Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Ταξίδι στην ιταλία,πληροφοριες!!

  1. #1

    Ταξίδι στην ιταλία,πληροφοριες!!

    Όλα ξεκίνησαν όταν ένα βράδυ εκεί που κοίταζα για τιμές εισιτηρίων πλοίων είδα ότι το κόστος για 1 άτομα + μηχανή σε καμπίνα πάτρα ανκόνα ήταν 120 ευρώ.

    Στις 9 αυγούστου ξεκινάμε απο Πάτρα για Ανκόνα και θα θέλαμε την πολύτιμη βοήθεια σας.

    Αρχικά ήταν σχεδιασμένο να πάμε 2 μηχανές όπου η 1 μηχανή δικάβαλη και να μείνουμε για 6 βράδια,αλλά λόγω ενός προβλήματος ο φίλος με την άλλη μηχανή δεν μπορεί να έρθει και επείδη είμαι αποφασισμένος να μην το ακυρώσω το ταξίδι και να πάω δικάβαλος,θα πάμε για 4 βράδια όπου το τέταρτο βράδυ θα πρέπει να είναι στο μιλάνο γιατί πρέπει να αφήσω τον φίλο μου.Θα μου πείτε τι ταξίδι θα κάνεις,εγώ θα έλεγα περισσότερο αναγνωριστικό για τις επόμενες χρονιές.

    Το θέμα μου είναι ποια διαδρομή να ακολουθήσω,έχω σκεφτεί 3 διαδρομές:

    1. Ανκόνα -> 245 χλμ -> Σιένα ή Φλωρεντία(έχω ξαναπάει) 1 διανυκτέρευση -> 450 χλμ -> Νίκαια 2 διανυκτερεύσεις -> 320χλμ -> Μιλάνο 1 διανυκτέρευση. χλμ 1040

    2. Ανκόνα -> 290 χλμ -> Ρώμη 2 διανυκτερεύσεις -> 240 χλμ -> Σιένα ή Φλωρεντία(έχω ξαναπάει) 1 διανυκτέρευση -> 400 -> Μιλάνο 1 διανυκτέρευση. Συνολικά χλμ 920

    3. Ανκόνα και όπου μας αρέσει σταματάμε για διανυκτέρευση.

    Η αρχική διαδρομή ήταν η πρώτη και με βενετία 2 διανυκτέρευσεις ακόμα αλλά μετα που μου ακύρωσε ο φίλος σκέφτομαι την πρώτη απο τις τρεις παραπάνω.

    Κάθε συμβουλή για οποιοδήποτε μέρος που αξίζει να πάμε είναι καλοδεχούμενη,δεν έχω ξαναπάει ιταλία οδικώς,οπότε θα έλεγα ότι είμαι άσχετος,καθώς επίσης και πληροφορίες σχετικά με καταλύμματα που αξίζει να μείνουμε απο ξενοδοχεία μέχρι mobile home.Δεν σκεφτόμαστε για camping επειδή θα είναι λίγο γρήγορο το ταξίδι.

    Απο θέμα κούρασης νομίζω ότι είναι υποφερτά,δεν είναι τρελά τα χλμ,αντέχονται.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=84897


    τσεκαρε λιγο.....

    πηγαινε οπου θέλεις.........αλλα να προσέχεις ενα πραγμα σε καποια σημεια που στην aytostrada θα εχει πολυ κηνηση προσεχε το αποτομο μποτιλιαρισμα χωρις κανεναν λογο....

    μην κολατε και ας ειναι μπροστα η μηχανη με τα καλυτερα φρενα και με αποσταση....

    παθαμε πλακα απο μιλανο - βενετια οταν σε αποσταση 100χλμ το κανανε 3 φορες χωρης ατυχημα....στην πρωτη ημουνα τυχερος!
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  3. #3
    Αυτο με την Ancona διανυκτερευση δε το πολυκαταλαβα...θα σου προτινα να μην μεινεις στην Ancona εκτος αν το ξενοδοχειο δεν εχει κλειστο παρκινγκ ελεγχομενο....το ιδιο και στο Milano....

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    Αυτο με την Ancona διανυκτερευση δε το πολυκαταλαβα...θα σου προτινα να μην μεινεις στην Ancona εκτος αν το ξενοδοχειο δεν εχει κλειστο παρκινγκ ελεγχομενο....το ιδιο και στο Milano....
    Συγνώμη αλλά δεν το έγραψα αναλυτικά,ανκόνα δεν θα έχουμε διανυκτέρευση,απλά θα είναι η αρχή του ταξιδιού μας.

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ilion10
    Συγνώμη αλλά δεν το έγραψα αναλυτικά,ανκόνα δεν θα έχουμε διανυκτέρευση,απλά θα είναι η αρχή του ταξιδιού μας.
    ok...προσοχη και τα ματια σας 14 οσπου να βγειτε απο το λιμανι....

  6. #6
    φιλε παναγιωτη τυνχανει να φευγω και εγω 9 αυγουστου απο πατρα για ανγκονα .επεισεις βγαινω και εγω με τιν γυναικα μου πρωτη φορα εξωτερικο.οποτε το μονο που μπωρο να σου προσφερω εινε μια τραπουλα και παρεα στο καραβι.
    ΥΓ.μπιριμπα ξερεις?

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ELECTROMOTO
    φιλε παναγιωτη τυνχανει να φευγω και εγω 9 αυγουστου απο πατρα για ανγκονα .επεισεις βγαινω και εγω με τιν γυναικα μου πρωτη φορα εξωτερικο.οποτε το μονο που μπωρο να σου προσφερω εινε μια τραπουλα και παρεα στο καραβι.
    ΥΓ.μπιριμπα ξερεις?
    ξέρω..χαχαχαχα......για που θα κινηθείτε εσείς?

  8. #8
    ΓΙΑ ΤΣΕΧΙΑ ΛΕΜΕ ΑΛΛΑ ΤΙ ΤΑ ΘΕΣ ΜΟΛΙΣ ΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΟΛΗ Η ΕΥΡΩΠΗ ΕΙΝΕ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ

Παρόμοια θέματα

  1. πληροφοριες για ταξιδι στην τυφλιδα
    από sherpa στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2012, 21:59
  2. Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2007, 15:22
  3. Ταξιδι Στην Ευρωπη
    από ELECTROMOTO στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2005, 21:35
  4. Ταξίδι στην Κρήτη.
    από kchrono στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 14:01
  5. για την αποβαση στην ιταλια...νεωτερα
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2004, 10:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF