Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: ΕΛΛΑΔΑ-ΙΤΑΛΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ

  1. #1

    ΕΛΛΑΔΑ-ΙΤΑΛΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ

    καλημεριζω απαντες.πειραμε αποφαση με την γυναικα μου να τολμησουμε να κανουμε αυτο το ταξιδι.ειναι πρωτη φορα που βγαινουμε εξωτερικο.φευγουμε 9 αυγουστου.οπιαδιποτε πληροφορια θα μας ηταν χρησιμη ειναι ευπροσδεχτη.ευχαριστουμε εκτοπροτερων!!!
    ΥΓ.ξερει καποιος καμια οδηκη να καλιπτει ευρωπή

  2. #2

  3. #3
    Δεν είναι τίποτα πάντα υπάρχει η πρώτη φορά. Ψάξε λίγο το παρακάτω σάιτ θα σε βοηθήσει πολυ με αποστάσεις ,διόδια ,βενζίνες,κ.τ.λ. http://www.viamichelin.co.uk/viamich...er/Itineraires ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ
    Ταξίδεψε ψυχή μου, ταξίδεψε. . .

  4. #4
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Φυγε γεματος βενζινη απο Ελλαδα και ξαναγεμισε στην Αυστρια αν μπορεις...στην Ιταλια πινε εσπρεσσο στα βενζιναδικα και για νερο βρες σουπερμαρκετ, ζητα νατουραλε και οχι μινεραλε αν δεν σου αρεσουν οι μπουρμπουληθρες...πιστωτικη στα διοδια για πολλαπλη ευκολια...μην γεμισεις τα μπαγαζια σου αν μπορεις...θα εχουν ακομα εκπτωσεις νομιζω...!! Ακολουθα πιστα τα ορια ταχυτητας ειδικα σε κατοικημενες περιοχες...αλλιως... ,
    χαιρετα τους συναδελφους μοτοσυκλετιστες αν και κατανταει κουραστικο καμια φορα, προσοχη στους κυκλικους κομβους...εξω εχουν προτεραιοτητα οσοι κινουνται μεσα και οχι οσοι εισερχονται σε αυτον...Αν τα λαστιχα σου δεν ειναι καινουρια καλυτερα αντικατεστησε τα, αλλιως εξω με την ασφαλτο που εχουν, δικαβαλλος, φορτωμενος, και με λιγο γκαζακι στις εθνικες τους θα επιστεψουν καραφλα, ισως και με λινα σε κοινη θεα...Αδιαβροχοποιηση στα παντα...βροχη θα παιξει σιγουρα...σε διαφορετικη περιπτωση απλα διαλεξε 6 νουμερακια και ενα τζοκερ
    Αυτια προς παρον... αν κατεβασει και αλλα η γκλαβα μου θα επανελθω...μπαιιι
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  5. #5
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
    Φυγε γεματος βενζινη απο Ελλαδα και ξαναγεμισε στην Αυστρια αν μπορεις...στην Ιταλια πινε εσπρεσσο στα βενζιναδικα και για νερο βρες σουπερμαρκετ, ζητα νατουραλε και οχι μινεραλε αν δεν σου αρεσουν οι μπουρμπουληθρες...πιστωτικη στα διοδια για πολλαπλη ευκολια...μην γεμισεις τα μπαγαζια σου αν μπορεις...θα εχουν ακομα εκπτωσεις νομιζω...!! Ακολουθα πιστα τα ορια ταχυτητας ειδικα σε κατοικημενες περιοχες...αλλιως... ,
    χαιρετα τους συναδελφους μοτοσυκλετιστες αν και κατανταει κουραστικο καμια φορα, προσοχη στους κυκλικους κομβους...εξω εχουν προτεραιοτητα οσοι κινουνται μεσα και οχι οσοι εισερχονται σε αυτον...Αν τα λαστιχα σου δεν ειναι καινουρια καλυτερα αντικατεστησε τα, αλλιως εξω με την ασφαλτο που εχουν, δικαβαλλος, φορτωμενος, και με λιγο γκαζακι στις εθνικες τους θα επιστεψουν καραφλα, ισως και με λινα σε κοινη θεα...Αδιαβροχοποιηση στα παντα...βροχη θα παιξει σιγουρα...σε διαφορετικη περιπτωση απλα διαλεξε 6 νουμερακια και ενα τζοκερ
    Αυτια προς παρον... αν κατεβασει και αλλα η γκλαβα μου θα επανελθω...μπαιιι

    Εσύ δεν κοιτάς να γράψεις το ταξιδιωτικό που χρωστάς, τώρα που τα έχεις φρέσκα ακόμα και είσαι και ορεξάτος...;;;;;;




    ελεκτρομότο, δώσε και περισσότερες ίνφο για το ταξίδι σου για να σε βοηθήσουν τα παιδιά.

  6. #6
    φιλε PANVAS δεν εχω κατι σιγκεκριμενο στο μυαλο μου καθος ειναι και η πρωτη φορα που βγαινω εξω.γενικες πληροφοριες ηθελα που πιθανων δεν γνωριζω.εκει που εχω αντιμετοπηση προβλημα εινε με την οδηκη μιπως ξερεις κατι?

  7. #7
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ELECTROMOTO
    φιλε PANVAS δεν εχω κατι σιγκεκριμενο στο μυαλο μου καθος ειναι και η πρωτη φορα που βγαινω εξω.γενικες πληροφοριες ηθελα που πιθανων δεν γνωριζω.εκει που εχω αντιμετοπηση προβλημα εινε με την οδηκη μιπως ξερεις κατι?
    Ε... Τότε ξεκήνα να διαβάζεις εδώ μέσα και στο τέλος πολύ απλά δεν θα ξέρεις που να πρωτοπάς...

    Οδικη βοήθεια εννοείς;
    ΕΛΠΑ. Πάρτους ένα τηλ. και ρώτα. Οι περισσότεροι που ξέρω και συνταξιδεύω, αυτήν έχουν για έξω, όπως και εγώ. Δεν έχω ακούσει κανένα παράπονο μέχρι στιγμής...
    Μετά πας για BMW... :rotflmao:

  8. #8
    Για οδικη βοηθεια ρωτα τον ασφαλιστικο πρακτορα της εταιρειας που εχεις ασφαλισμενη την μοτο σου.Οι περισσοτερες εγκυρες ασφαλιστικες συνεργαζονται με συγκεκριμενες εταιρειες οδικης βοηθειας και μπορουν να σου κανουν συμβολαιο για οδικη βοηθεια με περιπου 30,00 ευρω το εξαμηνο.
    All i want from my birthday is another birthday!

  9. #9
    οδικη βοηθεια για ολη την ευρωπη κ την ελλαδα παρε την ADAC.
    μπες στο www.adac.de κανε εγραφη 80 ευρω τον χρονο.οι ανθρωποι ειναι απιστευτοι στις παροχες τους

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thalasinos
    Εγγραφή
    20/08/2008
    Μηνύματα
    417
    Καλημερα σε ολους !
    Γραφω απο το μοναχο, ηρθα απο ηγουμενιτσα- βενετια, απο εκει ακολουθησα τη διαδρομη βενετια,
    TREVISO- PONTE-CORTINA-TOBLACH-BRUNECK BRUNICO φανταστικη διαδρομη με πανεμορφα τοπια, συνεχισα απο autobahn Αυστρια, Γερμανια.

    Οδικη εχω κανει στην ασφαλιστικη που εχω με 50 ευρω το χρονο, καλυπτει και τσεχια,ρουμανια, βουλγαρια, φυσικα ιταλια,αυστρια,γερμανια.

    Αντε και καλο σας ταξιδι!!!!!!!!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Ελλαδα-Ιταλια-Αυστρια-Γερμανια-Ολλανδια
    από 700_Thespieis στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2010, 21:27
  2. ΙΤΑΛΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ (4225 ΧΛΜ)
    από DIM.K30 στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 124
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2010, 05:50
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/09/2009, 09:28
  4. Ιταλία - Αυστρία - Τσεχία
    από GATHAN στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2009, 13:10
  5. Ιταλια-Αυστρια ...how to ?
    από SpineshankD στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2008, 08:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF