Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: σχεδόν πέθανε

  1. #1
    make love not work Το avatar του/της L.omerta
    Εγγραφή
    18/04/2005
    Μηνύματα
    137

    Unhappy σχεδόν πέθανε

    Αρχικά καλησπέρα σε όλους!!
    Απο χτες το απογευμα περιπου αρχισα να ακουω εναν περιεργο θορυβο μολις χρησιμοποιουσα την τριτη ταχυτητα(ακουγόταν σαν να έχει ξερυθμιστει κατι)....κατα το βραδακι μου εσβησε σε ενα φαναρι χωρις λόγο καιμετα δεν έμπαινε η πρωτη με τιποτα αλλα και στην νεκρα αν αφηνα τον συμπλέκτη εσβηνε..καθως δεν εχω οδικη βοηθεια ειχα απελπιστει λίγο αφού ήμουν και μακριά απο το σπίτι μου(ήμουν κεντρο και μενω αγιο δημητριο). Ξαφνικά μετα απο λίγο πήρε μπροστά κανονικά και πήρε και την πρώτη και αποφάσισα να πάω προσ το σπίτι μου. περίπου 2 χλμ πριν το σπίτι μου ξανα έσβησε και δεν έπερνε μπροστα με τίποτα με την μίζα. Προσπαθούσα με την μανιβέλλα αλλα η πρώτη δεν έμπαινε με τιποτα και εσβηνε κι ολας μετα απο λίγο..Το χειρότερο είναι ότι μετα απο λίγο μπλόκαρε και η μανιβέλλα και δεν κουνιόταν καθόλου:hypnotize !!!
    τελικά με βοήθησε ενας φίλος να την πάω μεχρι το σπίτι.. η κατασταση της τώρα είναι όπως ήταν και δεν παίρνει μπρος με τίποτα.. Μπορει να καταλαβει κανεις τι εχει γίνει περίπου γιατι ειμαι και λίγο ασχετος με το θέμα...(πρέπει να βρω και τροπο να την παω και στο συνεργείο που ειναι καλληρόης την δευτέρα αλλά αυτο είναι το λιγότερο)Λέτε να είναι κατι σοβαρό???
    (μια vespa του 93 έχω)
    ευχαριστω!!!!
    go big or go home!!!

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/08/2006
    Μηνύματα
    11
    Αυτη τη στιγμη τι εχει το μηχανημα? Με τη μανιβελλα τι γινεται, ειναι ακομα μπλοκαρισμενη? Οταν προσπαθεις να το βαλεις μπρος με τη μιζα τι γινεται?

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    319
    Kolise to mixanaki sou

  4. #4
    make love not work Το avatar του/της L.omerta
    Εγγραφή
    18/04/2005
    Μηνύματα
    137
    Με τη μιζα πλέον δεν παίρνει μπροστα με τίποτα(λογικό μετά απο τόσες προσπάθειες) και η μανιβέλλα είναι μπλοκαρισμένη και δεν κουνιέται καθόλου...
    Ξέρετε αν μπορώ να κάνω κάτι με την μανιβέλλα για να το βάλω μπροστα μπας και καταφέρω να το πάω στο συνεργείο??
    ακούγεται σοβαρό??
    go big or go home!!!

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/08/2006
    Μηνύματα
    11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από L.omerta
    Με τη μιζα πλέον δεν παίρνει μπροστα με τίποτα(λογικό μετά απο τόσες προσπάθειες) και η μανιβέλλα είναι μπλοκαρισμένη και δεν κουνιέται καθόλου...
    Ξέρετε αν μπορώ να κάνω κάτι με την μανιβέλλα για να το βάλω μπροστα μπας και καταφέρω να το πάω στο συνεργείο??
    ακούγεται σοβαρό??
    Οταν πας να το βαλεις μπροστα με την μανιβελλα κανει σαν να κλωτσαει? (οπως οταν εχουμε σχεση στο κιβωτιο)

Παρόμοια θέματα

  1. Σχεδον τελειωσε....
    από KeLeYTiS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 15:08
  2. Site με σχεδόν ..... service manual
    από free rider στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2004, 20:23
  3. σχεδον ετιμο!!!
    από wolfman13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2004, 20:47
  4. Γύρος Κορινθιακού (σχεδόν...) Κυριακή 29/8
    από Wizard13 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2004, 18:38
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 11:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF