Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 96

Θέμα: "καλυτερα πάρτο απ'εξω..."

  1. #46
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Μεσα στη σύγχυση...ξεχασαμε και το ΜΟΝΑΔΙΚΟ πλεονεκτημα
    που εχουν τα εγχωρια καταστηματα.
    Βολευουν για να πας να προβαρεις το νουμερο του ρουχου/κρανους που θελεις να παραγγηλεις απεξω.


    Αλήθεια είναι, αλλά κάποιες φορές βρήκα μικρή ως ανάξια λόγου διαφορά και προτίμησα να το πάρω από δώ. πχ Δίκυκλο Βουλιαγμένης με motocard που είχαν διαφορά 15? για το Dainese D-Neck που είχα πάρει.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    κανεναν προθυπουργο δεν εχει στο ebay γερμανιας να μας στειλουνε ?

    αληθεια , ποσο να πηγαινουν τα μεταφορικα ?


  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Αλήθεια είναι, αλλά κάποιες φορές βρήκα μικρή ως ανάξια λόγου διαφορά και προτίμησα να το πάρω από δώ. πχ Δίκυκλο Βουλιαγμένης με motocard που είχαν διαφορά 15? για το Dainese D-Neck που είχα πάρει.
    Φασουλι το φασουλι γεμιζει το σακουλι ..

    15ε εδω , 20ε εκει, 10ε εδω - συνολικα αμα τα μετρησεις θα καταλαβεις την διαφορα ..

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
    κανεναν προθυπουργο δεν εχει στο ebay γερμανιας να μας στειλουνε ?

    αληθεια , ποσο να πηγαινουν τα μεταφορικα ?

    Αν βαλεις ενα σαπιο μηλο μεσα σ ενα τσουβαλι με 100 υγιεστατα μηλα θα τα σαπισει σιγα σιγα και τα 100.
    100 μηλα δεν ειναι ικανα να κανουν το ενα σαπιο καλα.

    Με πιανς ?


  5. #50
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    PortisHead..

    ρολόι, ρούχα, αξεσουάρ για Ι.Χ. αναβάτη και μοτοσυκλέτα, παπουτσια ,βιβλία ,αξεσουάρ για όπλο, γυαλιά ηλίου, έπιπλο!!, και οτι άλλο φανταστείς όλα απο eBay.

    Το κέρδος μου ήταν εξωπραγματικό σε κάθε αγορά αφού έπαιζε απο 40-200% κάτω απο τιμές εδώ. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα καθώς έκατσα και έστρωσα τον κώλο μου διαβάζοντας τα πάντα για αγορές απο web. Εντάξει είναι λίγο κοπος που αν λογαριάσεις όμως πόσα γλυτώνεις κάθε φορά που κάνεις αγορά έτσι πλέον δεν το συζητώ.

    Για υπηρεσίες μετά την πώληση τι να πούμε τώρα;... εδώ ρολόι εκατοντάδων ευρώ παρόλο που είχε ΤΝ , χάθηκε στο ταχυδρομείο. Ο πωλητής λοιπόν έστειλε καινούριο χωρίς δεύτερη ερώτηση. Ξέρετε πολλά Ελληνικά καταστήματα να το έκαναν αυτό;... α.. και δεν είχα "ασφάλεια αποστολής".

    Τι να λέμε τώρα... ελάχιστα καταστήματα στην Ελλάδα έχω γνωρίσει να έχουν τέτοια υπηρεσία προς τον πελάτη.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    χααχαχα,

    ετσι οπως το λες , ειναι να στειλουμε εμεις τον προθυπουργο μας εκει ...

    1 σαπιο μηλο θα σαπισει κ τα υπολοιπα

    :rotflmao:

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Μαγε μου....

    Εγω πηρα ενα beeper απο Αγγλια για νε με ειδοποιει οταν βαραει ο συναγερμος.
    70 ευρω νομιζω.

    Ενα μηνα μετα την αγορα....κιακομα ο Αγγλος μου εστελνε σχεδιαγραμματα (με το χερι) για να με βοηθησει στην σωστη συνδεση με τον συναγερμο μου.
    Για ποιο πραγμα ? για εναν ελληνα που πηρε κατι με 70 ευρω απο το μαγαζι του και χαθηκε.Μεχρι και τηλεφωνο με ειχε παρει.Τετοια εξυπερετηση.


    Led κωλοφαναρο απο Γερμανια...επειδη αργήσανε...(μια εβδομαδα συνολο) μου βαλαν 2 κουτια καραμελες (Gummibears) μεσα κι ενα σημειωματακι που ελεγε συγνωμη για την καθυστερηση.

    Χρειαζετε να πληρωσει για διαφημηση αυτο το μαγαζι τωρα ?
    Τι να λεμε.

  8. #53
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
    Φασουλι το φασουλι γεμιζει το σακουλι ..

    15ε εδω , 20ε εκει, 10ε εδω - συνολικα αμα τα μετρησεις θα καταλαβεις την διαφορα ..
    motocard 530?, Δίκυκλο 545?, εισαγωγέας 680?

    Με εξυπηρέτησαν άψογα, δοκίμασα 10 μπουφάν και προτιμώ να τα δώσω στους δικούς μας.
    Δε γ@μιέται για 15?....


    Για αγορά εξοπλισμού πάντως πρέπει να έχει προηγηθεί οπωσδήποτε δοκιμή.
    Το ότι φοράω 44 παπούτσι, και 54 μπουφάν δεν σημαίνει τίποτα. Πρόσφατα δοκίμαζα κάποιες φόρμες και ενώ κάποια 54άρια μοντέλα της dainese μου ηταν κουτί, και κάποια αλλα μου ήταν στενά. Προσοχή...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    ENA ηταν μονο το μαγαζι που αξιζε να αφηνεις τα λεφτα σου εδω...αλλα εκλεισε.

    PRS Riders Store στους Αμπελοκηπους.


  10. #55
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Μαγε μου....

    Εγω πηρα ενα beeper απο Αγγλια για νε με ειδοποιει οταν βαραει ο συναγερμος.
    70 ευρω νομιζω.

    Ενα μηνα μετα την αγορα....κιακομα ο Αγγλος μου εστελνε σχεδιαγραμματα (με το χερι) για να με βοηθησει στην σωστη συνδεση με τον συναγερμο μου.
    Για ποιο πραγμα ? για εναν ελληνα που πηρε κατι με 70 ευρω απο το μαγαζι του και χαθηκε.Μεχρι και τηλεφωνο με ειχε παρει.Τετοια εξυπερετηση.


    Led κωλοφαναρο απο Γερμανια...επειδη αργήσανε...(μια εβδομαδα συνολο) μου βαλαν 2 κουτια καραμελες (Gummibears) μεσα κι ενα σημειωματακι που ελεγε συγνωμη για την καθυστερηση.

    Χρειαζετε να πληρωσει για διαφημηση αυτο το μαγαζι τωρα ?
    Τι να λεμε.
    παιδικά timberland από Αγγλία 26? με τα μεταφορικά, και το ίδιοοοοο ακριβώς το είχε ο έμπορος στον πειραιά 89?

    Εχουν ξυπνήσει και κάποιοι έλληνες πάντως στο ebay. Ψάχνοντας για αθλητικά παπούτσια έπεσα πάνω στον χρήστη barolas με 60.000 συναλλαγές και 99,9 positive feedback
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #56
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Ενα μηνα μετα την αγορα....κιακομα ο Αγγλος μου εστελνε σχεδιαγραμματα (με το χερι) για να με βοηθησει στην σωστη συνδεση με τον συναγερμο μου.
    Για ποιο πραγμα ? για εναν ελληνα που πηρε κατι με 70 ευρω απο το μαγαζι του και χαθηκε.Μεχρι και τηλεφωνο με ειχε παρει.Τετοια εξυπερετηση.


    Led κωλοφαναρο απο Γερμανια...επειδη αργήσανε...(μια εβδομαδα συνολο) μου βαλαν 2 κουτια καραμελες (Gummibears) μεσα κι ενα σημειωματακι που ελεγε συγνωμη για την καθυστερηση.
    ναι... γιατί φίλε, δεν σε βλέπουν σαν ευκαιριακό πορτοφόλι... αλλά σαν πιθανό μόνιμο πελάτη. Σκέψου τώρα να θες και κάτι άλλο ηλεκτρονικό...δεν θα απευθυνθείς πρώτα απο όλα στον ίδιο και μετά όπου αλλού;.. ακόμα και αν έχει στο τέλος διαφορά 5-10ευρώ;

    Στην Ελλάδα θα τα δώσεις, θα σου πουν αντέ και γ...σου φτιαξτο μόνος σου και δεν θα σου δώσουν και σημασία γιατί στο δικό τους το μυαλό είσαι πελάτης που όπου και να πάει σε αυτούς θα γυρίσει.

    Μόνο που όσο πάει όλο και περισσότεροι αγοράζουν απο το διαδίκτυο. Δεν είναι μόνο οι 300 εδώ μέσα... που να δείτε πόσοι ακόμα που δεν ξέρουμε το κάνουν. Σίγουρα λιγότεροι απο το ευρύ κοινό αλλά όσο κρατάει εδώ αυτή η τάση του "μαγαζάτορα-μπακάλη" τόσο το χειρότερο για αυτούς. Γιατί σε κάποιο σημείο ο άλλος θα μουτζώσει και θα δοκιμάσει το φτηνότερο και ίσως και καλύτερο σε πολλές περιπτώσεις.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  12. #57
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    a...και μιας και είμαστε στο προστατευτικός εξοπλισμός..

    Μπότες road με προστατευτικά πλήρως αδιάβροχες , τιμή = 80 ευρώ με μεταφορικά.
    Γάντια καλοκαιρινά με κέβλαρ προστασία = 25 ευρώ.
    Δερμάτινο παντελόνι μηχανής jeans-like = 102 ευρώ

    Σύνολο 227 ευρώ.. εδώ μετα δυσκολίας θα ακουμπούσα την αγορά του παντελονιού. Τι να λέμε τώρα.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  13. #58
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    ναι... γιατί φίλε, δεν σε βλέπουν σαν ευκαιριακό πορτοφόλι... αλλά σαν πιθανό μόνιμο πελάτη. Σκέψου τώρα να θες και κάτι άλλο ηλεκτρονικό...δεν θα απευθυνθείς πρώτα απο όλα στον ίδιο και μετά όπου αλλού;.. ακόμα και αν έχει στο τέλος διαφορά 5-10ευρώ;

    Στην Ελλάδα θα τα δώσεις, θα σου πουν αντέ και γ...σου φτιαξτο μόνος σου και δεν θα σου δώσουν και σημασία γιατί στο δικό τους το μυαλό είσαι πελάτης που όπου και να πάει σε αυτούς θα γυρίσει.

    Μόνο που όσο πάει όλο και περισσότεροι αγοράζουν απο το διαδίκτυο. Δεν είναι μόνο οι 300 εδώ μέσα... που να δείτε πόσοι ακόμα που δεν ξέρουμε το κάνουν. Σίγουρα λιγότεροι απο το ευρύ κοινό αλλά όσο κρατάει εδώ αυτή η τάση του "μαγαζάτορα-μπακάλη" τόσο το χειρότερο για αυτούς. Γιατί σε κάποιο σημείο ο άλλος θα μουτζώσει και θα δοκιμάσει το φτηνότερο και ίσως και καλύτερο σε πολλές περιπτώσεις.

    Gandalf
    +1000
    Σύμφωνα με κάτι παλιές στατιστικές περί πολιτικής των πωλήσεων ένας ευχαριστημένος πελάτης άντε να σου φέρει άλλους 3...ένας δυσαρεστημένος όμως θα αποτρέψει 10 πολλαπλασιάστε με μεγάλα νούμερα και φρίξτε με το αποτέλεσμα..παράδειγμα λαστιχά με καλές έως κανονικές τιμές:στη μέρα να μπαίνουν 70-100 άτομα..οι μισοι (2/4)και πάνω θα είναι για μπάλωμα (παπιά κλπ) 1/4 θα αλλάζουν σαμπρέλες ή ένα λάστιχο,καμια 10αριά θα ρωτάνε για καινούργια και μόνο 5 θα βάζουν και οι υπόλοιποι 10 θα βάζουν είτε μεταχειρισμένα είτε υποδεέστερα...2-3 από όλους απλά περνάνε την ώρα τους ψάχνοντας και ΑΝ κάτσει κάτι καλό το αγοράζουν...
    Πάντως η αγορά και όλα αυτά τα μοτομάγαζα έχουν μια περίεργη αύρα...απορώ μερικά πως είναι ανοιχτά....
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  14. #59
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    να θέσω και εγώ διαφορές τιμών σε αγορές που έχω πραγματοποιήσει

    λάστιχα conti 200 ευρώ από 350
    μπουφάν δερμάτινο alpinestars 230 ευρώ από 350
    κράνος xr-1000 210 ευρώ από 400

    και άλλες πολλές άσχετες με μότο αγορές με ακόμα πιο τρομαχτικές διαφορές ειδικά στα ρούχα.

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    ποια εμπιστοσυνη κ πρασινα αλογα ??

    πηγα στον τζωρτζο (..πούλο) επισημο εισαγωγεα της shoei κ μου λεει στα προιοντα της shoei δεν κανω εκπτωσεις , ποτε ! ...


    Για στακα λιγο ρε μεγαλε .. γιατι δεν κανεις εκπτωσεις ??? εχεις ηδη τοσο χαμηλα τις τιμες δηλαδη που δεν εχεις περιθωριο να τις κατεβασεις αλλο ???

    Ε, παρτα @@ μου τωρα , που εγω ψωνιζω απεξω , να δω ποσο κερδος θα σου μεινει στο τελος ...

    φιλικα παντα , φιλε τζωρτζ

    θα μεινει χωρις καυσημα η πορσε ..

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. famous quotes from dirt people..
    από dirtbird στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 09:41
  2. Quote
    από Mago Babidi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 21:23
  3. Ψωνια Απ' Εξω;;
    από latris mixanis στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 18:39
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2004, 02:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF