Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 96

Θέμα: "καλυτερα πάρτο απ'εξω..."

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Οπως και ναχει το θεμα....την σφαλιαρα τους την θελουν παντως.
    Αλλα οπως προειπα...εμενα με ενοχλει το υφακι και το στυλ τους.

    Πηγα και στην Αποθηκη στην Ηλιουπολη, και ενω πριν κανα 4 χρονια που τον ηξεραν 10 ατομα ολα κιολα ηταν εξυπερετικοτατος....τωρα ειχε ενα υφος 1000 καρδηναλιων....στοκ τιποτα...και τιμες παραπλησιες του Τζωρτζοπουλου.
    Καλα του λεω...καλοκαιριατικα και δεν εχετε καλοκαιρινα παντελονια ? Οχι.
    Γαντια ? Αυτα που βλεπεις.

    Αλλα αφου υπαρχουν ακομα ατομα που γεμιζουν τα μαγαζια τους....τι να πω...καλα κανουν.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    αντε παλι οι κακοι ενδιαμεσοι που κανουν ολη την ζημια ... καραμελα , που αντι να την γλυφουμε εχει κολλησει στα αυτια μας ...

    Κοψτε τις καραμελες γιατι εχουν ζαχαρη ...

    Αν τους πειραζουν οι ενδιαμεσοι , ας τα κανουν ποιο αμεσα τα πραγματα ...

    Πως εγω αγοραζω λαστιχα κ βλεπω διαφορες στα λεφτα , για τα ιδια λαστιχα , εδω στην ελλαδα (δεν μιλαω για απεξω), απο εμπορο σε εμπορο , διακυμανσεις 70-100 ε ??? σε λαστιχα αξιας 260ε ???

    Ποιος μεσαζωντας κ οτι ναναι ??? Δηλαδη τι ? ο ενας εχει μεσαζωντα κ ο αλλος δεν εχει ??? Αφηστε τα σαπια κ τις θεωριες συνομωσιας!!!!! Υπαρχουν μονο εντιμοι κ κλεφτες .. αποφασιστε απο που θα αγοραζετε ... κ αν ολοι ειναι κλεφτες στο ελλαντα , παρτε απο εξω που ειναι εντιμοι ...

    Για τον λογο του αληθες , εσω αθηνα μου ζητησαν 330ε για τα λαστιχακια , κ γω τα πηρα απο Πατρα με 230 + 30 τοποθετηση 260ε

    διαφορα 70ε στα φθηνα λαστιχα . στα ακριβα οι διαφορα ηταν μεγαλυτερη ... γιατι να τους τα δωσω ??? απο την τσεπη μου στην τσεπη τους θα πανε ? για ποιο λογο ? να φουλαρουνε την cayenne ?

    Εγω ταχω περισσοτερο αναγκη απαυτους , αρα τα κραταω στην τσεπη μου ... με 70ε βγαζω μια βδομαδα καθαρη ...

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
    αλλά σιγά σιγά θα ξυπνήσει ο κόσμος και τότε ίσως βάλουν μυαλό και οι local heroes - εισαγωγείς - κλπ.
    Πολυ αμφιβαλω γιαυτο.
    Επειδη γραφουμε 200-300 ατομα εδω στο moto.gr Νομιζεις οτι η πλειοψημια των ελληνων εμπιστευεται το internet και τις αγορες μεσω αυτου ? ή μαλλον...ξερει τι σημαινει αγορα μεσω internet ?

    Εδω ματαια προσπαθουσα να πεισω ενα ζευγαρακι να παρει τα κρανη τους απ' εξω....και αυτοι με βλεπαν σαν εξωγήινο.Πηγαν και σκασαν ΑΚΡΙΒΩΣ τα διπλα χρηματα στον Παπασταυρου.
    Ειναι στην νοοτροπια του ελληνα να βλεπει αυτον που συναλλασεται...να του μιλαει...να τον προσκυναει ....μεγαλο κουσουρι λεμε.

  4. #19
    Racefit Growler...τελος!!
    Εγγραφή
    12/12/2008
    Μηνύματα
    595
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
    αντε παλι οι κακοι ενδιαμεσοι που κανουν ολη την ζημια ... καραμελα , που αντι να την γλυφουμε εχει κολλησει στα αυτια μας ...

    Κοψτε τις καραμελες γιατι εχουν ζαχαρη ...

    Αν τους πειραζουν οι ενδιαμεσοι , ας τα κανουν ποιο αμεσα τα πραγματα ...

    Πως εγω αγοραζω λαστιχα κ βλεπω διαφορες στα λεφτα , για τα ιδια λαστιχα , εδω στην ελλαδα (δεν μιλαω για απεξω), απο εμπορο σε εμπορο , διακυμανσεις 70-100 ε ??? σε λαστιχα αξιας 260ε ???

    Ποιος μεσαζωντας κ οτι ναναι ??? Δηλαδη τι ? ο ενας εχει μεσαζωντα κ ο αλλος δεν εχει ??? Αφηστε τα σαπια κ τις θεωριες συνομωσιας!!!!! Υπαρχουν μονο εντιμοι κ κλεφτες .. αποφασιστε απο που θα αγοραζετε ... κ αν ολοι ειναι κλεφτες στο ελλαντα , παρτε απο εξω που ειναι εντιμοι ...

    Για τον λογο του αληθες , εσω αθηνα μου ζητησαν 330ε για τα λαστιχακια , κ γω τα πηρα απο Πατρα με 230 + 30 τοποθετηση 260ε

    διαφορα 70ε στα φθηνα λαστιχα . στα ακριβα οι διαφορα ηταν μεγαλυτερη ... γιατι να τους τα δωσω ??? απο την τσεπη μου στην τσεπη τους θα πανε ? για ποιο λογο ? να φουλαρουνε την cayenne ?

    Εγω ταχω περισσοτερο αναγκη απαυτους , αρα τα κραταω στην τσεπη μου ... με 70ε βγαζω μια βδομαδα καθαρη ...
    αντε σε εφτιαξα με τον σακη εκ πατρων ετσι????? (αντε κανονισε εκεινη τη βολτα που λεγαμε για δομοκο-καρδιτσα....!!!)
    παντως συμφωνω απολυτα αφου υπαρχουν μεσαζοντες οπως ειπε πριν καποιος ας τα παρουν κ αυτοι με πιο αμεσο τροπο (πχ απ'την εταιρεια την ιδια ή μεσω e-bay ας κανουν μεγαλες αγορες)
    απο τη στιγμη ομως που δεν κανουν κατι τετοιο παει να πει οτι την εχουν χεσμενη τη φωλιτσα τους κ τους συμφερει οικονομικα ο τροπος που δουλευουν

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    Διαφωνω ...

    Απλα ο ελληνα κοιμαται ακομα ... δυστηχως . Αλλα ξυπναει σιγα σιγα .

    Ποσες αγορες γινονταν πριν 5 χρονια απεξω κ ποσες τωρα ?

    Το ζευγαρακι που αναφερεις οτι τασκασε , ποσο θα ξενερωσει οταν μαθει οτι ενα αλλο ζευγαρακι πληρωσε τα μισα , για ακριβως τα ιδια κρανη ? θα τσουξει .. ειδικα τωρα με την οικονομικη κριση ...

    Απλα παντα θα υπαρχουν κ τα κοροιδα , που ειτε τους περισσευουν κ δεν το ψαχνουν , ή ειναι χαμηλης νοημοσυνης κ δεν το ψαχνουν ..

    Απλα γελαω γιατι αυτοι οι λιγοι που θα επιμενουν να αγοραζουν απο εδω , θα την πληρωσουν την νυφη για ολους εμας που σταματησαμε να ψωνιζουμε απο εδω .

    Ειναι γνωστη η νοοτροπια του ελληνα να προσπαθει να βγαλει τα σπασμενα απο την πεσμενη κινηση απο τους 1 - 2 που εχουν απομεινει ...

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της transalpblack
    Εγγραφή
    21/04/2009
    Μηνύματα
    334
    βρε παιδια...
    επειδη με ενδιαφερει παρα πολυ το θεμα, να ρωτησω μερικα πραγματα και εγω με τη σειρα μου...
    1. απο που παραγγελνουμε πραγματα απο το εξωτερικο?
    2. πως τα πληρωνουμε και κατα ποσο ειναι ασφαλη?
    3. δινουμε την κανονικη μας πιστωτικη η να μπουμε στην διαδικασια προπληρωμενης?
    4. αντικαταβολη παιζει?
    5. πως καταλαβαινουμε την εγκυροτητα και ασφαλεια του καθε site?
    6. πως τα παραλαμβανουμε?
    7. μετα απο ποσες μερες?
    8. με ποιον τροπο και απο που?
    9. αν γινει πατατιά πως βρισκουμε την άκρη?

    και γενικα αν οτιδηποτε αλλο εχει συναντησει κανεις και εχει κολλησει πουθενα η καποια ερωτηση μου διαφευγει, ας την απαντησει καποιος.

    ευχαριστω πολυ
    Όποιος πουκάμισο φορεί που έχει της νύχτας χρώμα ή έχει πόνο στην καρδιά ή άνθρωπο στο χώμα...

    Όταν πεθάνω, θέλω να με θάψουν οι φίλοι μου. Δεν θα είναι η πρώτη φορά άλλωστε...

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    kyko,

    οντως με εφτιαξες κ μπραβο σου . Αν ολοι το καναμε αυτο θα ειχαμε ξυπνησει πιο νωρις !

    Γιαυτο θα σε κερασω καφεδακι στα μερη σου ! Θα ανεβω μαλλον τεταρτη εκτος απροοπτων, οποτε κανονισε ...


  8. #23
    Racefit Growler...τελος!!
    Εγγραφή
    12/12/2008
    Μηνύματα
    595
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
    kyko,

    οντως με εφτιαξες κ μπραβο σου . Αν ολοι το καναμε αυτο θα ειχαμε ξυπνησει πιο νωρις !

    Γιαυτο θα σε κερασω καφεδακι στα μερη σου ! Θα ανεβω μαλλον τεταρτη εκτος απροοπτων, οποτε κανονισε ...

    yes sir!!!γουσταρω βολταρακι

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
    Διαφωνω ...

    Απλα ο ελληνα κοιμαται ακομα ... δυστηχως . Αλλα ξυπναει σιγα σιγα .

    Ποσες αγορες γινονταν πριν 5 χρονια απεξω κ ποσες τωρα ?

    Το ζευγαρακι που αναφερεις οτι τασκασε , ποσο θα ξενερωσει οταν μαθει οτι ενα αλλο ζευγαρακι πληρωσε τα μισα , για ακριβως τα ιδια κρανη ? θα τσουξει .. ειδικα τωρα με την οικονομικη κριση ...

    Απλα παντα θα υπαρχουν κ τα κοροιδα , που ειτε τους περισσευουν κ δεν το ψαχνουν , ή ειναι χαμηλης νοημοσυνης κ δεν το ψαχνουν ..

    Απλα γελαω γιατι αυτοι οι λιγοι που θα επιμενουν να αγοραζουν απο εδω , θα την πληρωσουν την νυφη για ολους εμας που σταματησαμε να ψωνιζουμε απο εδω .

    Ειναι γνωστη η νοοτροπια του ελληνα να προσπαθει να βγαλει τα σπασμενα απο την πεσμενη κινηση απο τους 1 - 2 που εχουν απομεινει ...
    Κιομως δεν ξενερωσε καθολου.
    Ξερεις τι πιστευουν αυτοι ?
    Οτι χτιζουν μια σχεση φιλιας και κατανοησης με το καθε λαμογιο μαγαζατορα.

    Τεσπα...οπως και ναχει...πως εξηγεις εσυ τοτε την υπαρξη ολων αυτων των καταστηματων αξεσουαρ που υφιστανται ακομα με τοοοοοση κλεψια ?
    Εχεις δει κανενα να κλεινει ?
    Να σου κανει παζαρια ?
    Εδω σου λεει...τραβα παρτο απεξω....και παλι υφισταται σαν μαγαζι....φαντασου ποσους μαλακες εχει που του τα ακουμπανε.

    Ειπαμε...εδω ειμαστε 200-300 με αυτη τη νοοτροπια και εξω στους δρομους κυκλοφορουν 1 εκατομυριο μηχανοβιοι που συντηρουν τον Παπασταυρου , τον Τζωρτζοπουλο και ολη την παρεα.



    Υ.Γ.
    Ειδα τις προαλλες στο δικυκλο της Βουλιαγμενης....που εχει βαλει και σκαμποτραπεζια για καφεδακι και καθονται κατι τυποι εκει που καμαρωνουν σαν γυφτικα σκερπανια....κοιταζοντας σε υποτιμιτικα και με υφος : "Χα....εγω ειμαι κολλητος του μαγαζατορα"

    :rotflmao: :rotflmao:

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
    βρε παιδια...
    επειδη με ενδιαφερει παρα πολυ το θεμα, να ρωτησω μερικα πραγματα και εγω με τη σειρα μου...
    1. απο που παραγγελνουμε πραγματα απο το εξωτερικο?
    2. πως τα πληρωνουμε και κατα ποσο ειναι ασφαλη?
    3. δινουμε την κανονικη μας πιστωτικη η να μπουμε στην διαδικασια προπληρωμενης?
    4. αντικαταβολη παιζει?
    5. πως καταλαβαινουμε την εγκυροτητα και ασφαλεια του καθε site?
    6. πως τα παραλαμβανουμε?
    7. μετα απο ποσες μερες?
    8. με ποιον τροπο και απο που?
    9. αν γινει πατατιά πως βρισκουμε την άκρη?

    και γενικα αν οτιδηποτε αλλο εχει συναντησει κανεις και εχει κολλησει πουθενα η καποια ερωτηση μου διαφευγει, ας την απαντησει καποιος.

    ευχαριστω πολυ
    φίλε μου,
    υπάρχουν δεκάδες thread σε αυτήν την ενότητα με αυτά ακριβώς τα θέματα, κάνε το κόπο και ρίξε μια ματιά. Τα ερωτήματα σου είναι ήδη απαντημένα πολλές φορές (ανακυκλωμένα)


  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    DeusEx ???
    Βλεπεις πιο πανω τις ευλογες αποριες του tranalpblack ????
    Γιαυτο μιλαω.


    ΦΙλε μου Tranalpblack....θα επανελθω στο ερωτημα σου.

  12. #27
    Racefit Growler...τελος!!
    Εγγραφή
    12/12/2008
    Μηνύματα
    595
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Κιομως δεν ξενερωσε καθολου.
    Ξερεις τι πιστευουν αυτοι ?
    Οτι χτιζουν μια σχεση φιλιας και κατανοησης με το καθε λαμογιο μαγαζατορα.

    Τεσπα...οπως και ναχει...πως εξηγεις εσυ τοτε την υπαρξη ολων αυτων των καταστηματων αξεσουαρ που υφιστανται ακομα με τοοοοοση κλεψια ?
    Εχεις δει κανενα να κλεινει ?
    Να σου κανει παζαρια ?
    Εδω σου λεει...τραβα παρτο απεξω....και παλι υφισταται σαν μαγαζι....φαντασου ποσους μαλακες εχει που του τα ακουμπανε.

    Ειπαμε...εδω ειμαστε 200-300 με αυτη τη νοοτροπια και εξω στους δρομους κυκλοφορουν 1 εκατομυριο μηχανοβιοι που συντηρουν τον Παπασταυρου , τον Τζωρτζοπουλο και ολη την παρεα.



    Υ.Γ.
    Ειδα τις προαλλες στο δικυκλο της Βουλιαγμενης....που εχει βαλει και σκαμποτραπεζια για καφεδακι και καθονται κατι τυποι εκει που καμαρωνουν σαν γυφτικα σκερπανια....κοιταζοντας σε υποτιμιτικα και με υφος : "Χα....εγω ειμαι κολλητος του μαγαζατορα"

    :rotflmao: :rotflmao:
    πρεπει να εχει πολυ γελιο η ολη φαση
    εγω γουσταρω που οταν βλεπουν το μοτορι μου κ το τι καλουδια εχει επανω κ μου λενε "μαλακα εχεις ριξει χρημα" κ τους λεω "μπα μην νομιζεις,απλα τα εχω αγορασει απ'εξω...αν αγοραζα απο δω τωρα θα ειχα μονο την εξατμα ακομη κ θα εψαχνα λεφτα για τα υπολοιπα"

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της transalpblack
    Εγγραφή
    21/04/2009
    Μηνύματα
    334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    φίλε μου,
    υπάρχουν δεκάδες thread σε αυτήν την ενότητα με αυτά ακριβώς τα θέματα, κάνε το κόπο και ρίξε μια ματιά. Τα ερωτήματα σου είναι ήδη απαντημένα πολλές φορές (ανακυκλωμένα)


    για κατσε να το δω
    Όποιος πουκάμισο φορεί που έχει της νύχτας χρώμα ή έχει πόνο στην καρδιά ή άνθρωπο στο χώμα...

    Όταν πεθάνω, θέλω να με θάψουν οι φίλοι μου. Δεν θα είναι η πρώτη φορά άλλωστε...

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της arisk
    Εγγραφή
    19/04/2007
    Μηνύματα
    171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
    βρε παιδια...
    επειδη με ενδιαφερει παρα πολυ το θεμα, να ρωτησω μερικα πραγματα και εγω με τη σειρα μου...
    1. απο που παραγγελνουμε πραγματα απο το εξωτερικο?
    2. πως τα πληρωνουμε και κατα ποσο ειναι ασφαλη?
    3. δινουμε την κανονικη μας πιστωτικη η να μπουμε στην διαδικασια προπληρωμενης?
    4. αντικαταβολη παιζει?
    5. πως καταλαβαινουμε την εγκυροτητα και ασφαλεια του καθε site?
    6. πως τα παραλαμβανουμε?
    7. μετα απο ποσες μερες?
    8. με ποιον τροπο και απο που?
    9. αν γινει πατατιά πως βρισκουμε την άκρη?

    και γενικα αν οτιδηποτε αλλο εχει συναντησει κανεις και εχει κολλησει πουθενα η καποια ερωτηση μου διαφευγει, ας την απαντησει καποιος.

    ευχαριστω πολυ
    Στο net υπάρχουν πολλοί κίνδυνοι αλλά ακολουθώντας την πεπατημένη βρίσκεις άκρη.Την τελευταία δεκαετία έχω αγοράσει από κάθε άκρη της γης χωρίς κανένα πρόβλημα.Έχε υπόψη σου οτι κανένα ιντερνετικό κατάστημα δεν ρισκάρει τη φήμη του για λίγα ευρώ.
    2,3.Πληρώνουμε με πιστωτική κάρτα ή προπληρωμένη ή με συγκεκριμένο πιστωτικό όριο.Αν νιώθεις ανασφάλεια πλήρωσε με πρωπληρωμένη.Το ασφαλές είναι σχετικό λόγω του οτι εμπλέκεται και το ebay που δεν δίνει tracking number, αλλά αυτό είναι ολόκληρη συζήτηση.
    4.Σε κάποια site (f-c moto) παίζει.
    6. με το ταχυδρομείο , ups, usps, dhl κλπ.
    7 Εξαρτάται από που παραγγέλνεις.
    8.?
    9.Και πάλι εξαρτάται από το είδος της πατατιάς.Να σου πω οτι κάποτε αγόρασα από site αμφιβόλου εγκυρότητας , πλήρωσα σε λίρες και όταν ζήτησα επιστροφή χρημάτων κέρδισα περίπου 28€ λόγω της διαφοράς λίρας ευρώ.
    Στην τελική κάνε πιο συγκεκριμένες ερωτήσεις ανάλογα με το site που βρήκες

  15. #30
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
    για κατσε να το δω
    εδώ θα λύσεις πολλές απορίες σου: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=71741

    Give me fuel, Give me fire

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. famous quotes from dirt people..
    από dirtbird στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 09:41
  2. Quote
    από Mago Babidi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 21:23
  3. Ψωνια Απ' Εξω;;
    από latris mixanis στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 18:39
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2004, 02:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF