Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: Ταξιδι με παπι(Διαβαστε για να τρελαθειτε)

  1. #1

    Ταξιδι με παπι(Διαβαστε για να τρελαθειτε)

    Αρχικα εχω να πω οτι θα ακουσετε τρελα πραγματα και οσοι δεν αντεχετε τα αποτομα βγειτε.Επισης οτι λεω ειναι αληθεια για τους δυσπιστους.Εχω ενα 50αρι παπι κινεζικο το οποιο το αγορασα πριν 3 μηνες.Πριν ειχα ενα astrea grand.Με αυτο το παπι εχω παει παντου.Το πρωτο ταξιδι μου απο θεσσαλονικη οπου μενω ειναι καλικρατεια 50 χμ με 2ο ατομο γυρω στα 50 λεπτα καναμε με 70 σταθερα εκτος απο τις ανηφορες καρδιας9με 40!!!).Τερμα δεξια χαλαρα με τους καθρεφτες μη μας σκοτωσει κανας τρελος.Τοτε μου φανηκε απιστευτο αυτο που εκανα.Μετα επομενο ταξιδι καλιθεα 90 χμ χαλκιδικη παλι κανα 2ωρο με κινηση και στασεις.Τοτε ειχα κουραστει ειλικρινα πολυ.Μετα λιγο πιο μεγαλο ταξιδακι ασπροβαλτα!!!!100χμ Το μηχανακι εντωμεταξυ ρολοι δουλευε και εκαιγε 3,5 ευρω στα 150 χμ.Μια μερα βαριομουν φοβερα ειχα ξυπνησει 8 το πρωι.Εφαγα flashia να παω στο χωριο μου!!Που ειναι το χωριο μου ε??Γρεβενα!!!!Παιρνω εναν φιλο του λεω ψηνεσαι?Λεει μεσα μιας και ειναι το ιδιο τρελος με μενα.200 χμ με το 50αρι το παπι εγνατια 6 ωρες !!!!Ανηφορες στασεις για φαγητο και ναι το παπι δεν επαθε τιποτα πηγα γυρισα και ολα ενταξει.Μιλαμε για τρελα πραγματα.
    Εγω ειμαι λιγο τρελος αλλα γενικα γουσταρω πολυ ταξιδια και δεν καταλαβαινω τιποτα οτι θελω το κανω και μου αρεσε πολυ αυτη η φαση.Τωρα το παπι εγινε 100αρι αλλα δεν πηγα ακομα πουθενα γιατι βαρεθηκα λιγο.Αυτα ρε παιδια ακουω μπινελικια!!!

  2. #2
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  3. #3
    afrikanos paliouras Το avatar του/της miscelano
    Εγγραφή
    18/11/2005
    Μηνύματα
    395
    pro 15etias kozanh-8es/nikh apo to palio....kastania kiets....mou kapse th podia to townmate....alla xalali....

  4. #4
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    εξοπλισμό να φοράτε και προσοχή στους μεγάλους αυτοκινητόδρομους, κανονικά δεν επιτρέπονται τα 50άρια λόγω της μικρής ταχύτητας που αναπτύσουν.
    Give me fuel, Give me fire

  5. #5
    ενας μικρος χαμπος γεννιέται!!!




    καλες βολτες φιλε κ πολυ προσοχη στους αυτοκινητόδρομους!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  6. #6
    Εισαι ωραιος φιλαρακι . Καταλαβαινω την ορεξη σου για ταξιδι με το μηχανακι σου , ομως ΠΡΟΣΕΧΕ πολυ . Υπαρχουν πολλοι γρηγοροι εκει εξω που δεν υπολογιζουν κανενα και τιποτα.
    Απεφευγε τους αυτοκινητοδρομους μεχρι να παρεις μεγαλυτερη μοτοσυκλετα.

    Παντα κρανος και εξοπλισμο

  7. #7
    Πο ρε φιλε πιο τρελος απο μενα εισαι ανεβηκες απο καστανια ρε?Με το ταουνι ?Πο ρε φιλος ωραιος ελα με κανα παπι καμια μερα να παμε αθηνα!!!Και εγω λεω να ανεβω απο καστανια ρε γαμω αλλα απο εγνατια που πηγα μιλαμε ειχα ψοφησει τοσο πολυ ειχε και αερα που ηθελα να κοιμηθω στη μεση του δρομου πολυ κουραστικο γαμωτο αλλα απο καστανια ειναι ωραια εγω θα ανεβω αλλα με αυτο απιθανο παρολο που το κανα 100αρι-μολις γινω 18 και παρω καμια ninja 250 που θελω θα παω παντου..Και ευρωπη γαμω γουσταρω ταξιδια!!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    με το 125αρι χαλκιδα δικαβαλλος πριν καποια χρονια ... ποτε ξανα

    στο πηγαινε κομπλε .. στην επιστροφη δεν πηγαινε μια , πολυς αερας , κ κουραση ...

    ακομα κ οι νταλικες με προσπερνουσαν ! πρεπει να πηγαινα 70χλμ στο ελα ...



    Φιλικα παντα ... πουλα το , κ παρε κατι μεγαλυτερο αν γουσταρεις ταξιδακια .

    Ειπαμε , κ γω γουσταρω τρελλα κ τετοια , αλλα αυτο ειναι παρανοια ...


  9. #9
    βουρ για το βουνο Το avatar του/της dond4le
    Εγγραφή
    16/05/2009
    Μηνύματα
    493



    Ηταν αρχες Νοεμβριου αν θυμαμε καλα. Αυτες οι γυναικες παντα ειναι καταστροφικες αλλα εμεις γουσταρουμε.

    Nrg 50cc kai glx 120cc (περιπου) ξεκιναμε απο Κοζανη μεσημερι .Μας πιανει βραδυ στα Πιερια δεν βεπαμε τπτ. Ειμασταν ντυμενοι σαν τα κρεμυδια. Αφιξη Κατερινη μεσανυχτα κοντα. Γενισμα ρεζερβουαρ φαγητο και βουρ για Λαρισα.

    Τελικα αντι για club και σφινακια που ηταν να παμε πεσαμε σαν τα κοτοπουλα.

    Ξεκολωθηκαμε ειχαμε και την γκρινια απο πανω γιατι δεν βγηκαμε.


    Αξεχαστα χρονια...............................................και κατι για να κλεισω.

    Να παιρνεται παντα μαζι σας σπαστο καφε!!!!!!!!

  10. #10
    Σωστος!!!Περιττο να σου πω οτι πηραμε!!!Καφε τσιγαρα νερο πορτοκαλαδα !!Σε καποια φαση σταματαμε στην ακρη του δρομου κανονικα εγνατια καθομαστε κανουμε καφε καπνιζουμε!!Ο φιλος μου τα ειχε παιξει και εγω βεβαια αλλα εγω ειχα να ασχοληθω με κατι μιας και οδηγουσα!!Μετα πριν τα γρεβενα οποιος ξερει στη μεγαλη ανηφορα ειδα οτι ζεσταθηκε πολυ και σταματησα στη ακρη..Ακουστε μαλακια που εκανα ακουω εναν ηχο ψαχνω που λετε να δω τι ειναι απο εδω απο κει και ακουσε τι κανω ο μαλακας..Ανοιγω να δω λαδια και ημουν τοσο αφηρημενος που ξεχασα οτι ηταν αναμμενο το μηχανακι!!Μου ρχονται στα μουτρα εβραζαν μεσα!!!Ο φιλος μου να ψοφαει στα γελια εγω να κατεβαζω καντιλια!!Ερχεται μετα ενας τυπας με την r1 και λεει παθατε τιποτα??Ε λεω το και το σταματησαμε να κρυωσει.Θελετε να σπρωξω ?Λεω ξερω γω αν δεν εχεις προβλημα..Πισω ηταν ενας γνωστος του με το αμαξι παιρνει τον φιλο μου και αυτος με σπρωχνει μεχρι γρεβενα.Πολυ σωστος τυπος βοηθησε και με εριξε λιγα βρισιδια βεβαια τα χρειαζομουν με το 50αρι το κινεζικο μου λεει γρεβενα??Μαλακας εισαι?Τεσπα τον ευχαριστω..Ισως να το διαβασει αυτο δεν ξερω παντος ο φιλος μου που ηταν στο αμαξι λεει οτι ο αλλος του ειπε οτι γυριζε απο αγωνες που τρεχε σερρες.

  11. #11
    Μ' αρέσεις!


    Αλήθεια, επιτρέπονται 50άρια στην εγνατία?
    Fun Is Not A Straight Line

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Smith
    Εγγραφή
    02/02/2005
    Μηνύματα
    385
    Αρχικά δημιουργήθηκε από greekgenius
    Πολυ σωστος τυπος βοηθησε και με εριξε λιγα βρισιδια βεβαια τα χρειαζομουν με το 50αρι το κινεζικο μου λεει γρεβενα??Μαλακας εισαι?Τεσπα τον ευχαριστω..Ισως να το διαβασει αυτο δεν ξερω παντος ο φιλος μου που ηταν στο αμαξι λεει οτι ο αλλος του ειπε οτι γυριζε απο αγωνες που τρεχε σερρες.
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Live every day as if it were your last one...but don`t make it so..!

  13. #13
    Ignorance is bliss Το avatar του/της apatewnas
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    81
    Ωραίος!
    All waves,become my shield! All lightning,become my blade! Sougyo no Kotowari!

  14. #14
    εχω καποιες απριες...

    1)με ποια λογικη πουλησες το astrea για να παρεις κινεζικο 50αρι?
    2)πως σε μετακινησε r1?
    3)αν θες να ταξιδεψεις κοιτα να παρεις κανα εισητηριο για το τρενο κ ασε αυτα που κανεις...

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της boldor900f
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    198
    Προσοχή και πα΄ντα κράνος με τον απαραίτητο εξοπλισμό.
    παλιά έκανα το Αθήνα Κόρινθος με puch 50cc (sachs μοτερ)
    Πάρε σε λίγο κανένα 250cc και μετα........
    gate 7
    red or dead

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2009, 23:11
  2. ...ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΠΑΠΙ.Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ!
    από kostask2008 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2008, 12:25
  3. ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΠΑΠΙ...
    από kostask2008 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2008, 23:02
  4. Ταξίδι με... παπί;;;
    από anf125 στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2007, 07:55
  5. Μαγαζί για να δώσω παπί μεταχειρισμένο
    από Λεωνίδας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2006, 15:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF