Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: προτασεις για ταξιδακι... please!

  1. #1

    προτασεις για ταξιδακι... please!

    Αφορμη αυτου του θρεντ ειναι οτι με τρωει εδω και καιρο να κανω ενα ταξιδακι (οχι πολυ hardcore!) εντος ευρωπης, με τη μηχανη (tdm 900)!

    Το φυτιλι σε αυτην μου την ανυσηχια μου το αναψε (για τα καλα ομως!), μια ομορφη (πανεμορφη για την ακριβεια) νεραϊδα που φτερουγιζει στη ζωη μου αυτη την εποχη και γουσταρει να το κανουμε together!

    Στο δια ταυτα λοιπον μαγκες, οπως καταλαβαινετε εχω μπει σε αναζητηση/ερευνα για διαδρομη/προορισμους καθως και κοστους (βασικοτατο!) και οι προτασεις και τα hints απο ενδοξους ΤΑΞΙΔΙΑΡΗΔΕΣ ειναι πολυτιμες!

    Σκεφτομαστε για ταξιδι μιας εβδομαδας περιπου, για αρχες σεπτεμβρη πανω-κατω...

    Επισης, πολυ ευχαριστως να οργανωναμε και να καναμε αυτο το ταξιδακι παρεα και με αλλους συμφορουμιτες που μαζι με τις νεραϊδες τους γουσταρουν να κανουν κατι τετοιο μαζι!

    Α, επισης αν ξερετε καποιες λεσχες που να οργανωνουν μοτο-ταξιδια, παρακαλω δωστε μου περισσοτερα στοιχεια επικοινωνιας κτλ.

    Thanks a lot!!!

    ΥΓ. Αυριο το βραδυ φευγω για χανια και απο μεθαυριο η προσβαση μου στο net θα ειναι περιορισμενη για καποιο διαστημα, μιας και το λιωσιμο στις παραλιες και γενικοτερα στη Φυση επιβαλεται, παρ' ολα αυτα θα περιμενω την ευκαιρια που θα κατσω στην οθονη, να δω τις προτασεις σας!
    money cant buy me love !!!

  2. #2
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    αααα μα τι γλυκουλιιιιιιιιιιιιιιιιιιςςςςςςςςςςς :a07: :a07: :a07:

    καλες διακοπες

    (οχι σαν κατι αλλα ρεμαλια....ΔΕ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΑ ΕΞΑΕΡΙΣΜΟ ΣΤΑ ΦΡΕΝΑ?ΚΟΙΤΑΞΕΣ ΤΙΣ ΠΙΕΣΕΙΣ????ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕ ΕΚΕΙΝΟ)




    υσ¨α ναι! Ιταλια δεν ειναι καλα και κοντα?

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  3. #3
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Βαλκανια.

    Προσοχη ο σεπτεμβρης ειναι μηνας που μπορει να επιφυλασει εκπληξεις οσον αφορα τη βροχη

  4. #4
    Παλαιο τόμαρο
    Εγγραφή
    28/06/2007
    Μηνύματα
    846
    Κεντρική Ιταλία, τοσκάνη (δεν ξευρω κ τίποτε άλλο).
    Καλύπτει τα περισσότερα από όσα λες.
    Φτηνά και μάλλον αρκετά φτηνότερα το Σεπτέμβρη αφου είναι μήνας off season δηλαδής αντιτουριστικός.
    Καμπινγκ βρίσκεις εύκολα και για δυο άτομα με σκηνη μηχανή δύσκολα θα περάσεις το 25 ευρώπουλα.
    Φαι ανάλογα την τσέπη. Αν είσαι και πολύ γκουρμε τύπος και θες ταβερνιέ σπέζιαλ θα πλερώκεις (φτηνότερα από εδω πάντως). Εγω πάλι είμαι της άποψης ότι "δεν γίνεται να τρωμε σκατόπιτσες κ μακαρονάδες της πλάκας εδω με τα· διπλά λεφτά και στην Ιταλία να ψάχνουμε ψαρονέφρι well done".
    Εισητήρια καραβιού το Σεπτέμβρη σε πολύ, πολύ λογικές τιμές (τσέκαρε κ στο σαιτ με τα δρομολόγια κ τις τιμές). Το ταξίδι είναι περίπου 21 ώρες.
    Βροχή, πιθανά ναι.
    Απίστευτες διαδρομές, πολλά όμορφα μέρη κοντά από το κέντρο της τοσκάνης (φλωρεντία) ακριβή βενζίνη τσάμπα καφέδες.
    γης μαδιαμ...

  5. #5
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Καλαβρια,ελληνοφωνη Ιταλια.Καταπληκτικοι ανθρωποι,φτηνο φαγητο,τοπικα πανηγυρια,ΑΛΛΗ Ευρωπη.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  6. #6
    Ιταλικές, Αυστριακές και Ελβετικές Άλπεις. Μέρη φτιαχμένα από άλλο Θεό.
    Καταπληκτικές διαδρομές, παραμυθένια χωριά, φανταστικά μέρη γενικότερα.
    Τιμές λογικές (ειδικά την περίοδο που αναφέρεσαι)
    Καιρός αλλοπρόσαλος ειδικά από μέσα Αυγούστου και μετά.
    Προσοχή στις νεράϊδες. Έχω ακούσει "τραγουδάνε" πολύ σε αυτά τα ταξίδια.
    Όπου και να πας, το ταξίδι με την μοτοσυκλέτα θα σε αποζημίωσει 100%.

  7. #7

  8. #8
    όπως είπε κ κάποιος παραπάνω ο Σεπτέμβρης ενδέχεται να έχει πολλές βροχές κ μάλλον θα ξενερώσετε. Καλύτερα να ξεκινήσετε πριν τελειώσει ο Αύγουστος. κεντρική κ νότια Ιταλία είναι καλά νομίζω. αλλιώς μπορείς να δοκιμάσεις κ τις παραλίες τις κροατίας αλλά η ποιότητα της ασφάλτου δεν είναι ότι καλύτερο
    Γιώργος

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pepes1gr
    Εγγραφή
    02/09/2003
    Μηνύματα
    373
    Πάρε μιά ιδέα και από το δικό μου.
    http://pepes1gr.blogspot.com/2008/06/blog-post.html

  10. #10
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Φιλαρακι πεσανε ηδη βροχη οι προτασεις και σιγουρα υπαρχουν και αλλες...Εφοσον παντως ειναι πρωτη φορα να θυμασε οτι ειναι σαν να μπαινεις σε ενα φοβερο μαγαζι για φαγητο και ολα τα τραπεζια να ειναι αδεια...οπου και να κατσεις θα "φας" καλα...αντε και καλους δρομους...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  11. #11
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
    να θυμασε οτι ειναι σαν να μπαινεις σε ενα φοβερο μαγαζι για φαγητο και ολα τα τραπεζια να ειναι αδεια...οπου και να κατσεις θα "φας" καλα...αντε και καλους δρομους...
    +100000000000

    Όλα τα λεφτά το comment!

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pepes1gr
    Εγγραφή
    02/09/2003
    Μηνύματα
    373
    Σωστός ο LOUKILOUK

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 10:51
  2. Ακούω προτάσεις για εντουράκι!
    από milaber στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2005, 16:08
  3. Απαντήσεις: 134
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2005, 18:40
  4. Προτάσεις για 50cc-80cc
    από George-3- στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2004, 17:50
  5. Προτάσεις για όμορφα μέρη ανά την Ελλάδα...
    από bikersonly στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2004, 20:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF