Σελίδα 4 από 11 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 162

Θέμα: Z1000r ........ Eddie Lawson

  1. #46
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    To link ουτε ΄γω το καταλβα... Τι σχεση εχει η Δουρου και ο Σακελαριδης με 80s, επαναστασεις και Z?

    Anyway, Αναμενω φωτογραφιες και γραψιμο με το υπολοιπο της ανακατασκευης, καποιοι απο εμας κατι πρεπει να εχουμε να διαβαζουμε Ιουλιο και Αυγουστο που δουλευουμε, ασε και που μεχρι στιγμης δεν εχει κανει και καμια τρομερη ζεστη αρα και εσυ μια χαρα θα εισαι!!!!

  2. #47
    Ανέμελο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    30

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    ...μια χαρα ειμαι

    το μονο που εχω να πιασω κατσαβιδι στα χερια μου κατι χρονια και τα εχω παιξει !!!

    κυρακη 9,30 βραδυ ... δυο μερες γεματες δουλειας
    Και πρεπει τωρα να μαζεψω ολα τα πραγματα παλι στα κουτια τους ....αρα θα το ξενυχτησω σχετικα .
    Οποτε φωτορομαντζα και λοιπα ερωτικα δραματα τα ξεχναμε για σημερα ......

    μεσα στην επομενη εβδομαδα εχω προγραμματισει αρκετες δουλειες που θα μου επιτρεψουν την συνεχεια , οπως κυριως να τελειωσω με τα φρενα του , ηλεκτρικα και μονταρισμα περιφερειακων στο πλαισιο

    και επισης να ανασυρω αρκετα πραγματα του , καθως και προσωπικες μνημες απο την ληθη του παρελθοντος
    ενα θεμα ειναι οτι συγχρονως εχω την ευκαιρια να ξεδιαλεξω και πραγματα απο τα υπολοιπα KAWA μου , που εχουν μπερδευτει με τα του Ζητα ..
    θα ελθει και αυτων η σειρα μετα το Ζ... και τελευταιο θα πιασω το Ρεπλικα
    Το REPLICA παιδες ,και ειδικα στην εκδοση S1 για να τελειωσει θελει απλα μερικες χιλιαδες ευρω ακομη !!! ξεχωρα με τι μας εχει φυγει μεχρι στιγμης

    ενδεικτικα να αναφερω ψαλιδι φακτορυ .και αμορτισερ πισω FOX racing .οπως και αμορτισερ πισω SW PERFOMANCE φακτορυ επισης τα βγαζει ενας απελπισμενος αμερικανος στο εμπευ με τιμες 2,000 +++ .... 1.500 .......1,900 $$$$$$$

    Αι κνοου μεν .......καζινο στο φοινιξ με ολα τα εξοδα πληρωμενα !!!!
    ( αν τα διαβασει ο Αστρο οτι γραφω , Ας δωσει το ρεπορταζ για τον δικο μας τον JIM GIANATSIS )



    αλλες εποχες ισως να τα μπουμπουναγα ...
    τωρα δεν υπαρχει σαλιο ...με οτι εχουμε αυτα ειναι ...με αυτα και αυτα θα συνεχισουμε

    μια δυο φωτο παιδες απο το τελευταιο 2μερο ...ετσι να παρετε μια εικονα τι προκειται να βγει

    για αρχη μια χαρα ηταν ..
    να συνεχισει μονο και να τελειωσει

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    φωτο ....
    για να δουμε τι θα βγει ??


    ΓΜΤΤ ΓΜΤΤΤ ΓΜΤΤ...............

    προσπαθω να ανεβασω φωτο το ,πισι πηδιεται ασυστολως

    μου εχει σπασει τα νευρα

    απορω πως το δουλεουν αυτο το ρημαδι ...

    εστω μια θα την ανεβασω πιο αργα οταν φθασω σπιτι μου απο το δικο μου ..
    συνεχιζεται
    Τελευταία τροποποίηση από Zpower; 21/07/2014 στις 02:06.

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    για να δουμε τι θα βγει .....
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων _DSC7352 - Copy.jpg‎  

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    για παμε .........
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων _DSC7359.jpg‎   _DSC7370 - Copy.jpg‎   _DSC7372 - Copy.jpg‎  

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    κανα δυο ακομη ........
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων _DSC7376 - Copy.jpg‎   _DSC7403 - Copy.jpg‎   _DSC7389 - Copy.jpg‎  

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    παμε για υπνο .......
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων _DSC7406 - Copy.jpg‎  

  9. #54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zpower Προβολή μηνύματος
    παμε για υπνο .......
    Το παραπάνω με το μηχανάκι του τίτλου και της 1ης σελίδας δεν έχουν σχέση. Μήπως θα ήταν καλύτερα να ανοίξει άλλο θέμα?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Το παραπάνω με το μηχανάκι του τίτλου και της 1ης σελίδας δεν έχουν σχέση. Μήπως θα ήταν καλύτερα να ανοίξει άλλο θέμα?
    Μας τα ψιλοέμπλεξε όντως ο Γιώργος.Ας βγάλει άκρη πρώτα ο ίδιος (νομίζω).
    ΥΓ Εγώ προτιμώ πάντως αυτό με τις ακτίνες...

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    Για εμενα ειναι απλα ..... οχι μπερδεμενα

    Το REPLICA ειναι στην γωνια του και περιμενει ..

    Το Ζε οταν με το καλο τελειωσει .,θα αποκτησει το δικο του θεμα αναλυτικα το πως και το γιατι ..
    (αυτη την στιγμη το ζητουμενο ειναι να κυκλοφορησει οπως οπως ..και να με βαλει παλι στην λογικη της μουντζουρας )


    υπαρχει ενα ακομη Ζε what ??? ..που μπορει να τελειωσει στα γρηγορα , γιατι ειναι ξεπουπουλιασμενο ...freek out και μαλλον θα παει Τατοι
    και μετα στο δικο του θρεντ

    για το Ρεπλικα , οταν υπαρξει καποιο νεο και ελπιζω συντομα ..θα ενημερωνεται εδω ....
    και στο τελος ολο το πορνογραφημα ζωντανο


    και μιας και μιλαμε για REPLICA παρτε μερικα καλουδια που βγαινουν στο μπεεεε-υ ....... τιμες μονο μην ρωτατε
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων $_57 (1).jpg‎   $_57 (9).jpg‎   $_57 (8).jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από Zpower; 21/07/2014 στις 14:45.

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    και απο τον ...... Johny the fox
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων $_57 (16).jpg‎   $_57 (18).jpg‎   $_57 (19).jpg‎  

  13. #58
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.449
    Μερικες αποριες:Τα Fox προοριζονται για το "απλο" Z1000R;Το εικονιζομενο ψαλιδι του S1 το εφτιαχνε ο Muzzy ή καποιος αλλος;Απ'οτι ξερω τα Works Performance προερχονται απο χωματινο μηχανακι,ισχυει αυτο;
    Αυτα τα ολιγα,καλη συνεχεια με τις κουκλες σου.
    RIDE MORE TALK LESS

  14. #59
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Μερικες αποριες:Τα Fox προοριζονται για το "απλο" Z1000R;Το εικονιζομενο ψαλιδι του S1 το εφτιαχνε ο Muzzy ή καποιος αλλος;Απ'οτι ξερω τα Works Performance προερχονται απο χωματινο μηχανακι,ισχυει αυτο;
    Αυτα τα ολιγα,καλη συνεχεια με τις κουκλες σου.


    λογικες ερωτησεις ..με τις αναλογες απαντησεις

    τα Fox ηταν factory καταστασεις και οχι για κοινους θνητους .βεβαια εαν ειχες βαρυ πορτοφολι και γνωριμιες τα ειχες και στο ρεπλικα σου
    υπευθυνος τοτε στην ομαδα της Φοξ εαν θυμαμαι καλα ο δικος μας ? JIM GIANATSIS
    Εχω σωσμενο ενα λινκ για αυτον ...αλλα η ωρα ειναι δυσκολη



    Η σημερινη work performance ....πρωην SW τοτε (εφτιαχνε ... !!!! ) τα υπολοιπα καλουδια που χρησιμοποιουσαν τα αστερια της Ντευτονα
    και οχι δεν ηταν απο μχ ..ηταν καθαροαιμα σπεσιαλ παρτς ,πανακριβα και δυσευρετα ...με μια ομαδα να τα στηριζει για καθε μηχανακι
    Στην κυριολεξια Κοσμηματα στα μετεπειτα S1 που πουληθηκανε σαν φορο τιμης για τον Εντυ .
    ( 50 κοματια σε αριθμο ..ενα απο αυτα κατα πασα πιθανοτητα διαλυθηκε εδω Ελλαδα .. )


    Καποιοι στα πρωτα χρονια απλα ειχαν φορεσει μχ σοκς ..και κυριως απο Ολινς Μαικο κλπ κλπ ....Καμια σχεση φυσικα με τα ανωθεν


    Tο ψαλιδι τελος ηταν κατ 'ευθειαν απο τζαπαν
    Μια μικρη και αγνωστη οικοτεχνια ,που εφτιαχνε τα ψαλιδια αυτα και τα ρεζερβουαρ ( το S1 ειχε αλουμινενιο φουελ τανκ με θαλαμο και σωληνακι υπερχειλησης ) καθως και καπακια ροτορα ..μαρσιπιεδερες ..και αλλα κουφα και διαφορα μπιχλιμπιδια .

    Καποια εποχη που ειχα επαφη με εναν γιαπονεζο εξαγωγεα , ανακαλυψα εναν επισης Γιαπονεζο χονδρεμπορα με αυτα τα ψαλιδια τα ειχε στον καταλογο του αλλα σαν στοκ ηταν ανυπαρκτα .και σε ερωτηση μεσω του δικου μου , απαντησαν οτι δεν γνωριζουν ποτε θα ειναι διαθεσιμα ..
    τυχαια εκεινη την εποχη που το εψαχνα επεσα επανω στον κατασκευαστη , απο ενα γιαπονεζικο μπλογκ (και φυσικα στα γιαπονεζικα ..αντε βρες ακρη )
    με τα πολλα , ενα σαιτ που ειχαν και πουλαγαν κατ ευθειαν στους γιαπονεζους μαζι με μια συντομη αναφορα στην ιστορια τους ..ειδικα για την προικα τοτε των εργοστασιακων καβα , και μετεπειτα των S1 ...

    Για προσωπικους λογους το σταματησα ξαφνικα το Replica ..

    Ψαλιδια επισης αντιγραφες αλλα οπτικα ασχετες με το πρωτοτυπο (να τολμησω οτι του εκαναν χαρακιρι ... ) εφτιαξαν και εξακολουθουν οι .. OVER ,DAYTONA . etc etc
    και η μαμα καβασακι στα μετεπειτα ZRX οτι να ναι εβαλε ,φυκια για μεταξωτες κορδελες

    Ο μονος που εχει κανει σοβαρη δουλεια στο θεμα ειναι ο Kipkawa στο uk . εαν χρειασθειτε κατι ενοχλειστε με ..

    ( ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑ ΤΖΑΠΟΝΕΖΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ .....απιστευτο το τι εχουν βγαλει για το θεμα ... αλλα αντε να τους βρεις πρωτα και να συνεννοηθεις μετα με αυτους )



    Περασαν χρονια και ξαναμπηκα στην πριζα ,ετυχε να κανω κουβεντα με τον Αστρομαν , oταν ηλθε Ελλαδα ,για τα ρεπλικα και μου συστησε εναν τυπα στην τζαπαν που εβγαζε πραγματα εμπευ και γενικα εστελνε εξω απο την χωρα ..
    εγω τον γνωριζα απλα σαν ονομα και για τα μηχανακια που ειχε φτιαξει ..
    ψαχνομασταν για ενα Ζ1R χιλια σε εντισιον SANCTUARY και ο Μoriwaki-man ειχε ενα ολινς συμβατο , οχι αναποδο μπροστιναρι για GPZ900R και υπολοιπα καλουδια ..του ειχα στειλει εμαιλ και ειχαμε μεινει εκει ..
    Εκατσε και η φαση με τον Γιαννη εννοω τον Αστρομαν και τελικα μας βρηκε ο mori.... και μας εστειλε 2 συγκεκριμενα ψαλιδια που ψαχναμε για τα ρεπλικα ...
    (μια βδομαδα πριν το τσουναμι ηταν .....)

    μετα τα παρατησα παλι ......

    Ξαναμπαινω στην πριζα ,για μια ακομη φορα , αρχιζοντας απο τα ευκολα , τα υπολοιπα οποτε τελειωσουν ....και εαν .

    καλη συνεχεια ..

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zpower Προβολή μηνύματος
    λογικες ερωτησεις ..με τις αναλογες απαντησεις

    τα Fox ηταν factory καταστασεις και οχι για κοινους θνητους .βεβαια εαν ειχες βαρυ πορτοφολι και γνωριμιες τα ειχες και στο ρεπλικα σου
    υπευθυνος τοτε στην ομαδα της Φοξ εαν θυμαμαι καλα ο δικος μας ? JIM GIANATSIS
    Εχω σωσμενο ενα λινκ για αυτον ...αλλα η ωρα ειναι δυσκολη



    Η σημερινη work performance ....πρωην SW τοτε (εφτιαχνε ... !!!! ) τα υπολοιπα καλουδια που χρησιμοποιουσαν τα αστερια της Ντευτονα
    και οχι δεν ηταν απο μχ ..ηταν καθαροαιμα σπεσιαλ παρτς ,πανακριβα και δυσευρετα ...με μια ομαδα να τα στηριζει για καθε μηχανακι
    Στην κυριολεξια Κοσμηματα στα μετεπειτα S1 που πουληθηκανε σαν φορο τιμης για τον Εντυ .
    ( 50 κοματια σε αριθμο ..ενα απο αυτα κατα πασα πιθανοτητα διαλυθηκε εδω Ελλαδα .. )


    Καποιοι στα πρωτα χρονια απλα ειχαν φορεσει μχ σοκς ..και κυριως απο Ολινς Μαικο κλπ κλπ ....Καμια σχεση φυσικα με τα ανωθεν


    Tο ψαλιδι τελος ηταν κατ 'ευθειαν απο τζαπαν
    Μια μικρη και αγνωστη οικοτεχνια ,που εφτιαχνε τα ψαλιδια αυτα και τα ρεζερβουαρ ( το S1 ειχε αλουμινενιο φουελ τανκ με θαλαμο και σωληνακι υπερχειλησης ) καθως και καπακια ροτορα ..μαρσιπιεδερες ..και αλλα κουφα και διαφορα μπιχλιμπιδια .

    Καποια εποχη που ειχα επαφη με εναν γιαπονεζο εξαγωγεα , ανακαλυψα εναν επισης Γιαπονεζο χονδρεμπορα με αυτα τα ψαλιδια τα ειχε στον καταλογο του αλλα σαν στοκ ηταν ανυπαρκτα .και σε ερωτηση μεσω του δικου μου , απαντησαν οτι δεν γνωριζουν ποτε θα ειναι διαθεσιμα ..
    τυχαια εκεινη την εποχη που το εψαχνα επεσα επανω στον κατασκευαστη , απο ενα γιαπονεζικο μπλογκ (και φυσικα στα γιαπονεζικα ..αντε βρες ακρη )
    με τα πολλα , ενα σαιτ που ειχαν και πουλαγαν κατ ευθειαν στους γιαπονεζους μαζι με μια συντομη αναφορα στην ιστορια τους ..ειδικα για την προικα τοτε των εργοστασιακων καβα , και μετεπειτα των S1 ...

    Για προσωπικους λογους το σταματησα ξαφνικα το Replica ..

    Ψαλιδια επισης αντιγραφες αλλα οπτικα ασχετες με το πρωτοτυπο (να τολμησω οτι του εκαναν χαρακιρι ... ) εφτιαξαν και εξακολουθουν οι .. OVER ,DAYTONA . etc etc
    και η μαμα καβασακι στα μετεπειτα ZRX οτι να ναι εβαλε ,φυκια για μεταξωτες κορδελες

    Ο μονος που εχει κανει σοβαρη δουλεια στο θεμα ειναι ο Kipkawa στο uk . εαν χρειασθειτε κατι ενοχλειστε με ..

    ( ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑ ΤΖΑΠΟΝΕΖΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ .....απιστευτο το τι εχουν βγαλει για το θεμα ... αλλα αντε να τους βρεις πρωτα και να συνεννοηθεις μετα με αυτους )



    Περασαν χρονια και ξαναμπηκα στην πριζα ,ετυχε να κανω κουβεντα με τον Αστρομαν , oταν ηλθε Ελλαδα ,για τα ρεπλικα και μου συστησε εναν τυπα στην τζαπαν που εβγαζε πραγματα εμπευ και γενικα εστελνε εξω απο την χωρα ..
    εγω τον γνωριζα απλα σαν ονομα και για τα μηχανακια που ειχε φτιαξει ..
    ψαχνομασταν για ενα Ζ1R χιλια σε εντισιον SANCTUARY και ο Μoriwaki-man ειχε ενα ολινς συμβατο , οχι αναποδο μπροστιναρι για GPZ900R και υπολοιπα καλουδια ..του ειχα στειλει εμαιλ και ειχαμε μεινει εκει ..
    Εκατσε και η φαση με τον Γιαννη εννοω τον Αστρομαν και τελικα μας βρηκε ο mori.... και μας εστειλε 2 συγκεκριμενα ψαλιδια που ψαχναμε για τα ρεπλικα ...
    (μια βδομαδα πριν το τσουναμι ηταν .....)

    μετα τα παρατησα παλι ......

    Ξαναμπαινω στην πριζα ,για μια ακομη φορα , αρχιζοντας απο τα ευκολα , τα υπολοιπα οποτε τελειωσουν ....και εαν .

    καλη συνεχεια ..
    Μάστορα καλημέρα ,μιας και πιάσατε το θέμα αμορτισέρ λύσε μου αν θες μια απορία.
    Τα κομμάτια για τα οποία μιλάς είναι ότι καλύτερο μπορείς να βάλεις στο καθημερινό σου μηχανάκι ή τέτοια τα οποία αποδίδουν τα μέγιστα σε αγώνες (με όλα τα θετικά αλλά και τα αρνητικά τους) ?
    Θυμίζω λίγο τα αρνητικά.
    1 Στήσιμο πίστας (όπου λείπουν λακούβες-σαμαράκια κλπ ).
    2 Πιθανότατα ελαφρωμένα.
    3 Λύσε κάνε service δέσε κάθε ? αγώνα.
    Διάρκεια ζωής ???

Σελίδα 4 από 11 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ EddY
    από zoropatra στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2007, 20:23
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2003, 13:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF