Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: honda glx cub 90

  1. #1

    honda glx cub 90

    Γεια σας παιδιά είμαι νέος στο φόρουμ, θα ήθελα να ρωτήσω...για ενα glx που εχω...αν μπορειτε να μου στείλετε τιμές και αν υπάρχει καποιο σάιτ ...για πλαστικά ιμιτασιον, φλας και διαφορα τετοια πραγματα...ευχαριστω

  2. #2
    Suzuki fb πάντα σούζα Το avatar του/της powerman95
    Εγγραφή
    28/07/2008
    Μηνύματα
    238
    Δες εδω.
    http://www.moto-rider.com/home.aspx
    Βεβαια αμα μπορεις να βρεις κανα μαγαζι στην περιοχη σου πιστευω θα ηταν καλυτερα

  3. #3

    HONDA GLX CUB 90

    Να πώ και κάτι άλλο ...παράγγειλα κάποια πλαστικά ...αλλα το θεμα ειναι οτι δεν θελω να αλλάξω ντεπόζιτο θελω να το βαψω ...οσο πιο καλά γίνεται ..υπαρχει κατι σε σπρει που να ειναι ικανοποιητικό ή πρέπει να πάω σε φανοβαφοίο

  4. #4
    Suzuki fb πάντα σούζα Το avatar του/της powerman95
    Εγγραφή
    28/07/2008
    Μηνύματα
    238
    Μπορεις να το γυαλισεις,αλλα αν επιμενεις να το βαψεις μπορεις να το κανει {και}με σπρευ και το αποτελεσμα θα ειναι σχεδον σαν αυτο του φανοποιειου.Ετσι κι αλλιως δεν θα το βλεπει κανεις οποτε δεν ειναι αναγκη να δωσεις λεφτα

  5. #5
    Φιλε πρόσφατα έβαψα το glxάκι με σπρέι. Όπως πάντα επιπόλαιος και βιαστηκός που ειμαι, δεν έτριψα και δεν πέρασα καμια επιφάνεια με τίποτα... (με το ζόρι με έπεισε ενας φίλος να το πλίνω πρώτα :P και μετά να το βαψω)

    ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ:
    (α) Όλες οι μεταλλικές επιφάνειες βγήκαν τέλειες. Μαύρο χρώμα χωρίς καμία ατέλεια. Το κόλπο είναι να το περάσεις πολύ πολύ γρήγορα με το σπρέι απο πάνω ώστε να μην προλάβει να στάξει. Αυτός ο τρόπος σε καθυστερεί πολύ, μιας και χρειάζονται 5-6-7-8 χέρια αλλα γίνεται άψογο.

    (β) Όλα τα πλαστικά σκατά! Δεν πέρασε ούτε μια βδομάδα όπου ο ήλιος και η βρωμιά σκάσανε το χρώμα το οποιο με πρώτη ματια 2-3 μέρες μετά το βάψιμο ήταν ΤΕΛΕΙΟ! Ξεκόλλησαν κομμάτια και έχει γίνει δαλματίας μπλε-μαύρο τώρα. Οπότε τα πλαστικά καλύτερα να τα κάνεις αλλιώς (πως δεν ξερω ακριβώς μιας και έχω ακούσει 3.000 τρόπους)

    Αυτά απο μένα. Καλή συνέχεια

    ΥΓ: Το γελοίο ήταν το εξής: μόλις το έβαψα και ενώ η μπογιά ήταν στεγνή μου το κουτσουλάει περιστέρι στο τιμόνι και η κουτσουλια "ενσωματώθηκε" με τη μπογιά και δεν έβγαινε με τίποτα. Χρειάστηκε ξανά ξύσιμο και πέρασμα, ώστε να μην φιγουράρω με τις απεκρίσεις του συμπαθούς πουλιού στο τιμόνι μου :P
    Nazis Punks Fuck Off

  6. #6
    σε ευχαριστω φιλε...να σαι καλα...απλως παραγγειλα καποια κομματια....και μετα θα βρω το αντιστοιχο χρωμα για το ντεποζιτο τα πιρουνια και τα ψαλιδια

  7. #7
    Suzuki fb πάντα σούζα Το avatar του/της powerman95
    Εγγραφή
    28/07/2008
    Μηνύματα
    238
    Περιμενουμε φοτο σου

Παρόμοια θέματα

  1. Καθαρισμα κεφαλης Honda GLX 90
    από ioannou_b στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2019, 02:52
  2. Honda GLX 90
    από Gnick στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2014, 21:12
  3. συνδεση μοτερ honda glx 90 σε ελεκτρικα suzuki fb50
    από iliasdiver13 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2009, 15:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF