Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 81

Θέμα: φαρ ουέστ....

  1. #1
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517

    φαρ ουέστ....

    ... χωρίς τους γαμημένους τους σερίφηδες να φαίνονται πουθενά.

    χθες απόγευμα ενώ κατέβαινα την Αιγαλέω πριν τα φανάρια στην Ακτή Κονδύλη βλέπω 2 τύπους, ο ένας με σκουτεράκι και ο άλλος με TDM με γκόμενα από πίσω (ακράνοτοι και χωρίς πινακίδες και οι 2) να πηγαίνουν χαλαροί έχοντας πιάσει και τις 2 λωρίδες. Προσπερνάω τον μαλάκα με το σκουτεράκι (ο οποίος ενώ με είχε δει και με είχε ακούσει συνέχισε να πηγαίνει χαλλλαρός αριστερή λωρίδα με το δεξί πόδι τεντωμένο ως δείγμα ανετίλας).
    Στα φανάρια μετά τον Ηλ. Σταθμό Πειραιά σταματάω και περιμένω το πράσινο κι ενώ αφήνω το φρένο η μηχανή κάνει μερικά εκατοστά πίσω και ακούω "τι κάνεις ρε!". γυρνάω και βλέπω τον μαλάκα τον σκουτεράκια και του απαντάω "ε μην κολλάς πίσω μου?". Έλα όμως που ήθελε καβγά ο τύπος. Και ακούω το εξής κουλό.
    - το ξέρεις πως παραλίγο να με ρίξεις?
    - (σιωπή εγώ να δω τι άλλη μαλακία θα πει)
    - κάνεις προσπεράσεις από αριστερά???!
    - (κάγκελο εγώ...) από αριστερά δεν γίνονται οι προσπεράσεις?
    ανταλλάσουμε 1-2 κοσμητικά επίθετα και σηκώνομαι να φύγω.....

    στα φανάρια στο ύψος της Αγ. Τριάδας ξαφνικά νιώθω μια κλωτσιά στο αριστερό μου πόδι. και βλέπω το μαλάκα με το σκουτεράκι να κάνει αριστερά στη Βασ. Γεωργίου... θόλωσα... ανοίγω και τον παίρνω από πίσω. Σταματάει απότομα και βρίσκει η ρόδα μου στον πίσω τροχό του και μάλλον του σπάει λασπωτήρα. από τον καθρέφτη βλέπω τον άλλο με το TDM να έρχετε προς τα μένα και ανοίγω για να φύγω (μαλάκας δεν είμαι για να έχω 2 να προσπαθούν να με ρίξουν). βγαίνω στο δρόμο που οδηγεί στο Δημοτικό θέατρο και μπαίνω στα στενάκια που είναι κάθετα της Σωτήρως. Κόβω λίγο να δω αν έχει πρόβλημα η μηχανή στη ρόδα αλλά από τον καθρέφτη βλέπω τους μαλάκες οι οποίοι έχουν αφήσει το σκουτεράκι και είναι δικάβαλο στο TDM με πλευρίζουν και ενώ ο πίσω πάει να με αρπάξει (εν κινήσει όλα αυτά) ο τύπος που οδηγάει το TDM και με έχει πλευρίσει για να με ρίξει... το χάνει... και σαβουριάζοντε. Εκεί τους έχασα....



    τι σκατά.... τόσο πολύ έχουμε τρελαθεί???

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2009
    Μηνύματα
    302

    Re: φαρ ουέστ....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
    το χάνει... και σαβουριάζοντε. Εκεί τους έχασα....
    χαμένα κορμιά....

  3. #3
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398


    γαμώτο σ' όλα τα γλέντια να λείπω

    το κακό είναι πως αυτοί έχουν την πινακίδα σου. Εσύ όχι.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  4. #4
    Η συναδελφικότητα μεταξύ μοτοσυκλετιστών όσο πάει και πάει περίπατο...
    Αλλά αυτό που περιέγραψες είναι... τι να πω...

    Έχω μείνει μλκς.... εντελώς...

    Εσύ να'σαι καλά ρε Λιάκο και άσε το κάθε κωλόπαιδο να παίζει με τη ζωή του...
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν το κυνηγάς θα το βρεις...
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  5. #5
    Εεεεεεεεε;;;
    safety doesn't happen by accident

  6. #6
    φίλε μου ευτυχώς βγήκες αλώβητος αν και ελπίζω να μην σου κράτησαν καμιά πινακίδα
    πάντως εγώ δεν θα το συνέχιζα στην θέση σου ακόμα και μετά την κλωτσιά (απ την στιγμή που δεν έπεσες ή χτύπησες) γιατί απλά δεν ξέρεις με τι φρούτα έχεις να κάνεις...
    πάντως τελικά, και έχοντας πλήρη επίγνωση του τι σχόλια από εδώ μπορεί να προκαλέσει αυτό που θα πω, εύχομαι οι τύποι αυτοί αν τελικά δεν κράτησαν την πινακίδα σου να χτύπησαν πραγματικά πολύ άσχημα από την πτώση...

    http://www.youtube.com/watch?v=-IYCzbtYQBc&feature=related

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    To Καουμπουλικη παει και ερχεται ελπιζω φιλε μου να μην εχεις τραβηγματα γιατι και εκεινη οπως φαινεται σαν νεοελληνες μπορει να σε κυνηγησουν δικαστικα.Ελπιζω να πανε ολα καλα και ποτε μην ασχολησε στον δρομο με τετοιου ειδους τυπους.
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2009
    Μηνύματα
    302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker
    εύχομαι οι τύποι αυτοί αν τελικά δεν κράτησαν την πινακίδα σου να χτύπησαν πραγματικά πολύ άσχημα από την πτώση...
    +1

  9. #9
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker
    εύχομαι οι τύποι αυτοί αν τελικά δεν κράτησαν την πινακίδα σου να χτύπησαν πραγματικά πολύ άσχημα από την πτώση...
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
    +1
    - 1100
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  10. #10
    Δεν είμαστε καλά...

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2009
    Μηνύματα
    302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    - 1100

    ζαβολιάρη!!

  12. #12
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    ειναι γνωστο οτι ο ηλιθιος δεν νικιεται

    κακως εμπλεξες, και κυριως εν κινησει


  13. #13
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    Αυτό με τις πινακίδες είναι το μόνο που με προβληματίζει κι εμένα...
    Στο μόνο που ελπίζω είναι πως όταν πας να κάνεις μια τέτοια μαλακία όπως το να προκαλέσεις ατύχημα, γιατί η κλωτσιά ήταν δυνατή και ευτυχώς που το στρομ είναι βαρύ μηχανάκι και κρατήθηκα όρθιος, δεν θα κρατήσεις και πινακίδα.... κοιτάς μόνο να κάνεις κακό.
    Στη μπαγκαζιέρα από σήμερα κυκλοφορώ με ξύλινο πόδι από καρέκλα και για κάνα μήνα θα έχω το νού μου.... κι όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε, τι να πω....


    Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker
    πάντως εγώ δεν θα το συνέχιζα στην θέση σου ακόμα και μετά την κλωτσιά (απ την στιγμή που δεν έπεσες ή χτύπησες) γιατί απλά δεν ξέρεις με τι φρούτα έχεις να κάνεις...
    η μαλακία μου ήταν που του απάντησα όταν ήρθε και κόλλησε από πίσω μου. γιατί τον είδα που με κοίταζε και τον έκοψα πως ήθελε καβγά. στην κλωτσιά... απλά θόλωσα....

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    - 1100
    αν μιλάς σοβαρα πες αν αυτό θα το εννοούσες αν ήσουν στη θέση του φίλου μας και όταν έτρωγες την κλωτσιά έπεφτες κάτω...

    http://www.youtube.com/watch?v=-IYCzbtYQBc&feature=related

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Ένας παππούς μου είχε πει κάποτε το εξής:

    "Στον δρόμο αν αποφασίσεις να τσακωθείς να είσαι έτοιμος και να σκοτωθείς"

    Γενικά ότι και αν μου συμβει στο δρόμο δίνω τόπο στην οργή γιατι δεν ξέρεις ποιός είναι πίσω από το τιμόνι. Και επειδή έχουμε ξεφύγει εντελώς , φαρ ουέστ όπως το έγραψες, η μαλακία και η καφρίλα που κυκλοφορεί χτυπάει κόκκινα.

    Δεν άξίζει να σου συμβεί κάτι για μια παρεξήγηση στο δρόμο. Μπορεί να είχες δίκιο αλλά δεν έχει σημασία. Σημασία έχει να γυρίσεις σπίτι σου.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φάρ Ουέστ...
    από makis206 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2005, 08:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF