Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: Πανσέληνος, γαρ...

  1. #1

    Πανσέληνος, γαρ...

    Σε όποιο τμήμα επειγόντων περιστατικών και αν ρωτήσετε, θα σας απαντήσουν ότι στη γέμωση του φεγγαριού (και ειδικά λίγο πριν την πανσέληνο) κάτι παθαίνουν οι άνθρωποι...και τα νοσοκομεία έχουν πολύ περισσότερα επείγοντα περιστατικά -ειδικά τροχαία- τις ημέρες αυτές! Λες και σεληνιάζονται όλοι!
    Περπατώ στο πεζοδρόμιο κοντά στη δουλειά και ξαφνικά νιώθω κάποιον να με σκουντά από το πλάι και πίσω. Μέχρι να το σκεφτώ η πίεση έχει γίνει μεγάλη και δεν μπορώ να κρατήσω ισορροπία. Και πριν πέσω, από ένστικτο κάνω ένα άλμα με τούμπα δεξιά και πλάι, (ας έιναι καλά τα χρονάκια στο Aikido). Κυράτσα με άσπρο Κόρσα έχει καβαλήσει το πεζοδρόμιο, με παρέσυρε και έπεσε τελικά σε σταματημένο μηχανάκι λίγο πιο μπροστά μου! Πάω στο τζάμι του συνοδηγού, τη θωρώ και είχε το βλέμα της αγελάδας που κοιτάει το τρένο! Κάτι πήγα να πω αλλά το βλέμμα της και το ορθάνοικτο στόμα της τα έλεγε ολα!
    Γυρίζω στο γραφείο και πριν μπω μπαίνει έτερος συνάδελφος που τον στούκαρε έτερη κυράτσα με Τσερόκι, 2 στενά πιο κάτω, και 2 λεπτά πιο πρίν. Της έφυγε (γνωστό τοις πάσοι ότι τα Τσερόκι είναι και κουτουλιάρικα και φουριάρικα), πέρασε στο αντίθετο ρεύμα και έπεσε στο Τσικουετσέντο του φίλου μου κάνοντάς το κwλο! Ευτυχώς ο άθρωπος χτύπησε μονάχα τον αυχένα του από το τράναταγμα της ζώνης.
    Κοπέλια, αυξημένη προσοχή! Ειδικά οι σε 2 τροχούς!
    Πανσέληνος είναι, θα περάσει...
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  2. #2
    Ραντεβού...στα όνειρά σου Το avatar του/της ΜΟΡΦΕΑΣ
    Εγγραφή
    26/03/2009
    Μηνύματα
    139
    Α! Εγώ δεν παθαίνω τίποτα με την πανσέληνο >>> :a66:

  3. #3
    Προκαταληψεις..:o

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994


    γΑμ@τα με κεφαλαια ΓΡΑΜΜΑΤΑ!!


  5. #5
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Σε βρήκε και δεν έκανες τπτ?

    By the way τώρα άκουσα ότι εδώ δίπλα (Ιεράπετρα) κουτί έπεσε πάνω σε στάση (?) παρασύροντας 15 παιδάκια, προσκοπάκια..

    ΕΔΙΤ

    Βρήκα και την είδηση

    http://www.in.gr/news/article.asp?ln...6&lngDtrID=244

    Μ@Λ@κ@ μου θελες και προσπεράσεις..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 700_Thespieis
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    480
    Πραγματικα καθε φορα που κατεβαινω Κρητη φοβαμαι να μπω σε αμαξι..Για μηχανη δεν το συζητω..Εκατσα 5 μερες φετος και ακουσα για 3 περιστατικα με πολλους νεκρους..300 χρονια πισω δυστυχως

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nobody
    Εγγραφή
    21/09/2008
    Μηνύματα
    527
    και που να δειτε στα επειγοντα ψυχιατρικου νοσοκομειου και μαλιστα το καλοκαιρι τι γινεται...

    υπαρχουν παντως πολλες εξηγησεις και ερμηνειες επι του θεματος...

  8. #8
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    Σε βρήκε και δεν έκανες τπτ?

    By the way τώρα άκουσα ότι εδώ δίπλα (Ιεράπετρα) κουτί έπεσε πάνω σε στάση (?) παρασύροντας 15 παιδάκια, προσκοπάκια..

    ΕΔΙΤ

    Βρήκα και την είδηση

    http://www.in.gr/news/article.asp?ln...6&lngDtrID=244

    Μ@Λ@κ@ μου θελες και προσπεράσεις..
    ρε φιλε

    δεν το πιστευω!!!να τον πανε να τον καψουν τον Κ@ρ/λ η
    δεν γινεται...
    ελπιζω να γινουν ολα καλα και αυτος να παρει οτι του αξιζει.

  9. #9
    Όταν υπάρχει πανσέληνος σημένει ότι το φεγγάρι έχει έρθει πιο κοντά στην γη και ασκούντε μεγαλύτερες βαρυτικές δυνάμεις (γιαυτό τον λόγο υπάρχει και η παλλίρια) τωρα δεν ξέρω αν λόγω αυτού τρελένοντε όλοι :P αλλά μερικοί οργανισμοί επιρεάζονται απο αυτή την αλλαγή.



    Α.

    Υ.Γ: Είμαι ανορθόγραφος


  10. #10
    O ανθρώπινος οργανισμός είναι 70-75% νερό, οπότε...
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  11. #11
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    O ανθρώπινος οργανισμός είναι 70-75% νερό, οπότε...
    δεν εχει σχεση..ολα ελκονται...
    ακομα και τα αυτοκινητα απο την ασφαλτο...μειωση προσφυσης..

  12. #12
    Την παλλίρια την έφερα ως παράδειγμα ομως δεν αλλάζει μόνο η βαρυτική έλξη αλλά και το μαγνητικό παιδείο γενικά γενικά δημιουργείτε κάτι σαν αλυσιδωτή αντίδρασή και ο ανθρώπινος οργανισμός είναι πολυ πολύπλοκος οπότε ακόμα δεν μπορούμε να ξερουμε


  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
    δεν εχει σχεση..ολα ελκονται...
    ακομα και τα αυτοκινητα απο την ασφαλτο...μειωση προσφυσης..
    Το ίδιο πράγμα ενοούμε κουμπάρε
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Φεγγαρακι μου λαμπρο φεξε μου να περπατω
    κι αν δε φεξεις χεστηκα εχω και φακο

    http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%...BD%CE%BF%CF%82


  15. #15
    Η πανσέληνος αυξάνει τις πιθανότητες για θανατηφόρα τροχαία με μοτοσυκλέτα, λέει νέα έρευνα.
    safety doesn't happen by accident

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ο καιρός γάρ εγγύς!!!... σε περίπου ...
    από Gandalf dr685sm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2008, 20:16
  2. Πανσεληνος
    από rsp στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2006, 11:01
  3. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2005, 13:46
  4. Πανσέληνος Κυριακη 24/4
    από illuminatios στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2005, 18:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF