Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: F650 GS Dakar

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της adagio
    Εγγραφή
    11/04/2009
    Μηνύματα
    24

    F650 GS Dakar

    Καλημερα,
    Αφου ο καιρος πλησιαζει ολο και περισσοτερο στην αποκτηση καινουργιας μηχανης συγκλινω αρκετα προς το συγκεκριμενο μοντελο(μεταχειρισμενο).
    Διαβασα σημερα το πρωι πιστευω ολα τα theads πιστευω που εχουν ανοιχτει για το συγκεκριμενο μοντελο και εχω καποιες αποριες .
    Επειδη ο προυπολογισμος δεν μου επιτρεπει να ξεφυγω πανω απο το οριο των 3500 σκεφτομουν για αγορα μοντελου 2002-2003.
    Γνωριζετε αν τα μοντελα της περιοδου αυτης εχουν παρουσιασει καποια προβληματα?
    Γενικα ψαχνω να βρω μια αξιοπιστη μηχανη που δεν θα με αναγκαζει να δινω χρηματα πολλα σε προβληματα που θα μου βγαζει

    Ευχαριστω!

  2. #2
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Accipere quam facere praestat injuriam

  3. #3
    Γενικά δεν είναι μηχανή που βγάζει προβλήματα, κάποια που έχεις διαβάσει δεν είναι στάνταρ αλλά εμφανίζονται περιστασιακά. Δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που θα πρέπει να προσέξεις σε μεταχειρισμένο αυτής της περιόδου, πέρα από τα στάνταρ για όλες τις μηχανές.Έτσι κι αλλιώς, αν κάτι έχει βγάλει η μηχανή, θα το έχει ήδη λύσει ο ιδιοκτήτης της, καθώς είναι αρκετά απλά και στάνταρ πράγματα.

  4. #4
    Νέο μέλος Το avatar του/της adagio
    Εγγραφή
    11/04/2009
    Μηνύματα
    24
    Thanks παιδια για τις απαντησεις
    Καπου σαν να ειχε παρει το ματι μου οτι τα πρωτα μοντελα ειχαν καποια προβληματα.
    Βεβαια λεγοντας πρωτα μοντελα δεν ελεγε αν μιλουσε για τα μοντελα 2001(πρωτη χρονια του F650 GS αν δεν κανω λαθος ) η γενικοτερα για τα πρωτα της σειρας F.
    Βλεπω αρκετα που εχουν πανω απο 60.000 χλμ (λογικο) ειναι καλη περιπτωση αυτα ή να κοιταω κυριως για αλλα που εχουν ~30.000 (πραγματικα?)
    Που θελω να καταληξω...τα μοτερ τους τα φτανουν με σωστη συντηρηση τα 100.000 απροβληματιστα?

  5. #5
    awesome μέλος Το avatar του/της hercul
    Εγγραφή
    22/05/2007
    Μηνύματα
    614
    Τα μοτέρ τους με σωστή συντήρηση μπορούν να φτάσουν ΠΟΛΥ παραπάνω από τα 100.000!
    And the road becomes my bride
    I have stripped of all but pride
    So in her I do confide
    And she keeps me satisfied
    Gives me all I need

  6. #6
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αν κάνεις ένα search μέσα στη κατηγορία της BMW θα βρεις πολλά θέματα σχετικά με το F650GS.
    Πάρτο με κλειστά μάτια.


  7. #7
    Νέο μέλος Το avatar του/της adagio
    Εγγραφή
    11/04/2009
    Μηνύματα
    24
    Τα διαβασα ολα χτες το πρωι

    Εχει αρκετο πραμα αλλα διαβαζοντας καινουργιες αποριες προκυπτουν.

    Καπου ειδα οτι το μοντελο 2001 1η γενια εχει καποια προβληματα ψεκασμου.Κριμα και μου αρεσε το λευκο χρωμα

    Ευχαριστω πολυ παιδια

  8. #8
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από adagio
    Τα διαβασα ολα χτες το πρωι

    Εχει αρκετο πραμα αλλα διαβαζοντας καινουργιες αποριες προκυπτουν.

    Καπου ειδα οτι το μοντελο 2001 1η γενια εχει καποια προβληματα ψεκασμου.Κριμα και μου αρεσε το λευκο χρωμα

    Ευχαριστω πολυ παιδια

    Αν ισχύει κάτι τέτοιο που δε το γνωρίζω, με αναβάθμιση του προγράμματος θα είναι comple

Παρόμοια θέματα

  1. F650 GS Dakar - Service 30.000Km
    από zanny στο forum BMW
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2007, 18:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF