Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 139

Θέμα: Μετακίνηση μοτοσυκλέτας από τρίτο άτομο

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2006
    Μηνύματα
    131

    Μετακίνηση μοτοσυκλέτας από τρίτο άτομο

    Ένας φίλος μου είχε παρκάρει τη μηχανή του ένα Transalp 400 πίσω από ένα αμάξι,σε δρόμο με κλίση.Την είχε παρκάρει όπως κινείται,διότι αν την έβαζε κάθετα θα έπεφτε.Κάποιος "μάγκας" θεώρησε σωστό να μετακινήσει τη μηχανή,για να βάλει το αμάξι του.Θεωρούμε ότι εφόσον πληρώνουμε τέλη κυκλοφορίας,υπαγόμαστε στον Κ.Ο.Κ έχουμε κι εμείς δικαίωμα να παρκάρουμε όπως κινούμαστε.Του έχει τύχει κάποιου άλλου;Πώς το αντιμετώπισε;Πολιτισμένα;Με κλωτσοπατινάδες;

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της laryfz1
    Εγγραφή
    18/08/2008
    Μηνύματα
    171
    ετυχε σ ενα γνωστο μου.την ωρα που κατεβενε βλεπει ενα τυπο να κινει την μηχανη του για να βαλει το αμαξι, μπαινει που λετε και ο φιλος μου στο αμαξι και το τσουλαει, τα παζει ο αλλος και του λεει τι κανει με το αμαξι του καθ του απαντα οτι κανεις και συ με την μηχανη μου:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    gogogo!!!

  3. #3
    Μοναχικός καβαλάρης Το avatar του/της castoras
    Εγγραφή
    14/05/2007
    Μηνύματα
    468
    Παράλληλα με το πεζοδρόμιο παρκαρισμένος και μεχρι να βγω από την τράπεζα το βρήκα διαγώνια και 2-3 μέτρα πιο κάτω.Τσέκαρα αν το έχουν χτυπήσει ή ρίξει και αφού βεβαιώθηκα ότι είναι όλα καλά έφυγα.Όχι όμως πως δε σπάστηκα για την κίνηση αυτού που το έκανε.Ίσως αν τον έβλεπα να του έλεγα κάτι

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2006
    Μηνύματα
    131
    Αυτό είναι εντελώς παράνομο.Αλλά πώς θα το αποδείξεις;Πρέπει να είσαι κρυμμένος,με μια κάμερα και μετα κατευθείαν στην ΕΛ.ΑΣ για μήνυση.Άντε μας τα έχουν πρήξει οι ΙΧήδες.Αν δεν βρίσκουν πού να παρκάρουν ας μην παίρνουν αμάξια.Μήπως να φύγουμε και από τους δρόμους για να τρέχουν πιο εύκολα;

  5. #5
    Μοναχικός καβαλάρης Το avatar του/της castoras
    Εγγραφή
    14/05/2007
    Μηνύματα
    468
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 916
    .Μήπως να φύγουμε και από τους δρόμους για να τρέχουν πιο εύκολα;
    Χμμμμ,το ίδιο λένε κι εκείνοι για εμάς...
    Κατά τα άλλα,συμφωνώ μαζί σου!!

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2006
    Μηνύματα
    131
    Φίλε,εμένα δε με πειράζουν που είναι στο δρόμο.Εφόσον τηρούν τον Κ.Ο.Κ είναι όλα καλά.Άλλωστε αν δεν ήταν και οι ΙΧηδες στο δρόμο δε θα είχε ενδιαφέρον η οδήγηση σε μια άδεια οδό.Τα κοτέτσια τα θέλει ένα γεράκι για να συγκρίνει την ταχύτητα του!!!

  7. #7
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Την ωρα που τον βλεπεις να μετακινει το μηχανακι σου βαζεις τις φωνες.
    ΚΛΕΦΤΗΣ ΚΛΕΦΤΗΣ φωναζεις και το 100,τους λες οτι τον επιασες να προσπαθει να κλεψει το μηχανακι σου κι αστον να τσουρουφλιζεται.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  8. #8
    Μοναχικός καβαλάρης Το avatar του/της castoras
    Εγγραφή
    14/05/2007
    Μηνύματα
    468
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
    Την ωρα που τον βλεπεις να μετακινει το μηχανακι σου βαζεις τις φωνες.
    ΚΛΕΦΤΗΣ ΚΛΕΦΤΗΣ φωναζεις και το 100,τους λες οτι τον επιασες να προσπαθει να κλεψει το μηχανακι σου κι αστον να τσουρουφλιζεται.


    Πολύ αλητεία!!!!Η μόνη κόμπλα είναι οτι η αστυνομία θα έρθει μετά από καμιά ώρα,αν είναι κοντά!!!!

  9. #9
    Δισκοκλειδα για να μαθουν!
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    T(w)o beer or not t(w)o beer? :P
    Two beeeeeeeerr!!!!

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2006
    Μηνύματα
    131
    Δυστυχώς η ΕΛ.ΑΣ δε θα έρθει εγκαίρως.Πάντως μια τέτοια νείλα χρειάζονται αυτοί οι "μάγκες".Και να του κάνεις και μήνυση για απόπειρα κλοπής φυσικά,για να δούμε αν θα το κάνει ξανά.

  11. #11
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras

    Πολύ αλητεία!!!!Η μόνη κόμπλα είναι οτι η αστυνομία θα έρθει μετά από καμιά ώρα,αν είναι κοντά!!!!
    Αλητεια ειναι να του σκασεις και κανα δυο ψιλες."Θολωσε το μυαλο μου κυριε προεδρε.Ακομα το χρωσταω το μηχανακι και βλεπω εναν αγνωστο να το τσουλαει."

    Το θεμα ειναι οτι αν τον τρομαξεις αρκετα(χωρις βια εννοειται) θα το σκεφτει την επομενη φορα.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από laryfz1
    ετυχε σ ενα γνωστο μου.την ωρα που κατεβενε βλεπει ενα τυπο να κινει την μηχανη του για να βαλει το αμαξι, μπαινει που λετε και ο φιλος μου στο αμαξι και το τσουλαει, τα παζει ο αλλος και του λεει τι κανει με το αμαξι του καθ του απαντα οτι κανεις και συ με την μηχανη μου:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  13. #13
    Τραβαμε το καναλι Το avatar του/της mars696
    Εγγραφή
    20/03/2008
    Μηνύματα
    558
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
    Αλητεια ειναι να του σκασεις και κανα δυο ψιλες."Θολωσε το μυαλο μου κυριε προεδρε.Ακομα το χρωσταω το μηχανακι και βλεπω εναν αγνωστο να το τσουλαει."

    Το θεμα ειναι οτι αν τον τρομαξεις αρκετα(χωρις βια εννοειται) θα το σκεφτει την επομενη φορα.

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Καφριλα θα το ελεγα!!
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Άμα ποθάνω βάλτε μου τη μηχανή στο μνήμα.
    Μα να τη στέσετε καλά να μη χυθεί η βενζίνα.
    :a015:

  14. #14
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mars696
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Καφριλα θα το ελεγα!!
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Φιλε στην πουστια απαντας μονο με πουστια.Γιατι αν πας και του πεις "γιατι μετακινειτε τη μηχανη μου κυριε" το πιο πιθανο ειναι να σε κοψει για φλωρο με τις γνωστες νεοελληνικες συνεπειες:

    Αφου ενοχλει ΡΕ μεγαλε.
    Γιατι ετσι ΓΟΥΣΤΑΡΩ.
    Για να παρκαρω το ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ κλπ.
    Οποτε καλυτερα να τον πιασεις στον υπνο και να εχεις το πανω χερι ΚΟΣΜΙΑ και ΝΟΜΙΜΑ.
    Κλεφτηηηηηηηηηηςςςςς
    :rotflmao: :rotflmao:
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Εγω παλι οταν *τσακωσα* να μου το μετακινει ενας τυπας πηγα κοντα και του λεω να βοηθησω?Αφου απαντησε ναι εβγαλα το κλειδι και ξεκλειδωσα........
    Εσκασε το χαμογελο του *οκ..ειμαι μαλακας....*
    Θα το στρωσω που θα παει..

Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2007, 10:40
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2007, 12:15
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2007, 15:31
  4. Αγορα μοτοσυκλετας απο τα 19
    από nmk_extreme στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2006, 20:58
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2006, 21:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF