνε (210-3470763).


  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.838
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 916
    Οι παρκαρισμένες μηχανές στα πεζοδρόμια είναι παράνομες.Αλλά στο Ελλαδιστάν ότι μας επιτρέπει να παρκάρουμε την προέκταση του φαλού μας (βλ Αυτοκίνητο) και να το καμαρώνουμε είναι νόμιμο...
    Οι παράνομες μηχανές είναι ολόκληρες στο Ελλαδιστάν φίλε.
    Κατανοώ απόλυτα την παράνομα παρκαρισμένη μηχανή, ακόμα κι όταν η δική μου είναι σε πυλωτή πλέον, ακόμα και όταν δεν μπορώ να περάσω με το καροτσάκι του μπέμπη και κατεβαίνω στο δρόμο.
    Γιατί δυστυχώς οι νόμιμα παρκαρισμένες στο δρόμο μηχανές θα χτυπηθούν θα πέσουν θα τις πατήσουν με τα αυτοκίνητα και μετά θα φύγουν.

  8. #68
    λοιπον εγω τι θα εκανα αμα εβλεπα κανεναν να μου μετακινει την μηχανη,κατα πασα πιθανον θα τον μπουκετωνα γιατι ειμαι οξυθυμος και τρελενομε οταν βλεπω καποιον να βαζει χερι στην περιουσια μου.βεβαια μακαρι να ημουν στην τρελη χαρα ωστε να μην εμπαινα σε μπελαδες και απλα να φωναζα κλεφτης.
    αλα επειδη ξερω τον ευατο μου μαλλον θα ετρωγε μπουκετο και μπινελικα μαζι, θα μου πειτε ειναι κακο αλα δυστηχως ετσι ειμαι.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  9. #69
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2006
    Μηνύματα
    131
    SeNNinhA πώς μπορεί να αποδείξει ο γείτονας π.χ ότι δεν έχεις μετακινήσει καθόλου το αμάξι σου;Αν δηλαδή το πάρεις και κάνεις 50 μ,το αφησεις σε άλλη θέση και επιστρέψεις μετά από 10 λεπτά στην αρχική,παρατείνεται ο μήνας;Όσον αφορά τη βρώμα,είναι επίσης σχετικό.Μπορεί να το πλύνεις τώρα,και σε 2 ωρες να ρίξει μια λασποβροχή και να στο κάνει χάλια.

  10. #70
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
    ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ.

    Το ξέρω γιατί είχα ενα πρόβλημα παλιότερα με το αυτοκίνητο και ενα περίεργο τύπο στην γειτονιά που τελικά κάλεσε τον δήμο. Έτσι αναγκαστικά τα έμαθα από πρώτο χέρι και ότι λέω δεν είναι ράδιο αρβίλα.

    Κανένας δεν έχει δικαίωμα να έχει μόνιμα παρκαρισμένο κάτι στο ίδιο σημείο σε δημόσιο χώρο για περισσότερο από ενα μήνα συνεχόμενα χωρίς να το μετακινεί είτε πληρώνει τέλη είτε όχι. Ειτε έχει πινακίδες πάνω είτε όχι.

    Μετά την πάροδο ενός μήνα ο δήμος έχει δικαίωμα να επικολλήσει ειδοποίηση προς τον κάτοχο για να το απομακρύνει ο ίδιος. Αυτό ελάχιστες φορές γίνεται με πρωτοβουλία του δήμου και όταν γίνεται αφορά πραγματικά εμφανώς εγκαταλελημένα οχήματα. Εαν όμως κάποιος γείτονας ζητήσει να έρθει ο δήμος, τότε αναγκαστικά θα επικολληθεί η ειδοποίηση. Συνήθως γίνονται 3 τέτοιες ειδοποιήσεις και μετά έρχεται γερανός και το απομακρύνει νομίμως. Μετά θα πρέπει να το αναζητήσεις στον δήμο, να πληρώσεις κάποιο πρόστιμο, κάποιο ποσό για κάθε μέρα παραμονής και τον γερανό (αρκετά χρήματα μαζεύονται).

    Το τι θα κάνεις εαν είσαι πχ ναυτικός και έρχεσαι μια φορά το χρόνο δεν αφορά τον δήμο αλλά εσένα. Μπορείς πχ να το κλείσεις σε ιδιωτικό χώρο (παρκινγ, οικόπεδο, σπίτι, κλπ).

    Βέβαια όπως είπα παραπάνω, ο δήμος από ιδιωτική πρωτοβουλία μαζεύει μόνο τα εμφανώς εγκαταλελειμένα που σημαίνει τα σχεδόν διαλλυμένα ή ακόμη και καινούργια αλλά με τόση βρόμα πάνω τους που φαίνεται ότι έχουν εκεί πάνω από 5 μήνες. Όταν όμως γίνει καταγγελία και υποδειχθεί κάτι ως εγκαταλελειμένο δεν έχει δικαίωμα να κάνει κάτι αντίθετο από την νομοθεσία. Οπότε προσέξτε.

    Όποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες ας πάρει τηλέφωνο την υπηρεσία εγκατελειμένων για να του τα πούνε (210-3470763).

    Συνεπώς, αυτά που λες είναι η ΕΠΙΣΗΜΗ πληροφόρηση της αρμόδιας υπηρεσίας του δήμου.
    Όμως αυτός που σου τα είπε
    α) δεν έχει διαβάσει το σχετικό π.δ. και
    β) ακόμα και αν το έχει διαβάσει δεν το έχει καταλάβει.

    Το π.δ. 116/2004 (ΦΕΚ Α' 81/2004 για όποιον θέλει να το βρει)λέει:

    α) στο άρθρο 2 ότι:

    Για τους σκοπούς της παρούσας, νοείται ως:
    ...
    2. «εγκαταλειμμένο όχημα», όχημα το οποίο:
    α) εγκαταλείπεται σε δημόσιους, δημοτικούς ή κοινοτικούς δρόμους στους οποίους απαγορεύεται η στάθμευση για χρονικό διάστημα μεγαλύτερο από 30 ημέρες,
    β) εγκαταλείπεται σε άλλους δημόσιους, δημοτικούς ή κοινοτικούς ή λιμενικούς κοινόχρηστους ή μη χώρους και οδούς για χρονικό διάστημα μεγαλύτερο από 90 ημέρες, και χωρίς την άδεια της αρμόδιας Υπηρεσίας ή Αρχής,
    γ) εγκαταλείπεται σε ιδιωτικούς χώρους χωρίς προηγούμενη συγκατάθεση του κυρίου ή νομέα του χώρου κατά δήλωση του,
    δ) αποτελεί γενικά κίνδυνο για το περιβάλλον, την υγεία και την ασφάλεια των κατοίκων, καθώς και για την δημόσια ή ιδιωτική περιουσία, ιδίως όταν λόγω της καταστάσεως που βρίσκεται δεν δύναται να ανταποκριθεί στον σκοπό για τον οποίο προορίζεται. Εγκαταλειμμένο όχημα που δεν έχει αναζητηθεί από τον ιδιοκτήτη του εντός των χρονικών ορίων του άρθρου 9, παρ. 1 του παρόντος Προεδρικού Διατάγματος, είναι όχημα στο τέλος κύκλου ζωής.

    Συνεπώς:
    ο μήνας που σου είπε ισχύει μόνο για την παράνομη στάθμευση, αφού στη νόμιμη είναι 90 ημέρες.
    επίσης η λέξει "εγκαταλείπεται" είναι σαφέστατη. Εγκαταλείπω δεν σημαίνει "παρκάρω". Σημαίνει το αφήνω με πρόθεση να το παρατήσω.
    Οποιαδήποτε άλλη ερμηνεία είναι -απλά- αντισυνταγματική γιατί προσβάλλει το δικαίωμά μας στην ιδιοκτησία.
    Εξάλλου, αν το π.δ. ήθελε να "μαζεύονται" όλα τα οχήματα που απλά δεν μετακινούνται για 30 ή 90 ημέρες, ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΕ ευθέως. Δεν το λέει όμως. Κάτι σημαίνει αυτό.

    β) στο άρθρο 9 περιγράφει τη διαδικασία περισυλλογής και λέει:

    Για τη συλλογή εγκαταλειμμένων οχημάτων τηρείται η ακόλουθη διαδικασία:
    1) Η αρμόδια Υπηρεσία του οικείου Δήμου ή της Κοινότητας εντοπίζει τα εγκαταλειμμένα οχήματα και επικολλά σε εμφανές σημείο του οχήματος ειδικό αυτοκόλλητο που χαρακτηρίζει αυτό ως εγκαταλειμμένο. Μέσα σε 15 ημέρες από την επικόλληση του ειδικού αυτοκόλλητου η ως άνω αρμόδια υπηρεσία ενημερώνει τις Υπηρεσίες Ασφάλειας για διενέργεια έρευνας προς εξακρίβωση περίπτωσης κλοπής, υπεξαίρεσης ή εμπλοκής σε εγκληματική πράξη. Οι Υπηρεσίες Ασφάλειας υποχρεούνται να ενημερώνουν το ταχύτερο δυνατόν τον οικείο ΟΤΑ σχετικά με τα αποτελέσματα των ερευνών τους. Μέσα σε 45 ημέρες από την επικόλληση αυτού του ειδικού αυτοκόλλητου εάν το όχημα δεν αποσυρθεί από τον ιδιοκτήτη του, το όχημα περιέρχεται στην κατοχή του οικείου Δήμου ή Κοινότητας. Για την εφαρμογή της παραγράφου αυτής αρμόδιες αρχές Ασφαλείας θεωρούνται οι Διευθύνσεις Ασφαλείας Αττικής και Θεσσαλονίκης αντίστοιχα και για την υπόλοιπη Ελλάδα οι Αστυνομικές Διευθύνσεις των Νομών.
    2) Σε περίπτωση που τα εγκαταλειμμένα οχήματα φέρουν πινακίδες κυκλοφορίας, οι κατά τόπους αρμόδιοι ΟΤΑ υποχρεούνται πέραν των αναφερομένων στη προηγούμενη παράγραφο να αναζητήσουν επιπλέον, εντός 15 ημερών από την επικόλληση του ειδικού σήματος (αυτοκόλλητου) μέσω του Αρχείου του Υπουργείου Μεταφορών, τα στοιχεία ταυτότητας των ιδιοκτητών τους και να τους ενημερώσουν, καθώς και να ενημερώσουν και την αρμόδια υπηρεσία του Υπ. Οικονομικών (ΚΕΠΥΟ).

    Άρα, αν το όχημα έχει πινακίδες, ο δήμος ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ να σε αναζητήσει.

    Συνεπώς, ακόμα και αν υποτεθεί (κάκιστα) ότι "εγκαταλελειμμένο" είναι ακόμα και το παρκαρισμένο, τότε και πάλι δεν μπορεί να το πάρει.

    Υ.Γ. Θα ήθελα πραγματικά να δω το νόμο, την εγκύκλιο ή ό,τι άλλο είναι αυτό το χαρτί που λέει ότι "κανείς δεν έχει το δικαίωμα α έχει μόνιμα παρκαρισμένο κάτι στο ίδιο σημείο σε δημόσιο χώρο για περισσότερο από ενα μήνα συνεχόμενα χωρίς να το μετακινεί είτε πληρώνει τέλη είτε όχι. Ειτε έχει πινακίδες πάνω είτε όχι". Πραγματικά θα το ήθελα, γιατί μου φαίνεται ότι ο καθένας (ειδικά αν αισθάνεται, είτε την έχει είτε όχι, ότι έχει κάποιας μορφής εξουσία) λέει ό,τι θέλει.
    (το σχόλιο βέβαια δεν πάει σε σένα, πάει στον δήμο).

  11. #71
    Ηράκλειο, Κρήτη Το avatar του/της mikios400
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    195
    υπάρχει και αυτό
    http://www.e-moto.gr/gr/Details.asp?ProductID=1492
    Λουκέτο ... Τοποθετείται στην εμπρός μανέτα φρένου εμποδίζοντας την μετακίνηση της μοτοσυκλέτας.
    ντιελεξιμισι καπα οχτώ .. Scientia est potentia
    "καβάλα παν στην εκκλησά, καβάλα προσκυνάνε..."

  12. #72
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mikios400
    υπάρχει και αυτό
    http://www.e-moto.gr/gr/Details.asp?ProductID=1492
    Λουκέτο ... Τοποθετείται στην εμπρός μανέτα φρένου εμποδίζοντας την μετακίνηση της μοτοσυκλέτας.
    Δεν την εμποδίζει.
    Την κάνει πιο δύσκολη, άρα κάνει πιο εύκολο το ρίξιμο της από τον οδηγό του αυτοκινήτου που θα πάει να την μετακινήσει και δεν θα δει καν το λουκέτο αυτό...

  13. #73
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Είσαι σίγουρος γι αυτό?
    Δηλαδή εγω πρέπει να κουνάω το αυτοκίνητο μια φορά το μήνα για να μην μου το πάρουν?
    Ενω πληρώνω τέλη κυκλοφορίας??
    Δεν νομίζω οτι μπορεί να ισχύει τέτοιος νόμος. Δηλαδή αν παω ενα ταξίδι κινδυνευω να μου παρει ο δήμος το αυτοκίνητο?
    Αν δεν εχει τέλη πληρωμένα ΟΚ, αλλά με πληρωμένα δεν παίζιε να το πάρουν, θα τους πάρει ο διάολος!
    Η μονη δικαιολογια που εχει ο Δημος ειναι οτι πρεπει να καθαριζεται ο δρομος.Αν εχεις γειτονα γκρινιαρη η δεν σε γουσταρει και κανει καταγγελιες στο Δημο τοτε σου κολλανε και χαρτι.
    Δεν παιζει να στο σηκωσουνε με τη μια παντως.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  14. #74
    αμα εχει πινακιδες το οχημα ο δημος δεν μπορει να στο παρει ουτε να σου κωλησει χαρτι οτι ειναι εγκατελειμενο.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  15. #75
    Ηράκλειο, Κρήτη Το avatar του/της mikios400
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    195
    Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
    αμα εχει πινακιδες το οχημα ο δημος δεν μπορει να στο παρει ουτε να σου κωλησει χαρτι οτι ειναι εγκατελειμενο.
    ίσα ίσα... αμα έχει πινακίδες μπορούν (και οφείλουν) να επικοινωνήσουν με τον ιδιοκτήτη πρώτα, ενώ αν δεν έχει είναι πιο χρονοβόρα η διαδικασία.
    Το έχω δει γραμμένο και το έχω δει να συμβαίνει... και έχω τηλεφωνήσει κ εγώ κ το έχουν κάνει σε ένα χάρχαλο μηχανάκι παρατημένο ήδη 1 μήνα μπροστά στην εταιρεία που δουλεύω... η Δημοτική Αστυνομία τα αναλαμβάνει (είναι ακριβώς απέναντι, και πήγα κιόλας)

    sergiosm, αν είναι πατημένο το φρένο, ούτε μπροστά θα πάει το μοτόρι ούτε πίσω... αν είναι να του πέσει από τα χέρια και έτσι, θα του έπεφτε ούτως η άλλως.... σε συνδυασμό με ταχύτητα και "μπλοκαρισμένα" γρανάζια (που πρέπει να κάνεις πάντα) ούτε το σταντα κινδυνεύεις να σου κλείσει...
    πως εννοείς ότι δεν κάνει τπτ;
    ντιελεξιμισι καπα οχτώ .. Scientia est potentia
    "καβάλα παν στην εκκλησά, καβάλα προσκυνάνε..."

Σελίδα 5 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2007, 10:40
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2007, 12:15
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2007, 15:31
  4. Αγορα μοτοσυκλετας απο τα 19
    από nmk_extreme στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2006, 20:58
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2006, 21:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF